Menu na oslavu prvých narodenín. Čo navrhujete?

terkaa
25. feb 2009

co ste ukuchtili pre hosti na narodeninach svojho dietatka? my zachvilku mame 1 rocik a neviem sa rozhodnut, co pripravime na papanie. dajte nieco na inspiraciu 😉 . bude nas len 8 ludi.

titkovamiriam
25. feb 2009

tak my vzdy oslavujeme na viac raz-s rodinou tak to je vacsinou svieckova,alebo klasika rezne,no marek je junovy tak s kamaratmi robime zahradnu grilovacku-kuracinku,ryby a pod

slnyecko
25. feb 2009

My sme majovy,dufam ze uz bude pekne,chcely by sme taku zahradnu party a bude pecene prasiatko,nejaka zeleninka a tak 😉

libka1
26. feb 2009

A niekto kto robi oslavu v byte sa nenajde? Aj mna by to zaujimalo, tiez nas to caka v maji a skor som to chcela riesit chuťovkami, studenymi misami a tak...

avanka
26. feb 2009

Ahoj, my sme mali v oktobri zapis a nazbieralo sa nas v 3 izbovom byte 15, tak isto to bude aj na oslave 1 narodenin...kedze teply obed pre tolkych ludi neprichadzal do uvahy, riesili sme to studenymi misami, mamina vykostila, naplnila a upiekla cele kurence, vznikli take rolady, boli misy sunkove, salamove a syrove, kopec zeleniny, upiekli sme asi 6 druhov drobnych zakuskov, samozrejme torta a pitie...
ja by som za oslavu v restauracii nemenila, bolo to fajn
pozri sem, mozno sa inspirujes
http://www.mimibazar.sk/recepty.php?id=18

titkovamiriam
26. feb 2009

ja som robila v jeden rok doma silvester pre 18 ludi 😀 ,samozrejme ze kamosky pomohli-kapustnica sa varila v 12l hrnci ,salat som miesala v detskej vanicke 😀 😀 😀 ,uvarila som udene a robila som misy rozne sunkove,salamove-pomazanky tuniakovu,cesnakovu,nivovu,nakupili sme rozne omacky a bolo super-na ten ohnostroj o pol noci dodnes spomynaju vsetci susedia. 😀 😀

libka1
26. feb 2009

Pozriem na tie receptiky na tom mimibazari, u nas to bude nieco podobne ako u Vas avanka, len menej ludi (aspon dufam 😅 )
Titkovamiriam my mame smolu, detsku vanicku sme uz zlikvidovalii 😀 😀 budeme bez salatu 😉

zuzidr
26. feb 2009

tiež je malá júnová tak menu pre 16ludí 😀

veeela vela mäsa(kuracie,bravčové) naložené v marináde,tiež kuracie pečienky v marináde,plnený zajac v alobale-to všetko na grile,veeela oblúbeného cestovinového šalátu,obložené misy,slanosti,sladkosti a torty....

kisska
26. feb 2009

mirka - to musela byt zurka 😀 😀 😀 😉 😉

u nas su oblubene pomazanky, urobim aspon 3-4 druhy (rybaciu, syrovu, krabiu, cesnakovu, vajickovu, bryndzovu...), rozky alebo bagety len nakrajam na kolecka do velkej nadoby (prikryjem, aby sa nesusili) a kazdy si naklada a natiera ktoru chce. Studenu misu (udeniny, syry), zeleninovy, cestovinovy (vrtulky+paprika+paradajky+uhorka+kukurica+olivy+tvrdy syr+olivovy olej+sol+korenie+bylinky)a ovocny salat k tomu a ak je to naozaj veeelka zurka, tak pripadne este upeciem bravcove kolena (jedno udene, dve obyc.) a podavaju sa s chlebikom, chrenom, horcicou a kyslymi uhorkami 😀 😀 😀

mia.k
26. feb 2009

kisska,ja sa chystám na synovu narodeninovú oslavu robiť ten hydinový šalát,na ktorý si dala recept v téme jedlá z hydiny.
Myslím,že bude fajn.A samozrejme ešte spravím neaké salámové a syrové mysy a neaké iné pochutiny.

kisska
26. feb 2009

mia - jooooj, som potesena, dufam, ze bude chutit 😉

mukky
26. feb 2009

dievcata,jaka som hladna 😀 my budeme mat v juli narodeninky,no a asi tiez urobime oslavu na chate,ak bude velmi horuco,takze zivansku a grilovacku vsetkeho mozneho.Ak budeme doma v byte,taak urcite rezne ci pecene kurca,no v lete sa ani nikomu velmi nechce jest,no nie...a isto aj studene misy a kopec zeleniny.Kisska aj my lubime pomazanky,vsetky ktore si napisala,okrem krabej,robim aj ja,a snad aj receptura je podobna,ale robim stale jednohubky,a babracka a hned spapane,ale to ma nenapadlo to takto vymysliet 😀Ale ked budem mat 15 ludi,nebudu sa pliest pri mazani natierok?Hadam nie 🙂

