Kedy dostanem peniaze?

tehulka_mk
20. júl 2012

Baby,rodila som 16.6.,pockali sme na 28.den zivota maleho a sli sme na patricne urady-dnes-odovzdat vsetky papiere.Matersku sice nebudem poberat,rovno rodicovsky prispevok,ale chcem sa spytat,kedy mi dojde prvy?A kedy mi dojde prispevok pri narodeni dietata a priplatok k prispevku pri narodeni dietata?Dakujem pekne.Na urade mi tetka nebola schopna odpovedat 😠
Zhrnutie, porod 16.6. (takze za polovicku juna a polovicku jula by som rada uz videla prasulky),a odovzdane papiere boli dnes 20.7. 🙂

saallen
20. júl 2012

Ahoj pokial si odovzdavala vsetky papiere naraz,aj o porodne a rodicovsky prispevok,tak ti peniazky pridu dokopy na jeden sek aspon mi to tak prislo.no a kym ti to vsetko schvalia a,tak rataj minimalne mesiac.kedze si ich odovzdala dnes,tak skor ako 20.8.s nimi nerataj.a pises zetsi rodila 16.6.,tak rodicovsky prispevok dostanes za cely jun,nie len polovicu.

tehulka_mk
autor
20. júl 2012

@saallen To fakt?Skor ako o mesiac mi nepridu?Som dufala,ze aspon tie prispevky pridu na ucet skor 😠 A k tomu junu,aj ked som rodila v polovicke,tak sa tam nerata alikvotna cast? 🙂

saallen
20. júl 2012

@tehulka_mk skor len tazko nam az skoro mesiac a pol,kym to doslo,ale pak to prislo naraz a vzeralo to ozaj pekne.a nie nerata,mi sa syn narodil 22.a peniaze prisly ya cely mesiac.🙂

tehulka_mk
autor
20. júl 2012

@saallen Aha tak.Dakujem ti pekne,a posledna otazka,do ktoreho dna v mesiaci potom pravidelne posielaju rodicak? 🙂

saallen
20. júl 2012

@tehulka_mk no mi najneskor 16. V mesiaci. Tento mesiac uz 13.a tiez zalezi od toho aku mas banku

janicka580
11. jún 2015

Dobry den chcela by son sa opytat ze ked son podala vsetky papiere a boli schvakene v poriadku a podala som ich twraz 5.6.2015 dostanem tento mesiac dakujem

julka31111
9. júl 2015

mozem sa opytat kedy ci uz chodil na ucet rodicak tento mesiac?

katren
9. júl 2015

@julka31111 tento mesiac este nechodil

julka31111
13. júl 2015

@katren dakujem a neviete ako to je dostanem porodny prispevok naraz s rod.prispevkom?dakuje

evittam
13. júl 2015

@julka31111 Ano,mala by si naraz,ak uz si odovzdala potrebne ziadosti,doklady a potvrdenia.

julka31111
13. júl 2015

@evittam DAKUJEM vam a este nahodou neviete ktoreho chodi ten porodny prispevok ano odovzdala som uz minuli mesiac

evittam
13. júl 2015

@julka31111 Tak isto ako RP - okolo 15. v mesiaci

julka31111
14. júl 2015

@evittam dakujem vam

8nikuschka
8. feb 2016

Chcela by som sa spýtať minulý mesiac som požiadala o prispevok o narodeni kedy mi to príde asi? Dojde mi to bez rodičáku.

evittam
8. feb 2016

@8nikuschka Malo by ti to prísť tento mesiac - spolu s rodičákom a rodinnými prídavkami.

8nikuschka
8. feb 2016

Rodičák mi nedojde ešte tam chýbal papier ale na kočíkove a rodinne prídavky všetko odovzdane. A kolkáteho to asi chodí?

aniko92
8. feb 2016

Dobrý chcem sa spytat že keď som odovzdala papiere na prispevok pri narodeni 31.1 tak my už tento mesiac pride?

evittam
8. feb 2016

@8nikuschka na účet okolo 15. v mesiaci
@aniko92 Áno

aniko92
11. feb 2016

@evittam chcem sa ta spytat že keď my este nepřišlo rozhodnutie o rodicaku ani o rodinnom aj tak mám sancu dostat peniazky uz tento mesiac??

evittam
11. feb 2016

@aniko92 Takéto rozhodnutie ani nechodí - ak si podala obe žiadosti a nemali žiadne výhrady, že im niečo chýba tak peniaze dostaneš teraz vo februári - okolo 15.

aniko92
11. feb 2016

@evittam no výhrady nemaly tak dúfam ze nám pridu a velmi pěkné dakujem ☺

kristinaanna
11. feb 2016

príspevok pri narodení, rodinné prídavky a rodičovský sa vypláca, mesiac pozadu okolo 15. v mesiaci, záleží od banky a od pošty, na rozhodnutie majú na úrade 30 dní, ale šikovné tety to robia aj skôr, len s uzavierkou ktorá je cca 8 pracovný deň v mesiaci oni už nevedia pohnúť, takže ak sa žiadosť podá do konca mesiaca je možné, že nasledujúci mesiac už peniaze sú na účte, ale nie je to pravidlo, záleží koľko toho majú, a či je žiadosť v poriadku.

evittam
11. feb 2016

@kristinaanna Tak v prvom rade banka s tým nemá nič spoločné. A v druhom - áno viac-menej záleží od "tetušky" kedy to spracuje. Ja som napríklad podala všetky doklady a žiadosti 9.1. a 15.1. som mala peniaze na účte. 😉

kristinaanna
11. feb 2016

@evittam zalezi aj od banky, lebo peniaze idu z banky do banky, a zalezi od toho kolko trva prevod niekde den niekde dva

aniko92
11. feb 2016

@kristinaanna
@evittam no já som papiere odovzdala 31.1 tak teraz už len cakam

macik166
11. feb 2016

kočky, aký papier treba odniesť ku gynekologovi, aby mi potvrdili prispevok pri nar. dieťaťa, lebo som dostala iba tlačivo ku pediatričke, ked sa dieťa dožije 28 dni...

kristinaanna
11. feb 2016
kristinaanna
11. feb 2016

@macik166 na ziadosti. Je kolonka, na druhej atrane, kde gyn, da peciatku

kristinaanna
11. feb 2016

@aniko92 je mozne ze pride uz teraz ale velmi by som sa na to nespoliehala

evittam
12. feb 2016

@aniko92 Ako som ti už písala - ja som dala žiadosti 9.1. a 15.1. som už peniažky mala na účte....