Recepty z cukety a tekvice pre 10 mesačné dieťa

1stars111
1. aug 2013

Na nete som nic nenasla a tekvicka a cuketa je velmi.zdrava.....robite nejake chutne jedla uz 10 mes.dietatku? Pripadne s cim alebo s akou zeleninkou ju mozem varit ? Dakujeeeeem

melesmeles
1. aug 2013

ja som to malemu vzdy len uvarila a pridala som zemiacik. neviem ci sa aj nieco ine s tym da vymysliet...

nikolet_89
1. aug 2013

@1stars111 ahoj asi este naozaj nic moc nevymyslis i ked mozno polievocku bez zasmazky by si jej uz mohla spravit...ja osobne som malej ale varila cuketu z mrkvou a zemiakom potom som zmixovala toto jej dlho chutilo pridala som trochu morskej soli a papala ako diva 🙂

katkanova
1. aug 2013

ja som robievala tekvicu taku tu co ma tvrdu supu a tvar ako velka hruska - neviem ako sa vola, ale je strasne chutna, taka sladka, maslova - a to s parmezanom a kuracim maskom, alebo so sosovicou, pripadne namiesto parmezanu ricottu alebo mascarpone, je super aj tym ze sa rychlo uvari. neviem ci sledujes tabulky co sa odkedy moze, u nas sme s tym velmi nesaskovali a napr cuketu som varila s trosickou cesnaku a rasce, alebo len tak na kolieska nakrajat uvarit v polievke kuracej a to mu velmi chutilo

1stars111
autor
1. aug 2013

Zatim dakujem 😀 idem ryyychlo varit teda 😀

jurio
1. aug 2013

podla Bukovskeho recept od 10teho mesiaca
2vacsie cukety, ocistene nakrajane na kocky,pol salkyuvarenej bielej fazule, olivovy olej
na panvicu dame olivovy olej, pridame cuketu a za staleho miesania opekame asi 7minut. fazulu rozmixujeme, pridame cuketu, cajovu lyzicku olivoveho oleja a vsetko spolu rozmixujeme

freezii
7. aug 2013

ahoj pri prvej dcére som šla podla návodov a malá mi nič nejedla, pri druhej dcére nebolo tolko času a bolo lepšie, upravila som mnoho receptov pre dospelých menej okorenila... jedna super polievka: http://recepty.albumy.biz/2012/05/18/cuketova-p...
osolím ju až po dovarení a odobratí pre menšiu. Dá sa robyť z cukety aj tekvice 🙂

flower24
13. aug 2013

ja tiez ako jurio varim podla Bukovskeho a nasej dcerke (teraz 11mesacnej, no moze uz od 10teho mesiaca) to velmi chuti. Tiez cuketu s bielou fazulkou a zajtra idem skusit kremovu tekvicovu polievku.
1mensia tekvica hokkaido (okruhla, oranzova), zbavena jadier, nakrajana na kocky, 1vacsi zemiak, nakrajany na kocky, 1mensia cibula nadrobno, 1cl oleja, 3salky vody.
Na oleji prazime nadrobno nakrajanu cibulu asi 1minutu. Pridame zemiaky, tekvicu, zalejeme vodou, prikryte varime priblzine 15min. Ked je zelenina makka, odtsavime z ohna a rozmixujeme rucnymmixerom na hladky krem. Da sa zjemnit lyzickou sojovej smotany na varenie. Tekvica sa da vymenit za karfiol, brokolicu, spenat, mlady hrasok atd.