Ako sa vyrovnať s tým, že váš partner nechce svadbu a deti?

ivka8787
26. jún 2014

Ahojte,
mám partnera s ktorým sme spolu 2 roky, prvý rok bol veľmi ťažký nakoľko môj bývalý priateľ nám robil peklo zo života. Svojho priateľa milujem, ale už dlhšiu dobu mám pocit, že milujem za dvoch a že som v tom vzťahu sama. Včera sme sa bavili o tom, či by chcel deti, lebo ja už mám 27 a nechcem mať 60 keď bude mať moje dieťa len 20, povedala som mu, aby bol úprimný a on bol. Povedal, že sa necíti na rodinu a deti.
Som z toho strašne smutná a nešťasná a neviem, či dokážem s takým človekom byť aj naďalej.
Na záver by som doplnila, že môj priateľ má len 23, jeho brat už má dieťa ale neoženil sa a všetci jeho kamaráti sú starší od neho a tiež nemajú rodinu a deti. Tak myslím, že sa necháva týmto ovplvniť, poprípade možno aj svojou matkou, ktorá je druhý krát vydatá a s jeho otcom síce sú spolu ale majú zlý vzťah.
ďakujem za každú odpoveď

nivi
26. jún 2014

asi by som sa poobzerala inde. ani nie tak, preto ze tvoj partner je mlady a neciti sa na rodinu ale preto, ze ako si pisala mas pocit, ze milujes len ty a citis sa v tom vztahu byt sama. tak nac ti taky "vztah"

ttctwins
26. jún 2014

23 rokov je u muza velmi malo na to, aby sa zamyslal nad rodinou a detmi. Chcela si aby bol uprimny - a bol. Terz to musis vyhodnotit sama pre seba, u neho to chcenie mat dieta moze prijst o dva-tri roky, ale aj az o desat rokov. A ty stratis tie najplodnejsie roky. Zenam tie hodiny biju neuprosne, plodnost kazdym rokom klesa, roky uz clovek nevrati. Daj mu par tyzdnov, mesiacov, ukaz mu, ze mat dieta je krasne, proste chlap si to casto ani nevie predstavit.. ci sa nieco v jeho zmyslani zmeni. Ak nezmeni, tak bude treba porozmyslat o skonceni vztahu, kedze nemate spolocne zivotne ciele...

bajana
26. jún 2014

Stoji ti partner za to, aby si sa musela vyrovnavat s jeho postojom? Je jeho postoj definitivny? Ono necudujem sa mu, ze o tom takto uvazuje vo svojom veku, ide len o to, ci mu das cas, aby dozrel a ci k prehodnoteniu situacie vobec dojde...tazko radit, ja by som sa ale rozhodne s tymto nezmierila a hladala si zrelsieho muza...

ejmi25
26. jún 2014

23no to je malo chlapec potrwbuje este voľnosť môj mal 32 a bol totálne nevyzrwty môže to byť vekom aj nemusí

lubka1983
26. jún 2014

je to este dieta a nevie o com rozpravas,keby to prislo same,sok,som tehotna,mozno by bol super otec...este musi dospet a chlapom to trva,nehovorim,ze vsetkym...

karap
26. jún 2014

23rokov je u muza este ,,detsky vek,, Ani sa mu necudujem,ze este nerozmysla nad dětmi.Naopak Ty jako 27rocna mas uz ,,najvyssi cas,, mat prve dieta.A kde pises,ze mas pocit,ze lubis za dvoch.....skončila by som to.A nasla si starsieho muza,ktory by sa detom potesil

