Kedy dostanem posledný rodičovský príspevok?

nina233
13. dec 2012

Ahojte, syn dovrsi tento mesiac 3 roky. Dokedy budem poberat rodicovsky prispevok? Ked som sa informovala na UPSVaR, tak mi bolo povedane, ze v januari budem mat posledny. Avsak dnes mi prisla len davka 22,54 eur - rodinne pridavky, bez rodicovskeho. Vzdy chodi rodicovsky 16eho v danom mesiaci, dnes je 13eho a prisli len rodinne pridavky. Tak tomu nerozumiem. Dakujem za odpovede 🙂

xlucia
13. dec 2012

@nina233 este za tento mesiac ti rodicak pride v januari. za min. mesiac ani mne este neprisiel,

xenicka13
13. dec 2012

ja by som sa isla opytat

liz_lemon
13. dec 2012

@nina233 tento mesiac dostanes za november a v januari posledny za december

alena0305
13. dec 2012

Stačí ak v tom mesiaci dovrši 3 roky napr. 2 decembra - a dostaneš celú sumu za december v januári.

nina233
autor
13. dec 2012

Dakujem za odpovede. Tak fakt netusim, kde sa stala chyba. Ak mi nepride, buduci tyzden to zbehnem poriesit na UPSVaR, maly bud. tyzden dovrsi 3 roky, tak sa do 7ich dni musim nahlasit na UPSVaR.

katy1979
13. dec 2012

@nina233 nabehne zajtra ci v pondelok. V decembri vzdy posielaju neskor.

kmkke
13. dec 2012

@nina233 Nerozumiem jednej tvojej vete: "Vzdy chodi rodicovsky 16eho v danom mesiaci." Však dnes je len 13! Rodičovský príde v pondelok, načo stresovať dopredu??

nina233
autor
13. dec 2012

@kmkke ale ide mi o to, ze vzdy chodi spolu rodicovsky + pridavky a dnes mi prisli len pridavky, co sa nikdy predtym nestalo, ze by to rozdelili a ze by to prislo o 3 dni skor ! nestresujem, len sa pytam, kde je logika

sisinka29
14. dec 2012

@nina233 ano RP a Pnd by mali chodit spolu na účet, más pravdu. ale urcite príde, mne este ani Pnd neprišlo 🙂 tento mesiac mi nejako všetko meška, ale pride pride do vianoc 🙂

janicka11
14. dec 2012

Neboj sa nič rodičovsky Ti pride tento mesiac a ešte aj ďalší.Vyplaca sa to späťne za predchadzajuci mesiac...

nina233
autor
14. dec 2012

a dalsia vec, ze sme sa stahovali a oznamila som byvalemu UPSVaR, ze sme zmenili adresu a aby postupili dalsiu dokumentaciu na prislusny UPSVaR, kde teraz byvame......tak dufam, ze tam nieco nepokafrali...ale to by tym padol neprisli ani rodinne pridavky....

kmkke
14. dec 2012

@nina233 To máš síce pravdu že chodí "spolu" v jeden deň, ale z dvoch iných účtov tej istej inštitúcie (aspoň u nás v KE je to tak), a koľkokrát sa stalo, že o 10 na obed jeden príspevok už na účte bol a druhý dorazil poobede, či na ďalší deň, práve preto som ti napísala, lebo poznám úrady u nás, tak sa ani trochu nečudujem že niečo prišlo a niečo nie. A je jedno že ste sa sťahovali, účet ti zostal ten istý nie? 😀

mirinecka
14. dec 2012

posledný dostaneš v januári za december, mne tiež dnes nabehli prídavky bez rodičovského a vždy mi chodili naraz 15-teho takže asi pošlú budúci týždeň rodičovský, teda dúfam 😉

