Chcem počkať až do svadby

nikamonika
11. mar 2015

Ahojte, rozišla som sa s chlapcom,ktorý naliehal, hoci som nechcela. Bolo to z náboženských dôvodov, ale aj z vlastného presvedčenia. Chcem niečo také zažiť až po svadbe.Teraz mám kamaráta, ktorý so mnou súhlasí. Myslíte, že v dnešnej dobe je to bežné?

stastna8682
11. mar 2015

@nikamonika je to viac bežné ako sa zdá, len sa o tom málo hovorí - ľudia sa s tým nepriznajú, lebo je to pre súčasný svet smiešne a trápne. Ale je skutočne veľa ľudí, ktorí sa takto rozhodli a počkali 🙂
A hlavne ... neriaď sa tým, čo je v dnešnej dobe IN ... riaď sa vlastným rozumom, srdcom, svedomím, vlastným JA...

kiki68
11. mar 2015

bezne asi nie, ale to je jedno, rob to,co citis. je to Tvoja volba, ak chces cakat do svadby a partner je rovnakeho zmyslania,tak pockajte. Tiez neviem po akom case sa ludia chcu v takomto pripade brat. Lebo 7 rokov by asi clovek nevydrzal 🙂 Ale su dolezitejsie veci nez sex,co sa tyka manzelstva...

janickacrazy
11. mar 2015

@nikamonika Len si to dobre rozmysli, či chceš čakať, lebo dávnejšie tu bola jedna, ktorá náramne čakala až do svadby a potom sa tu sťažovala, že im to vôbec v posteli neklape. Ale rozvádzať sa nechcela, lebo veď náboženské dôvody. Pre mna je to čudné, ale ked myslíš, že to bude dobre pre teba, tak do toho.

lele7
11. mar 2015

@nikamonika podľa mňa je bohužiaľ v dnešnej dobe bežnejší opačný postoj, ale to neznamená, že aj správny. taktiež poznám ľudí, ktorí sa rozhodli ako ty a aj počkali. nie je na tom nič zlé alebo nepochopiteľné. oveľa horšie by bolo, keby si konala proti svojmu presvedčeniu. ak to takto cítiš, tak sa nedaj ovplyvňovať tým, čo sa dnes berie za normálne. ako pise @stastna8682, riaď sa vlastným rozumom, srdcom a svedomím

gregor_y
11. mar 2015

@nikamonika
Ahoj, v každom prípade je to milé, ale netreba to naťahovať. Ani o ešte nemal sex?

margaretka99
11. mar 2015

bezne to nie je, ale chces byt ako vacsina len preto, aby si splynula s davom? Rob to, co citis a chces ty ☺

gurmanka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andromeda_ja
11. mar 2015

@nikamonika Smiesne ci trapne pre niekoho, je to na Tebe ako sa rozhodnes, ale aby sa potom nestalo, ze si nebudete vediet v posteli vyhoviet. Mnohi to podcenuju, ale je to dolezita sucast vztahu... Ved naco ine by sme si hladali partnera ak nie aj pre potesenie z plodenia deti 🙂 Ano, treba si sadnut aj intelektualne, ale tuto stranku by som nepodcenovala. Je to rovnako dolezita sucast zivota a vztahu ako porozumenie v beznych veciach. Aj deflini to maju radi 🙂

natalym
11. mar 2015

@nikamonika Mne je to sympatické aj to chápem. Len musíš naraziť na chlapca podobného názoru.
Ja by som to nechala na Tvoje srdce, ono Ti najlepšie napovie............
Vieš aby si nebola potom nešťastná.

gurmanka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sense
11. mar 2015

mam kamaratku jej muz bol jej prvym a posledny, ona ale jeho nie po rokoch stale viac rozmysla nad tym ake by to bolo aj s inym...v manzelstve je len kvoli dcere a financnemu zabezpeceniu...druhy pripad moj bratranec, jeho zu manzelka nebola sice jeho prva (ale potom co sa dal na vieru uz so ziadnou nespal az zo svojou manzelkou ....do manzelstva vstupil so zenou pre kt. bol on prvy a spolocny sex mali az po svadbe...maju dve krasne deti spolu su par rokov a zatial vyzeraju byt obaja stastni...

rob to co je pre teba prijatelne a nie co robia ini.....

stastna8682
11. mar 2015

@nikamonika a ešte PS: 🙂 ak sa rozhodnete spoločne počkať do svadby, tak to neznamená, že sa na túto tému do svadby baviť nebudete... určite si prejdite vaše predstavy, túžby, aby sa po svadbe nestalo, že každý mal totálne iné predstavy a budete na seba pozerať ako teliatka... na tému vzťahov a prípravy na manželstvo je veľa veľa kníh, odporúčam Výstup na horu manželstva od Eliasa Vellu - pekne tam rozoberá aj tému sexu 😉

barborazilina
11. mar 2015

podla mna nie je dobre cakat do svadby ... nikdy neviete ako si ludia sadnu v sexe a kazdy kto tu napise ze sex nie je podstatny tak klame ... urcite je lepsie sexovat pred svadbou a vediet do coho ides ako sa po roku rozvadzat lebo to v posteli neklape ...