sylvia36
26. jún 2014

V podstate si si sama odpovedala, že to nie je len o tom, či chce svadbu a rodinu... napísala si, že máš pocit, že miluješ za dvoch - a to je to podstatné, ak začínaš mať pocit, že dávaš viac lásky ako dostávaš, tak to nie je dobré znamenie pre vzťah. Ja som tiež mala pocit v 27 rokoch, že mi uteká posledný vlak a vydala som sa v podobnom vzťahu a tak to aj dopadlo... :o(( otehotnela som tesne po svadbe, ale porodila som už sama, lebo môj drahý sa necítil na dieťa a vzťah... takže som šťastne vydatá druhý krát a dnes by som sa už neponáhľala. Ale určite by som už nezotrvala v nevyrovnanom vzťahu (tým nemyslím vek). Takže sa poobzeraj po niekom, kto bude stáť o Tvoju lásku a bude Ti ju aj nezištne vracať plným priehrštím a bude sa tešiť s každou prežitou chvíľou s Tebou a bude plánovať s Tebou aj budúcnosť. Mám pocit, že Tvoj súčasný priateľ má iné priority a tak skoro ich nezmeni... škoda strácať s ním roky, ked si môžeš budovať vzťah s niekým perspektívnejším, toť môj názor :o)

mima4
26. jún 2014

neviem ako sa zachovas ale napisem ti svoj postoj.

Ja by som s nim nestracala cas, zivot, hodiny... manzelstvo, deti su zasadna vec pre vztah, a v mojom pripade uz vobec pre zacatie vztahu. Mozme byt kamosi, ale vztah az ked budeme mat spolocne hodnoty... a nech by bol dany muz pre mna akokolvek krasny, uzasny, mily, laskavy a cmuk cmuk vlastnosti... pokial by neuvazoval o manzelstve somnou, resp. nesiel do vztahu s tym, ze tam ma vztah aj smerovat + ziadne deti... tak by som ho pozvala na kavicku a popriala vsetko dobre do zivota 😉

martija
26. jún 2014

ty si musis polozit otazku,ci ti stoji ten vztah/partner za to,aby si cakala, tuzba po detoch podla mna pride aj na neho, len ci si ochotna cakat kedy a ci naozaj..Ak vidis vo vztahu buducnost, tak obetuj "najlepsie" roky ak nie, nema to cenu podla mna...

ivett1
26. jún 2014

chápala by som, keby si s ním zostala (po tom vašom rozhovore, že ešte sa necíti na založenie rodiny) v prípade, že aj ty by si to v "sebe" prehodnotila a rozhodla by si sa aspoň takých možno 5 rokov ? (možno menej, možno viac) neriešiť dieťa-rodinu ...ale, ak je tvoje túžba mať dieťa (u žien prirodzená vec) veľká ... ups...tak s ním naozaj len strácaš čas ...
PS: vôbec netvrdím, že je nezrelý ...poznám aj 23 ročných otcov...ale sú to otcovia rodín a rozhodli sa tak ... spolu so svojími partnerkami a manželkami ...tým chcem povedať, že rodinku si plánovať musíte obaja...ale, keď ti je s ním dobre, tak počkaj😉 možno zmení názor...

hori
26. jún 2014

mne tam chyba druha stranka veci - spytaj sa ho ci aj ty mozes byt uprimna, povedz mu, ze ty manzelstvo a deti chces a pokial mozno, tak co najskor a nechaj si objasnit, ako sa ON vyrovna s tvojím postojom k zivotu...
lebo pride mi to nespravodlive... chlap ti predostrie svoj postoj a zena vyrovnavaj sa s tym (este ako mmas byt cela stastna, z toho, ze bol uprimny???)

zuzana76
26. jún 2014

Vacsina chlapov je na rodicovstvo pripravena az okolo 30 -tky, podla mna je to uplne normalny chalan, len este nedozrel na ulohu otca, v tom veku som ani ja este netuzila po detoch, aj u mna to prislo az okolo 30-tky

aristka
26. jún 2014

nezmieriš sa s tým ,buď budeš čakať roky ako sa časom rozhodne alebo to s ním ukončíš a budeš hľadať otca svojich detí....