nina233
autor
15. dec 2012

@kmkke Len za cele 3 roky to neprislo zvlast, myslim rodicovsky a pridavky, tak je to divne. A ked to vychadzalo, ze 16eho je vikend, vzdy pravidelne to prislo v piatok na obed, presne, spolu. Tak mi je to divne, ze pridavky prisli vo stvrtok 13.12. a rodicovsky zatial nie. Ucet zostal ten isty, to je jasne, len si myslim, ze aj stahovanim tam nieco pokafrali. Pridavky zostavaju aj nadalej, ale v rodicovskom urcite nieco zbabrali, myslim UPSVaR. Ohlasila som im zmenu adresy, zmenili sme bydlisko 400 km a ci sa nespoliehaju navzajom UPSVaR-y na seba, ze to poslu. Myslim, ze tam je pes zakopany.

smoulinka7
22. aug 2013

Ahojky aj ja sa chcem opytat, moj syn dovrsil 5 augusta 2013 -3 roky , pride mi este rodicovsky prispevok za august? A cely ci len za 5 dni?? Dakujem za info

liz_lemon
22. aug 2013

@smoulinka7 pride a cely

monikkak
19. mar 2015

ahojte...chcem sa spytat ked mala bude mat 4.aprila 3 roky, pride mi cely rodicovsky na konci mesiaca za cely mesiac ? Viem ze predomnou sa jedna maminka pytala ale ci sa nic nezmenilo za ten rok. dakujem vam

marissenka
30. apr 2015

@monikkak to by aj mna zaujmalo,my sme 5.4....uz si sa dozvedela ako to je?diky

simaha
30. apr 2015

Mne skoncil rodicak 8.3 a v aprili mi prisiel cely rodicak.

evittam
30. apr 2015

@monikkak Áno príde ti celý rodičovský ale nie na konci mesiaca, ale v bežný dátum ako si aj dostávala - čiže cca okolo 15.5. . Rodičovský sa nekráti podľa dní kedy ti končí RD, vždy dostaneš za celý mesiac... 😉
@marissenka

axelka
21. máj 2015

Chcela by som sa iba informovať. Dcérka bude mať 16.6. 3 roky. Posledný rodičovský dostanem teda okolo tohto dátumu alebo ešte aj v júly??? Všade čítam že sa rodičovský vypláca mesiac dozadu, len my máme taký dátum že skôr by som povedala že posledný bude okolo 16.6. Vedel by mi niekto napísať ako to vlastne je? Ďakujeeeem.

evittam
21. máj 2015

@axelka Ahoj, v juni dostanes RP za maj-okolo 15., no a v juli dostanes este RP v plnej vyske za jun a tiez okolo 15.

axelka
21. máj 2015

@evittam Ďakujem za vysvetlenie. Nevedela som či v júly ešte môžem počítať s rodičovským, takže áno, potešilo 🙂)

bianka56
8. jún 2016

Dobry mne prislo rozhodnutie ze k 1 junu mi odnimaju rodi.prispevok tak ho este dostanem za maj? Dakujem za pochopenie

evittam
9. jún 2016

@bianka56 Kedy má tvoje dieťa 3 roky? Od toho to záleží ak v máji - tak áno dostaneš RP ešte za máj, ak napríklad 1.6. tak dostaneš aj za jún.

bianka56
9. jún 2016

@evittam ja som bola na predlzenom RP prisiel mi papier,ze mi odnimaju k prvremu junu tak bu som mala este dostat za maj ci?

fuska
9. jún 2016

@bianka56 Ano.

martina2550
15. sep 2018

Ahojte baby 🙂 Mne skončila rodičovská minulý mesiac 22.8.neviete ci sa rodicak vypláca pozadu a ci ho dostanem tento mesiac lebo ešte mi nič neprišlo ☹

evittam
15. sep 2018

@martina2550 Odpovede v jednej diskusii ti nestacili? RP je vyplacany pozadu, mal ti prist ešte tento mesiac cely,na ucte max.vcera, ak mas peniaze na adresu tak bud.tyzden. Taktiez si mala povinnost nahlásiť kde sa dieta nachadza po dovŕšeni troch rokov kvoli rodinnym pridavkom.