20 ročný syn mi oznámil, že je homosexuál. Ako reagovať?

kxy
4. jún 2014

Chcem sa opýtať žien, ako by podľa nich reagovali ich partneri/manželi, keby sa dozvedeli, že ich syn je homosexuál. Ako by s tou informáciou naložili a ako by sa ďalej správali. Ak neviete alebo si nie ste isté, prosím, spýtajte sa svojich polovičiek a napíšte mi, aké boli ich reakcie alebo odpovede..., budem Vám za to veľmi vďačný. Prosím o vecné odpovede. Ďakujem ešte raz. Andrej

lyzzy
4. jún 2014

citujem. ,,No a co?Stale je to moj syn,Ci je taky alebo onaky.Kym nie je masovy vrah tak nech.Je to jeho zivot."....koniec citatu

vodnicka
4. jún 2014

Ja by som sa neotocila mu chrbtom je to Tvoj syn a nech kazdy ide do riti ked ma niekto sedlacke zmyslanie zijeme 21 storoci.Dieta potrebuje podporu od rodica pametaj nech sa deje co kolvek 😉 😉 😉

anelehka
4. jún 2014

ja mam 18 rocneho syna po mnohych operaciach je nevidiaci,100x radsej by som zniesla,ze je homosexual...ak mate zdraveho chalana,budte radi a berte ho takeho aky je...toto nieje koniec sveta,na svete su ovela horsie veci...

drobec17
4. jún 2014

Tazko sa na to reaguje,ked to clovek nezazil na vlastnej kozi. Priatel sa tesi na frajerky syna,ze si ako on vravi, potesi oko, ale ak by to bolo inak, tak by ho neodvrhol. Mne ako matke, by to tiez nebolo jedno, ale snazila by som sa ho pochopit a podrzat, lebo v dnesnej dobe ho kazdy piaty odsudi. Jedine co by ma mrzelo, ze nebudemmat vnucatko. Ak je to tak, je to urcite tazke sa stym vyrovnat ale nic ine nezostava len sa stym zmierit. Prajem vela trpezlivosti a pochopenia.

pragmaticka
4. jún 2014

jednoznacne by som mu dala najavo, ze pre mna zostane mojim synom nadalej a budem ho rovnako lubit ako aj doteraz a ze sa pre mna voci nemu vobec nic nemeni! To si myslim ze hovori za vstko! 😉
Co mozes uplne v najhorsom pripade urobit, je ak ho zacnes presviedcat o opaku.. 😀 😀

titkovamiriam
4. jún 2014

Mám dvoch dospelých synov samozrejme žeby som sa s tým ako matka zmierila,no určite by som to vedela oveľa skor a nemuseli by mi to oznamovať,ale ruku na srdce som rada že niesu

juliana77
4. jún 2014

Ak by to bol jediný syn, tak by to bolo dosť ťažké vyrovnať sa s tým, no na druhej strane, ak je živý a zdravý, tak to je to najdôležitejšie.

pribinak
4. jún 2014

Buď rada, ze ti do dôveruje a zveril sa ti, asi ta ma velmi rad a nechce pred tebou hrať divadlo, ocen to a chovaj sa tak ako doteraz, vždy bude tvoj syn a ty jeho mamina

tinach
4. jún 2014

A co, miesto nevesty bude zať, aspon budeš mat s kým chodiť na pivo 😉
A určite treba k tomu pristupovať citlivo a nezavrhovat ho, tiez mam doma 20-ročného chalana a s určitosťou viem povedať, ze keby mi takúto jobovku oznámil, podrzim ho , mne sa podarilo mat v predchadzajucich zamestnaniach hned dvoch kolegov homosexuálov a boli to ti najlepši kamosi, takze ja takýchto ľudí môžem

danka79
4. jún 2014

kxy sa pyta ako by reagovali muzi, my zeny v tom mame vacsinou hned jasno. Snad vsetky by sme svojich synov lubili rovnako nadalej. Aj moj muz povedal: no z domu by som ho nevyhodil..Ale viem,ze urcite by sa s tym dllllho zmieroval.
Inak, preco je takyto coming out pre otca take prekvapenie? Myslim,ze kazdy si pozname svojich najblizsich a da sa odhadnut ci je dieta hetero alebo homo. Vseobecne mi ich je luto kvoli nasej homofobnej spolocnosti v ktorej zijeme, to mnozstvo nezmyselnych predsudkov s ktorymi bojuju... Najlepsie co moze kazdy otec a matka urobit je spravat sa ako doteraz.(podla kvality vztahu aky ste mali doteraz). Je mi jasne,ze to chce cas na spracovanie. Hlavne ze je zdravy.

jana_eyre
4. jún 2014

o tom sme sa uz parkrat bavili a preto viem, ze by to vlastne nijako neriesil a ja tak isto.. je nam obom uplne jedno, ci nase deti budu alebo su homosexualne.. jedine co ma trapi je, ze nasa spolocnost je nastavena tak choro, ze homosexualnych ludi odsudzuje a stazuje im zivot..

oktobermimi
4. jún 2014

MOj povedal že lepšie nez keby zmrzol 😀
a možno si z jeho partnerom ked bude mat sadnete do noty 🙂

sssimi
4. jún 2014

Manžel by mu vraj povedal, že bude mať ťažký život, ale čo už...
Mne osobne by to bolo ľúto, kvôli veľkej pravdepodobnosti, že nebudem mať vnúčatká, ale inak by mi šlo hlavne o šťastie môjho dieťaťa.

