Hliva ustricová. Poznáte dobrý recept na spracovanie?

29. aug 2013  • 
fotoportrét
fotoportrét
zdenkaamarosko
Registrovala sa 26. februára 2007 na modrykonik.sk. Pridala 323 príspevkov a 1 album. Okres Bratislava.
 Dopestovali sme doma hlivu ustricovú. Prosím, poraďte mi nejaký dobrý recept na jej spracovanie. Vopred ďakujem.
28. mar 2007 o 16:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
kitka123
Registrovala sa 26. januára 2007 na modrykonik.sk. Pridala 680 príspevkov.
 Cau Zdenka to me zajima emoticon porad kde se to prodava a jak se to pestuje?
Ja delam nejcasteji houbove rizoto, to chuti aj malej, no nejsem moc kreativni. Taky budu rada za nejake receptiky
28. mar 2007 o 22:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kukenzi
Registrovala sa 9. marca 2006 na mojasvadba.sk. Na modrykonik.sk pridala 23687 príspevkov. Okres Bratislava.
  • bambulka4 roky
  • bambuliak6 rokov
 Guláš z hlivy:
400 g hlivy, 50g masti, 2 veľké cibule, mletá paprika, soľ, 4 lyžice hladkej múky, cesnak, 1 lyžica rajčinového pretlaku, rasca, mleté korenie, majoránka.
Na väčšej časti masti opražíme nakrájanú cibuľu do zlatista, vmiešame časť mletej papriky, pridáme hlivu nakrájanú na väčšie kúsky a dusíme. Keď sa šťava vydusí, zaprášime zmes hladkou múkou, po opražení zalejeme trochou vody, rozmiešame, osolíme pridáme rozotretý cesnak, rajčinový pretlak, mletú rascu, korenie majoránku, a prikrité dusíme do mäkka. Na lyžici masti speníme ostávajúcu mletú papriku, vmiešame ju do hotového guláša a ihneď podávame s pečivom alebo zemiakmi.

.... alebo rizoto, perkelt
28. mar 2007 o 22:12  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kukenzi
Registrovala sa 9. marca 2006 na mojasvadba.sk. Na modrykonik.sk pridala 23687 príspevkov. Okres Bratislava.
  • bambulka4 roky
  • bambuliak6 rokov
 Hliva na víne

400 g hlivy ustricovej, 2 cibule, 1 malú konzervu rajčinového pretlaku, cukor, 2 lyžice oleja, 1 dl suchého červeného vína, soľ, oregano, zmes korenia, citrónovú kôru.

Na oleji speníme pokrájanú cibuľu, pridáme pokrájanú hlivu, osolíme a dusíme. Keď je hliva mäkká, pridáme pretlak, oregano, zmes korenia, citrónovú kôru a ešte krátko podusíme. Na záver podlejeme vínom, ochutíme cukrom, prípadne ešte korením.

Hliva s cestovinou
Potrebujeme: 90 g hlivy ustricovej
200 g cestovín
mleté biele korenie
petržlenová vňať
červené a žlté paradajky
červená a zelená paprika
olej

Postup: Cestoviny uvarte podľa návodu, sceďte, pokvapkajte olejom a odložte na teplé miesto. Odležané cestoviny zmiešajte s orestovanou hlivou, paprikami, paradajkami a nasekanou petržlenovou vňaťou. Ochuťte soľou a mletým bielym korením.
Nakrájanú hlivu opečte na oleji spolu s farebnými paprikami. Paradajky rozkrojte, zbavte zrniečok a nakrájajte na malé kúsky.

Hliva ustricová v čínskom karameli
Potrebujeme: 30 dkg hlivy ustricovej
2 PL cukru
2 PL octu
sójová omáčka
2 oleja
1 balenie čínskych bezvaječných rezancov
30 dkg paradajok
20 dkg paprík
20 dkg brokolice
30 dkg čínskej kapusty
2 póry

Postup: Zeleninu nakrájajte na drobné kúsky. Rezance uvarte podľa návodu. Na čínskej panvici (woku) rozpáľte olej pridajte ocot a cukor. Vytvorte karamel do ktorého pridajte na prúžky pokrájanú hlivu, premiešajte a pomaly opekajte, potom pridajte nakrájanú zeleninu, opäť premiešajte a ďalej duste. Prelievajte sójovou omáčkou, asi po 10 min. pridajte uvarené rezance. Znovu zľahka premiešajte a opečte. Podávajte ich v miskách s čínskymi paličkami.

