Ako mám dokázať že exmanžel pracuje na čierno?

marvinmarvin
5. jún 2010

Ako mam dokazat ze moj ex pracuje....pobera socialku,zaraba okolo 600 euro mesacne a este si poziadal o vyzivne na seba

nibiru
6. jún 2010

chod na socialku a normalne ho udaj ak vies kde presne pracuje udaj adresu oni tam poslu kontrolu v tom pripade dostane pokutu zamestnavatel a on bude muset vsetky peniaze vratit socialke 😉

libka1
6. jún 2010

vinný je nie len ten kto zamestnáva na čierno ale aj ten kto je na čierno zamestnaný. cize bude potrestany. ja by som dala podanie na inšpektorát práce, ale dala by som si extra bacha na to aby ho naozaj aj nasli ze tam robi, lebo potom to uz nijak nedokazes a ked sa naplasi da si bacha aby ho nenacapali 😝 😝
otazka je ci tym padom nebudes musiet nanho platit vyzivne, to neviem.

marvinmarvin
autor
8. jún 2010

Problem je ze ho zamestnava vlastny brat..ma firmu..posiela ho po fuskach..a on tvrdi ze to robi zadarmo pre kamaratov 😖 ..myslim ze nemam sancu dokazat ze pracuje a urady ma odbili. A na inspektorat prace sa nemozem dovolat.

nibiru
10. jún 2010

ani jeden sud neuveri ze chodi pomahat zadarmo ty to len pekne nahlas a ak bude klamat aj na sude koleduje si o pekne problemi kedze tam musi vypovedat pravdu...

erikasadek
10. jún 2010

@marvinmarvin nahlas ho anonymne pisomne na urad prace napis jeho meno adresu zamestnavatela..
Nahlas ho anonymne aj socialke...... Oni tiez budu tym padom patrat... Ak bude tvrdit ze pracuje zadarmo tak budu kontrolovat jeho ucty bankove a bude musiet vysvetlit s coho zije a preco ma na ucte tolko penazi a podobne lahko sa s toho nedostane......

marvinmarvin
autor
14. jún 2010

Tak socialka ma odkazaal na sud a inspektorat prace. Sud na socialku a inspektorat. A na inspektorate... Pani a peco volate sem ..co mi ako s tym mame..mate spolu pracovno pravny vstah,alebo co..ako maximalne ho mozeme skontrolovat a dajte si pozor aby bol kazdy den na tom istom mieste lebo mi nebudeme kvoli jednemu cloveku behat..mame dost inej prace..bla bla no doslova neotravuj a odkazala ma na sud a socialku...som v anglicku 3 roky. Ked volate na urad vsetko sa nahrava...vsade na uradoch ochota a pracuju tam ludia co vedia aka je ich pracovna napln.Tak mi neostava ine len vziat vypis z uctu a dozadovat sa priamo na sude a vsetko si vybojovat sama lebo vsade kam zavolam je ta ista reakcia...a preco volate nam. 😀 nooo lebo sa chcem scvoknuuut ... odkazujem zenam co maju podobne problemy ako ja ..Racej to dajte odbachnut...ako vdova aspon dostanete vdovsky a sirotsky,inak sa na vas vseci vy...pardon som rozculena...a pani ocinkovia roka daju viac na cigarety ako na dieta a este budu ziadat na seba...manba mi no s kym som to zila

kikina84
7. júl 2013

@marvinmarvin mozem sa spytat ako to dopadlo? aj ste sa niecoho dovolala?vdaka 🙂

moon1979
7. júl 2013

@marvinmarvin
@kikina84
tak to by zaujímalo aj mňa 🙂

petula8
7. júl 2013

na sociálke jej nijako nepomôžu, skôr by som sa obrátila na inšpektorát práce a ak vieš kde má firmu švagor tak by som uviedla, názov firmy aj adresu a inšpektori chodia aj námatkovo kontrolovať firmy a pokiaľ nebude mať zamestnávateľ ako preukázať, na základe čoho uňho robí tvoj ex tak majú problém obaja. Daj vedieť ako si pochodila 🙂

marvinmarvin
autor
9. júl 2013

tak nedokazala som nic,,u nas zakon na chlapa bez srdca nema. Som stastne rozvedena a moj ex sa stastne pokusa neplatit vyzivne 27 eur. ale ocko roka. :D

dai
9. júl 2013

@marvinmarvin nemas nejakeho znameho pravnika ktory by ti v tomto pomohol - ver mi ze s nim budu urady uplne inak komunikovat ako s tebou...

figurka1985
9. júl 2013

to je presne pripad mojej sestrenice..... ten magor, s ktorym sa rozviedla nielen ze nechce platit min. vyzivne, ale samozrejme pracuje na cierno, a este pyta vyzivne na seba.... to je drzost!
bodaj by tak chumaji vymreli! hanba sveta! a ochrana matky ziadna..... Drzim palce, aby si to co najskor vyriesila. rada by som ti pomohla, ale neviem ako... ani sesternica si s tym nevie rady.... Potom daj vediet, ako si dopadla.
drzte sa . pa

30sandra
5. nov 2015

ja mam podobny problem manzel je na up a pracuje na dohodu pricom papierovo mu zamestnavatel dava iba tolko kolko ma a na ruku mu plati cca 1000 eur na deti mi neda nic ani cent neviem ako ho mam nacapat kedze peniaze mu plati na ruku