lauricka
4. jún 2014

dolezite je, ci je to slusny clovek

borkavan
4. jún 2014

opýtala som sa môjho, lebo on sa smeje všetkým buzikom a dokonca aj chlapom čo vyzerajú ako buzici - metrosexuáli. Ale povedal, že nič by nerobil, však tým sa rodí a za to nemôže. ani by ho nedsúdil a ani by ho nezbil.
(mimochodom čakáme syna)

romanovic
4. jún 2014

My mame sice iba dcery, ale s mm sme sa zhodli, ze kohokolvek privedu domov, najdolezitejsie bude, aby ta druha polovicka bol/bola dobry clovek a ze deti nadalej budeme rovnako milovat a pri nich stat.
Nic sa nedeje, bud rad, ze syn ma k tebe dobry a uprimny vztah a ze to neskryval a nemusel ujst so svojim coming outom niekam prec....

sofia2008
4. jún 2014

V dnesnej dobe je najvacsim darom, ked je dieta zdrave a nie, aku ma orientaciu..ked som prechadzala v nemocnici okolo detskej onkologie, tak mi prisli vsetky moje starosti take prizemne a ubohe.. 😒

effkaa
4. jún 2014

moj povedal, ze nevie, co by robil a nevie, co by povedal. Asi to clovek zisti az vtedy, ked sa ta situacia stane. a veru ani ja neviem, mozem sa tvarit, ze vsak co, ved zije a je zdravy, ale viem ja? Neviem, nie som si sama sebou ista, co by som robila v tejto situacii.

ajka006
4. jún 2014

no ako inak, ako ho objať, ubezpečiť ho, že sa nič nedeje, že stále je tvoj syn, či bude taký alebo onaký, že stále ho máš a budeš mať veľmi rád, že mu ďakuješ, že sa ti zdôveril a ubezpečiť ho, že aj naďalej môže chodiť s akýmkoľvek problémom za tebou, že mu ho pomôžeš vždy vyriešiť - však si to sám nevybral - a myslím, že by si mal ďakovať, že je živý a zdravý a že je TVOJ syn a navždy aj bude, nech už je ako chce. a hlavne, čo hovoria druhý, o to sa nestaraj, to je ich problém, nie tvoj. pre teba je hlavné, čo cítiš ty a tak aj urob bez ohľadu na to, čo hovoria alebo by robili druhý.

túto tému som preberala s otcom mojich detí už skôr a u neho by sa nič nemenilo, pretože vie, že syn si to nevybral sám, nie je to len vrtoch, truc alebo niečo podobné.

pre drobec17 - prečo by si nemohla mať vnúčatko? veď predsa v dnešnej dobe existujú aj adopcie alebo aj náhradné matky

ssussie
4. jún 2014

Opil by sa, par dni by nerozpraval, ai by nemal chut rozpravat sa o partnerskom vztahu s dotycnym, ale zivot by isiel dalej a po case by sa dostal do normalu 😉

something
4. jún 2014

Moj priatel je veeeelmi konzervativny. Myslim si, ze by s tym mal velky problem ale nakoniec by to prezul. A ozaj..musim sa s nim na tu temu porozpravat.

saska.t
4. jún 2014

Moj muz cech: "citujem" musel bych to polknout,ale urcite bych to akceptoval a neodsudzoval 😉

monciky
4. jún 2014

ja by som mu bola oporou a bola by som rada, ze mi to povedal a moj manzel by to asi velmi musel predychavat, ale verim, ze aj on by bol casom oporou...., za to nikto nemoze, kazdy z nas to ma v sebe....

buba1993
4. jún 2014

Stála by som za ním za každej okolnosti. Neprišlo by mi to ako niečo zlé. Mala by som ho rovnako rada. Nevypytovala by som sa ho zbytočne veci...
Vždy keď počujem ,, syn homosexuál " si spomeniem na jeden skvelý film (natočený podľa skutočnosti), ktorý odporúčam každej matke, kt. to nerešpektuje.
Prayers for Bobby ♥

vinifred
4. jún 2014

..tak môj by bohoval by celú noc prinajlepšom.. 😀

tomiholjubavi
4. jún 2014

moj je teda velka konzerva v tomto... myslela som, že to bude burliva reakcia, ale na pocudovanie, ked sa mal seriozne zamysliet, povedal, ze: tolke roky som čakal na potomka, aby som nakoniec mal pedera...ale čo už teraz s tym narobim...dobre synku, rob ako uznas za vhodne, ale frajera mi zatial nepredstavuj, ešte to musim stravit 😀 😀

kulinan
4. jún 2014

no ako predošlé odpovede...manžel sa vyjadril a rozprávali sme sa už vela krát o tom. nebolo by to určite jednoduché prijať,ale akceptoovali by sme to,hlavne nech je zdravý...a dobrý človek....

cobhan
4. jún 2014

nevidel by v tom problem...kazdy sme nejaky...

cuculiatko88
4. jún 2014

Určite by som mu bola oporou,veď je to tvoj syn či je taký alebo onaký 🙂
@ajka006 ja nemám nič proti homosexuálom,aj to sú ludia...ale aby mali dvaja muži dieťa je choré...

maryennn1
4. jún 2014

My sme sa o tom s mužom rozprávali už dávnejšie (pretože v našej rodine taký prípad je) a jednoznačne sme sa zhodli na tom, že nech je náš syn hoc aj bodkovaný, vždy to bude naše milované a vytúžené dieťa a nikdy sa mu neotočíme chrbtom a budeme mu oporou 🙂