Ako skončiť s neverou?

zajacik1234
13. aug 2014

ahojte..som 19 rokov vydatá,manžel robí mimo okresu,chodí domov raz do mesiaca...máme spolu tri deti...16,14,8....pred tromi rokmi som sa zoznámila s jedným mužom,tiež je ženatý,má tiež tri deti.....najprv sme si len volali, občas sme sa stretli na káve a po troch mesiacoch som sa sním prvý krát vyspala...volali sme si každý deň,ale stretávali sme sa raz do mesiaca,potom raz za dva týždne a teraz každý týždeň...priznám sa,neviem si bez neho predstaviť život, ale rozvádzať sa nechcem....už som mala zopárkrát nápad skončiť s tým,ale trápila som sa riadne..tak som pokračovala a pokračujem ďalej...viem,že to nejde,ale chcem oboch...momentálne som v situácii znova to ukončiť,ale bojím sa trápenia...máte niekto skúsenosti, po akej dobe by to asi prešlo,alebo už s tým budem žiť do konca života...

bajana
13. aug 2014

toto je asi velmi individualne, ale hovori sa: zide z oci, zide z mysle...
a ako skoncit? jednoducho - vysvetlit, rozlucit sa, nekontaktovat, nereagovat ... trapenie bude "odmenou" za neveru...a ak by si s tym aj zila do konca zivota, urcite sa to bude dat zvladnut....su aj horsie veci v zivote (nemusim tu o nich pisat) ako trapenie pre nejake milostne vzplanutie

lucinka2811
13. aug 2014

musis si vybrat bud manzel alebo milenec.... na dvoch stolickach sa sediet neda..

1909viktoria
13. aug 2014

pises ze si vydata 19 rokov.... krasa 🙂 mate spolu 3 deti, chod pracovat predpokladam aby vas uzivil a dal vam vsetko co je v jeho moci..... mozno sa len treba s manzelom porozpravat, a povedat mu ze je ti smutno a ze si sama.....
ak sa rozvedies a ostanes s milencom bude ta chciet aj potom?
mozno si len treba zhodnotit klady a zapory..... urcite to nie je lahke ale ja by som rodinu nerobijala skor by som sa snazila to riesit,,,, ja viem ze to mozno nie je lahke a neviem co vsetko je za tym ale rozhodnut sa musis len TY
tak drzim palce 🙂

lulistek
13. aug 2014

@zajacik1234 ako hovori @lucinka2811 - bud alebo. clovek nesmie byt sebec. Raz to aj tak praskne. Chces oboch. Ale to ich asi nemas natolko rada lebo obidvoch podvadzas. Neviem ako by si sa ty citila keby ti to robil tvoj muz alebo milenec.

bajana
13. aug 2014

zakladatelka si uz tusim vybrala - manzela 😉

hanatom
13. aug 2014

pozri sa, skor ci neskor to praskne, moj ex to napr. zatlkal 2 roky a to jeho milenka bývala na opacnom konci SR, aj tak to vyslo najavo... ťažko radit, možno ta láka to a vzrusuje byt s milencom, vtedy je to také pekné a bezproblémové, podla mna taký únik z reality, útek od všedných , dennodenných problémov a stereotypu. Poloz si otázku, napís si pre a proti a uvidíš, čo zaváži,,čo ak ty opustíš manžela, a tvoj milenec sa napr. nakoniec rozhodne pre rodinu...a myslíš na svoje deti?ako by to prijali? ved toto rozhodnutie -uvedom si - sa netýká LEN teba, ovplyvníš mnoho ludí okolo seba, a to vojich najbližších ludí... podla mna velmi velké riziko....rozpútaš neuveritelný kolotoč, ver mi... len či to bude všetko také ružové aj potom, ako teraz na vašich romantických stretnutiach...a k tomu spolu 6 detí... no neviem.neodsudzujem ta ani nesúdim, ja som si v živote zažila svoje, ale zu opačnej strany, a ver mi, zasiahlo to nielen mna, ale nase dieta, mojich rodičov atd atd...

denae
13. aug 2014

@zajacik1234 neodsudzujem, nekritizujem, dokonca chápem. Ale keď to praskne a raz to príde, stratíš obidvoch a trápenie bude omnoho väčšie, ako keby si to ukončila s jedným a sama. Len sa musíš rozhodnúť, že s ktorým.

zajacik1234
autor
13. aug 2014

@1909viktoria riešili sme aj to,že ked to praskne, čo potom,povedal mi,že sa rozvedieme, ale neviem,či by to tak bolo,bojím sa,že by som ostala sama,preto teraz veľa rozmýšľam nad rozchodom..najhoršie je to,že býva neďaleko mojej práce,takže sa vidíme

zajacik1234
autor
13. aug 2014

@denae máš pravdu, toho sa bojííím...

sissy27
13. aug 2014

@zajacik1234 nerob nič, ono to nejak vyhnije samé... Buď to praskne alebo milenca omrzíš
..V najhoršom prípade aj aj...

dossy
13. aug 2014

@zajacik1234 ak je toto pravdive..aj ked nemyslim tak ti povim, ze si len nezodpovedna sebecka hlupa zena bez svedomia ... aaach .. ..by som sa necudovala keby aj tvoj manzel mal daku a obaja by ste si klamali a hrali to na super rodinku ..

adri266
13. aug 2014

@zajacik1234 no povedz, bolo Ti to treba? Preco si vlastne do toho sla? Co Ti dal take, co nemal Tvoj manzel? 😕 Preco to zrazu chces ukoncit? O akom trapeni hovoris -ze stratis manzela, alebo milenca?

