Aj vaši muži sú takí?

anexis
3. nov 2014

som tak trocha v soku, zaroven to nechapem a neviem ani, ze co si mam o tom mysliet
stalo sa nie prvy krat, ze som navarila obed (ako mam vo zvyku) na dva dni ...prvy den sme zjedli viac, kedze chutilo a na druhy den ostalo tak akurat pre vsetkych na jednu porciu
nalozila som sebe, muzovi a synovi som nechala na neskor, lebo tesne predtym jedol a kedze nie je velky jedak, tak musi trocha vyhladnut aby zjedol obed
ako som dojedla, odbehla som do kupelne a ked som sa vratila oci mi takmer vypadli do prazdneho pekaca
moj muz si medzitym nalozil ten zbytok co som nechala pre syna
ostala som ako obarena, hlavou mi prebehlo, ze co mu dam na obed, ci rohlik alebo mam teraz rychlo nieco ine uvarit...ale chystali sme sa von..
tak som sa ozvala, ze teda nech mu nieco necha, ze este neobedoval...samozrejme sa nastval, urazil
tak ako minule bola podobna situacia, ked som sla nalozit obed a zistila som, ze fasirky este mame, ale hrniec so zemiakmi je prazdny...tiez sa urazil lebo som si dovolila mozno troska prekvapenym, rozhorcenym tonom poznamenat, ze mal povedat, ze uz nie su zemiaky, ved nie je problem uvarit ale nneuvaria sa za 5 minut
mozno by to nebola az taka tragedia, keby sa nezduval ako male dieta...ja to tak neznasam
mate take nieco aj vy doma? aky mate na to nazor?

eeffka
3. nov 2014

@anexis ale ved to je tvoja chyba, navar viac alebo ak mate presne, lebo u nas v rodine su jedni co klepu na obed 3rezne kedze su 3ja, ze moj, tvoj a synov obed. Staci komunikovat a mas po probleme.

mamulienka30
3. nov 2014

@anexis - oduvate sa obaja ako male deti 😀 Navar viac a nebude problem ;)

jahodka8
3. nov 2014

syn sa musí naučiť, že má jesť vtedy, kedy je navarené, lebo mu potom možno ani nič nezostane. No uvidíš neskôr, ked bude väčší, tak bude prvý pri jedle.

evkakorcek
3. nov 2014

@anexis kvôli jedlu sa hádať?? ja si myslím, že tvoj "problem" je v tom že sa nevieš vynájsť. Tak ked vieš že tvoj muž je jeden z tých hladovejších v rodine tak sprav o čosi viac. a čo sa týka tých zemiakov, no ano neuvaria sa za 5 minut, ale za 15 minút, to snád dá vydržať. či?? kvôli tomutosa hnevať na manžela? 🙄 ☹ ach joooooj

anexis
autor
3. nov 2014

@eeffka no problem je v tom, ze sa mi tazko odhaduje kolko mam navarit, ked niekedy dojde domov a neje vobec...potom len vyhadzujem zbytocne

sylvia225
3. nov 2014

presne, treba mu to polopate vysvetliť ... môj nebol nato zvyknutý z domu, boli piati, veľa sa varilo ...ale ako sme ostali sami, ja som toľko nevarila a čo bolo, teda čo ešte ostalo, mohol zjesť. Ale on si to neuvedomil, že prišla doba a jedli z toho postupne už aj deti a keď si nevšimol, či už niekto jedol a či nie ... holt kto prv príde ... ale som mu to vysvetlila a teraz sa vždy opýta ... máte všetci naložené, toto si môžem celé? alebo keď ostane, spýta sa, či to tam je pre deti ešte na večeru alebo tak ... ja tiež nevarím vždy veľa, on chodí domov nepravidelne a potom veľa vyhadzujem ... treba mu to povedať, verím, že sú chlapi čo také veci neregistrujú, hlavne kľud, nejeduj sa, verím, že to pochopí 🙂

kiki68
3. nov 2014

tak co uz hviezdicky michelin zadarmo nie su 😀
boze moj, jednam operativne, nieco uvarim,co ma dieta rado a zrovna mam k tomu zasobu v kuchyni a ide sa dalej. Moj muz robi to iste,ze vyjeda este na duplu pri sporaku. Takze neriesim taketo prkotiny. U nas sa vsetko robi tak,aby ostalo este aj psovi ako mlska 😀 Moj by sa tiez odul,keby ho nejako vyzeniem od hrnca,kde ide lovit poslednu korist... a tiez ak chlapa exaktne neinformujes a opakovane o takomto zamere,tak smola, zmlsne to a vybavene... 😀

