Agresívne správanie rodičov voči deťom v našom paneláku

loknicka
21. okt 2014

Dobry den - neviem ako opisat situaciu... v panelaku na nasom poschodi byva socialne slabsia rodina... maju male deti a rodicia maju dost agresivne spravanie na deti. neustale na ne kricia-vrieskaju. neviem ci sa s nimi vobec rozpravaju normalne. nadavky typu dement, smrad, bastard a vulgarne slova su samozrejmostou. deti casto placu. ja mam male dieta a neviem si taketo spravanie ani predstavit. je mi deti luto ze tak musia vyrastat. co by ste robili? poradte. dakujem

polyjanka
21. okt 2014

Smutne je ze takych panelakov a takych rodin je velmi vela
...asi len dat podnet na socialku, len ci to niekam povedie.

abbey1
21. okt 2014

@loknicka To su hrozné situácie, ktoré často nemajú jednoznačne riesenie. Jedinou možnosťou je kontaktovať sociálne pracovníčky, ktoré mozu rodinu monitorovať a situáciu ako tak korigovať, či zakročiť i právnou cestou. Urob pre tie deti aspoň to, inak ťažko pomozes, ak su otec i matka rovnakí.

loknicka
autor
21. okt 2014

@polyjanka aj som rozmyslala nad socialkou ale neviem ani aky je postup a hlavne ani ako sa volaju. byvaju tam v podnajme

loknicka
autor
21. okt 2014

@abbey1 obaja rodicia sa spravaju rovnako

loknicka
autor
21. okt 2014

@abbey1 mama este asi aj horsie ☹

loxa
21. okt 2014

Ja mam podobny problem, ku nam do skolky chodi jedna mamicka ma 4 deti 5 mesacne 3 rocne 5 rocne a 7 rocne..vzdy ked ju vidim na ulici nepekne sa rozprava s malu co s nou syn chodi do triedy..ale niesu to nadavky..Je to take..Simona pohi si , simona co si hlucha..okamzite kracaj vedla mna, merozumela si ?? Ty si neposlusne decko!! stale ju taha za bundu aby si pohla a uplne hroznym tonom na nu rozprava..je nervozna ze nemaju peniaze a maju 4deti co potrebuju stale opateru..Ked si vsimne ze niekto sa pozera ako sa s tym deckom rozprava zvoli mily ton..ale ako nahle zajdem , pocujem ze zasa rozprava s nervami..Nieje to na socialku, ale deti mi je strasne luto...povedat jej sa to bojim..ma takeho muza..no trocha pije, robotnik..nevyspitatelny

patanna
21. okt 2014

Presne som dnes mala chut zalozit podobnu temu. Uz niekolko mesiacov pocujem skoro kazde rano a vecer, ako rodicia vrieskaju po malej susedke a ona len place a place. Pocujem, ze ju aj biju. Je to mozno "len" po zadku, no take rany, ze az ku nam je to pocut. Nadavat jej nenadavaju, ale vrieskaju po nej ako blazni, hystericky, ako ked reve lev. Vacsinou sa ponahlaju do prace a mala este nie je vychystana a vecer asi nechce ist spat, alebo ani sama neviem. Mala je skolkarka. Mam pocit, ze rodicia si na nej vybijaju svoju zlost. Minule mali hadku medzi sebou a koncilo to opat vrieskanim po malej. :(

marcelinka33
21. okt 2014

smutné to je kvoli deťom, ale radim nestarajte sa do druhých životov ...možno by stačilo ich nejako anonymne napomenuť na začiatok

loknicka
autor
21. okt 2014

@loxa ja som uz chcela minule zaklopat ale priatel povedal nech to radsej tak neriesim aby som s nimi nemala problem. preto som rozmyslala nad socialkou

mawka
21. okt 2014

@marcelinka33 to co je za blbu odpoved? ze nestarajte sa do druhych zivotov? rodicia nech sa tam pozabijaju, ale deti nech su chranene. ked sa nikto nebude do nikoho starat, tak tu takych pripadov bude pribudat. rozhodne by som dala podnet na socialku. a bolo by mi uplne u prdele, ci by sa to susedia dozvedeli. ale ta nasa nevsimavost slovenska, z toho mi je na grc. tam sa ludia do seba seru ze ako kto ma zariadene doma a co ma nove, ale ked je niekto tyrany, tak to zrazu nikoho nezaujima.... sak to tak aj potom vyzera...

loknicka
autor
21. okt 2014

@mawka suhlasim. najhorsie ze neviem meno... a to potrebujem. uz som si zistila linku kde sa to nahlasuje

mawka
21. okt 2014

@loknicka domovnik by mal poznat meno najomnikov. spytaj sa ho. pripadne mrkni menovku na dverach, na schranke. urcite sa k tomu da dopatrat.

loknicka
autor
21. okt 2014

@mawka na dverach nemaju a myslim ze ani cislo bytu. a schranku nemam sancu zistit kedze tu mame cca 50 bytov. skusim postarky sa opytat

hradnapani
21. okt 2014

@loknicka ked sa nechces s nimi konfrontovat priamo, nechaj im odkaz na dverach. Nech vedia, ze ostatni tiez vedia. Mozno to aspon docasne pomoze.
najhorsie je, ked sa ludia tvaria, ze su hluchi, slepi, nemi. A potom ked oni sami potrebuju pomoc, tak neprichadza a nadavaju na lahostajnost druhych.