No a co ja viem, po 19 rokoch...co tak navrhnut manzelovi, nech si aj on najde milenku /ak ju uz nema/, a budete jedna happy rodinka a la telenovela po slovensky.

A uplne najlepsia rada pre Teba bude, pokracuj v tom dalej, pokojne, kym nezasiahne osud, a ten za TEba rozhodne, ak to nevies spravit sama.

A ak to myslis vazne, ze chces manzela a nie milenca a mas akurat problem ukoncit to, skoc za psychologom a skus to s nim prebrat. Lebo my tu mozeme polemizovat, Ty nam aj tak nedas vsetko info, nevieme, preco vlastne chces byt s manzelom /ma kopu penazi?/, preco sa nechces rozviest /bojis sa, ze sa to iste zopakuje aj s novym partnerom?/

Drzim Ti prsty, aby bolo co najmenej zranenych, akokolvek sa rozhodnes.

dossy
13. aug 2014

@adri266 adri ty si opat trafila :D citas po veceroch psychologicke zapletky :D ako sa mas ?

zajacik1234
autor
13. aug 2014

@adri266 rozviesť sa nechcem kvoli deťom...a s milencom sme sa bavili,že ked to praskne,potom sa rozvedieme..prečo to chcem ukončiť s milencom? píšem pravdu..bojímsa,že to nesplní,on sa nerozvedie a ja ostanem sama..možno som sebecká...prečo som do toho šla? neviem,ľutujem ten deň teraz , ale zašli sme priďaleko

edita56
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hanatom
13. aug 2014

@zajacik1234 takže ty sa rozvedieš a on sa nerozvedie....on sa vráti k rodine a ty asi tušíš, ako dopadneš,,,napríklad v očiach svojich detí

adri266
13. aug 2014

@zajacik1234 prepac, ale nemyslim si, ze to lutujes. Lutovat mozes tak jednorazove prespanie sa niekde po party, kde sa vela pilo. Podla toho, co pises, vsak tento vztah trva pomerne dlho, takze si mala dost casu na to, aby si si uvedomila, ze bud je to pre Teba dobre, alebo nie.

Ostat s manzelom kvoli detom...co ja viem, to nie je najlepsi dovod. Ak manzela nemilujes, tak sa rozved, ale s tym milencom sa predsa nemusis davat dokopy hned. Postav sa na vlastne nohy, zisti, co vlastne chces, a az potom si hladaj iny vztah.

@dossy jaj, praveze horory a krvaky citam 😝 to by bola ina rada, nie? 😀

bajana
13. aug 2014

sa cudujem, ze v tvojom veku sa naivne nechas ovladat nejakym blaznivym zamilovanim...ak by ste sa hned aj obaja rozviedli, myslis, ze zivot s novym chlapom bude selanka? ze neskonci stereotypne ako terajsie manzelstvo? vobec nic podstatne o nom nevies, parkrat ste sa stretli, parkrat spolu vyspali, ale to vobec nic nevypoveda o nom ako o cloveku ani o tom, ako by ste spolu vedeli fungovat v normalnom zivote...a to ani nehovorim o spmenutych 6 detoch, ktorych by sa to dotklo najviac
no a argument, ze byva blizko tvojej prace - ak nebudes chciet, nebudes ho vyhladavat a nemusis ho uz nikdy stretnut...ci chodi s kosom von schvalne vzdy, ked ides z prace? 😅
@zajacik1234

evgenika
13. aug 2014

@zajacik1234 ja k tomu len toľko, že je potrebné pripraviť sa na to, že väčšina príspevkov pri takejto téme ťa bude odsudzovať, riziko kontroverznej témy "nevera". Pravdepodobne ťa väčšina príspevkov tu bude mrzieť a možno aj bolieť. Je možné, že ti to tu len priťaží na duši, zváž či toto potrebuješ 🙂

zajacik1234
autor
13. aug 2014

@bajana nemala som v pláne zamilovať sa...vôbec...nechodí von schválne,ale vidím ho často...viem,že by trpelo veľa ľudí,preto ďakujem za radu,určite to ukončím..

zajacik1234
autor
13. aug 2014

@evgenika máš pravdu,pripravila som sa na to,ale čakala som aj nejaký príspevok nejakej ženy,ktorá tým prešla...

