Oškvarkové pagáče a iné slané pečivo. Nemáte recepty?

riuska
14. sep 2007

nemate niektora nejake dobre receptiky? hlavne na pagaciky, ale take co su ako paperie - makkucke a chutnucke 🙂
dakujem

zuzu13
16. sep 2007

riuska, robím pagáčiky z klasického kysnutého cesta, vyvaľkám ho natriem pomletými a trochu osolenýmu škvarkami,preložím cesto na tretiny, znovu vyvaľkám, potriem zase škvarkami, zložím na polovicu, vyvaľkám...a takto pokračujem kým neminiem škvarky 😅 z vyvaľkáneho plátu pohárom vykrajujem pagáčiky.... 😀

riuska
autor
17. sep 2007

no ake jednoduche, ale urcite vynikajuce - vyskusam 🙂

titkovamiriam
9. jún 2008

ja casto robim slane rozteky-1kg polohr.muky,250g masla,sol,kvasok-neha sa vykysnut,vyvala sa na kruh,z tejto davky vydu 4 kruhy,prerezu sa na 8 trojuholnikov,potocia na rozky a ked 20min nakysnu potru sa vajickom osolenym a posypu makom,rascou alebo syrom.

slane tycinky 250g muky pohr.,250g masla,250g tvarohu,alebo bryndze,sol-vypracuje sa cesto ktore sa vyvalka potrie slanymvajickom a posype co ma kto rad,ja mam vyskusanu aj nadrobno nakrajanu slaninku s cibulkou a cele sa to nakraja na tycinky .

malaskoricka
9. jún 2008

slane kolaciky s mandlami 🙂
Suroviny:
100 g mandlí
250 g hladkej múky
250 g rastlinného tuku
250 g údeného syra
2 vajcia
vegeta
rasca.

Postup:
Z múky, tuku, vajíčok a nastrúhaného syra vypracujeme hladké cesto. Dochutíme ho primeraným množstvom vegety a rasce. Necháme stáť v chlade asi 30 minút. Cesto potom vyvaľkáme na tenší plát a formičkami vykrajujeme rôzne tvary, ktoré ozdobíme olúpanou mandľou, potrieme vajíčkom a vo vyhriatej rúre upečieme dozlata. Podávame k čaju alebo vínu.

dadulik75
9. jún 2008

jaj divecence ale ste mi narobili chutky budem musiet daco otestovat ale az asi koncom tyzdna no uvidime ako bude hotove dam vediet ci detom chutilo

martina84mm
15. nov 2017

Kolegyna jedneho dna doniesla recept na pagace odtialto http://receptyodmiky.sk/pagace/ a odvtedy sme baby v kancli kazdy tyzden robili pagace a vydrzalo nam to 3 mesiace 😅