Hlíva ústřičná v alobalu
Ingredience: 400-500 g hlívy, olej, anglická slanina, cibule, sůl, pepř

Postup přípravy: Na čtverce alobalu potřené olejem klademe plátky anglické slaniny, na širší nudle nakrájenou omytou a okapanou hlívu. Osolíme, opepříme a zakryjeme cibulí nakrájenou na půlkolečka. Dobře uzavřeme a pečeme v troubě asi 15-20 minut.
28. mar 2007 o 22:16  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kukenzi
  • bambulka4 roky
  • bambuliak6 rokov
28. mar 2007 o 22:16  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
zdenkaamarosko
Registrovala sa 26. februára 2007 na modrykonik.sk. Pridala 323 príspevkov a 1 album. Okres Bratislava.
 Ahoj,
Kukenzi to je super.Dík. Ani som netušila, že je toľko receptov. Aj máš niektorý z nich osvedčený? Pozrela som aj link, sú tam samé mňam, mňam recepty.
Kitka, kúpili sme v záhradkárstve taký 6 kg substrát v igelitovom mechu a pestovali sme to podľa návodu. Najskôr 2 týždne zatienené v teplej miestnosti a teraz to máme v pivnici v chlade, vlhku a na miernom svetle a hríbiky postupne rastú... emoticon Kitka, myslíš že by som malému tiež mohla dať hubové rizoto? Zatiaľ som mu neskúšala dávať huby.
29. mar 2007 o 06:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
rainbow
Registrovala sa 16. septembra 2006 na modrykonik.sk. Pridala 912 príspevkov, 1 album a 1 inzerát. Okres Trnava.
  • Denisko6 rokov
 ahojte, zamiešam sa do debaty, ale deti do 10 rokov by vobec nemali huby, sú tažko strávitelné aj pre dospelých
29. mar 2007 o 07:36  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kitka123
Registrovala sa 26. januára 2007 na modrykonik.sk. Pridala 680 príspevkov.
 Prave ze jsem zadne informace o detech a houbach nenasla, zacali jsme tento mesic a zadne potize jsem u malej nezaznamenala. Ale zeptam se kazdopadne jeste doktorky v poradni
29. mar 2007 o 10:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
zdenkaamarosko
 Čítala som v jednom zdroji od 3 rokov a v rozhlase v relácii pri mamičky Dr. hovorila od 2 rokov. Tak si vyber. emoticon Každopádne treba byť opatrný a tak ako píše Rainbow, nezaťažovať zbytočne tráviace ústroje.
30. mar 2007 o 19:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
riuska
Registrovala sa 31. marca 2007 na modrykonik.sk. Pridala 3446 príspevkov a 5 albumov.
  • Lukaško5 rokov
  • Tomáško6 rokov
 Ahojte kocky, neviem ako je to pri detoch, ale ja som mala zhruba v 7 tt tehotenstva velke problemy s hubami. V noci som vracala 10 krat a 8 krat ma prehnalo, potom ma zobrali do nemocnice kvoli dehydratacii a bola som na infuzkach. Pred otehotnenim som nikdy take problemi nemala - ato hriby milujem. emoticon
10. apr 2007 o 18:26  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
feroduraj
Registroval sa 25. mája 2008 na modrykonik.sk. Pridal 1 príspevok.
 Čaute, kto mi poradí s problémom
manželka nasadila hlivu do bukových klátikov podľa návodu. Všetko je OK len hlivy začali akosi predčasne rásť a neviem či sa môžu presadiť do záhrady -do zememyslím klátiky lebo v návode odporúčajú až na jeseň, alebo ich nechať vo vreciach. No musel by som narezať vrecia a tak oberať -poraddte
Fero z Oravy vdaka
25. máj 2008 o 14:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
