Od výplaty do výplaty. Ako navariť lacnejšie?

zabka4
5. sep 2013

Tak maminy, zakladám novú tému pre tie, ktoré vychádzajú ťažko s peniažkami, hlavne pred výplatou. Podeľme sa o recepty s minimálnymi nákladmi, o to čo varíte, aby ste vydržali do výplaty. Teším sa na vaše príspevky. 😉

zabka4
autor
5. sep 2013

A môžem prispieť hneď s prvým receptíkom. Za 4 eura som nakupila dnes hlavkovu kapustu, udeny bocik (slaninku) a fliacky. zajtra varim plny hrniec kapustnych fliackov.

m_ij_ka
5. sep 2013

zasmažená polievka, zemiakové pyré s plnkou z kuracích pečienok,

tretiastvrta
5. sep 2013

Ahoj, u nas obľúbená napr zemiakova omacka na kyslo s parkom alebo spekackami a chlebikom 🙂

tamarar
5. sep 2013

fasirky z ovsen. vlociek / chutia ako masove! / a k nim zemiaky🙂.......treba varit zo sezonnej zeleninky. ked je lacna. tak teraz napr. lečo, plnena paprika, granadiersky pochod, cuketove placky, cuketovy gulas, zapekane rajciny s baranim. rohmi a fetu syrom, privarky / suseny hracok, zeleny hrasok, fazulovy, sosovicovy /
......kysla zemiakova polievka je uuuuplne ze mnam! 🙂

koralinka
5. sep 2013

Cestoviny aglio e olio (olivovy olej,petrzlen,syr),

baklazan naplneny rajcinami,paprikou alebo sunka a kukurica,posypat syrom a zapiect

, pangasius s mrkvou a hraskom zapiect s maslom a pyre,

Cestoviny,rajciny s bazalkou a syr

Placky

Cestoviny,paprika,rajciny,hrasok a biely jogurt,prip. S mozzarellou

briketa
5. sep 2013

Kupim kura - stehna a kridla ugrilujem. So zemiakmi a zeleninovym salatom je vecera.
2. Prsia odkrojim od kosti, zbavim koze a nasekam na rezance. Urobim z nich filipinske jedlo pancit. (Ryzove priesvitne rezacne, bielu kapustu, mrkvu, cibulku, kuracie kusky a sojova omacka. Limetkova stava
3. Z chrbta zvarim na vyvar. Uplne oberiem kosti, maso do vyvaru. Doplnim paradajky, cesnak, kukuricu, tmavu fazulu, limetovu stavu a nasekanu tortillovu placku. Husta torillova mexicka polievka. Recepty na ujovi Guglovi

lucuska011
5. sep 2013

u nás idú v "kríze" najmä prívarky.najčastejšie hráškový s volským okom alebo fazulový s chlebíkom

gloria9
5. sep 2013

@tretiastvrta ahoj a to ako varis?mozes pridat recept?

tretiastvrta
5. sep 2013

@gloria9 dám variť zemiacky, pridam čierne korenie celé, 2 gulicky nového korenie a 1 bobkovy list, ked su mäkké prídam zaprazku( voda s cca 2 lyz poľohrubej muky) a 1 smotanu na varenie tú 200 ml. Dochutim soľ, ocot trosku. 😵

gloria9
5. sep 2013

@tretiastvrta jeeej super dakujem moj lukasko zboznuje zemiačiky

tretiastvrta
5. sep 2013

@gloria9 asi 1 dcl vody s tou mukou sa správne vola zatrepka 😉

gloria9
5. sep 2013

@tretiastvrta velmi pekne dakujem.

kristinaanna
5. sep 2013

teraz aj cukety alebo tekvice, prívarok zo zemiakmi, k tomu vajíčko, mäsko, alebo špekačku, 🙂

kwetina666
5. sep 2013

@zabka4 velmi aktualna tema 😅 .. ja som dnes urobila plny hrniec sosovice a smotanove langose.. alebo robievam cesnacku a granadir 🙂

kristinaanna
5. sep 2013

ak chcete ušetriť, do prívarkou stačí len mliečko 😉 , zemiakový škrob zahusťuje tiež, takže stačí do stukovín pridať zopár nadrobno nakrájaných zemiakov, a tie sa rozvaria a zahustia

pemizb
5. sep 2013

Ak mate stery chlieb tak spravte topinky a na to skvelu chutovku. Spravite prazenicu, do hotovej prazenice date trochu horcice, o nieco viac kecupu, nadrobno nakrajanu cibulu, roztlacite cesnak a trochu struhaneho syra. Vsetko to zamiesate a este teple podavate. Je to rychle a nam to vazne chuti.

danielitka86
5. sep 2013

Ahoj 🙂
môj tip- rizoto s párkom, falošný guľáš,hrachový prívarok zo žltého sušeného hrachu napr. s údeným mäskom, zemiakový paprikáš, pečené pečené zemiaky v šupke s kyslým mliečkom, všetko s kysnutého cesta : buchty na pare, langoše, šišky...... Špenátový prívarok s volským okom, kôprová omáčka, špagetky s paradajkovou omáčkou, sójové mäsko na zeleninke, rybie prsty + pyré, fazuľka na kyslo, ovocné guľky zo zemiakového cesta, chrenová omáčka, šošovicová polievka alebo prívarok, surimi tyčinky,pudingy,..... dúfam, že som pomohla a niečo si vyberieš 🙂 🙂 🙂

mirage
5. sep 2013

@briketa Zuzi ty zabudas ze varit s malom penazi u vas a tu je uuplny rozdiel. Pekne fotky a to je asi tak vsetko. U nas sa ekonomicky vari s mukou,zemiakmi, strukovinami, to je vsetko. A nejaka lacna podradna udenina ci atb kura v akcii. Na tortilly limety a ryzove rezance chudobni mozu zabudnut.

