Štrúdle a záviny

trudka4
9. mar 2014

Jablečný štrůdl z pomazánkového másla

Suroviny :
Těsto
pomazánkové máslo bez příchuti 250 g
hladká mouka 300 g

Náplň
strouhanka
jablka asi 8 ks
cukr podle chuti
mletá skořice podle chuti
rozinky

Postup :
Pomazánkové máslo dobře zpracujeme s hladkou moukou ve vláčné těsto. Necháme chvíli odstát. Mezitím si oloupeme a nahrubo nastrouháme jablka.
Těsto rozdělíme na poloviny, vyválíme na tenko, posypeme strouhankou. Na strouhanku poklademe jablka vymačkané od šťávy, posypeme cekrem, skořicí a rozinkami. Zavineme, dáme na plech s pečícím papírem, potřeme rozšlehaným vajíčkem a pečeme ve vyhřáté troubě na asi 180 stupňů asi 45 minut.
Necháme vychladnout a pocukrujeme.

tatiana7777
9. mar 2014

Vyskusam to by ma nenapadlo z pomazankoveho masla 🙂

nikawero12
9. mar 2014

@trudka4 dobre vypadá tá tvoja štrúdľa. Ja by som však odporučila dať do cesta aj vajíčko, cesto bude potom jemnejšie.

trudka4
autor
9. mar 2014

@nikawero12 já bych tam nic navíc nepřidávala. štrůdle byly tak dobré, že už nejsou 🙂 A to jsem si myslela, že zůstane kousek aspoň dcerce na svačinu .... jsou vynikající přesně tak jak mám v receptě.

trudka4
autor
9. mar 2014

@tatiana7777 A to jsem si myslela, že zůstane kousek aspoň dcerce na svačinu .... jsou prostě vynikající.

macamac
9. mar 2014

@trudka4 a neprasklo cesto? treba ho popichať pred pečením?
vyzerajú úžasne 😵

trudka4
autor
9. mar 2014

@macamac vidíš, to jsem zapomněla napsat. Těsto jsem na spodu na bocích propíchala vidličkou.

macamac
9. mar 2014

@trudka4 a dolu to neprihorelo? keď to vytekalo?

trudka4
autor
9. mar 2014

@macamac nepřihořelo, šak se to peče jen na těch 180 stupňů

stardust
9. mar 2014

nebolo by lacnejsie nahradit natierkove maslo stuzenym tukom a doliatim prislusneho mnozstva vody?

azalka22
9. mar 2014

z tohoto cesta su famozne aj lekvarove tasticky