Chcem odísť od muža, ale neviem ako

efka82
19. aug 2013

Chcem opustit manzela len neviem ako mam postupovat. uz mam aj byvanie vybavene ale neviem ako to zariadit, ked mu to oznamim urcite by ma prizabil bojim sa hopreto by som chcela odist akoze ku rodicom. bojim sa ale ze mi potom neumozni prist si po veci detom navysse staria dcera v septembri nastupuje do skoly tak neviem ako postupovat pri prehlaseni do inej skoly. A este ked pojdem na urad pre docasne zverenie deti ku mne daju hned nejake potvrdenie alebo treba cakat. a ked hej moze mi ich do tej doby zobrat on

sandracs
19. aug 2013

@efka82 čo sa týka prekladu do inej školy - musíš najprv navštíviť školu, do ktorej chceš dcérku preložiť a oni ju musia prijať. Potom to oznámiš na pôvodnej škole.
O dočasné zverenie detí by si mohla požiadať hneď, ešte kým manžel nevie, že odchádzaš. Ako dlho to trvá, neviem, ale baby Ti tu určite poradia.
Veci by som ponosila buď postupne preč - neviem aký má prehľad, alebo kým bude v práci dohodnúť si väčšie auto a zobrať to naraz.

efka82
autor
19. aug 2013

to ano ale je doma jeho svokra stale takze neviem ako dalej...a teda aj kym obdrzim ten papier o zvereni nemoze mi ich vziat?

buco15
19. aug 2013

držím palce!!!!!!!! aj ja som sa na to chystala 5 rokov a zvladla som to.

efka82
autor
19. aug 2013

buco15 dik...len nech to ustojim uz ked som sa rozhodla...chystam sa na to 3 mesiace i ked sa bojim zacat tak bez nicoho...ci viete nejaky sposob ako by som mohla svoje a detine veci odpratat

lubikan
19. aug 2013

no bud postupne podnasas zatial nie tak dolezite veci...zimne veci,sosky a ine hovadiny,ktore su tvoje,hracky....alebo odides len s tymi najnutnejsimi vecami..a ostatne ak ta nepusti do bytu,ozelies a kupis nove

ale urcite si na vacsie stahovanie zober bodyguarda....

ale bud pripravena,ak je to typ nenormalneho chlapa,moze deti cakat pri skole....a so svokrou by som si rucne strucne poradila

saskia01
19. aug 2013

poodnášaj len to najnutnejšie a nechod sama

alenah31
19. aug 2013

@efka82 najskor si daj dokopy najdolezitejsie papierove veci - rodne listy, pasy, sobasny list, papiere od bytu ak je spolocny alebo tvoj. Predpokladam, ze to mate niekde v sufliku a nie stale na ococh takze si to urcite nevsimne. Pogom zbal ako prve veci co mas v skriniach a co teraz nenosite-jesenne a zimne, to prenes, kludne aj cely tyzden postupne, vezmim kamaratku, sestru, mamu to je jedno - vzdy su to ruky naviac co odnesu tasku. Kaslat na nabytok, spotrebice - to mozes poriesit neskor. Hlavne su doklady, oblubene hracky deti a potom nasleduje zvysok. Podaj si ziadost o rozvod a zaroven ziadost o docasne zverenie deti do svojej opatery, v ktorej ziadaj aj o docasne stanovenie vysky vyzivneho po dobu stanovenia sudu kvoli rozvodu, tot by malo ist rychlo. Vsetko ti bezplatne pomozu spisat na upsvar tam u vas. Co sa tyka ostatneho zariadneia a zvyskumosobnych veci poziadaj o tzv. doprovod - poskytuje ho policia, to ti bude musiet otvorit a vydat tebe adtomvsetky osobne veci. Svokra na deti narok nema, ale pokial by robila prieky neber ich tam so sebou, nemusia to vidiet ani pocut. Budes mat tazke obdobie, drzim palce 😉

efka82
autor
19. aug 2013

a ako dlho teda trva kym ich dostanem do docasnej opatery do sudu..resp. moze ich dostat aj on ako ho poznam bol by aj schopny udat ma aj za unos a to chcem ist iba do susedneho okresu,...neviete ako tu postupovat?