ilijanka
2
Registrovala sa 29. apríla 2008 na modrykonik.sk. Pridala 731 príspevkov. Má 5 priateľov. Okres Banská Štiavnica.
  • Adelka5 rokov
  • Miško6 rokov
 s tými hubami to bude asi aj tak, že ak by náhodou došlo k zámene s jedovatou hubou- samozrejme pri voľne nazbieraných hubách- tak detský organizmus má oveľa nižšiu smrteľnú dávku huby a tiež horšie sa vysporiadava s následkami otráv, ktoré u dospelých nie sú smrteľné- napr. hnačky, zvracanie a pod., takže dieťaťu pod 5 rokov by som huby určite nedávala
26. máj 2008 o 15:14  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
pietra
8
Registrovala sa 28. novembra 2006 na modrykonik.sk. Pridala 51652 príspevkov, 8 albumov a 247 inzerátov. Má 8 priateľov. Okres Bratislava.
  • Marco4 roky
  • Kristínka6 rokov
 my z hlivy robievame salat.
podusim cibulu s nakrajanou hlivou, osolim, pridam cierne korenie a drvenu rascu. Po vychladnuti dam kyslu smotanu a trochu tatarky, dochutim trochou citronu a necham poriadne vychladit v chladnicke
31. máj 2008 o 22:48  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
maso
Registrovala sa 14. júla 2007 na modrykonik.sk. Pridala 1569 príspevkov a 3 albumy. Okres Bratislava.
  • Branko5 rokov
 Kukenzi, dakujem, tvojeb recepty mam okopirovane a budem skusat emoticon
6. jún 2008 o 09:51  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
malaskoricka
Registrovala sa 20. apríla 2008 na modrykonik.sk. Pridala 1312 príspevkov.
  • Snažíme sa otehotnieť
 # PAPRIKOVÁ natierka s hlivami emoticon
2 kg čerstvých hlív, 1 kg masti, 80 dkg cibule, 5 vajec, 1 kg čerstvej zelenej papriky, 1 kg čerstvej červenej papriky, soľ, korenie, vegeta podľa chuti. Hlivy pokrájame, uvaríme v slanej vode a scedíme. Na masti speníme nadrobno nakrájanú cibuľu a pridáme do nej hlivy. Krátko podusíme, pridáme nakrájanú papriku, popražíme. Zmes necháme vychladiť, rozmixujeme ju, pridáme surové vajcia, soľ, korenie, vegetu, prípadne feferónku. Dáme do malých pohárov a hodinu sterilizujeme.
9. jún 2008 o 13:53  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
livia76
4
Registrovala sa 26. januára 2007 na modrykonik.sk. Pridala 1035 príspevkov. Má 5 priateľov. Okres Bratislava.
 Mňam je aj klasicky obaliť v trojobale ako rezník a pomaly upražiť emoticon emoticon ale lepšie to chutí keď ,,hlivové rezníky" jete až keď vychladnú emoticon -pred obalovaním len posoliť a trošku okoreniť čiernym korením
9. jún 2008 o 13:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
malaskoricka
Registrovala sa 20. apríla 2008 na modrykonik.sk. Pridala 1312 príspevkov.
  • Snažíme sa otehotnieť
21. jún 2008 o 18:33  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
zuz11
5
Registrovala sa 21. augusta 2005 na mojasvadba.sk. Na modrykonik.sk pridala 9475 príspevkov a 2 albumy. Má 3 priateľov.
 marianella • 39tt • 8. apr 2008 o 10:34
Ahojte kočky, nejaký dobrý, osvečený recept z hlivy emoticon , vie niektorá poradiť?? Dakujem emoticon

expertka8 • 8. apr 2008 o 10:35
http://www.hbp.sk/bn/index.php/produkty/recepty_-_hliva_ustricova

emoticon

marianella • 39tt • 8. apr 2008 o 10:37
dakujem expertka, len by som rada volačo čo už máte odskušané emoticon

