Robievate teplé večere cez víkend?

lubikan
10. mar 2013

Dievcata,chcem sa spytat,cez vikendy,ked uvarite klasika obed- polievka,druhe jedlo....robievate na veceru nieco ine?dalsi teply chod?...alebo si date napr. kolac,ci studenu veceru,alebo jete to,co bolo na obed??

rainbow1
10. mar 2013

@lubikan ja určite nevarím druhé teplé jedlo, k obedu varím väčšie množstvo, čo sa pojedá potom počas dňa i večer a koľkokrát večer si každý dá niečo iné, napr. chlieb s pomazánkou, s vajíčkom, šunkou.... 😉

tehulka_mk
10. mar 2013

Kto bude odpovedat,mna by zaujimalo,ci pracujuce mamicky uz so skolkarmi/skolakmi (nie na materskej) robia po robote cez pracovne dni teple vecere manzelom a detom.

A odpovedam @lubikan My vacsinou jeme,co bolo na obed.

lubikan
autor
10. mar 2013

@rainbow1
@tehulka_mk ..ja varim cez tyzden,lebo MM nema v robote obedy,tak si berie so sebou a on je furt vkuse hladny,ale varim na 2-3 dni...deti mi toho moc nezjedia..moja mam varievala cez tyzden,niekedy stacila len krupica,alebo len,palacinky,ale kebyze moj chlap neni pazravy a ma v robote obed,nevarim,maximalne tak polievku....(ja si varim sama pre seba zvlast-iba lahke na vode robene

som rada,ze nie som sama..moj MM to vyzaduje ale ja nevarim teplu veceru druhu cez vikendy...preto som radsej sa spytala tuna,aby som zistila,ci som blba ja,ci on 😠 😠

aduskatt
10. mar 2013

@lubikan vobec nevarim teple vecere, ani cez tyzden, ani cez vikend🙂 cez vik mame z obeda cez tyzden jeme studene...

luciannka83
10. mar 2013

Môj manžel jesť teplé večere nechce, takže ich nevarím. A aj keď by si teplú večeru dať mohol, lebo dakedy varím večer na ďalší deň, tak si dá chlieb, čo ma vytáča do nepríčetna. Ale keď som bývala ešte u mamy, tak bola stále teplá večera. Ona stále varila večer aby bol na druhý deň na obed. Takže jeden deň bola večera a na druhý deň to isté na obed.

mariankamk
10. mar 2013

@lubikan ja varím vždy tak, nech máme aspoň na jeden celý deň, niekedy vystane aj na 2 dni (zapekané cestoviny či francúzske zemiaky-dobrý veľký plech 😀), polievky, guláš vydrží aj 3 dni, ale nikdy nevarím 2x za deň... čo je cez víkend na obed, to je aj na večeru... a ani i jedných rodičov či starých rodičov sa cez víkendy nevarí zvlášť obed a zvlášť večera... vždy len vo velkom...

rainbow1
10. mar 2013

@lubikan, no keď to manžel vyžaduje, nech si sám navarí, má tiež ručičky, či... 😉
@tehulka_mk ja už chodím do práce (malá je v jasliach), muž robí na smeny a moj pracovný čas je od 7:30 do 16:00, niekedy aj dlhšie, podľa potreby, to značí, že chodím domov okolo pol 5, 5. Priznám sa, že vôbec nemám chuť ešte vyvárať a ani to nerobím. Venujem sa malej a domácnosti. Papáme "studené" (chleba, rožky s hocičím), teplé jedlo máme s mužom v práci, staršia v škole a malá v jasliach. 😉

anuska74
10. mar 2013

Ja som doma ešte s mladším a varím priebežene, teda polievka na 2 dni, alebo masko na 2 dni, sebe zvlášť.
Neviem si predstaviť, že dieťa príde o 16.00 domov a nedám mu už teplé jedlo, normálne tanier polivky, alebo menšiu porciu masko+ príloha , neskôr môžu jogurt, syr, a ešte majú 1x porciu polievky. manžel ak mu je navečer málo len polievky, môže si ešte uvariť párky, alebo chleba + klobásku.
Ako ja si fakt neviem predstaviť, aj ked budem pracovať, žeby sme celý týžden mali len suchú večeru.

jasminet
10. mar 2013

kym som chodila do prace a nemali sme deti, chodila som domov okolo pol siestej, niektore dni o deviatej. varili sme s muzom tak, aby bolo na 2dni - na 2 vecere pre oboch. a robim to aj teraz tak. cez vikendy varime obed a ostava aj na veceru z neho. niekedy si vecer urobime ine - omeletu, krupicovu kasu proste nieco rychle

anuska74
10. mar 2013

A k otázke, variť cez víkend ešte niečo iné na večeru, tak to asi nerobí nikto, pretože tie víkendové menu, sú často náročneješie, aj na prípravu a čas. Môj by si musel objednať donášku, alebo pizzu a samozrejme zaplatiť, keby chcel niečo iné. asi by si to rýchlo rozmyslel 😀 .