alenah31
19. aug 2013

@efka82 aky unos?? Ste stale manzelia, aj keby si momentalne odisla na opacny koniec zemegule je to tvoja vec. To rozhodnutie o docasnej opatere trva rozlicne dlho-su pripady, ktore su urednostnovane, napr. pri fyzickom tyrani a pod. Cez leto sudy tiez prazdninuju, ale cca 1 mesiac to trva urcite. V ziadosti chci zrychlene konanie a udaj svoje dvovody. Mimochodom......skolu vybavis aj zo dna na den, uz to nie je tak ako kedysi, zd sa prestup robil pocas polrokamci na konci roka. Ak sa prestahujes je jasne, ze vyberies skolu blizko bydliska, len to musis oznamit skole kam chodi a potom mat najdenu skolu kam dieta chodit bude, tam ist, povedat preco chces prestup a odkedy a skoly si papierovacky vybavia medzi sebou.

dohna
22. aug 2013

ja som svojmu ex nedala malého až do rozhodnutia súdu a stanovenia návštev a výživného, a na súde to prešlo v pohode, zkrátka som to chcela mať na papiery, kedy má so synom povolené návštevy súdom, pretože vtedy je za neho zodpovedný on, v prípade ak by sa malému niečo stalo, začiatky boli ťažké ale všetci si časom zvykli a a postupne to bolo lepšie, a deti mu dávať podľa rozhodnutia súdu, žiadne dohody, nech si chlap nájde čas vtedy kedby má a nie vtedy ked to vyhovuje len jemu, to je z mojej strany a z mojej skusenosti, tak držím palce 🙂

andreavargova87
29. mar 2015

ahojte.prepáčte že pišem sem...ale nenašla som vhodnu diskusiu...žijem spolu s manželom už 8 rokov...máme 5 a 2 synčekov...na začiatku všetko bolo v pohode,obydve deti sme plánovali...keď som bola tehotná s malým manžel mal pracovný uraz,koli tomu psychycky nezvladol dalej tam pracu,a našiel ine pracovisko...začali sme aj podnika´t,teda robim všetko ja okrem podnikani...od toho urazu manžel strašne sa zmenil...je agresivný,keď sa s niečim nesuhlasim vynadá mi aj pred detmi....raz sme sa pohadali a on namňa vytiahol nož ☹ menšieho synčeka som držala v ruke pritom strašý synček behol ku mne aby ma bránil...začal plakať a prosil manžela aby nám neubližil...na to manžel vyhodil nás z domu,deti strašne plakali,starši stale že otcko nerob nám to...na to manžel otvoril dvere a pustil nás dnu...celý deń som vysvetlovala synčekovi že nič sa nestalo ,že to sa stáva,aby o tom nehovoril v školke ☹ to bol ešte v decembri...viem že som už dávno mala odisť,ale chcela som dať ešte jednu šancu koli deťom....vyzeralo že všetko aj olutoval a že sa zmenil....ale nie....každý deń som počuvala že som hlupá,že na nič nedám pozor,atď...a dneska večer mali začal robit hysteriu,manžel na to vyskočil že ten malý je debil stale len kriči...samozrejme nenechala som to tak a začala som kričat s manželom že či je normalny že takto sa rozpráva .... a nato ma začal škrtit že nech som ticho.malý mi z ruky vypadol...začal strašne plakať...utekal ku mne starši a prosila manžela aby ma nechal...vyhodil nas z domu,ale tento raz len slovne...že chodme do p...e on už nechce počuvat každy deň ten plač od detska...s detmi som sedela na podlahu obydvaja plakali namńa,staršý stále len prosil manžela "že otcko nerob nám to" 😢 potom sa manžel ukludnil...ja som nehovorila nič...načal sa správa´t akoby sa nič nestalo...
chcem odisť...ale strašne sa bojim keď odideme ubliži nám aj fyzicky....neviem kam mám is´t...nemám peniaze,,,všetko vlastni on,ja nemám nič...a starši synček pred spanim mi hovoril že "mami ja tu chcem byva´t navždy"
bojim sa aj rozvodu...vždy mi hovori že keď odidem možem sa rozluči´t s detmi,zoberie mi deti...a bohužial on má peniaze na advokata ja nie...má vplyv ja nie...pomožte my prosim.ďakujem