certica • 2d • 8. apr 2008 o 10:39
ja mam zrovna v chladnicke hlivovy gulas - robi sa presne ako normalny, len miesto masa udusis hllivu nakrajanu na pasiky. je to velmi rychle a chuti super, aspon moj mangel ho ma rad. vacsinou s cestovinou podavam

zdenkaamarosko • 2d • 8. apr 2008 o 15:28
marianella, diskusia o hlive už tu bola, kuk emoticon
www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThreadID=25583 - 18k -

marianella • 39tt • 8. apr 2008 o 18:09
dakujem, nakoniec bol z toho paprikáš emoticon

dominica • 8. apr 2008 o 22:35
ja robím to isté ako certica, guláš a je to mňamka. Ale ja lúbim z hlivy ujedať aj keď ju chystám na guláš emoticon

karolinkafe • 9. apr 2008 o 15:32
Ja zboznujem hlivu v polievkach emoticon

otrivinkajanka • 1d • 9. apr 2008 o 15:59
akurat vcera som robila hlivu na kyslo ako polievku s koprom je to super polievocka moja dcerka ju velmi lubi
21. jún 2008 o 22:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
ma_se
Registrovala sa 29. apríla 2008 na modrykonik.sk. Pridala 828 príspevkov.
 ja hlivu ustricovu pouzivam aj ako prasok, kazdy den do hlavneho jedla....