lavinis
11. mar 2015

@nikamonika bežné nie, ale je to tvoja vec, keď chceš počkať, kľudne počkaj. ľudia sa rozvádzajú bez ohľadu na to, či pred svadbou spolu spali alebo nie 😉

syssu
11. mar 2015

@nikamonika či je to bežné? Závisí aj od prostredia, v ktorom žiješ.. ja mám okolo seba veľa mladých párov, ktoré zdieľajú tvoj názor a na sex si počkali až v manželstve, takže pre mňa je to rovnako bežné, ako keď majú partneri sex aj pred manželstvom.. ale ako niekto v diskusii spomenul, neznamená to, že sexualita má byť pre takýchto ľudí zakázanou témou..
My sme s manželom tiež čakali a stále to považujem za jedno z najlepších rozhodnutí v mojom živote.. A ze to niekto považuje za trápne, nesprávne, stredoveké? Je to jeho názor a má naň právo ;)

gapre
11. mar 2015

Zalezi od vas.ale citala som tu raz jednu diskusiu,tiez pockali az po svadbe a nestalo to za nic.Tak sex nieje vsetko ale,aspon nejaka spokojnost by tam mala byt.

jolly84
11. mar 2015

@nikamonika riad sa vlastnou hlavou, k čomu Ti je názor iných?

veronikax
11. mar 2015

Ja by som si asi nebrala niekoho...koho by som dobre nepoznala....v kazdej situacii a z kazdej stranky ;) Vraj nezalezi na sexe? Aaaaale zaaalezi... ;) a myslim si ze dost. Kolko uz bolo rozvodov...koli tomu...ze to v tomto neklapalo..alebo sa manzelia hadali...lebo im to neklapalo ale z nabozenskych dovodov sa rozost nechceli ;) Rob to...co tvoje srdiecko citi ;) Ak citis ze je to spravne...tak vydrz ;) Ak mas na chlapa taku chut....ze by si ho najradsej roztrhla....tak to urob 🙂))) Je prirodzene niekoho milovat aj sa s nim milovat...ci obrucka je...alebo nie je ;) Noooo ludia by sa mali vrhnut do svadby...az ked sa uplne poznaju po kazdej stranke ;)

laura1804
11. mar 2015

Je takych parov viac, ako si mnohí myslia 🙂 Drzim palce, nech ti to odhodlanie vydrzi, napriek tomum ze ti mnohí budu radit, ze je to hlupost...nie je to hlupost, je to super 🙂

monique89
11. mar 2015

@nikamonika cauko, rozumiem ti, aj ja som dlho zila v presvedceni, ze so sexom pockam do svadby. a priamo ci nepriamo sa mi kvoli tomu rozpadlo zopar vztahov, hoci ked sa na to teraz spatne pozeram, nestali za vela. co sa tyka sexu, nikdy ma to s nijakym z nich az tak strasne nelakalo, odmietnut pre mna nebol problem. potom som stretla svojho sucasneho manzela... a uz sa cakat nedalo, ani som nechcela 🙂 bol moj prvy a jediny, on uz mal nejake skusenosti, sexualny zivot mame uplne skvely a tiez si myslim, ze je to dolezita sucast vztahu. vydala by si sa za niekoho, pricom nevies, ako sa sprava vo svojej rodine, medzi kamaratmi, v spolocnosti a pod.? ja nie... a chces sa vydat za cloveka, o ktorom nevies, ako sa sprava v posteli?

mateson
11. mar 2015

nechápem prečo ťa zaujíma, či je to bežné?

nasta55
11. mar 2015

@nikamonika dobre robis, aspon vies ze ta skutocne lubi, bodaj by bolo takych viac.

nikamonika
autor
11. mar 2015

Ďakujem za všetky odpovede.

miadi
11. mar 2015

mam kamosku co stym teda vydrzala cakat az po svadbe najprv z nabozenskych dovodou neskor uz asi len z principu lebo jej nastavajuci jej nejak otvoril oci a zmenila vela teologickych ideii ktore mala predtym vstepene do hlavy..
a tak sa brali pred 30kou a po svadbe mali dost problem zacat vobec sexovat. Na svadobnej ceste si aj poplakala ze to nejde ..2mesiace po svadbe stale prakticky panna..az casom sa jej podarilo uvolnit..poznali sa dake 3roky no zit spolu zacali az po svadbe a zistila veci pre ktore by si mozno aj tu svadbu rozmyslela..
som zvedava co bude dalej ci neskor nezacne rozmyslat o tom ake by to bolo sniekym inym...to sa babam stava..
nemat ziadne skusenosti nemat s cim porovnat..nepokladam to za vyhodu. Jasne clovek si nevyberie partnera podla toho aky je v posteli ale ako celok..len je dobre vediet ze si dvaja vyhovuju po vsetkych strankach lebo ked to nebude klapat tak clovek vydrzi len par rokov bez sexu nez sa dopracuje k rozvodu..