tilka82
29. mar 2015

@andreavargova87 je mi strasne luto,co musis s detmi zazivat.neviem si ani predstavit,ako sa tvoji drobxi musia bat.prosim,chran ich a jednoznacne treba odist,ked nemas rodicov,tak do nejakeho centra pre tyrane mamicky,len neostavat s nim.a nahlas na policii jeho vyhrazanie,aby si mala dokaz.drzim prsty.rada by som pomohla,no neviem ako:(

vso10
29. mar 2015

@andreavargova87 ahoj, rozvodu sa neboj. vyššie je pekne napísané ako sa odsťahovať. ak nemáš peniaze, tak rodina, priatelia.. niekto sa hádam aspoň dočasne nájde 🙂 čo Tvoji rodičia? poprípade "domov pre týrané ženy", neviem ako presne sa to volá...
od takého chlapa čo najrýchlejšie preč. síce som takéhoto partnera nemala, ale otca áno, takže viem aké to je pre deti...
malé deti vraj nechávajú v opatere matky /čítala som viacero prípadov/... ak máš dôkaz, kde sa dá dokázať ako zle sa správa (výhražné sms, maily, susedia, kamošky) tak to treba použiť na súde- takému človeku deti nezveria... písala si, že Ťa škrtil, neviem kedy, ale ak to bolo nedávno, tak choď na políciu, to Ti tiež pomôže...
ak má príliš veľký vplyv a myslíš si, že by Ti deti mohli zobrať, tak si počkaj na ďalší úder, a potom choď na políciu... potom by už deti nemal dostať.
inak je linka pre týrané ženy. skús tam zavolať, oni Ti poradia 🙂 tu je link, kde nájdeš nejaké linky:
http://www.upsvar.sk/buxus/docs//urady/BR/datab...
je skvelé, že si sa odvážila napísať sem a rozmýšľaš nad odchodom. podľa mňa to je odvážne, máš môj rešpekt 🙂

timea7
29. mar 2015

@andreavargova87 je mi veľmi ľúto, čo prežívaš, ale tu je jediné riešenie - okamžitý odchod. Predpokladám, že si nebola na polícii, lebo sa ho bojíš, urob to ale hneď zajtra, podaj na neho trestné oznámenie, že ťa napadol nožom a vyhráža sa tebe aj deťom. Takto nemáš proti nem nič, keď bude takýto záznam, ťažko mu niekto deti zverí aj keď len do striedavej starostlivosti. Neboj sa jeho silných rečí, že ti deti zoberie, to rozprávajú takmer všetci, aby ženu naplašili a ublížili jej. Priprav sa na okamžitý odchod, zbal si najnutnejšie veci, doklady, kontaktuj http://www.25marec.sk/ponukame-pomoc/linka-pomoci/
Držím ti palce, toto musíš riešiť okamžite, kým sa stane nešťastie!