kupim hlivu,ususim a pomaliem na mlynceku na maso,na prasok... emoticon a potom pridavam ako liek,po lyzicke do hlavneho jedla...
21. mar 2009 o 19:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
emogeon
10
Registrovala sa 8. marca 2007 na modrykonik.cz. Pridala 4784 príspevkov a 245 inzerátov. Má 25 priateľov. Okres Praha.
  • Mala pusinka1 rok a 3 mesiace
  • Velka pusinkapresne 7 rokov
 hliva je chutna a velmi zdrava..my zvykneme robit gulas ale bez masti, oleja emoticon
23. mar 2009 o 13:29  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kisska
3
Registrovala sa 26. apríla 2007 na modrykonik.sk. Pridala 3538 príspevkov a 2 albumy. Má 4 priateľov. Okres Šaľa.
  • Barborka4 roky
  • Adamko6 rokov
 najlepsi hlivovy paprikas (ci vlastne hlivu na smotane) robili vo vyvarovni v J&T na patronke. To sme sa isli s kolegynami zabit za nou... Chrustova babka ma ucila robit podobny hribovy paprikas s akychkolvek "zivych" hub, najlepsie su dubaky a kozaky osobne nazbierane, aj hliva zostane krasne chrumkava... len moj muz ju nema rad emoticon (lebo za nou nemoze behat po horach):
- kuracie prsia nakrajame na rezance(nemusia byt), osmahneme na troche oleja do zbelenia, osolime, okorenime, pridame nakrajanu a umytu hlivu (hriby). Zalejeme vodou, pridame cierne korenie (cele) a bobkovy list, uvarime domaka. Na konci zarobime cervenu zatrepku s mukou, cervenou paprikou a smotanou (alebo polotucne mlieko), vlejeme do zmesi (predtym mozeme vybrat z vody korenie a listy), rozmiesame, nechame este chvilu prevret. Po vypnuti dochutime octom, citronovou stavou alebo aj nemusime. Vyborne je to s kolienkami alebo knedlo... nic na dietu emoticon
23. mar 2009 o 16:55  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
heva222
Registrovala sa 12. septembra 2009 na modrykonik.sk. Pridala 1 príspevok.
 ahojte všetci nemáte niekto poradiť niejaké recepty ako si podomácky vyrobiť napríklad krém na pleť z hlivy ustricovej??
12. sep 2009 o 15:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
isarka
Registrovala sa 28. septembra 2009 na modrykonik.sk. Pridala 1 príspevok.
 ak mi môžete poradiť. Zasadila som hlivu do pníkov. Bolo písané, že pník celý zbelie a mne zatiaľ nezbelel. Je zasadený už 3 mesiace. Hlivy nerastú.
28. sep 2009 o 10:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
roasha
Registrovala sa 6. septembra 2007 na modrykonik.sk. Pridala 6248 príspevkov. Má 1 priateľa.
 isarka,preco by mal zbeliet? emoticon
nasi hlivy pestuju uz par rokov,ale pnik nikdy nezbelel... emoticon ...mas normalne pnik,vrch natrety tym podhubim,a na nom dalsi taky dreveny kotucik /ako klobucik/pribity? emoticon
ak to mas takto,urcite budu rast,ale oni lubia väcsi chlad,tak si este pockaj emoticon emoticon
28. sep 2009 o 10:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kristina25
Registrovala sa 6. júla 2009 na modrykonik.cz. Pridala 183 príspevkov.
  • kristina9 rokov
 my sme si kupili uz predprivavene zasiate hlivy. je to vmiesku, v ktorej je slama a tam je uz predpripravena hliva.
Staci to zavesit na vlhke a tmave miesto. Pise tam, ze ma byt z toho 1apol kilograma hlivy ustricovej a my sme uz mali aspon tri kila. A este niejake budu.
Obalujeme ju normalne v hladkej muke, vajicku a struhanke. a samozrejme naj je prazenicka.
28. sep 2009 o 23:16  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
nanika
3
Registrovala sa 27. júla 2006 na modrykonik.sk. Pridala 3823 príspevkov, 1 album a 2 inzeráty. Má 10 priateľov. Okres Dunajská Streda.
 A co taka hliva s vajcom, podusi sa na cibulke, opaprikuje, okoreni, osoli, prihodia sa vajcia a je to taka super papinka, hlavne rychla... hm, nemam hlivy, take chute som si narobila... na sposob perkeltu je tiez uzasna emoticon
23. okt 2009 o 09:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
maba
4
Registrovala sa 1. októbra 2006 na modrykonik.sk. Pridala 442 príspevkov. Má 31 priateľov. Okres Košice.
 Skúsili ste už hlivu zavárať a nemáte receptík? emoticon
21. aug 2010 o 11:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
blondi2
2
Registrovala sa 22. októbra 2008 na mojasvadba.sk. Na modrykonik.sk pridala 296 príspevkov a 5 inzerátov. Má 7 priateľov. Okres Nitra.
 moze sa hliva jest aj v tehotenstve? lebo som pocula, ze huby by sa nemali...
27. okt 2010 o 13:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
maminka1107 (36 r.)
2
Registrovala sa 15. novembra 2012 na modrykonik.sk. Pridala 6 príspevkov a 34 inzerátov. Má 7 priateľov.
  • Syn bubacik moj
 Huby by sa nemali, vobec boo zevraj dokazu otravit plod, ale to sa netyka sampionou a hlivy ustricovej...lekara som sa pytala emoticon
1. dec 2012 o 08:18  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
cornelia91
Registrovala sa 21. júla 2013 na modrykonik.sk. Pridala 19 príspevkov. Okres Žilina.
 Ja som skúšala tento recept http://dobruchut.aktuality.sk/recept/2587/hliva-ustricova-na-listovom-salate-s-medovo-balsamicovym-dressingom/ Je to veľmi dobré a myslím, že teraz na leto sa celkom hodí takéto niečo emoticon
5. aug 2013 o 15:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
ralanka (34 r.)
1
Registrovala sa 20. apríla 2007 na modrykonik.sk. Pridala 1018 príspevkov a 2 albumy. Má 3 priateľov. Okres Martin.
  • Matúško(21.12..2009)4 roky
 @rainbow prepáč ale nesúhlasím skuste si mamičky pozrieť z čoho je zložený sirup na posilnenie imunity imunoglukán alebo betaglukán? obsahuje výťažky z hlivy ustricovej emoticon
Je to huba na imunitu nie ako iné naše bežne dostupné huby
29. aug 2013 o 22:58  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to

Podobné diskusie

Populárne albumy