kacena4
10. mar 2013

@lubikan najprv dojeme co ostalo hoci aj na druhy den a potom mame prestavku a dame si suchu veceru. aspon muz preferuje "lahsie" vecere a tak som sa prisposobila, volakedy som varila aby bolo teple aj na veceru dnes uz nie jeme co da ladnicka 😀 😀 @tehulka_mk varim tak 3x do tyzdna teple jedlo (vratane nedele) a bud to jeme aj na druhy den,alebo mame suchu veceru, no co som.... ako by som to zvladala vsetko 😀 😀 😀 😀 😀 😉 😉 ked chce mm teplu stravu kazdy den tam musi prilozit ruku k dielu 😉

helencek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
moischaaa
10. mar 2013

tak u nas tepla vecera nehrozi , niekedy ked varim vecer na druhy den tak ok , ale inak teple vecere nezvykneme jest, cez vikendy na veceru obcas spravim palacinky alebo bundas 😀 inak nic extra ,

bubelko
10. mar 2013

@lubikan nerobim ani cez tyzden ani cez vikend 😉

henikav
10. mar 2013

Za normalnych okolnosti varim vzdy aj teple vecere, ale niekedy sa stane ze sa zdrzim v praci a pridem az vecer domov, alebo teraz ku koncu tehu tak nevladzem, tak to odbavim niecim jednoduchym, ako omeleta, parky, pizza, alebo polotovar. Dobry trik je taky, ze ak si viac niecoho navaris, tak si namraz nejake porcie, niekedy ked clovek nie je vo forme, len vytiahne hotove, zohreje a mas teplu veceru 😉

hradnapani
10. mar 2013

@lubikan keby som mala varit este aj teplu veceru, tak by som cely vikend prestala pri sporaku. Ani omylom 😉 Bud sa doje obed alebo studena vecera.

meinkonka
10. mar 2013

@lubikan
syn chodi do skolky, mm do prace, ja tiez, takze na vyvaranie vecere nieje cas a ani sa mi nechce 😀 a obedujeme v skolke/praci . ja zvycajne pre seba a maleho varim na veceru polievku na 2 dni, prestriedavam to suchou vecerou, alebo len niecim rychlym ked sa mi chce, napr. cestovinky, spagety a tak... a cez vikendy zvyknem varit tak, ako som bola zvyknuta z materskej, na obed polievka a poobede druhe jedlo, alebo az na veceru, alebo to vymenim, druhe jedlo a na veceru ci poobedie polievka, niekedy ked sa mi chce, tak urobim aj dalsie jedlo, vsetko zavisi od toho, aku mam naladu
😅 . mm nieje narocny, jemu staci aj pecivo s niecim na veceru, ak chce, tak zje nasu veceru, nakolko on polievky a take tie zdravsie velmi nelubi. takze som celkom spokojna 🙂
@tehulka_mk

slobodna33
10. mar 2013

@lubikan To určite ja cez víkend zásadne nevarím objednala som picu a dcére zohriala v mikrovonke párky. A manžel aj tak odišiel na týždňovku tak sa prestravuje na ubytovňach v práci.

zuzulica
10. mar 2013

@lubikan Väčšinou to čo máme na obed,alebo keď máme chuť,tak nejaký chlebík .Varím každý deň,takže ešte večeru inú vymýšľať,to už nie.

tehulka_mk
19. máj 2013

Nie.

zazalienka
19. máj 2013

ja síce nepracujem ( som nezamestnaná zatiaľ), ale malý je v škôlke.. príde napapaný, doma nechce, až okolo piatej niečo zje, na večeru väčšinou hrianku, alebo chlebík, prípadne puding, alebo koláč.. manžel sa naobeduje do plna v robote, keď príde, tak šalátujeme.. varené mi nechce po piatej jesť, bolieval ho žalúdok z toho.. urobím misu šalátu, k tomu vajíčka na tvrdo, alebo mozarellu, olivy, celozrnné pečivo.. varím teraz v podstate len cez víkendy, v piatok vývar pripravím, v sobotu navarím tak aby sme mali na celý víkend.. cez týždeň sa mi to absolútne neoplatilo, furt som niečo vyhadzovala.. teraz ako žijeme na šalátoch, cítime sa hlavne lepšie a aj menej prejeme..