Máte odskúšaný recept na domácu zmrzlinu?

sosanna88
27. apr 2014

cawte zeny. dnes som spravila domacu zmrzku podla receptu z netu, ale akoze fuj tejbl...otrasnu chut ma. (2konzervy jahody, 130ml mlieko, 120ml slahacka,90g cukor).
mate vy nejaky odskusany rcpt?

ellca123
27. apr 2014

ked ju robite , este ju ochutnajte ,vela krat nieco chyba
ci cukor,alebo trochu citronu....
RUSKA ZMRZLINA
Suroviny
• 150 ml mlieko
• 1 ks šľahačka v prášku
• 2 ks oblátky tortové
Postup prípravy receptu
Nachystáme si 2 ks tortových oblátok. Do vyššej misky si zmiešame mlieko so šľahačkou v prášku ( ktorá už obsahuje cukor) podľa návodu a vyšľaháme šľahačku.

Vyšľahanú šľahačku natrieme na tortovú oblátku a druhou ju prikryjeme. Zahladíme prebytočnú šľahačku a dáme do mrazničky, aspoň na 5 hodín

emocka
27. apr 2014

Vanilková zmrzlina. Základ sú na 100 % čerstvé surové vajcia, najlepšie domáce, lebo tam idú surové. Ak si také viete zadovážiť, potom odporúčam. Moje deti z týchto zmrzliniek "šaleli".
Ingrediencie: 3 čerstvé vajcia, 3 lyžice kryštálového cukru, 1 balíček vanilkového cukru, 1 šľahačková smotana
Vyšľaháme ručným mixérom 3 celé, čerstvé vajcia s 3 lyžicami kryštálového cukru a 1 balíčkom vanilkového cukru, v druhej nádobe zasa vyšľaháme 1 čerstvú šľahačkovú smotanu /33 %/. Zmiešame to a vlejeme do nejakej formy. Dáme do mrazničky zamraziť.
Môžeme nahradiť vanilkový cukor 1 kávovou lyžičkou kakaa, trošku viac cukru a pri rovnakom postupe máme aj čokoládovú zmrzlinu.
Ja som to zvykla robiť zo 6 vajec a polovicu som robila vanilkovú a druhú polovicu čokoládovú. /jasné ingrediencie zdvojnásobiť/. Nikdy tá zmrzlina nemala dlhé trvanie. 🙂

veryhappy
27. apr 2014

175ml salko, 300ml slahackova smotana - vyslahat, pridat 2 lyzice nesca kavy a 2 lyzice karamelovy liker - vsetko zmixovat a naliat do nadoby a zmrazit - je to recept Nigelly Lawson, pre deti bez likeru a s roznym ovocim moze byt, pripadne s orieskami, kakaom, cokoladou, je vyborna....a hlavne bez cerstvych vajec 🙂

danielllka
27. apr 2014

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=53633
ja som robila bez tvarohu- len šľahačkovú smotanu a karamelové Salko, bola výborná aj taká čistá, a raz som pridala do polovice rozmixované Twix tyčinky a do druhej polovice rozmixované Snickers a boli vynikajúce obe 😉

drobec89
3. máj 2014
20zuzana20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz