Rodičovský príspevok v Rakúsku

lulu29100
26. feb 2012

dobry den nenasla by sa tu neaka dobra dusa a poradila mi manzel pracuje v rakusku je tam legalne zamestnany bez zivnosti a ja som s detmi na slovensku ale narodila sa nam tretia dcera a mame si vybavit davky v rakusku pridavky nam uz schvalili ale teraz si musim ist sama tam vybavit rodicosky prispevok ale problem je v tom ze sme sa tu docitali ze ak presahuje rocne prijem 16200eur tak nem asi neschvalia lebo manzelovi asi presahuje ale nevieme ze ci to pociataju netto alebo brutto lebo ak netto tak nepresahuje neviete nam poradit co pocitaju dakujeme velmi pekne

kristintie79
16. okt 2012

ahoj na pridavky mas narok na vsetky tri deti,ak ti vyplaca aj sr,ak rakusaci ti vyplatia ten rozdiel. Co sa tyka rodicovskeho prispevku, musi byt splnena podmienka a to ze centrum zivotnych zaujmov je na uzemi rakuska, to znamena treba tam mat pobyt,meldezzetel,taktiez formulare E104 a E411 vyplnene slovenskou stranou, ziadost. Skus sa pre istotu informovat naprislusnej zdravotenj poistovni,my patrime pod Eisenstadt, ja si to tiez idem vybavovat,len my tu aj zijeme.Neviem ci splnas podmienky ak zijete na slovensku a muz robi v rakusku. Vela stastia j tak,leob je rzdiel dostavat mesacne 200e alebo 600.

luci112
11. dec 2012

@lulu29100 chcem sa spýtať, ja mám ten istý problém, už si si vybavila RP v rakúsku?? Lebo ja si potrebujem vybaviť diferenciál, ja tu dostávam RP a oni mi majú doplácať k ich výške , len nejako ma stále odbijú a už som im dala tolko tabuliek a formulárov, že až 🙂

kristintie79
13. dec 2012

to Lulu : k tvojej otazke, ten rocny prijem 16200 brutto sa ta tyka len v pripade ak pracujes poberas mzdu a ta je max tych 16 200. Prijem druheho rodica sa nezaratava. predpokladam,ze nepracujes,takze sa ta to netyka. Mne povedala pani na UPSVR, ze zo SR vobec nemam narok na rodic.prispevok,jedine z Rakuska. V auguste som dala ziadost o rodic.priavky,lebo najskor treba mat do finanzamtu tie schvalene az potom mozes riesit rod.prispevok. Je pomaly koniec dec. a stale nic. Takze je super byt tak dlho totalne bez penazi a zit z jedneho platu....Este som strasne zvedava co si vymysli rakuska strana pri vybavovani rodicovskeho,ale ja sa nedam nicim a nikym odbit...

malamonika
15. jan 2014

potrebujem poradiť
priateľ mi robí v rakúsku, ale ja som na slovensku a nemám nič odrobené na zmluvu, iba na dohody, chcela som s apýtať či je možné dostávať RP tak či tak a čo je na to potrebné, musíme byť aj manželia, či stačí aby sme mali spoločný trvalý pobyt? čo všetko prosím vás na to treba?