Kedy môžem začať s vianočným pečením?

yennn
16. nov 2011

Ahojte, v snahe trošku odstrániť vianočný zhon, aspoň kým som na materskej, rozhodla som sa si vianoce pekne-krásne rozplánovať, a keďže nie som až taká skúsená pekárka, rada by som vedela, kedy najskôr - a aký druh koláčikov - môžem začať piecť. Viem napríklad že niektoré žienky pečú vopred suché koláčiky (napr. medovníky, linecké a pod.) a neskôr ich zdobia. Takto nejako by som si to chcela zariadiť, no neviem čo a kedy... poradíte? Čo a koľko môže postáť bez toho aby sa nepokazilo?
PS: samozrejme musím poschovávať, aby sme nezožrali skôr než prídu vianoce 😀

stolarovazena
17. nov 2011

Ahoj, yeenn tak ja zvyčajne začínam s pečením po Mikulášovi. Ako prvé pečiem medovníčky a potom tie klasické suché koláčiky ako linecké, vanilkové rožky, grilážky, šuhajdy..............

katkav
17. nov 2011

ja zacinam ako zacne advent, cize od buducej nedele, upeciem medovnicky k nim pridam jablcko napichane klincekami, kusok chlebika, spravim linecke a vanilkove rozteky...tie co musia zmaknut sa maju spravit prve a potom tie nepecene na poslednu chvilu a strudla a take 😉 najlepsie je spravit si par druhov cesta jeden den, das do chladnicky oddychnut a druhy den len vykrajovat a piect, setri to vela casu aj mas menej bordelu v kuchyni, teda aspon ja to tak robim 😉

titkovamiriam
18. nov 2011

ja zacinam buduci tyzden-medovnicky,linecke a vanilkove a postupne vsetko rad za radom,neznasam vianocny zhon,tak aj darceky a nakupy mam uz pomali za sebou 😉

trillianka
20. nov 2011

No u nas sa pecie najskor tyzden pred vianocami 🙂 prave preto vyzieranie 😀

eva7780
21. nov 2011

okolo mikuláša pečiem medovníky a potom pomaly ostatné,tiež nemám rada zhon tesne pred ako asi vačšina 😉

sofinka18
2. dec 2011

baby dnes som santila v kuchyni 🙂 🙂 🙂 zajtra dalise kolaciky budem robit

stuvik
8. dec 2011

ahojte sikulky..chcela by som sa opytat,na tie medovniky..ked ich budem skladovat vonku na balkone,nebudu tvrde?minuly rok som ich nemala kde dat,tak som ich skladovala v kuchyni v polici,ulozene v papierovej krabici a poviem vam,ze boli fakt tvrde..prvy tyzden po upeceni,boli uplne dokonale,makucke,ale potom stvrdli..a vraj medovnicky vydrzia aj ovela dlhsie ako tyzden ; ) ..a vanilkove rozky a linecke kolaciky mozem mat vonku na balkone?dakujem za rady ; )

adka7755
8. dec 2011

vanilkové rožky, linecké a podobne, kľudne skladuj v papierových krabiciach na balkóne, tomu sa nestane nič.-) ja osobne medovníky dávam do plechových škatúl ( poradila mi to známa) s kúskom chleba , pretože v papierových mi tiež vždy stvrdli.. a samozrejme, ten chlebík obmieňam, aby tie medovníčky z neho brali vlhkosť a nestvrdli.-) a potom ti vydržia ajajáááj.. 😉 😉 - teda aspoň moje vydržia 😅 😅

zuzizuz6
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
malinkaaninka
6. nov 2012

keby som začala na mikuláša,na štedrý večer by nebolo čo položiť na stôl.takže začínam tak 15,-17.decembra.zákusok robievam len jeden,korpus pečiem 23,plním 24.dec.aby vydržal čo najdlhšie.

zigzag
6. nov 2012

ma niektora recept na medovnicky, ale nie na jedenie na zavesenie na stromcek , dakuejm

liviadanova
6. nov 2012

u nás už padlo za obeť 1,5 kg medovníkov 😀

adri2211
6. nov 2012

@zigzag ahoj to by aj mna zaujimalo 🙂 keby si ho nahodou zoznala, poprosiiim 🙂 dakujem