Marcipánové torty - recepty na korpusy, krémy, poťahové hmoty

dadka212
23. jún 2012

ahojte, zakladám novú tému, aby to bolo prehladnejšie, takže ak má niekto zaujímavé recepty sem s nimi, ja skopírujem tie, čo mám zozbierané 🙂

lawli
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lawli
16. okt 2012

...jaaaaj zlá téma 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 ....ospravedlňujem sa 😔 😔 😔 😔 😔

muffinka8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
muffinka8
16. okt 2012

@lawli 😀 😀 aj ja 😀 som klikla hned na prvú

lawli
16. okt 2012

@muffinka8 ja som už svoje foto nahlásila ,tak snáď to niekto vymaže... 😝

aduskatt
16. okt 2012

1kg muka, 1 vareny najemno nastruhany zemiak, 7 dl teplej vody, sacok kvasnic, 1 KL cukru, 1-2 zltka, trosicku soli, 0,5 dl olej, rasca.......cesto nechat vykysnut, premiesit, znova vykysnut.15 minut piect na 200, potriet slanou vodou, potom 45-55 minut na 180, pocas pecenia 2-3x potriet slanou vodou( 1/2 čaj lyz soli do 2 dl vody.............
netreba nic vymastovat, len na plech polozit papier na pecenie
treba prisposobit vlastnej rure, ja peciem najskor 10 minut na 220, potom asi hodinu a dvadsat minut na 170
Vsetky zelam dobru chut, v pripade nejakych otazok sa, prosim, presunte do hlavnej temy Marcipanove torty. Rady a postupy alebo vyuzite IP, aby sme si tuto temu zbytocne nezahlcovali a nemali v nej chaos. Dakujem

luciahromadkova
16. okt 2012

od @dada2007, vystaci na 20*30,3 krat cesto, 2 krat plnka
Karamelová plnka:
---vymiesas ciste maslo, pridas hotovy karamel z plechovky a krem je hotovy, v pripade, ze sa zrazi, staci par sekund preslahat nad parou a je krasny hladucky. Masla som dala 300 gramov a karamel bol 390 gramovy

luciahromadkova
16. okt 2012

kopirovane z temy 1 od @jakelina orechovy korpus

6 vajec
350 g práškového cukru
250 g polohrubej múky
150 g mletých orechov
1 vanilkový cukor
1 prášok do pečiva
10 polievkových lyžíc studenej vody
1 PL rumu
2 PL oleja
Cukor vymiešame so žĺtkami do penista, pridáme vodu, rum a olej. Potom pridáme orechy a múku zmiešanú s práškom do pečiva. Nakoniec zľahka vmiešame do tuha vyšľahaný sneh.

dada2007
17. okt 2012

@luciahromadkova práve neviem či to vystačí........ja som sa na to báb pýtala, že či mi to stačí a tam mi odpisovali, že nestačí.........takže aby si niekoho nezmiatla 😒

zz134
17. okt 2012

@muffinka8 sovicky su prekraaasne!

libela
17. okt 2012

robila som plastickú čokoládu (dúfam, že som správne pomenovala), 2x 100 gr čokoláda Orion na varenie, 4 lyžice pšeničný sirup. je to dosť hrubé, vôbec nie jemné ako na obrázkoch a zle sa stým pracuje. môže to byť tým, že je tam veľa tuku? dala som aj na papier aby tuku tdrochu odsal, tak prosím poraďte mi ☹ ☹ ☹

luciahromadkova
17. okt 2012

@dada2007 aha, prepac, som si zle vsimla, tak neviem ci to pojde opravit, chcela som len aby to bolo tu, kvoli receptom, lebo v texte to hladat sa mi nikdy nechce je to jednoduchsie aj pre ostatne

eyael
17. okt 2012

zdravím a omlouvám se předem, že vám sem lezu. Pročetla jsem snad celou tuhle diskuzi i ostatní na koníkovi ohledně pečení a zdobení dortů, ale řešení mého problému jsem nenašla. Tak jdu pro radu... a prosím o shovívavost nad delším příspěvkem...

