Kura na smotane. Ako ho robíte vy?

teodorka
5. máj 2009

babenky viete mi poradit ako robite kura na smotane? Dakujeeeem 🙂

mimikyky
5. máj 2009

ja podusím na cibuľke, s bobkovým listom a čiernymi guličkami........potom vyberiem kuriatko von, zvyšok prelejem cez sitko,a pridám k tomu smotanu na varenie zahustenú múkou,a povarím........pridám mäsko,dochutím,a papáme s knedľou 😉

basado
5. máj 2009

teodorka, daj si minibaraz- recepty a tam si najdeš vela toho 😵

teodorka
autor
5. máj 2009

dakujem ,idem kuknut

teodorka
autor
5. máj 2009

basado ,vies mi poslat presny link ,lebo mne tam v receptoch vysli len palacinky 😀 a tie robit viem

teodorka
autor
8. máj 2009

dakujeeeem,
no na koniec som zavolala svokre a robila som ho takto:oprazila som jednu cibulu na oleji ,pridala za lyzicku sladku papriku a na to som dala rozporcovane kura ,osolila a pridala jednu paradajku ,zakryte som takto dusila asi tristvrte hodine .Potom som si rozmixovala 1 pochutkovu smotanu s 1 lyzicou hladkej muky a dala to na kura ,premiesala a nechala prebublat.Dochutila som este solou a HOTOVO .Bolo VYNIKAJUCE 🙂 🙂 🙂 🙂
Baby aj tak dakujem

eliss14
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tilly
24. júl 2013

ja nedavam muku, smotanu nechavam zredukovat...

medulienka2011
24. júl 2013

Umyté kuracie štvrte zprudka opražím na cibulke, posolím, posypem jemne mletou sladkou červenou paprikou, minutku restujem.... Potom na to nasypem veľa koreňovej zeleniny, zvyčajne dávam 3 mrkvy, 3 petržleny, kúsok zeler... Takto to podlejem vodou a dusím cca 40 min... Potom povyberám z hrnca masko a zeleninu prepasírujem ponorným tyčovým mixérom, pridám trocha worchester, polku sladkej a polku kyslej smotany..... P.S. Tie smotany si každý dá podľa chuti... A je hotovo, dobrú chuť!!!! 😉 Ja podávam najradšej s talianskými cestovinkami, ktoré sa nelepia a drobátko moje sa za nimi ide "zblázniť", spapká ich aj iba tak pokvapkané oliv. olejom.... 😎