Rodičovský príspevok a práca na dohodu. Ako to je?

mesiacik2
20. okt 2011

chcem vas poprosit aby ste mi poradili-nestihla som si kupit noviny vcerajsie. Teda otazka: mozem popri poberani rodicovskeho prisp. pracovat na dohodu? treba to niekde hlasit? je aj nejaky limit aby mi nesiahli na prispevok? velka vdaka vsetkym co mi poradia!

kikolinka
16. nov 2011

tak toto by zaujimalo aj mna

zuzana581
16. nov 2011

http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a-rodina/sta... tu je o tom písané. Môžeš pracovať neobmedzene a poberať RP.

muca1212
16. nov 2011

áno môžeš, v roku 2011 je možné bez obmedzení pracovať aj počas materskej dovolenky aj počas rodičovského príspevku o dávky neprídeme 🙂

sisa3005
4. dec 2011

podla toho co som si tu precitala,,nie je problem neobmedzene pracovat a aj poberat rodicovsky prispevok. Len jedna otazka-je to treba hlasit aj na socialke:::ci to nie je problem,kedze sa vraciam do prace a na plny uvazok-mam zmluvu na dobu neuritu.

gabikab
5. dec 2011

Ahojte. Poberam RP a od januara 2012 budem pracovat na dohodu o vykonani prace. Je nejaka ohlasovacia povinnost ??? Ak ano, tak kde??? Dakujem za info 🙂

alexandra
5. dec 2011

Ahojte, treba (so zmluvou) ist na UPSVaR a ohlasit nastup do prace, o dalsich povinnostiach neviem (a zatial ma ani nikto pre nic dalsie nenahanal, takze snad je to ok). Prispevok poberame aj ked pracujeme 🙂

iwusca
6. dec 2011

@alexandra treba ist na UPSVaR so zmluvou aj ked je to len praca na dohodu? dakujem

otrusinka4
10. dec 2011

@zuzana581 pekny vecer prosim VAs a neviete poradit ako to je ked som v hmotnej nudzi a na neplatenej RD a nastupujem na dohodu ako to je ,ci si budem musiet platit zdravotne poistenie a pod ?dakujem

bapi1
13. dec 2011

Chcela by som sa aj ja spýtať ohľadom práce na dohodu: Pracovný pomer mi trvá, momentálne som na MD avšak za rok zarobím na dohodu 100 Euro. Treba to niekam ohlasovať, resp. vyplýva mi z práce na dohodu nejaká povinnosť?

ela2710
13. dec 2011

@bapi1 netreba nikde ohlasovat, mne povedali, ze mam doniest zmluvy len ak chcem do statistiky - ale treba podat danove priznanie 😉

stanka77777
10. feb 2012

Ahojte, ak by ste mali záujem, prečítajte si články o materskej a rodičovskej dovolenke na stránke www.najpravo.sk. V predmetných článkoch je množstvo potrebných informácií a cenných rád k problematike materskej a rodičovskej dovolenky a ku všetkému, čo s nimi súvisí. V druhom z nich je samostatná kapitola venovaná rodičovskému príspevku.

Tu sú linky na vyššie spomenuté články:

http://www.najpravo.sk/rady-a-vzory/rady-pre-ka...

http://www.najpravo.sk/rady-a-vzory/rady-pre-ka...

lucinka10011
6. aug 2012

@muca1212 a musim to nahlasit na socku?

deina79
10. aug 2012

Mozes pracovat kolko chces a aj tak ti rodicovsky prispevok ostava do 3 rokoch 😎

orieskova
10. aug 2012

Ja sa chcem opytat v septembri mi konci materska,kedy treba ist poziadat o rodicovsky prispevok?

liz_lemon
10. aug 2012

@orieskova kludne uz poziadaj, kym to oni vybavia, moze trvat, tak aby si jeden mesiac neostala bez penazi

modrofuzik11
10. aug 2012

teraz to bude super ☹ vraj idu zvysit dohodarom odvody. som zvedava, kto napr. nas ako matky na materskej zamestna za takych podmienok...

orieskova
10. aug 2012

@liz_lemon dakujem za radu.a po materskej nastupujem do prace.treba im aj s kym bude mala?

muca1212
23. aug 2012

@lucinka10011 pokiaľ viem nemusíš, ja som nič nikam nenahlasovala a robím aj počas rodičovského ... 🙂 česť práci

lucinka10011
24. aug 2012

@muca1212 DIKY MOC

zuzi888
24. aug 2012

dobry vecer.
viete mi poradit ako je to s PN-kou počas rodičovskej dovolenky? dakujem. 😉

1lussy1
5. okt 2012

ahojte chcela by som sa opytat som na rodičovskom prispevku mám normálne zmluvu v zamestnani a chcela by som pracu na dohodu popri materskej.Zakladna hruba mzda je 200 eur neviete mi poradit čo mi z toho strhnu kolko budem mať čistu mzdu?4i sa mi to oplati.Diki moc

lolko_lenka
14. okt 2012

ahojte, chcela by som sa spýtať. Som vedená ako zamestnanec v jednej firme, momentálne som doma, na rodičovskej dovolenke. Môžem u tohto istého zamestnávateľa pracovať na dohodu? Aká by bola potom moja materská, z čoho by sa rátala? ďakujem.

kibuk1
24. okt 2012

Mne sa jedna o tie odvody. Lebo keby slo o HPP mi bolo povedane, ze pridem o odvody do dochodku od statu. A teraz ked dohoda je takmer identicka s HPP tak napr. aby mi zo 100 e. /praca na dohodu/ slo do dochodku mala cast a stat mi uz neprispeje nic.LEBO ked sme na rodicovskom prispievaju na dochodok z priemernej mzdy ak sa nemylim. Neviem ci mozem teda prijat pracu na dohodu a neprisla o prispevky na dochodok.

emajbova
26. okt 2012

@lolko_lenka urcite mozes, ja som tak mala dohodu. A Materska sa ti bude potom ratat z toho trvaleho co si mala predtym ako si sla prvy krat na matersku. Dohoda neovplyvnuje vysku materskej (neplati sa z nej prispevok na PN, matersku)

lolko_lenka
26. okt 2012

@emajbova a teraz po novom, od 1.1.2013, keď budú "zodvodnené" aj dohody, tak sa nebude rátať materské aj z nich?

emajbova
26. okt 2012

@lolko_lenka no vidis, tak to asi hej, prepac, ja som myslela len na to ako to bolo...

rianka7
26. okt 2012

baby prosim poradte. zaciatkom tyzdna som zacala pracovat na dohodu popri poberani RP. treba to ohlasit na socialke?
lebo sefka nic nespominala. citala som vsetky komenty, ale nie je mi z toho jasne, ci treba.

gesypa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
liz_lemon
3. nov 2012

@gesypa narok je po odpracovani min 4 hodin, takze mas narok, ak pracujes na TPP

witchery
3. nov 2012

Podla § 152 ods. 2 zakonnika prace:
Nárok na poskytnutie stravy má zamestnanec, ktorý v rámci pracovnej zmeny vykonáva prácu viac ako štyri hodiny.