masinka
26. feb 2009

ja na oslavy robim (americku - hrube cesto) pizzu. 1-3 plechy, podla toho kolko je hosti. co nestihnu zjest zatepla, podojedaju ked vychladne 🙂 k tomu par chlebickov, kolace a tortu

kisska
26. feb 2009

mukky neboj, pazravost je silna motivacia, by si bola prekvapena, aki su ludia zlati, ked sa nenapadne presuvaju od jednej misky k druhej, alebo sa snazia dostat k miske na druhom konci stola 😉 😉 😀 Alebo rozdelis do viacerych misiek. Recepty robim stare klasicke (okrem tej krabej, ta je nova)- maminkine a kolkokrat ludi prekvapim, ze jeeeej toto som nejedol uz sto rokov a poznaju to trebars z detstva 😉 to je take mile.
V lete milujeme z aktualneho cerstveho ovocia urobit salat a nalozit ho do vydlabaneho melonu, poriadne zachladit a ked je dost dospelych tak aj zaliat broskynovou vodkou (alebo pol na pol s obyc. podla chuti) - bowle. Ale to uz skoro dva roky robim len pre hosti a ja susim... toto leto uz hadam nebudem 😉

mukky
26. feb 2009

kisska 😀 no ja to takto vyskusam,ako ty 😖 s pomazankami 🙂 ja rada varim,a aj zlozitejsie,ale uz viac ako 7 mesiacov skor len take jednoduchsie a rychlejsie,nevies cim to asi bude?? 😀 😀 😀

terkaa
autor
27. feb 2009

mukky, zeby dietatkom 😀 😀 😀

titkovamiriam
27. feb 2009

milan bude mat tento rok 18-v aprili,tak uz teraz planujem co a ako:bude nas do 15ludi
dam mu upiect velku tortu v tvare kona okolo 8kg,spravim salat/v detskej vanicke 😀 /,kuracie prsia vyprazim,stehienka ugrilujem,spravim velke misy,upeciem slane pecivo a niake sladke pecivo co ostane bude na velku noc 😀 ,budem robit aj ovocne bowle s cervenym vinom,becherovkou a ribezlovym dzusom 😀 .urcite bude oslavovat aj s kamoskami a kamaratmi to by ma potesilo teple pocasie lebo pre nich by bola zaujimavejsia grilovacka a viac ako polovica milanovych kamaratov su bohuzial fajciari ☹

mukky
27. feb 2009

terka 😀 😀

kisska
27. feb 2009

mirka ty si zlata mamina 😉 inak dobre vediet, ze sa vanicky nemam zbavovat. Ja uz teraz robim salat pre dvoch v 5litrovom hrnci (drahy ho miluje), tak co to bude, ked bude na oslavu 😲

mukky - myslim, ze dovody su aj u nas podobne. Ja som sa uz niekde vyznavala, ze varenie milujem, hlavne, ked to ma kto jest. Lebo hlavne kolace, ktore ja upeciem uz neviem jest...

libka1
27. feb 2009

Kisska daj recepty na tie natierky, nech sa vratim do detstva 😀

kisska
27. feb 2009

libka dufam, ze sme ich aj tvoja mamina robila rovnako:
- bryndzova - bryndza+maslo+nadrobno nakrajana cibula+cervena mleta paprika, pazitka alebo petrzlenova vnat nie je povinna 😉 - vsetko spolu vymiesat, dat schladit aspon na hodinku
- rybacia - rybicky v oleji(mozu byt aj vo vlastnej stave, nie v paradajkach)+maslo+taveny syr (kedysi sme davali lunex, dnes je aj karicka dobra)+vajicko natvrdo+horcica+nadrobno nakrajana cibula - tiez vsetko zmiesat, ja davam aj polovicku oleja z rybiciek. Chlebik je najlepsi cierny a navrch par kvapiek citrona 😉
- cesnakova - niva (alebo iny syr s modrou plesnou)+kysla smotana+cesnak - vsetkeho podla chuti, zmiesat
- syrova - bambino, maslo, cibula, pazitka/vnatka, horcica
- vajickova - natvrdo uvarene vajicka+maslo+cibula+horcica+sol+pazitka

zakladom je pouzivat obycajne prave maslo (82%tuku), cibulu krajat nadrobno a davat pozor na sol, niekde ju ani neni treba. Pazitku pouzivam cerstvu, pripadne mrazenu 😉 Jaaaj a chlebik musi byt cerstvy, najlepsi je domaci, zemiakovy, cierny. Skvele su v lete s cerstvou paradajkou a paprikou 😉 Dobru chut 😝