Pekla jsem dcerce ke 4. narozeninám dort s Hello Kitty (no jo máme tohle období 🙂) a protože jsem původně chtěla dělat potahovaný z marshmallow (nebo jak se to sakra píše 😅 ) tak jsem zvolila máslový-pudinkový krém. Nakonec jsem sehnala i oplatku-jedlý papír nahoru, tak jsem z potahovky udělala alespoň kytičky na ozdobu.

Ale co mě trápí je to, že se mi v tom pudingovém krému nadělaly hrudky. Jeden jsem úplně vyhodila, druhý jsem ze zoufalosti nakonec propasírovala přes sítko, takže byly piďi-midi, ale stejně byly znát ☹ Nevím, co jsem dělala špatně 😨
Poprvé jsem udělala puding z poloviny mléka, dokonce se ani nepřipálil 🙂 když vychladl, zašlehala jsem ho do másla - výsledek hrudky jak hrom. Podruhé jsem puding zase udělala z poloviny mléka, mýchala jsem ho do vychladnutí ve vodní lázni, pak jsem ho zašlehala po částech do másla a zas stejný výsledek! Ze zoufalosti jsem to pak pasírovala, ale práce s tím bylo hromadu, nádobí z toho taky a moje nervy v kýblu. Poradíte, prosím, co s tím, co dělám špatně?

Jo a taky ještě jeden dotaz ke korpusu - dělala jsem cukrářský šlehaný bez tuku, chuť a konzistence výborná, jen se mi trochu sesunul, nebo jak to popsat, prostě byl trochu šišatý, když se dopekl. Máte na tohle nějaký fígl?

Jinak dort nakonec dopadl dobře, snědl se, ale příště bych raději bez komplikací 🙂 čeká mě totiž dort k výročí diamantové svatby rodičů 😕 😖

aduskatt
17. okt 2012

pre istotu, ten recept, co je 7 prispevkov vyssie, je recept na DOMACI CHLIEB pečený v rúre 🙂

aduskatt
17. okt 2012

@eyael no, tu si asi nic nenasla, lebo si v zlej teme, tu davame len recepty🙂 pod sem 🙂 https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/marcipanove-torty-rady-a-postupy/

halienka
17. okt 2012

@eyael teraz budem za múdru, ale tiež len baby mi poradili, takže pri tomto maslovo pudingovom krémr, je veľmi dôležité, aby keď sa spája maslo s pudingom boli úplne rovnakej teploty, skutočne aj malinký rozdiel môže urobiť tú galibu čo píšeš. Ja to robím tak, že ráno uvarím puding a prykryjem vlhkou utierkou a občas premiešam a takto ho nechám chladnúť až do poobedia alebo aj večera, sem tam premiešam, ak sa mi utierka zdá suchšia, zas zvlhčím a tak. Tiež ráno vyložím maslo, nakrájam na pláty do misky a nechám ho zmäknúť, takto ho tam nechám tiež až do poobedia, proste aby bola istota, že všetko bude rovnakej teploty. Potom poobede alebo podvečer vyšlahám maslo s cukrom v plastovej miske, do druhej plastovej misky si dám ten puding, tiež ho vyšlahám. No a potom keď mám oboje osobitne vyšlahané, tak začnem postupne puding po lyžiciach pridávať do masla a zašľahávať a takto postupne zašlahám celý puding do masla. Ja som zatiaľ robila pudingovo maslový krém 3x a vždy takto a nezrazil sa mi chvalabohu ani raz. Snáď ti to nabudúce pomôže 😉 🙂

eyael
17. okt 2012

@aduskatt díky, tak já jdu 😉 myslela jsem, že když jsou tu recepty, tak mi tu s receptem poradí 🙂

eyael
17. okt 2012

@halienka díky moc, tou teplotou by to mohlo být... možná byl puding z lázně už moc studený a máslo při pokojové teplotě oproti němu zas moc teplé. Mixérem byt to asi celé strhla co?

