Máte recept na kapustový šalát, čo robia v Ikei?

andrea77
5. feb 2015

🙂 asi tam používajú nejaký dressing, len neviem aký, je výborný, ale nejako neviem nájsť nikde podobný recept,najlepšie by bolo,keby niekde bol presne ten ich..... 🙂

evittam
5. feb 2015

Nie je to náhodou šalát Coleslaw? 😉

jasminet
5. feb 2015

neviem aky robia v ikei - nikdy som ho tam nejedla, ale coleslaw robia v kfc a robim ho tak, ze kapustu nakrajam na tenulinko, mrkvu na hrubo nastruham, jednu malinku cervenu cibulku, zmiesam sladku slahacku, biely jogurt a majonezu, osolim, ocukrujem, okorenim, trosku octu - taku sladku zalievku, zmiesam s kapustou a mrkvou a necham cez noc postat

0silvia0
5. feb 2015

ak hladate recept na coleslaw, tak tu je, ale tiez neviem, ci je to ten, ktory robia v ikei
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=8842

madana
5. feb 2015

tu ho mas,mal by to byt tento:
Kapustový šalát - Coleslaw 🙂

POTREBNÉ PRÍSADY

1/2 menšej hlávky bielej kapusty - 1 stredná mrkva - 1 malá cibuľa - 200 ml majonézy alebo kyslej smotany - 40 ml vínneho octu - 1 PL citrónovej šťavy - 2 PL kryštálového cukru - 1 ČL soli - mleté čierne korenie podľa chuti

1. Kapustu, mrkvu a cibuľu nakrájame na drobné kúsočky (čo najmenšie).
2. Z majonézy (alebo kyslej smotany), octu, citrónovej šťavy, cukru, soli a korenia pripravíme dresing.
3. Všetko poriadne premiešame a necháme odstáť. Kapusta po nejakom čase sama pustí šťavu, preto ho pred podávaním odporúčam ešte poriadne premiešať. Dobrú chuť.

ichbinich
5. feb 2015

Ja robim Coleslaw ako @madana, teda zhruba 😉
Nic nemeriam, davam iba trosicku octu a ziaden cukor.
Kapustu si nakrajam na tom "hobliku" na tenucke rezance, mrkvu postruham tiez na tenko, cibulu nakrajam na co najmensie kocky.
Dolezite je, aby ten salat odstal dobre dve hodinky!

(Ste mi narobili chutky, asi si ho zase coskoro spravim 😀)