Poznáte recept na pečenú kačku?

teodorka
14. dec 2008

Baby poradte mi mnamky recept na pecenu kacku ,nikdy som ju nerobila ....dakujem

pimpa
18. dec 2008

Baby, to su perfektne rady. Akurat aj ja idem piect kacku a pridu svokrovci, tak si chcem dat zalezat. No a este mi poradte, ci ste to zvladli aj v plynovej trube.???? Dufam, ze v jenskej mise to pojde, pekne s vrchnakom a potom nakoniec odkryjem. Neviete niekto, kolko to trva na plyne? dik

teodorka
autor
22. dec 2008

a este je lepsie ju piect celu alebo rozporcovanu?boze ja sa na tu kacku pripravujem ako na maturitu... 😀

kisska
23. dec 2008

neboj, zvladnes... ja ked som sa chystala prvy krat piect kacku, tak som ju dostala sice osklbanu, ale nevypytvanu, tkze som maturovala dva krat - babka na telefone diktovala, kde co narezat a kam pichnut ruku a co vytiahnut 😀 😀 😀
ja viem, ze v cinskych restikach tiez predvaraju kacky, mozno su tak aj rychlejsie hotove. Ja kacku najprv na par hodin nasolim (najlepsie na noc) potom zakrytu peciem s trochou vody. Napichavam kacku "pod pazuchami" a pod stehnami, kde ma najviac tuku, aby mohol vytiect. Naozaj netreba zvlast mastit ani kupovanu, su to tucky 😉 . Inak ja pocas pecenia tuk odoberam, aby sa nepalil a odkladam ho do misky, ked stuhne, niekto to ma rad na chleba, alebo na varenie. (Ja ho vacsinou po par tyzdnoch nepouzity vyhadzujem, ale boli ma pri tom srdce ☹ )
Kapustu nakrajam na sliziky, osmazim cibulku na oleji, pridam par lyzic cukru a ked sa rozpusti a zacne karamelizovat, pridam kapustu, podlejem trochou vody, pridam sol a rascu. Ked je makka, pridam par lyzic octu, krasne zmeni farbu. A ked si dam davku knedli, zemiakov alebo loksi, tak potom dva dni umieram od prezratia a minimalne rok nechcem kacku ani vidiet 😉 😉 😉
A Jamie Oliver urcuje dlzku pecienia - na kilo hmotnosti 35 minut pecenia a plati to aj pre morky a husi 😉
Drzim palce a prajem dobru chut.

dididi30
23. dec 2008

kisska no toto , ty si cista gazdina 🙂

kisska
24. dec 2008

jaaaaaj didi zienka domaca 😉 kuchyna je moje teritorium, kde nepustim ani moju mamu... dokonca ani u nej doma... ved podla toho aj vyzeram 😉

roasha
25. dec 2008

kisska,fakt si to tak super napisala,ze sa to citalo ako roman,az citim vonu tej pecenej kacice. 🙂

teodorka
autor
26. dec 2008

no tak baby uz mam aj ja premieru za sebou 🙂 vcera som zabila pol dna pri sporaku co som sa bala aj pohnut aby som nieco nepokazila .Takze knedla bola kupena -nie je co riesit ,kapusta -no bola vynikajuca len som ju dochucovala 15 min.vzdy mi nieco chybalo ale vysledok bol fakt super.No a KACKA -najprv som ju hodinu piekla zakrytu alobalom ,potom som odkryla a dalsiu hodinu som piekla bez alobalu .Pekne bola zvrchu upecena tak som ju cela stastna vybrala ,vsetkym pekne nabrala na taniere a ...bola nedopecena ,tvrda a v strede este aj surova .ESte na zaciatku som podliala aj vodou .Pisali ste ze trochu vody ,no kazda mame o troche vody inu predstavu takze moja kacka znova plavala vo vode 😀 Myslela som ze sa zblaznim od nervov ,tak som sa na nu tesila a toto...No zobrala som vsetku nadej ktoru som mala ,kacku som znova dala na pekac uz len stipkou vody a na spodok som este dala kacaciu mast ktora mi ostala ,znova som to zakryla alobalom a dala do rury .Po hodine som kacku vytiahla a bola makucka ,z vrchu este z predosleho pecenia pekne do chrumkava upecena .Vsetci sme sa konecne z chuti najedli ,deti jedli vsetko holymi rukami lebo im tak chutilo ze namali cas ma krajanie priborom 😀 Takze Vam dakujem a druhy raz to uz spravim na prvy pokus .Este raz diky za rady

kisska
27. dec 2008

teodorka si sikulka, viem si zivo predstavit,ako to u vas prebiehalo... aj deti jediace rukami ( ja mam na to manzela 😀 😀 😀 )

linda7308
9. apr 2011

@emjee neviem si predstavit varit maso pred pecenim ved vsetky ziviny sa vyvaria radsej peciem maso vo vlastnom vypeku ako potom robit pac z oleja atd.,kacku by som este ako tak chapala ked ju chcete mat rychlejsie hotovu ale bravcove maso tak to mi do hlavy nejde

aero
9. apr 2011

@linda7308 -súhlas 😉

funny92
19. aug 2013

Ahoj, do pečenej kačky som sa zamilovala, keď som ju prvýkrát ochutnala v čínskej reštike. Dlho som hľadala dobrý a jednoduchý recept a našla som ho. Pošlem ti link: http://dobruchut.azet.sk/recept/10845/pecena-ka...
100% odskúšaný recept, môžem len odporúčať 🙂 Dobrú chuť 😉

mamickatt
10. sep 2023

Dievčatá, ako dlho vám trvá upecenie kačky (cca 2,5kg)? Na koľko stupňov ju pečiete? A ešte by som sa chcela spýtať, keď peciete kačku vcelku, tak otáčate ju počas pečenia?