Recept na detskú výživu

melory
27. sep 2006

bola som poziadana o recept:
jablka osupem, aby boli bez koze a jadra. umyjem a vlozim do hrnca kde je na spodku asi 5cm vody. na malom plameni varim, az kym sa jablka nerozpadnu. casto miesam a ku koncu stale. pridam cukor. zalezi na jablkach, ked su kysle viac {asi kilo} ak su sladke menej {asi pol kila}. niekedy pridam aj skoricu a to je ta najlepsia presnidavka. ked dam do poharov na vrch pridam stipku kyselky - dobre zakonzervuje - a potom uz len sterilizujem zhruba 10minut tak aby pohar nebol vieckom vo vode. a hotovo.
su aj rozne sackove pomocky ktore tento proces urychlia, ale ja som za klasiku.

amandas
16. júl 2014

my sme doma vyrabali vyzivy.. ale teda malej moc nechutili. a to sme skusali rozne variace..rozne kombinacie.. je velmi vyberava v jedle.. a so vsetkym sa viac hra, akoby jedla.. momentalne mala uplne fici na vyzivach OVKO.. najradsej ma jahodovu.. ale teraz sa snazime jej najviac davat tie bio vyzivy od Ovka.. 🙂

ukulela
3. sep 2014

baby, dostala som fajne domace jablka a chcem robit vyzivu ... cistu jablkovu uz mam, tuto varku by som chcela pomiesat. cast s hruskami, myslite si, ze mozem cast pomiesat aj s bananmi . uvarit a tak sterilizovat? alebo radsej urobit cistu jablkovu a potom do nej ked sa bue jest len roztlacit banan? mate taku skusenost?