Autizmus. Mám nárok na nejaké socialne dávky?

alexiss27
24. okt 2011

CHcela by som sa spytat ci je mozne nastupit na rodicovsku dovolenku do 5 rokov opatovne aj ked som uz rok pracovala ( po 3 rokoch som nastupila do prace rok som odpracovala a nasledne chodime po vysetreniach koli autizmu )...a ci mam narok na nejake socialne davky pokial sa staram na rodicovskej dovolenke o autisticke dieta? dakujem za kazdu odpoved. 🙂

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alexandra
8. nov 2011

Ahoj, pani Janosikova Ti pomoze vsetko spisat a vysvetli Ti co a ako a kde 😉

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzi2608
4. mar 2015

Dobrý den, vážení rodiče dětí s PAS,
jsem studentka 5. ročníku oboru Psychologie na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity, pracuji jako osobní asistentka v rámci organizace APLA-JM a píši diplomovou práci z oblasti autismu. Zabývám se faktory, které Vám, jako rodičům dětí s poruchou autistického spektra, pomáhají zvládat každodenní péči o Vaše dítě. Na základě zjištění z Vámi vyplněných dotazníků bych ráda tyto faktory identifikovala a navrhla možné postupy, jak je aktivně a efektivně podporovat, aby se zvýšila kvalita života rodičů dětí s PAS. Bohužel ne každá rodina se dokáže vyrovnat s postižením svého dítěte a proto si myslím, že data získaná z tohoto výzkumu mohou takovýmto rodinám pomoci. Sběr dat pro diplomovou práci je poměrně zdlouhavý proces a velice bych ocenila, kdybyste se zapojili. Proto Vás chci požádat, zda byste obětovali cca 30 minut svého času a vyplnili sadu dotazníků, který naleznete v odkazu níže.

Odkaz: http://goo.gl/forms/P2QsPbMNUa

Předem velice děkuji
Zuzana Lamserová

nitija022
3. apr 2016

ahojte, mohol by mi niekto poradit? som na materskej s 9mesacnym synom, poberam RP, klasika, starsiemu synovi 4 roky len teraz zdiagnostikovali autizmus, do skolky sme skusali chodit ale nezvladal to...mozem dodatocne poziadat o rodicovsky prispevok? ked aj tak som doma na rodicovskej s mladsim synom? dakujem za rady🙂

loginexistuje
3. apr 2016

@nitija022 nie to sa neda ... je jedno kolko deti RP poberas len jeden zbytocne by si ziadala aj keby ti schvalili predlzenu RP na starsieho tak ti pozastavia RP na mladsieho a aj tak ho budes dostavat len jeden.

merry_v
5. feb 2017

@tanapeta chcem sa opytat ked ziadam o parkovaci a o auto kazde musi byt na zvlast tlacive?