mikalove
27. feb 2009

my sme si zvykli na oslavy pripravovať také studené misy,šalaáty,syry,salámy,klobasky 😅 ,veľa zeleniny....dá sa to pekne naaranžovať a chutí nam to všetkym....davame to na jeden stol,vedla toho malé tanieriky a každy si berie kedy má chuť a kolko,viac menej ako švedske stoly,nejaky koláči ku kave...
ale neni nad letné grilovačky a opekačky...to je hotové obžerstvo 😀

libka1
28. feb 2009

Dakujem kisska,tu rybaciu robievam aj a bryndzovu idem hned otestovat,vcera som kupila cerstvu bryndzu 😅 mnaaaaaaaaaaam

alena22
14. mar 2009

Ahojte ja robievam bud klasika chlebicky alebo slanu tortu http://eee.mimibazar.sk/recept.php?id=11750&use... alebo http://eee.mimibazar.sk/recept.php?id=11317&use... dalje existuju vsakovake roladky na slano syrove so sunkou http://www.mamincinyrecepty.cz/ruzne/syrova-rolada pre vyznavacov spenatu http://www.mamincinyrecepty.cz/bezmase-pokrmy/s... nejaku torticku na sladko napriklad tu 5 minutovu alebo niekto to pozna pod nazvom trepana torta z prasku Olé , alebo nejaku nepecenu tortu a velmi casto robievam aj pudingovu torticku to je taka bleskovka a vzdy ma uspech http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=2190&user... je toho vela da sa navymyslat este idem kuk som mala niekde na slane veci receptiky ale asi to mam v pciba tak ak by mal zaujem niekto poslem cez mail 😉

alena22
14. mar 2009

jaj este som nasla toto ale to som este neskusala vyzera to krasne musim poskusat http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=709

kisska
16. mar 2009

Ahojte, mame prave za sebou narodeninovu oslavu a dopadla celkom dobre - 11 dospelych + 3 deti sa uspesne zmestili do 3-izbaku 😉 Robila som nakoniec pecene kolena - den predtym som ich hodinu a pol varila v slanej vode s cesnakom(vela), novym korenim a bobkovym listom. Na druhy den sa dalsie 2 a 1/2 hodiny piekli v teplovzdusnej rure pri 200 stupnoch a s castym polievanim vcerajsim vyvarom. Boli Genialne - zvonku chrumkave a zvnutra sa rozpadavali od kosti. Podavala som ich vykostene s chrenom, horcicou, kapustou, uhorkami, baranimi rohmi a cerstvym domacim (dedinskym) chlebom. Ludom sa robili gule za usami a ani sa nechytili mis a pomazanok, ktore som mala este nachystane 😉

libka1
17. mar 2009

Teda ty mas fantaziu 😵 Jej to by som si dala, normalne mi zacalo skvrkat v bruchu 😝 mnaaaaaaaaaaaam

alena22
17. mar 2009

kisska no to by nebolo nic pre mna ti ekolena ja take nejem a uz len z vyrenia toho by mi bolo zle ja celkovo udene veci nemam rada a uz vobec nie masko take ale verim ze to mohlo byt pre hosti super lebo aj svagorm mal na 30 take a kazdy az na mna si chvalil 😀

kisska
17. mar 2009

alenka- ja som sice chcela aj udene, ale nastastie mi to vyhovorili (tie nie su take dobre pecene, ale varene su pre mna pliagou 😉 ). Ale priznavam, toto bolo prvy krat, ked som kolena nemala takmer vobec mastne a pri peceni sa krasne vytopili... skoro chude masko 😉

libka1
18. mar 2009

juj, ja by som si za koleno nechala koleno vrtat 😀 😉 ved aj tak vyzeram 😝

emjee
29. apr 2009

mywiel • 1d • Dnes o 12:41
Ahojte maminky, moja mala je stale kojena a papa len zeleninové a ovocné kase, vobec neviem co pripravit na jej prvé narodeniny aby mohla jest s nami, a aby aj dospeli a mamicky s dvojrocnymi detmi boli spokojni. Chcela som jej urobit jahodovu alebo malinovu penu ale tam ide smotana a kravské mlieko by tak skoro nemala vobec neviem co pripravit, ci cokoladovu tortu ci to nie je tiez priskoro a aké jedlo? Budem rada ak mi date dake tipy.

sylvar • 1d • Dnes o 12:44
mywiel, já dělala piškotovej, nepečenej s jogurtem a zakysanou smetanou a ovocem, malá to nejedla,ale teoreticky mohla,ale nechtěla ale myslím, že to je OK v rámci možností,ale třeba někdo poradí lépe

ygreen • 1d • Dnes o 12:45
já udělám asi nějako patlaninu ze žervé kromilk (bez soli), banány, žlutou sladkou hruškou (jediné ovoce co zatím jí syrové), možná bílej jogurt (maximálně poprvé lipánka, ale toho bych klidně ještě vynechala) a asi dětský sušenky. Já nechci dort kvůli focení, ale dobrej na baštění