Ako postupovať pri rozvode?

slsp
8. feb 2009

Ako treba postupovať pri rozvode? Je lepšie najprv podať o rozvod alebo o výživné? Alebo je možné tieto dve veci skĺbiť do jedného procesu? Už len kvôli malinkej, aby som nemusela behať na súd 2x. Manžel predpokladám nebude súhlasiť s rozvodom, nakoľko nebude chcieť vysporiadanie BSM.

dmonikad
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zdenallicka
8. feb 2009

Navrh na rozvod manzelstvi se podava na soud.. Je lepsi mit uz dohodnute vse kolem deti a sepsane pisemne napriklad u pravnika nebo u notare (jsou tam treba overene podpisy).. Pokud mate toto (a jasne s tim oba souhlasite, coz stvrdite overenymi podpisy), jde rozvod hladceji.. Samozrejme byste predtim meli dohodnout i rozdeleni majetku a pak muzete byt rozvedeni raz dva...

Preju hodne stesti.,,

janovik
29. mar 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

hanka274
29. mar 2009

janovik...blby den???!!! 😅 😅

slsp
autor
30. mar 2009

janovik...takéto slová si radšej nechaj pre seba....

linda77
31. mar 2009

JANOVIK, jasné, že výživné má prednosť pred tvojimi inými výdavkami. Je to pochopiteľné, predsa si dal deťom život, tak sa im o ten život musíš postarať 😠 . Či sa rozvádzaš alebo nie deti určite nemôžu za to, čo sa deje medzi dospelými, skrátka si nevyberajú svojich rodičov. Takže, keď máš platiť tak plať 😒 .

alexandra
31. mar 2009

Damy, upokojte sa.. janovik to napisala sice trosku tvrdo, ale pravdivo.

hanka274
31. mar 2009

da sa ale reagovat normalne a slusne...ked mam nervy, vypnem pc, idem spat a netukam do klaves o 106 vykricniky... 😀 😀 😀 ak niekto potrebuje poradit, hento mu je naprd 😉 😉

linda77
1. apr 2009

alexandra Ty si v každom smere veľmi aktívna, budem písať čo budem chcieť. Každý má právo vyjadriť sa, veď preto som tu. Nemyslíš???

alexandra
1. apr 2009

Linda a branim Ti? 😉 Naviac, nevztahuje sa to pravo vyjadrit sa a pisat co chcem aj na mna? 😉 Prijemny den Ti prajem 🙂

natinka33
1. apr 2009

janovik - setri klavesnicu,dalo sa to napisat aj inak 😕

mandarinka
1. apr 2009

Já když se rozváděla, tak jsme nejdřív podali na sociálku na odbor péče o dítě žádost o svěření dítěte do péče během rozvodu a po rozvodu - mám dvě děti a každý syn zůstal u jednoho rodiče - a součástí této žádosti bylo i výživné. Proběhl opatrovnický soud, kde ta sociálka doporučila umístění dětí (po rozhovoru s dětma) a také odsouhlasila výše výživného. My ačkoliv platíme oba steně, musíme platit, takže si navzájem posíláme stejnou částku na účet 😉 no a pak jsme si u notáře vyřídili majetek a spolu s rozhodnutím opatrovnického soudu a s majetkem jsme podávali žádost o rozvod k soudu. Protože jsme měli vše vlastně vyřízené dopředu, my jsme byli schopni se domluvit, samotný rozvod byl vlastně jen formalita, 10 minut a hotovo....

slsp
autor
1. apr 2009

mandarinka-to je dobre, keď ste sa vedeli dohodnúť...nakoniec som podala žiadosť o rozvod, termín máme v máji. on sa chce vyhýbať súdu, aspoň sa tak vyjadruje, tak uvidíme. Veľmi dlho to naťahovať nemôže, dúfam...

mandarinka
1. apr 2009

Slsp tak držím palce, aby to bylo brzy za Tebou. U nás to sice taky byly boje, od začátku do konce to trvalo cca 9 měsíců..... Ale já už žila s někým jiným, tak ex věděl, že prostě se k němu nevrátím a budem se jen trápit...

ada1313
21. nov 2012

Moj rozvod:
- z mojej strany ziadost s kratkym popisom preco, zaco, manzelstvo neplni svoju funkciu atd, obaja sme sa takto
dohodli - blablabla. Text na konci ziadosti: "ziadam o vydanie nasledovneho rozsudku : manzelstvo sa rozvadza, dieta je zverene do starostlivosti xy, ziadam o stanovenie vyzivneho xy" Toto tam musis mat, vola sa to, myslim, "petit", bez
toho je ziadost neplatna. Co tam das, je v podstate jedno, sud to rozhodne podla pojednavania. U mna, 1 dieta,
zverene matke, vyzivne xy, cela sranda 20 minut. Potom mozes delit BSM - to je uz dalsi sud, ale da sa to aj ako u nas:
spisete si, komu, co, nezabudni napr. aj na zivotne poistenie manzela, ak ste ho platili zo spolocneho, mas narok na jeho cast, rovnako jeho ine rozne poistenia, ktore ste spolu platili, ale zas znasas pripadnu spolocnu pozicku, hypoteku, pokojne si vycisli i drahsie veci v byte - spisete u notara suhlas oboch stran, ale pises, ze manzel nesuhlasi, tak potom len cestou sudu. Ak sa na rozvode dohodnete, rozvedu ta i bez pravnika len za cenu kolko, horsie to bude s majetkom, ak nesuhlasi, zozen si radsej pravnika. Drzim palce

ada1313
21. nov 2012

ale mozes aj ako pise mandarinka - najprv rozdelit majetok, predpokladam vsak, ze ak manzel nechce, asi to nechaj po rozvode na pravnika

ada1313
21. nov 2012

No az teraz som si vsimla, ze tema je stara, tak dufam, ze slsp to ma uspesne za sebou.

santine
25. nov 2012

@ada1313 pre upresnenie: pokial sa manzelia nedohodnu mimosudne, tak majetok sa neda delit pred rozvodom, ale az po.