Rodičovská na dvojičky

veronikavaneska
4. jan 2014

Ahojte maminky niekde som davno citala, že ak mate dvojičky da sa uplatnit rodičovský prispevok na kazde dieta čiže 200+200 (zhruba). To druhe ale musi chodit do školky alebo byt s opatrovatelkou.....Ako to funguje neviete?? Viem, že susedka dala dvojičky do školky a poberala ten prispevok na obe ( asi 3 roky dozadu okolo 500eur) Dakujem za rady

zalka
4. jan 2014

@veronikavaneska no nie je to rodičovský ale príspevok na opatrovanie je vo výške 230e mesačne, a ty ako matka by si musela chodiť do zamestnania, lebo už by si nebola na rodičovskej dovolenke ... a deti by boli v škôlke ( jasliach ) Up by preplatil skutočné náklady čiže ak by FA zo škôlky bola 100 e na dieťa, ty by si dostala 200 e a bodka.
Ak by bola škôlka za 300e mesačne na dieťa ty by si dostala tých 230 e na preplatenie, zvyšok by šlo z tvojho vrecka.
Ak by ti opatrovala opatrovateľka a faktúrovala by ti 230e na dieťa tak tolko by si dostala, ale ako píšem musela by si sa vrátiť do práce, a ked nepracuješ ale pracuje tvoj mng. tak on by mohol požiadať o tento príspevok a ty by si musela sa ísť zaevidovať na UP.

pemizb
4. jan 2014

To je ale len do troch rokov? Ci nie?

zuzanahelejova
4. jan 2014

Ahoj,no aj ja tak viem,zistovala som si to.mama musi pracovat å deti musia byt bud s opatrovatelkou,alebo v sukromnej skolke.nie v statnej..je to dø 3 rokov.ja som radsej zostala s nimi doma az dø 3 rokov å nelutujem 😉