viera77
26. jún 2014

tak s tymto sa asi neda nikdy vyrovnat, raz bude mat priatel 35 rokov a mozno este stale (podla neho) nebude pripraveny na rodinu....samozrejme, ty ak si ochotna cakat na ten akoze spravny cas - teda na jeho spravny cas, tak na babo uz moze byt naozaj velmi neskoro, ak to ale tak chces, cakaj s nim a mozno sa dietatka aj dockas, ale myslim si, ze chlapa tazko donutis nedobrovolne a proti jeho vôli plodit deti.....ale ak nie, si este naozaj mlada a teda nestracaj cas, niekym, kto, aj ked je este mlady, ani len nenaznacuje, ze deti s tebou, ked aj o nieco neskor, vlastne chce mat...svojim sposobom je este dieta, ty si pre neho, podla mna, prilis vyzreta mlada zena, nuz asi sa to tazko cita, ale on by sa mal poobzerat po nejakej 18-nastke, a ty po niekom, kto sa ti rovna a ma rovnake tuzby, sny a plany ako ty......takto to vidim ja 🙂 ale prosim, ta, urcite sa nestrachuj, ze ak sa aj rozhodnes odist zo vztahu, tak ze uz navzdy ostanes sama, lebo sa napr. v 27 rokoch uz citis stara a nikdo ta uz nebude chciet, a preto radsej ostanes vo vztahu, ktory ta vobec nenaplna, na toho praveho mozes fakt natfarit kedykolvek a kdekolvek 😉 ......toto pisem len preto, ze poznam taketo "smutne"pripady.

jana_eyre
26. jún 2014

byt na tvojom mieste, skoncila by som to.. 23 rokov je u muza este "puberta".. uprimne, neviem si predstavit byt s otolko mladsim muzom.. v mojich ociach su to este deti, hoci tak vyzorovo mozno nevyzeraju...

l3yla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gagik
26. jún 2014

ani ja sa nečudujem že v 23-rokoch nechce ešte dieťa, vtedy chce maloktorá žena deti a nie ešte muž.

haslerka27
26. jún 2014

tak 23 rocny chalan,chlapec,este chlapcek jasne ze nechce dieta..ved sam je dieta....po pravde,medzi vami je na mna dost velky vekovy rozdiel,vzhladom na to,ze on je dieta...nezrele este.....ja by som sa poobzerala po inom genetickom materiali.-)

minnie55
26. jún 2014

Je to este chlapcurik, ak ho milujes a stoji ti za to, bud trpezliva a daj mu cas.

juliana77
26. jún 2014

Proste zabitý čas - pre Teba. 🙂

guinevre
26. jún 2014

Rozumiem tvojho priatela, kedze ma 23 rokov, to by som sa aj sama bala robit si dieta s chlapom toho veku. Nemyslim si ani ze pre teba je uz najvissi cas, ako tu niekto povedal. Zalezi od toho ci si isla na vysoku, ci mas uz nejaku robotu, stabilitu, v dnesnej dobe cakat iba od chlapa ze sa postara je nie moc spolahlive. Ja mam 30 a doteraz som necitila potrebu mat dieta, a uz vobec nie s hocikym. Ked sa to stane fajn, ked nie, tak nebudem lutovat. Ked ale citis, ze si uz na to schystana, mat dieta, podla mna s tymto mladym chalanom radsej nepocitaj 😢

janickacrazy
26. jún 2014

On ma len 23, co je u chlapa ozaj malo na deti. Ty mas 27 a tuzis po dietatku, on nie. Najdi si ineho, najlepsie starsieho od teba a ten skor bude uz chciet sa usadit a mat deti. Moja kamoska takto cakala niekolko rokov a nakoniec sa rozisli, lebo on si nasiel inu, s ktorou mal do roka aj dieta. Kamoske zostali len slzy, no neskor si nasla aj ona partnera a je stastna. Nestracaj s nim cas.

