Domáce keksíky alebo piškóty pre dojčatá

anicka1981
11. jan 2012

Bola som dnes v obchode a chcela som kupit neake bebe susienky, alebo piskoty. A az ma striaslo, ked som si precitala kolko umeliny v tom je. Mate niektora neaky fajnovy receptik na domace susienky pre batolata, ktore by sa dali podavat rozmocene v miecku, a bez zbytocnych ecok a cukru?????, Popripade neake ina maskrty pre drobca, 😉

anicka1981
autor
11. jan 2012

😒 nic ?

anitab
11. jan 2012

@anicka1981 ahoj, ja som zacala pred nedavnom bio spaldovymi kacenkami - je tam len spaldova muka, nestuzeny tuk a trstinovy cukor a jablka 😉 kupovane v DMku

anicka1981
autor
11. jan 2012

@anitab a chutia? 😅 , inac dm je dobry obchod na tie bio veci, nemci vedia ako na to 😕

anitab
11. jan 2012

@anicka1981 ano chutia, no aj tak podavam v malom 🙂 inak pecie ich jedna znama ceska biopekaren, nebudem menovat, aby nebola reklama...ty si asi myslela ineho vyrobcu, no mozno aj od neho nieco najdes podobne...

anicka1981
autor
11. jan 2012

@anitab neviem, nehladala som niakeho vyrobcu, skor som chcela radsej doma urobit, a;e tiez este len zaciname s lepkom aj ked dnes uz mal svoju prvu kasu len cisto z ovsenych vlociek, takze lepok uz pomaly mozeme papat, a maka vravela ze nam strasne chutili keksiky marina, no ale ked som si precitala co v tom je,,, tak to radsej nie,,, skusime rozok v mlieku, a potom snad neake zdrave keksiky 😉 , varim aj kase sama doma, nekupujem uz instantne, clovek nevie co v tom je,,,

kaja73
11. jan 2012

@anicka1981 Moj tiež papa tie kacenky-su take kyslaste a chutia mu 😉

anicka1981
autor
11. jan 2012

@kaja73 sranda je, ze malemu davam vit c z DM (praskovy, rozrabam vo vode prevarenej, je to dost kysle), ale chuti mu 🙂 , ja som ho zatial na cukor neucila, do nicoho nepridavam,,, skusim, kupime uvidime, ked v tom nie su niake e, ani regulatory, tak nemam vyhrady 😉

kaja73
11. jan 2012

@anicka1981 To je keksik co sa odpruca pre alergikov,takže je ok.
Ak chces poslem ti do IP 2 recepty na hypoalrgenne susienky-neskusala som ich,ale vraj su fajn.

anicka1981
autor
11. jan 2012

@kaja73 no, ak s tym nebudes mat vela roboty, tak budem rada 😉

tereza123123
11. jan 2012

@anicka1981 ak by si mala čas pošleš prosím aj mne? dakujeeeem

mima1311
12. jan 2012

aj ja by som mala zaujem o receptik , podelis sa ,,?

anitab
12. jan 2012

@anicka1981 ty si spomenula, ze nemci vedia ako na to, tak som ta chcela vyviest z omylu 😉 co sa tyka keksov Marina - obsahuju psen. muku bielu, cukor, vajcia a 2Ecka - sodu a kypriaci prasok - obe su povolene dokonca ich najdes snad v kazdych keksoch, v malom mnozstve su neskodne, ale ake su to presne mnozstva sa nikde neuvadza....no dva baliky na ranajky dietatu urcite nedas 😉 a myslim, ze tie su jedny z tych lepsich keksov na trhu, no dodavam nie ako dennodenne menu ako ziadne keksiky, susienky a veci podobne 🙂

lucikan
12. jan 2012

@anicka1981 aj ja som si povedala ze v novom roku prechadzam na domace pecene keksiky. Este minam poslednu varku piskot co je doma. Co ma teraz tak napada, tak planujem robit linecke lepene kolieska z celozrnnej muky, potom domace musli tycinky, dalej cookies, potom napriklad take orieskove suchare - tiez vlastne vianocny recept na cokolvek, kde v ceste je vacsia cast orechov ako muky. No moznosti je nekonecne vela mam pocit. Daj vediet ak by si chcela nejaky konkretny recept. Mne cokolvek taketo domace prijde lepsie ako kupovane. Jednak sa to da urobit z celozrnnej muky a potom da sa tam ovplyvnit mnozstvo cukru. No a samozrejme tuky, ja pecem doma len z masla.