danula.ch
13. aug 2014

@zajacik1234 zasli ste daleko, ale nie pridaleko na to, aby ste to mohli dat do poriadku bez toho, aby ste ublizili niekomu inemu. ak ste vy dvaja zamilovani, potrapi vas to, ale urcite menej, ako by to trapilo vase rodiny, keby ste sa rozviedli. ak teda rozmyslas nad rozchodom, urcite to urobte a neodkladajte to prilis dlho. hocikedy to moze prasknut

evgenika
13. aug 2014

@zajacik1234 určite príde aj taký príspevok, možno nie hneď, ale po čase určite 🙂 už len prežiť to hádzanie kameňov 🙂

daniela.ho
13. aug 2014

A bodaj by si sa trapila jedna radosť....fakt zbožňujem takych hlupych sebeckých ľudí ako si ty. Jedine co ta zaujima je ze keď ho necháš budes sa trapit. A keď to praskne tak vuesekol
vieš koľko ľudí sa bude trápiť??? Tvoj manžel, deti, jeho žena, jeho deti...to ta nesere??? Sere ta len to ako sa budes trápiť tx. Prajem ti aby to prasklo a vykaslal sa na teba jeden aj druhy... Nenávidím neveru, prežila som si ju ale z opacnej strany a nikdy ju nepochopim.

zajacik1234
autor
13. aug 2014

@evgenika ďakujem,aspoň ty si zlatá...

maaaria3
13. aug 2014

kamarátka takto žije, len milenec je muž jej najlepšej kamarátky... neviem, čo to je za život, viest tieto dva životy, muže si myslím už nemiluje, ale miluje milenca... no ten to má čisto ako milenecký vzťah... a myslím, že je riadne frustrovaná... ťažko može niečo skončiť alebo prejsť, keď to pravideľne "zalievašô emóciami....
človek by asi nemal mať veľa možností, potom nevie čo s nimi... a ak už má tú smolu, že ich viacej má, mal by sa vedieť rozhodnúť... plusy, mínusy... a rozhodnutie - je to aj trošku o racionálne

ivka104
13. aug 2014

Viem sa vžit do tvojej situacie a chapem ťa, ale ak sa prave teraz citiš na rozchod tak to urob. Pride obdobie plne smutku a slz, ale to všetko prejde.Musiš brať život realne, tak ako to je a nie lietať v oblakoch. Ono to prejde a budeš sa citiť neskutočne ľahko a slobodne.Viem, že nemaš v sebe pokoj a pohodu tak ten balvan zo seba zhoď a venuj sa deťom a manželovi (zaslúžia si). Držím palce..bude dobre, uvidiš
Hlavne to neodkladaj a ukonči to hneď.Zvládneš to.

zajacik1234
autor
13. aug 2014

@ivka104 ukončiť som to chcela už párkrát,nevyšlo to,ale teraz viem,že to musím urobiť...a hlavne chcem,aj keď viem,to máš pravdu,poplačem si...ďakujem,pomohla si mi...

dandy05
13. aug 2014

ono, lahko je polemizovat, juj co ma robit , chcem nechcem. Jedneho si vazim, vyuzivam ci zneuzivam, klamem a podvazdam, s inym sulozim, co ked je to vsetko silnejsie ako ja a podobne reci. a chapem aj to, ze 19 rokov manzelstva je proste doba, ked je vsetko ine, aj decka su uz velke a zacinaju mat vlastny zivot. aj tak.niekedy ked citam tie prispevky tak mam pocit ze som fakt v inom svete. ako keby bolo na svete neumerne mnozstvo nejakych nesvojpravnych zvieratiek ovladanych pudmi, ktore si zdovodnia uplne vsetko tak, ako im to vyhovuje. ak je toto akoze to kamenovanie, tak ano. ktore kludne cakaj, nech to praskne, ked nevies co s tym a nemas s tym problem. naposledy som toto pocula od niekoho a ked to prasklo, znicilo to zivot dvoch komplet rodin s malymi detmi, malo to tazky vplyv na rodinnych prislusnikov a minimalne jedneho cloveka to stalo zivot. no, a ten co "nevedel, co s tym" tak cusal ako vos pod chrastou az kym to neprasklo a teraz pod vplyvom situacie musi riesit od praktickych, citovych rozlozeni este aj seba,a je v takom psychickom stave, ze to musi riesit cez odborne pomoci a lieky. a nechybalo vela a z vycitiek svedomia, co dopustil a urobil, sa skoro hupal na strome. ale na to, co kazda takato sranda, ako sa to tu nazyva- sup sem sup tam bolo to silnejsie ako ja, clovek pride az neskor. ak ho chces, tak bud cestna a uprimna voci manzelovi a na rovinu mu to povedz a rozved sa s nim. tvoj milenec takisto. a potom mozte oficialne stastne a spokojne zit az kym nepomrete.

kiki68
13. aug 2014

pokial nechces rozvod,tak ukoncit to,pokial to este nestihlo rupnut cele jak to je. Takze vyzvetlit milencovi,ze to dalej nepojde, nereagovat zmazat si jeho cislo a len pekne spominat a dufat,ze milenec nezacne robit nejake scenky,lebo by sa to uz tazko vysvetlovalo. Aj ked chapem,ze ak muza nemas doma,tak sa do toho spadlo dost lahko. Ale vsetky veci musia mat svoj koniec a takato neveria tiez. Drzim palce,aby si si nepokafrala rodinu a nejako to ustala bez nasledkov.