marcelinka33
21. okt 2014

nechaj tak hradnapani, ona už rovno chce sociálku volať, nie najskor jednoduchším sposobom zakročiť..

loknicka
autor
21. okt 2014

@marcelinka33 aky mas problem?

loknicka
autor
21. okt 2014

@hradnapani to by bolo super keby stacil odkaz na dverach... no v ich pripade pochybujem ale skusit mozem

loknicka
autor
21. okt 2014

@marcelinka33 ja by som aspom socialku zavolala ty by si tie deti nechala trpiet len preto aby sme sa nestarali do inych zivotov vsak????!!!!!!!

marcelinka33
21. okt 2014

ale k mojej druhej vete sa nevyjadruješ a síce -možno by stačilo ich nejako anonymne napomenuť na začiatok..a teraz už píšeš, že skusiš aspoň odkaz na dvere a to si chcela hneď sociálku volať..

patanna
21. okt 2014

podla mojho nazoru nestaci anonymny odkaz. Ked niekto sa dlhodobo takto sprava ku detom a skaredo im nadava, ponizuje ich, tak bude v tom pokracovat. Mozno si trosku bude davat vacsi pozor na hlasitost, alebo zmeni metody. Este aj za ten odkaz budu deti na vine. Urcite to musi presetrit odbornik a rodicia sa spamataju ak zacitia realnu hrozbu.

mawka
21. okt 2014

@marcelinka33 ano, lebo to patri do ruk socialke. alebo mas pocit, ze vrieskat na deti a nadavat im do bastardov je standardna vychova? kto iny to bude riesit, ak nie socialka? ano, moze nechat anonymny listocek v schranke alebo pripnuty na dverach a co? mas pocit, ze sa nieco zmeni? bud realista.

hradnapani
21. okt 2014

@mawka ono ten listok samozrejme nic nezmeni systematicky. Ale niekedy potrebuju ludia aspon budicek.. (toto mam overene a mne tento sposob komunikacie pomohol, preto som to napisala - hoci toto presne som neriesila co sa tyka agresivneho spravania k detom, ale niekedy to fakt zabera 😉
-Ak nie, treba konat dalej, bezpochyby.

marcelinka33
21. okt 2014

Preboha, veď ja by som to tiež nezvládala počuvať , nie to vidieť ako sa k deťom správaju, ale veď píšem, že najskor nech vyskuša to napomenutie prvý, druhý krát a až to nepomože, nech zavolá.Ak nevyskuša, nezistí.Ak som sa niekoho dotkla, prepáčte, je to moj názor.

mawka
21. okt 2014

@hradnapani len vies, tak ako spomenula @patana ono to moze pomoct akurat v tom, ze rodicia nebudu tak hlasni, ale o to viac si to mozu deti odniest inaksie. vies, co mam na mysli. ak sa niekto asocialne sprava k dietatu, tak po jednom listocku v tom s najvacsou pravdepodobnostou bude pokracovat, ale po tichu. a to byva este horsie.
nemali by sme zatvarat oci pred takymi vecami. z duse nenavidim, ked na dieta niekto sustavne reve a este mu nadava do bastardov, debilov a podobne.
moja byvala suseda sa s 5-rocnym synom bavila asi takto /vzdy kricala/: Do pice, povedala som ti, ze nemam cas, mam navstevu, nevidis? Dak mi pokoj a vypadni sa hrat do izby. ... a so starsim synom, stredoskolakom takto: Ty debile, vypadni, kokote, co otravujes? Nedam ti peniaze, co do pice chces stale peniaze. Nadrb si.
A ked som ju neikolkokrat upozornila na jej nevhodne spravanie, nezmenilo sa nic. detto u dalsich novych susedov. proste takito ludia maju upozornenia na haku.

betunka39
21. okt 2014

@marcelinka33
@marcelinka33 ako ze nestarajte sa.!Treba sa praveze starat.lebo to moze skoncit ako s malou Luckou.Keby sa susdia a wocialka viac do toho dali mohla enes zit.To sme my slovaci.zvidiet vsetko.ale ked treba pomoct tak sa stiahnut.

marcelinka33
21. okt 2014

Ja som síce napísala, že nestarajte sa do života druhých..áno, zgustli ste si na mne, ale ja nemám s tými vecami skusenosť, ale potom prečo tie, kt. tu písali, že poznaju také typy rodín sa nestarali ? prečo hneď nevolali sociálku?

marcelinka33
21. okt 2014

opakujem, ja som to len napísala, ale druhé to neriešili, čo znamená, že NERIEšILI TO, takže sa obuvajte do tamtých, kt. poznaju také rodiny a nevolali...

barbora59
21. okt 2014

@loknicka tak jej hod do schranky papier ze pokial sa nezacne chovat bude na nu zavolana socialka

david1991
21. okt 2014

@loknicka Skus natocit cez dvere ako presne ich urazaju a co presne robia.. Ako sa rozpravaju to vsetko posli na socialku a oni to daju do poriadku..

popelka5000
21. okt 2014

Staci ist anonymnena socialnu kuratelu ktora sa nachadza na myslim kazdom urade ,u nas na urade prace.... povedat co sa deje a oni tam pridu neohlasene.... napomenu ich....a potompridu este raz skontrolovat situaciu