Rodičovská dovolenka a práca na dohodu

jankaroy
18. okt 2014

Som nezamestnana a som teraz na RD. Dostala som ponuku pracovat na dohodu, roznasat letaky, na cca 2,5 hod tyzdenne.
1. Musim to nahlasit na urad prace odkial dostavam rodicovsky prispevok?
2. Platia sa odvody do socialnej poistovne a zdravotnej poistovne? Alebo staci len podat danove priznanie a odvody bude za mna nadalej platit stat?
3. Je nejake obmedzenie co sa tyka vysky prijmu?
Mam sa vyjadrit do pondelka ci to zoberiem.

elise
18. okt 2014

Je to v pohode pocas rodicaku mozes robit a nikam to nebudu hlasit z brigady ti spravia odbod do soc. Poistovne , zaplatenu dan si mozes uplatnit v rocnom zuctovani. Obmedzenie na prijem nie je ziadne

elise
18. okt 2014

Ty to nemusis hlasit nikam

sisulka7
18. okt 2014

Nie som si ista, ale myslim, ze mi hovorili, ze ak by som zacala brigadovat, tak to musim nahlasit na socialnu poistovnu. Mne učtovnicka hovorila, ze sa mi na dohodu neoplati pracovat, lebo kym som na RD tak za mna odvadza stat do socialnej postovne z nejakych 480 eur a keby som zacala pracovat na dohodu, tak sa mi odvadza len to z tej dohody. Radsej si by som si to este preverila.

drobcek26l
18. okt 2014

@sisulka7 Je to presne tak ako ti hovorila učtovníčka. Aj ja pracujem na dohodu, iba 10 hodín týždenne a musela som sa ísť na sociálku odhlásiť z dôchodkového poistenia, to my teraz platí zamestnávateľ, ale inak všetko zostáva po starom. Keď s prácou na dohodu náhodou skončíš, zase si ideš dôchodkové prihlásiť naspäť

matik1
18. okt 2014

@jankaroy je to tak ako hovorí drobček26l