jaja12345
3. nov 2014

Mozes byt rada, ze mu chuti a neohrna nos 😀 navar viac. Ten moj mi zas vyjeda pri vareni a tak som sa naucila varit vzdy minimalne o 1-2 porcie viac a ak nahodou ostane, zabalim mu to do prace 😅 .. akoze, neviem ako by som sa citila, keby som si mohla dovolit nalozit len tolko, kolko manzelka uzna za vhodne.. 😕

anexis
autor
3. nov 2014

@mamulienka30 ja sa neoduvam, mna stve ze nemysli na svojho vlastneho syna...akoze ja si dam rozok, ale myslim na to aby dieta malo teply obed, a myslim, ze vsetci rodicia takto rozmyslaju, ci nie? preto sa mi to zda cudne

digysa
3. nov 2014

@anexis To ako prosim ta varis? TO si vyratavas presne kopky, ktore sa zmestia na tvoj, manzelov a synov tanier? V prvom rade asi varis pre manzela malo a asi ho obmedzujes v jeho davkach.

V druhom rade, ak mas malo TAK MU TO OZNAM este pred tym, ako sa vrhne na hrniec. To robim aj ja.
Ak mam v urcite dni malo jedla, tak mu dopredu poviem: TOTO nejedz, toto mam odlozene pre deti na zajtrajsi obed, alebo na veceru. A tak aj urobi.
Ale, ked moj muz vyje chladnicku, tak mu nikdy nevynadam, ale poviem si, ze som nakupila/navarila malo, alebo som mu zabudla povedat, co nema jest.

Laska ide cez zaludok....tvoj muz bude urcite viac nervoznejsi a podrazdenejsi s prazdnym zaludkom, ako tvoj syn. Detom stacia niekedy malickosti- chleba s maslom a cibulou. 😅

Ani moj muz nemysli na svoje deti, co sa jedla tyka. Taki su muzi!! Moj muz mysli na to, ako zaplatit hypoteku, ako zrobit peniaze, aby bola rodina zabezpecena, ale dat detom jest? Zabudni.... na to sme tu my, mamy. Ja si tiez z ust odtiahnem a dam im aj z posledneho, ale muzi musia jest!

mamulienka30
3. nov 2014

@anexis - nie chlapi takto cez tretiu ruku ze dieta musi jest vobec nemyslia ver tomu 😀 Navar proste viac, ved sa to nestrati.

jana_eyre
3. nov 2014

"Aj vaši muži sú takí?"

nie..

anexis
autor
3. nov 2014

@digysa hej, zrniecka ryze pocitam...co ste pipiny? 😀

eeffka
3. nov 2014

@anexis to je taka smiesna vyhovorka 🙂 , ked navaris viac, zamraz . vyriesis si s tym aj problem ked ti manzel zje synov obed, rozmrazene je za par minut...

mamulienka30
3. nov 2014

@eeffka - rozmrazit alebo hlupe palacinky ci lievance su otazka desat minut urobit a veci na to mame doma skutocne vzdy.

henikav
3. nov 2014

aj ja mam hladosov doma, kolkokrat navarim ovela viac, aby bolo aj na zajtra, ale myslis ze nieco zostane? Su schopni chodit vyzierat hrnce este aj v noci, kym v nich len nieco je, to su proste chlapi. Preto sa uz ani nepokusam o nejake varenie na dva dni, nema vyznam 😀 😀 😀
Ked jeden druhemu vsetko vyje, miesto zemiakov, bude mat ryzu, ta je rychlo, 10 minut dokaze vyckat, ak naopak vyjedli maso a zostane priloha, tak volske oko, ci klobasku. Co uz neroztrham sa, ten co nie je pri stole nacas ma to co mu zostalo, pripadne caka na dalsie jedlo 😀 😀 😀
Tiez som urobila 2 strudle, nechala som ich vychladnut, medzitym manzel prisiel z prace a zhltol obidve, nenechal ani deckam ochutnat, on si myslel ze my sme uz mali, no co narobim s takymito hladosmi? 😀 😀 😀 aj manzel, aj syn a teraz uz aj mala sa chyta na velke papanie, zle vsetko co jej neujde

eeffka
3. nov 2014

@henikav oni nevyzieraju hrnce !!! oni dojedaju zvysky a ty bud rada ze sa tak obetoval 😀

digysa
3. nov 2014

@anexis No ale ako vidis, tak toto je "muzska zalezitost" a neoplati sa s nim o tom hadat. Kazda to mame doma, aspon si sa uistila, ze takto je to uplne normalne.......zozerie aj synov obed a vsetko je v pohodicke 😅