halienka
17. okt 2012

@eyael No ja práve zámerne dávam aj puding aj maslo do plastovej misky, lebo plast tiež asi inak drží teplotu ako napr. nerez, takže aby oboje boli v rovnakom materiále 😀 Proste všetko urobím, len aby to malo ozaj rovnakú teplotu, lebo ako sa poznám, tak by ma švihlo keby sa mi to zrazilo, ja by som už asi nemala nervy to druhýkrát robiť 😀 Neviem, čo máš na mysli pod tým "strhla" ?

eyael
17. okt 2012

@halienka no jako přešlehala, nevím jak to říct, jako když se třeba dlouho šlehají bílky na sníh...

cutty
17. okt 2012

Ahojte, chcela by som Vas poprosit o radu. Ako upiect tortu - hlava Mickey Mousa ? A aka potahovka by bola najlepsia aby sa pekne dala odfarbit, aby boli syte tie farby, a ci farbit praskovymi, gelovymi... Chcem ju upiect synovi k 1.rôcku. Dakujem Vam za rady 🙂

palica04
18. okt 2012

skopírovala som recept z prvej strany: Pribináčikový krém
2 slahacky vyslahat, pridat 500g makkeho tvarohu, 1 smotanu, 2 lyzice praskoveho cukru, 2 vanilkove creme ole - chcem sa spýtať, o akú smotanu v ňom ide? a ešte, ak ho kombinujete s malinami, dávate ich priamo do urobeného krému? a kde ich berete v tomto období?
ďakujem

happy8051
18. okt 2012

kocky sorry ze sem leziem, potrebujem poradit. chcela by som kupit kamoske formu na skladanu orchideu co sa robi na drot. poradite aku mam hladat v nejakom e-shope? dakujem.

dm1
19. okt 2012

@happy8051 ono je vela roznych ci uz typov orchidejky alebo vypichovacov resp. zilkovacov. ja mam tuto:

http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/hh-cymbid... - je v pohode ale nie je to silikon ale tvrda hmota a ked to nahodou padne na linku ci zem tak sa kusok odbije z toho kraja 😝

alebo taketo obycajne http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/orchidea-... a k tomu pouzit univerzalny zilkovac

ci taketo obojstranne zilkovace a vykroji sa radielkom ci kovovou vykrajovackou http://www.cukrarskepotreby.eu/predaj/2018/Cymb...

zalezi aka je kamoska uz zbehla v kvietkoch a kazdemu sa robi dobre s niecim inym

happy8051
19. okt 2012

@dm1 akujem za odpoved... chcela by som nieco take lepsie... ona je velmi sikovna ale orchideu este nerobila. co z tohto mi odporucis? urcite silikonovu by som kupila.

libela
22. okt 2012

Ahoj, mám recept na poťahovku so želatín, Chcela by som si ju urobiť už teraz, len neviem ako dlho mi vydrží a či ju nechať v chladničke či v špajzi. Ďakujem 🙂

jakelina
22. okt 2012

@libela nevím jestli ji vůbec někdo dělá koho já znám z Marcipánek, tak asi neporadíme. 😒

libela
22. okt 2012

@jakelina tak urobila som ju a už sa sušia motýliky a kvietky na totičku. hmota je zatiaľ tá najlepšia s akou som kedy robila. 🙂 mám ju v špajzi a zajtra sa uvidí

matka7865
22. okt 2012

ahojte prosim vas o neaku inspiraciu na tortu pre priatela na 33 narodeniny dakujem 🙂

jakelina
22. okt 2012

@libela a jaký je to recept, je to složité??? Už jsem to jednou někde četla, že se tam dávala želatina v prášku, ale nezkoušela jsem to. 😒