ritusuk
26. jún 2014

v 23 rokoch sa moj chlap rozisiel so svojou holandskou frajerkou prave preto, lebo si este nevedel predstavit mat rodinu a deti. toto, co prezivate vy, sa u nas vola 'bad timing' ... tkz.zle nacasovanie...mozete sa lubit a milovat, ale pokial nemate rovnako nastavene hodnoty, koniec je nevyhnutny. skoda, ze si strasne vela ludi neuvedomuje dolezitost toho rebricka - mat motyliky v brusku je sice krasne, ale vzdy treba mysliet zaroven aj rozumom, nielen srdcom, aj ked je to tazke.

seahorse27
26. jún 2014

Otazne je, ci sa oplati cakat, kym dozreje na manzelstvo a deti. Vzhladom k jeho veku je jeho sucasny postoj ok. Je tu sice sanca, ze o par rokov sa to zmeni, ale ani sa to nemusi stat. Niektori chlapi nie su zreli na rodinu ani v 40-ke. A cakat bohvie dokedy, no budes frustrovana a nebudes sa podla mna citit dobre v tom vztahu. Momentalne sa nezhodnete v zasadnych veciach ako su manzelstvo a deti, co by som ja asi nerozdychala a nestracala s nim cas a energiu...

mirkava
26. jún 2014

ja som toho "pravého" s ktorým som si založila rodinu našla až keď som mala 31, teraz mám 35 a mám trojmesačné babo a som šťastná.... asi by si sa mala s ním rozísť ak chcete akždý niečo iné, nečakaj že sa zmení (hovorím z vlastnej skúsenosti). Myslím si že priateľ sa bojí viazať, ak by ťa lúbil tak naozaj a skutočne tak by mu svadba nerobila problém...

lenbea
26. jún 2014

no musíš si rozmyslieť, či chceš čakať, alebo si najdeš niekoho, kto už rodinu chce. možno ani v 30 sa nebude cítiť na dieťa. a niečo siliť - že otehotnieš a budeš sa nadejať, že sa zrazu bude tešiť.... možno pravy opak. takže to radšej neriskovať.

maria1989
27. jún 2014

hmmm.. keď pozerám fotoblogy, zdá sa mi, akoby veľká časť žien na MK mala okolo 20-25 rokov. to všetky tie baby majú starších zrelých mužov? asi nie 😉

betain
27. jún 2014

S manželkou sme spolu od mojich 19tich a jej 17tich rokov. v 23 som už dávno vedel že s ňou chcem žiť do konca života, ona tak isto. V mojich 24 sme sa vzali a v rovnakom čase som začal pociťovať aj takú vnútornú túžbu mať deti. Sme 2 roky svoji a o meaic čakáme dievča. Píšem to na margo niektorých príspevkov že 23 roční muži sú vlastne ešte iba chlapci. Áno, sám objektívne musím uznať že to je asi tak vo väčšine prípadov. sám sa cítim ako chlapec (duchom) ale názory môžu mať aj mladí chalani dosť vyzreté.
Čo sa týka tvojho priateľa tak to uňho možno príde neskôr. určite to nieje zmena zo dňa na deň. Asi by to ani nebolo správne nakoľko k tomu treba ... " vyformovať niečo vo vnútri" alebo ako by som to povedal. Z náhlych rozhodnutí nemusí prísť dobrý výsledok.

mamavera
2. júl 2014

ja ho úplne chápem, on má na deti ešte desať rokov čas, ak sa na ne necíti. Chápem aj teba, je nevýhoda byť vo vzťahu staršia, najmä takto v začiatkoch, neskôr je to fuk. Zaráža ma ale veta, že máš pocit, že ľúbiš za dvoch, to nie je dobrý štart do spoločného života, nestrácala by som s ním čas.

bejka333
3. júl 2014

Moja osobna skusenost.... Trvalo mi 10 rokov,aby som opustila cloveka,ktory mi povedal,ze si ma nikdy nevezme a nechce ani deti. Bola som hlupa,ze som s nim tak dlho bola. Lepsie povedane naivna. Vzdy som cakala,ze zmeni nazor. Nezmenil. Rozisla som sa s nim. Necakaj tak dlho ako ja. Teraz som zasnubena a stastna s inym a chceme miminko 🙂