Marcipánové torty - recepty na korpusy, krémy, poťahové hmoty

dadka212
23. jún 2012

ahojte, zakladám novú tému, aby to bolo prehladnejšie, takže ak má niekto zaujímavé recepty sem s nimi, ja skopírujem tie, čo mám zozbierané 🙂

zz134
12. dec 2012

Kocky pls pribinackovy krem tie 2ycreme ole davate iba 2balicky prasku, alebo ich urobite tie puding a take tam dzignete??dakujeeeem

luciahromadkova
12. dec 2012

@zz134 das iba prasok, na zaver- prisypes, nerobis podla navodu na obale

zz134
13. dec 2012

@luciahromadkova dakujeeeem! a ta smotana je kysla? lebo su tam ze 2 slahacky a dalej ze smotana...tak myslim ze kysla...?

zuzana_1
13. dec 2012

Baby mate nejaky fakt UZASNY osvedceny recept na cokoladovy krem,ktory bude dobre husty a bude pekne drzat ? 🙂 dakujeeeeeem 😉

aduskatt
13. dec 2012

@zz134
@luciahromadkova
@zuzana_1
prosim, presunte sa diskutovat sem https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/marcipanove-torty-rady-a-postupy/ tu sa davaju len recepty, dakujem 🙂

rough
13. dec 2012

@mizulienka jej, az teraz som si vsimla otazku🙂 myslim, ze je jedno v ktorej faze pridas postruhanu cokoladu do cokopribinacka, on i tak musi chvilku v tej torte odstat, aby sa cokoladove hoblinky rozpustili. Ja som ju tam svacla nakoniec a do druheho dna bolo eňo ňuňo🙂

zuzana_1
13. dec 2012

@aduskatt vsak tu je to o receptoch,nie??? Pytam recept...

lucula73
13. dec 2012

@zuzana_1 na 1. strane máš minimálne dva recepty na čoko krém.všetky sú odskúšané a výborné 😉

lucka_o
15. dec 2012

@dadka212 ahoj, do puncovych rezov do cesta davas krystalovy cukor? aby som nespravila chybu, dakujem🙂

lussy23
16. dec 2012

GRILÁŽKY BEZ SALKA
SUROVINY:
kryšt. cukor- 440g
maslo(margarín) - 190g
mleté orechy - 190g
smotana na šľahanie - 100g= 1deci
jedno vajce
6tortových oblátok

Rada: Tieto cukrovinky robte o deň skôr, pretože to musí 24hodín tuhnúť.
Postup:
Cukor za stáleho miešania rozpustíme na svetlý karamel. Pridáme maslo a rozpustíme. Smotanu rozšľaháme s vajcom a vlejeme do rozpusteného karamelu s tukom(smotana nesmie byť studená, lebo by sa karamel zrazil)Dôkladne rozvaríme a pridáme orechy. Krátko povaríme a odstavíme. Hneď zahorúca rozotierame na tortové oblátky. Spájame 3ks spolu.(ale to je jedno koľko vrstiev)
Zaťažíme nejakou knihou, alebo niečim iným a necháme 24hodín tuhnúť.

dadka212
autor
16. dec 2012

@lucka_o ano kryštálový

zabulka1
26. dec 2012

@dadka212 bude moc vadit ak nedam do pribinac.kremu kyslu smotanu musim ju niecim nahradit trebars stuzovac slahacky alebo by som tam nic nedala syn je alergicky na kyslu smotanu a chcem skusit urobit tuto plnku do torty

jakelina
26. dec 2012

@zabulka1 ta tam vůbec nemusí být, ale jako ztužovač je tam ten Ole pudink, tak tam můžeš místo té kyselé smetany dát bílý jogurt.

zabulka1
26. dec 2012

@jakelina dakujem tak to skusim s tym biel 🙂 ym jogurtom

jakelina
26. dec 2012

@zabulka1 když ho tam nedáš, nic se nestane. Stačí šlehačka, tvaroh, cukr a Ole pudink. Ale je to dost husté

luciahromadkova
30. dec 2012

tiramisu krem od @pristela, kopirovane z 1

od @pristela a bol superský

4 žĺtka, 80-100g prášk.cukru/ako kto lubi sladke/ , dĺĺĺho mixovať /10min/, pak pridať Amareto /4cl abo podla chuti/ ked treba nealko dávam arómu , 500g mascarpone, 1šlahačkovú smotanu -vymiešať a pridávat creme ole/pozor je tiež sladký, tak treba na to myslietm ked sa pridáva cukor na zaciatku .-)/ kolko vypýta tolko dať korpus poliat kávou, namazat plnku , poukladat piskoty namocene v káve, znova plnku, a polozit na to dalsi korpus tiez poliaty kávou... iné ma nenapadlo, aby to chutilo fakt po tiramisu a bolo dostatocne pevne na tortu, ale isto by to šlo aj miesto creme ole dat stuzovac za studena
....ja som dala stužovač za studena, nerada používam creme ole tam kde nepatrí mne to potom zmení chuť krému.....