andreavargova87
30. mar 2015

@timea7
@vso10
@tilka82 ďakujem vám velmi pekne za podporu ☹ neviem čo mám robi´t...moj synček včere večer pred spanim plakal a prosil ma aby sme neodišli ☹ že on bez otcka nechce ži´t...ešte aj rano pred školkou ma prosil....viem že manžel nás miluje hlavne deti...chcem odisť... ☹ ...len to je ťažke manžel finančne podporuje aj mojich rodičov a aj sestra robi u nas vo firme...keď odidem každy ostane bez penazi...aj my s detmi...a bojim sa aj od toho že by syn to psychicky zvladol velmi ťažko...začala som už šetri´t na iny učet/o ktorom manžel vobec nevie/,len ťažko tam dám peniaze lebo manžel vie o každom centu...

andreavargova87
30. mar 2015

nikto o tom nevie...teraz som "hovorila" prvy krát...ani moja nejlepšia kamaratka ani netuši že niekedy manžel sa zmeni na uplne iny človek...nemám ani žiadne dokazy...ani jeden sms ☹ on totiž nikdy nevihraža len tak...manželovi normálne prepne ☹ a potom je agresivny... ☹ od nehodi uplne zmenil ☹

moonlight1210
30. mar 2015

@andreavargova87 sice na tom ako pises vidno, ze asi nie si rodena slovenka, ale preco si zrazu takto prepla do modu "african rozprava anglicky"?
predtým ti to slo podstatne lepsie. sklonovala si, casovala, dodrziavala rody, dokazala pouzit zvratne zameno "sa" (co byva u neslovakov problem).

???

tomika
30. mar 2015

@andreavargova87 musiš byť velmi silná.Deti musiš chrániť.Aj ked zostaneš s manželom,nedovol aby deti preživali neistotu,hádky ☹ .

andreavargova87
30. mar 2015

Ospravedlnujem sa za gramaticke chyby.pisala som rychlo a cez mobil☹ bola to chyba že som sem pisala....nechcem aby tu niekto rieśil moje gramaticke chyby.ak si naražala na to že koli gramatike som ciganka tak musim ťa sklamať.
ďakujem velmi pekne za rady.dufam že nijako vyriešim problem s manželom.

tilka82
30. mar 2015

@andreavargova87 fakt silno drzim prsty,aby ste boli v poriadku a nic sa vam nestalo.a ked sa s nim rozhodnes ostat,jednoznacne to treba niekomu povedat,mame,kamaratke...nema on rodicov,zeby si mu pohrozila,ze im to povies?viem,mozno je to hlupe,ale nieco s tym robit treba,lebo ked od neho neodides a on to neprestane robit,dobre to urcite nedopadne pre teba a hlavne pre deti.boze,ani si nechcem predstavit,,co ti malicky drobci musia zazivat :(

moonlight1210
30. mar 2015

@andreavargova87 neviem preco ciganka, tie naopak vedia casto velmi krasne po slovensky, ked sa im to hodi.
Len mi prislo divne, ze predtym si pisala celkom dobre a potom v style: momo lubit banan.
Krd uz, ja som skor predpokladala madarku z juzneho slovenska. Alebo tak podobne. Oni napr. Slovensky vedia, ale tym ze uprednostnuju madarcinu, maju potom so slovencinou problem.
Alebo niekoho zo zahranicia, kto tu len nejaku dobu zije.

Ak je tvoja silna crta vztahovat veci hned proti sebe, robis si zle.
Nemas to lahke, ale neurazaj sa na vsetko a nesnaz sa hned vo vsetkom vidiet utok.

A popravde ma napadlo aj to, ze sa ti niekto logol na konto (ked si nechala zapnuteho konika) a zacal si naschval robit srandu. Napr tvoj muz.

jednoducho to posledne bolo v ostrom protiklade toho ako sa bezne vyjadrujes.

vso10
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
domcii123
3. júl 2020

Ahojte mam taký problém
sa už asi 3 mesiace opustiť priateľa ale neviem ako proste snažím sa všelijak a nejde mi to koľko krát chcem odistiť nikdy ma nechce pustiť a ešte aj sa do toho zamieša svokra no proste je to hrozne