gumimaci
12. jan 2012

ahoj, my sme zacali bio keksikmi hero http://www.feedo.sk/shop/hero-baby-bionatur-v-z... v tomto linku je popisane aj zlozenie, predavaju sa v DM. Inak su este dobre susienky od nestle, take dlhe palicky maly ich ma rad do teraz, ale uz papa aj obycajne piskoty, ci marina keksy.
Co sa tyka pecenia... podobne ako @lucikan linecke (ale z obyc. muky. mozno tiez vyskusam celozrnu niekedy) a cookiese. tie sa daju spravit na vela sposobov ( s orechami, kokosom, cokoladou, hrozienkami...)

anicka1981
autor
13. jan 2012

@lucikan ved to, ze kto vies co v tom mas, nie ako tie same ecka a podobne chemie co do toho davaju ,,,, ked tak dam vediet,,,, zatiall este len zvykame na lepok, ale pomalicky uz budeme moct aj piskoty a vsetko s mukou 😉

anicka1981
autor
13. jan 2012

@anitab no modifikovane skroby a emulgatory mi velmi zdrave nepridu, a ecka tak isto nie, 😒 si myslim, ze doma si to urobim lepsie a bez chemie, a to, ze ecka su v malych mnozstvach neskodne, to je tak isto ako by si to povedala o alkohole, ten je tiez neskodny v malych mnozstvach,,, problem je v tom, ze ked dnes mas escka vo vsetkom co kupis, tak ta otrava tymi eckami je dost realna, a ked nemusim, nebudem malemu davat chemiu od 6 mesiacov, ked nemusim 😉 a na ked som si precitala, zlozenie mariny aj bebe keksov, tak ma na ne presla chut 😝

kaja73
13. jan 2012

@anicka1981 http://eshop.biopekarnazemanka.cz/Jablecne-bio-...
tu su tie kacenky,zlozenim su ozaj super. 😉

mima1311
13. jan 2012

@kaja73 a kde ich kupujes ?

lenkaa222
13. jan 2012

tak nejaký domáci receptík by sa aj mne hodil 🙂

kaja73
13. jan 2012

@mima1311 V DM-ku 😉

anitab
14. jan 2012

@anicka1981 aku susienku teraz mas na mysli? lebo sme hovorili o Marina keksov, ale tam ziadne upravene skroby nevidim v popise...na margo Eciek - rozhodne treba si vsimat, ake konzumujeme, nase deti ale aj dospeli, ale nie vsetky Ecka su tie "zle", napr. kyselina askorbova alebo vitamin C je E 300 🙂 tych Eciek su tisice, nie vsetky su "otrava" 😉 ak mas 6mesacne mrne, tak by som isla s akymikolvek susienka zatial velmi pomaly 😉

anicka1981
autor
15. jan 2012

@anitab no neake hydro nieco tam 2x, asi to budu kypriace prasky, alebo take nieco, maly ma 7 mesiacov a pave preto, chcem take cim viac prirodne a bez chemie 😉 kupuli sme vcera v DM tie kacenky, dalasom mu ich vecer pred spanim uplne rozmocenev mlicku, chutilimu, a spal po nich 4 hod v kuse 1x v zivote, uvidime co bude dneska, ale dufam, ze zase pospinka, inac sa mi budil od narodeniaaz doteraz kazdu 2 a pol- 3 hodiny, celu noc

katkaaalex
15. jan 2012

Ahojte, ak mate niektora typ na domace piskotky, napiste, budem rad 🙂
Ja som tiez za zdrave maskrty, najlepsie take, co sa doma upecu🙂 ... pozerala som aj v DM no zda sa mi to dost penazi za par kuskov no v case nudze samozrejme posluzia🙂

naomi23
1. feb 2012

Ja som párkrát spravila sušienky z ovsených vločiek, recept mám z anglických stránok, tam majú tradíciu, sú výborné. Poslala som ich po malej do škôlky, mali tam mega úspech. Stačí si zadať do vyhľadávača "oatmeal cookies recipe" a vypľuje to kopec jednoduchých aj zložitejších receptov, každý si nájde svoje. 😉

ukulela
1. apr 2015

baby, lepsie pekarky ako ja, nemate nejaky overeny recept na detske piskoty/susienky? najlepsie na sposob muka/olej/max trocha cukru ... a ja neviem, co by tam este mohlo ist 🙂 ja podla receptu upeciem, no sama nevymyslim ... a chcela by som malemu po troche z casu na cas ponuknut aj daky lepok, nech si zvyka ... kupovat zatial draeh eko-bio nehccem, tolko toho nezje, to iba ja by som mu ich po nociach pochrumala v zachvate vlcieho hladu.
budem vdacna za kazdu radu/recept 🙂

vanesanova
2. mar 2018

https://tinkinerecepty.sk/spaldove-piskoty ja som nasla tu a idem cez vikend skusit