frlka
1. jan 2013

@dadka212 ahoj, citam tvoj recept na falosny parizsky krem...myslis, ze by bol vhodny na tuto tortu? Akej je farby ten pariz.krem? A hlavne - nezteka, je husty? Mozem ho dofarbit na pozadovanu farbu? Dakujem 🙂
*******
* Falošný parížsky krém *
*350g kryštál cukru
*250ml šľahačky
*2 žĺtka
*1 kakao (100g)
*150g roztopeného tuku (Cera)
*2 veľké kocky masla (500g)
Postup : uvarím 350g kryštál cukru s 250ml šľahačky a 2 žĺtkami, ak to zovrie odstavím a vmiešam 1 kakao (100g) a pridám 150g roztopeného tuku (Cera)- treba dobre premiešať, nech sa tám masa spojí. Nechám do druhého dňa prechladnúť, aby to bolo úplne tuhé a potom vmiešam 2 veľké kocky masla (500g) a trocha rumu.
*************

abriela
1. jan 2013

@frlka krem je tuhy akokeby bol len maslovy, len chut je jemnejsia.

frlka
1. jan 2013

@abriela a je biely/maslovy? ci ho mozem vpohode dofarbit + potrebujem ho dat ako plnku dovnutra a aj na ruzicky zvonka. Musim to byt rovnaka chut, len to dofarbim na kazdom poschodi inou farbou 🙂
vdaka.

frlka
1. jan 2013

@dadka212 ked je potravinarske farbivo citit v piskote torty, mozem ju radsej zafarbit gelovou farbou, co mam na marcipan? myslis, ze to bude dobre? vdaka.

rough
1. jan 2013

@frlka nuz, tazko bude maslovej farby, ked tam ide 100 g kakaa....naviac parizsky krem je cokoladovy, nuz aj tento krem bude hnedej farby. Odtien zavisi od intenzity kakaa.

frlka
1. jan 2013

@rough tak potom nemozem tu plnku robit "pariz.krem" ☹ 😀 😀 😀 😀 😀 neviem aky mam urobit...jeden recept sice mam, ale ide tam alkohol a budu ho jest aj male deti, tak hladam nejaku nahradu 😉

abriela
1. jan 2013

@frlka su mnohe varianty a mozes ho robit aj z bielej cokolady http://tortyodmamy.sme.sk/obmeny-falosneho-pari...

frlka
1. jan 2013

@abriela dakujem, si zlata. A ty si ho uz robila? je dost husty (nesteka)?

aduskatt
1. jan 2013

babulky, prosim vas, presunte sa debatit do hlavnej temy, aby sa nam to tu nezahltilo a ostali tu iba receptiky🙂) dakujeeeeeeem

malickae
4. jan 2013

Poťahovacia hmota z marshmallow cukrikov 🙂

1 kávová lyžička kyseliny citrónovej
170 g cukríkov
3 polievkové lyžice vody
55 g cera
600-700 g preosiateho považského cukru

Všetky suroviny, okrem cukru, dáme do misky a do mikrovlnky na 2 minúty, aspoň 3x premiešame. Keď sú cukríky rozpustené, pridávame cukor a dáme na podložku = spracujeme na hmotu. Túto hmotu používame na poťahovanie, na kvety, aj na modelovanie. Jej použitie je do záruky cukríkov, po dlhšom čase ju možno opäť zohriať v mikrovlnke.

luciahromadkova
13. jan 2013

guľky do košíkov, alebo pops cake

100g práškový cukor
1 bal. BB puding /v tej papierovej skatuli/
100 g masla
0,5 dcl mlieka
rum alebo rumova aroma /podla veku papkajucich 😀 /
kokos na obalenie alebo cokolada, drobne cukrove gulicky, struhanka z keksov, mlete orechy- kto nemusi kokos, alebo ponamáčať v rozpustenej tmavej alebo bielej coko.

Suroviny cukor, pudingový prášok maslo, mlieko, rum/rumovú arómu zmiešať, guľať guličky a vyvalať ich v kokose alebo v inom podla chuti. Dať do košíčkov, alebo na paličku a do chladničky nechať stuhnúť. Jednoduche a zvladnu aj deti.

kohutovci
14. jan 2013

Ahojte dievcata.. mate prosim dobry a hlavne osvedceny recept na potahovaciu hmotu zo suseneho mlieka? v stredu mam premieru, chcem robit ozdoby na cokoladovu tortu.. kazda rada dobra.. 🙂
dakujem

jakelina
14. jan 2013

@kohutovci
20 dkg sušeného polotučného mléka
20 dkg mouč. cukru
aroma
3-4 PL glukózy nebo pšeničného sirupu
3-4 PL oleje
30-60 ml vody dle potřeby

kohutovci
14. jan 2013

@jakelina dakujem