henikav
3. nov 2014

@eeffka no ved pre mojich je 8 reznov a pol hrnca zemiakoveho pyre tiez uz len zvysok, skoda ho nechavat na zajtra. Co uz, ja som si zvykla, uz sa na tom len smejem

sonetta
3. nov 2014

@evkakorcek
@anexis zemiaky su hotove aj za 5 min. staci ich dat do kuchty. ja to ta robim bezne, ked sa ponahlam. to len tak mimo temy, na odlahcenie. 😉

prasiatko30
3. nov 2014

@anexis to je podla mna tvoja chyba pokial vidis ze je toho malo tak dovar k tomu co mas zo vcerajska nejaku prilohu - salat, polievku, nejake predjedlo na doplnenie a je to takto je to fakt tvoj problem a robenie somara z komara a hlavne je vidno ze chyba komunikacia

anexis
autor
3. nov 2014

@henikav ine je ak sa to zje v ten den alebo ak ostane uz len uplne malo...tak jasne, nic neostava len na dalsi den varit zas....ale ked si v tom, ze mas navarene a nemusis si s lamat hlavu nad obedom a zrazu ta zarazi prazdny hrniec presne v case obedu, tak je to zas ine

@eeffka nemam dostatocne velku mraznicku aby som zamrazovala
@mamulienka30 hlupe palacinky alebo lievance je podla teba vhodny nedelny obed?

ok baby, asi som tu divna ja, beriem na vedomie

piacere
3. nov 2014

A takto vznikajú nezmyselné rozvody.... Iba preto lebo! ....

sense
3. nov 2014

ked mas problem s tym ze chlap nenecha pre syna sprav to tak ze, naloz synovi na tanier, odloz a zvysok moze chlap zjest bez problemov....nastastie u nas taky problem nie je lebo sa nevari na dva dni, a ked neostanu zemiaky tak cestoviny su za par minut hotove a netreba ich ani skriabat....a preco by nemohli byt aj palacinky na obed v nedelu, my sme mali v nedelu na obed uz aj granadir....alebo len cestoviny...

anexis
autor
3. nov 2014

@sonetta no, mam plnu linku kadejakeho riadu, ale kuchtu asi nemam...ani netusim co to je

sense
3. nov 2014

iank moj muz je asi uplne iny exemplar , on si da radsej kus chleba aby mne a s dcerou ostalo....

anexis
autor
3. nov 2014

@sense ano :D cestoviny su najvhodnejsia priloha k fasirkam...joj smejem sa z vas uz baby ake ste tu vsetky najdokonalejsie a najsikovnejsie...palec hore, klobuk dole 😀

eeffka
3. nov 2014

@anexis pozri mam pocit ze si osoby typu "ako sa neda" 🙂 a to my nezmenime, mrazak mas maly, lievanec nie je vhodny obed, zato rohlik ehhhhm asi ano 😎
a ked mas pazraveho manzela tak si uvar a odloz bokom, nalep na to nalepku ze "dietny salat" a obal ostane nedotknuty aj 3dni.

mamulienka30
3. nov 2014

@anexis - no je to normalny nedelny obed, dietatu je to mimochodom dost jedno, moji by palacinky jedli aj o polnoci 😅 A varit kazdy den je v rodine uplne normalka, u nas sa dojeda na veceru ak nahodou este nieco zvysi teple z predosleho dna...

sense
3. nov 2014

@anexis vies poviem ti jedno mozno nie je to prave k fasirkam ale je to rychlo inak to je take typicke slovenske k fasirkam jedine zemiaky, k perkeltu jedine halusky , k reznom jedine salat ....u nas je to proste sumafuk dolezite je ze sa najeme....

henikav
3. nov 2014

@anexis, viem ako to myslis, aj mna to spociatku zarazalo, ale uz som si zvykla. Na tom aj tak nic nezmenis, nema vyznam mu zakazovat jest. U nas tiez po obede nezostava z mojho pohladu malicko, napriek tomu mi to povyjedaju, ani neviem kedy. Aj vcera zostalo po obede asi 8 reznov, no verim tomu ze ked pridem domov mozem zas varit, nebude po nich ani stopa a to nikto nie je doma, vsetci prideme az zo skoly a z prace 😀 😀 😀
Prekvapovalo ma to, lebo my sme boli zvyknuti jest ovela menej, aj ma to zarazalo ked som prisla ku svokrovcom a videla som ako si naberali po 3-4 obrovske rezne, no mala by som problem zjest jeden cely, ale casom som si zvykla ze manzel jedava vela a teraz uz aj syn ako prisiel do puberty.