briketa
5. sep 2013

@mirage @danielitka86 tortillu si spravis lokse s obyc. muky, ryzove recance som pozerala na http://www.asiacenterfood.sk su 1 EUR. Kapusta a mrkva, kukurica, cesnak, cibulka nie su nic extremne, mali sme to vzdy doma este aj za socializmu.... a to sme vyskakovali s menej penazi ako dnes. jedna limetka alebo citron na tyzden tiez nevidim ako rozhadzovanie sa.

danielitka86
5. sep 2013

@mirage asi tak.... 😒

jennika
5. sep 2013

@briketa super, diky 🙂 buduci tyzden urcite vyskusam, milujem taketo ine recepty 🙂

briketa
5. sep 2013

a gramatika uteka..... ospravdlnujem sa za vsetky s co maju byt "z"

pena33
5. sep 2013

Ja nastastie nemusim obracat kazdy gros, ale varievam casto jedla, ktore su relativne lacne. Okrem uz spominanych privarkov su to rezance s tvarohom alebo makom, kolienka s vajcom, slivkove gule, sulance, palacinky, zeleninove rizoto. Mucne jedla vo vseobecnosti su nizkorozpoctove, len skoda, ze sa z nich tak pribera 😀D Inak fliacky s kapustou milujem!

briketa
5. sep 2013

Jeden tip so zelenou cibulkou. Do jedla nasekat len zelenu cast a tie spodky dat naspat do vody. Zelena cast znova dorastie. Bude do dalsieho jedla a biele bulvy na chlebik.
Dorastie pekne iba druhykrat po odkrojeni, potom ju uz treba celu zuzitkovat.

lumiva
5. sep 2013

Super téma aj ja som to potrebovala, lebo za Boha neviem co variť, stale hľadám kadejake jedalnicky, aby som nemusela rozmýšľať každý den. U nás obľúbený granatiersky pochod, vajcove halušky a včera napr. dukatove buchticky. Uz som sa vzdala pravidla navarit plny hrncisko, prd, vsetko zoze...🙂)) radšej menej a každý den niečo iné.

briketa
5. sep 2013

@jennika zvyknem robievat detom napriklad falosne sushi rolky. Papier z rias stoji som pozerala 2,50 a na jedno pouzitie staci z celeho sacku len jeden stit. http://www.asiacenterfood.sk/www-webreal-sk-asi...
Spravim lepkavu ryzu a dovnutra dam nastruhane rezance mrkvy a klicky (nechat naklicit zopar fazul, alebo sosovicovyc zrniek) mrkvy a uhorky, kapusty a mrkvy, kolkokrat tu baby pisali ze nevedia co s avokadom, no jedno avokado do sushi roliek mi staci na celu rodinu.
Da sa to cele robit aj bez toho riasoveho papiera, zatlacat sa to da s utierkou a pergamenovym papierom.
Tu ide o to pohladat aj moznosti z inych kuchyn a surovin ako nasa zauzivana.

stellamaris
5. sep 2013

@briketa super!!! aj ja zacnem robit doma sushi,lebo v restike tie ceny exploduju a suroviny mam okrem rias dokonca vzdy doma,aj ryzu na sushi a avokado,mnam,to jem aj tak 🙂

stellamaris
5. sep 2013

@zabka4 my setrime,kde sa da,zaciname setrit na mäse,dnesny obed: varene zemiacky s opecenou cibulkou a slaninkou,k tomu paradajkovy salat,neminuli sme ani euro,vsetky suroviny sme dostali 🙂 inak vymetame zasoby,zajtra halusky s vajickom a denne nejaku strukovinovu polievocku ( zo zasob)..........

oktobermimi
5. sep 2013

Mamina nemala v živote vela peňazí takže vela nápadov mam hlavne od nej
rascová polievka z opečenym chlebíkom 🙂 cesneková polievka 🙂 syrová polievka so zemiakmi...
mrkvovú polievku, varené zemiaky na cibuľke a k tomu slovenskú točenú so zeleninou 🙂
poprípade: zapekané zemiaky z karfiolom 🙂
rizoto z párkamy 🙂
falešný guláš 🙂
alebo tka ena večeru rýchle : cestovina na vajci so slaninkou 🙂
zemiakové šúlance lekvarom, tvaaroho alebo makom 🙂
zemiaková omáčka z párkom...
poprípade kupiť kurča naporcovat( prsia krídla stehná) a zvišok kože trup a pod podelit na ačsti napr na 4 pri 3ludoch a do mrazničky na vývar 🙂
poprípade na večeru detom krupicovú kašu z kakaom,
zemiaky pečené v šupke na plechu s mliekom a slaninkou 🙂 ....

h2
5. sep 2013

@oktobermimi Ahoj, zaujala ma Tvoja syrová polievka so zemiakmi, takú nepoznám, syn miluje syr aj zemiaky, tak by som rada vyskúšala, daj stručný receptík, prosím. (Stačí orientačne, som pomerne skúsená kuchárka. 🙂 )
Ináč, tiež by som rada dala nejaký tip, ale všetky moje lacné rýchlovky tu už niekto spomenul. ☹