jozka_1984
11. mar 2015

@nikamonika ja si myslim, ze problemy v sexualnom zivota su dosledkom problemov v komunikacii. neverim, ze pokial si partneri vedia otvorene povedat i tazke veci a navzajom sa pocuvat a byt empaticki, tak zeby v takom pripade to v posteli neklapalo. mozu sa vyskytnut problemy, ale ak vedia spolu komunikovat, da sa to riesit. ak to tak citis, urcite vytrvaj vo svojom rozhodnuti. ale myslim, ze aj chalan s ktorym chodis, by mal mat podobny postoj - je to dolezite, aby ste sa hodnotovo v tejto oblasti zhodli, ak sa raz mate vziat. ako tu uz ktosi spominal, je fajn sa na tuto temu rozpravat, prebrat napr aj formu ako predchadzat v manzelstve pocatiu (ak ty si za PPR, buduci manzel nie, tak to moze byt velky problem)
My sme pockali a oplatilo sa. Velmi sa zo seba tesime, takto (po sexualnej stranke) sme si navzajom jedini partneri a aj to robi nas vztah vynimocnym oproti ostatnym vztahom, co sme kedy mali. A poviem ti, ze kratko po svadbe nam to ozaj "neklapalo" v posteli (pisem v uvodzovkach lebo aj tak to bolo pekne a s usmevom na to spominame) - ved sme boli obaja absolutne neskuseni, aj tymto veciam sa clovek musi ucit, ale ozaj spravnou komunikaciou sa da - rozpravat sa, co sa komu paci, co mu naopak vadi a k tej suhre takto pride a je to potom fajn.
Netvrdim, ze jediny sposob ako si zarucit stastne manzelstvo je cakat so sexom do svadby. Treba sa spoznavat, najma svoje postoje, ocakavania atd, ucit sa spolu komunikovat....a ked so sexom pockate, tak to bude len plus. Sex je ako lepidlo, ak sa s nim zacne vo vztahu priskoro, velmi sa naviazete a bude tazsie sa rozist, ak si nebudete rozumiet v inych oblastiach. Ja som teraz v manzelstve velmi vdacna, ze som ineho partnera nemala, s nikym svojho manzela neporovnavam, je to fakt len nase. Nehovoriac o tom, ze zdrzanlivost pred manzelstvom ta uchrani od pohlavnych chorob, stresov z necakaneho tehotenstva (jasne, to sa moze aj v manzelstve stat, ale pocas chodenia nie kazdy planuje dieta hned) a citovych zraneni, ak vztah stroskota.
Neodsudzujem ludi, ktori spolu funguju uz pred svadbou a myslim si, ze aj taketo pary mozu mat nasledne stastne manzelstvo. Len som chcela poukazat na to, ze aj cakanie ma svoje vyhody a nemusi nutne znamenat problemy v sexualnom zivote neskor. Vsetko dobre prajem! 🙂

slniecko2
11. mar 2015

My sme s manželom to spravili takto a ja si to pochvaľujem. Dokonca on na tom trval, lebo bol veriaci od začiatku a ja až neskôr. O nič sa neochudobníš, iba tým získaš. Len potom asi treba sa spoznávať-hlavne charakter toho druhého a či máte spoločné názory na výchovu detí, spoločnú budúcnosť atď. Držím vám palce.
Čo sa týka toho, či je to v dnešnej dobe normálne- no viem z okolia, že mnohé páry ktoré spolu bývajú, chodia a spia spolu sa ak nepríde dieťa nezoberú. Muži takéto ženy vnímajú skôr ako dobré matrace, ktoré poslúžia na čo majú a pritom nič nestoja (žiadnu námahu upevňovania vzťahu, žiadne záväzky). ALe samozrejme že to nie je v každom prípade.

slniecko2
11. mar 2015

@nikamonika vyššie

timea7
11. mar 2015

@jozka_1984 budem ti odporovať, zažila som, bolo mi s ním veľmi fajn, až na túto stránku, doteraz si občas pošleme SMS a to už spolu nie sme 8 rokov, v tejto oblasti sme si nerozumeli vôbec. Som rada, že sme sa vrátila z kratšej cesty, šťastní by sme spolu neboli. Ja osobne by som do manželstva nikdy nevstúpila bez toho, aby som partnera poznala po všetkých stránkach, aj po tejto, aj tá sa totiž vyvíja. Samozrejme, že je to vec názoru, tiež by som nerodila deti človeku, ktorému by som nestála za to, aby si ma zobral za ženu.

slniecko2
11. mar 2015

@timea7 lenže ono sa ľahko môže stať, že otehotnieš aj s takým típkom, ktorý by si ťa nezobral. takže vždy je lepšie sexovať s niekým, kto je dostatočne rozumný a neutečie od povinnosti. to sa dá najľahšie zariadiť, keď chlapec bude musieť počkať na to sexovanie- tam sa ukáže jeho charakter a vôľa.

enya00
11. mar 2015

tak bezne to je,ale co ja viem je to taka macka vo vreci,co ak ti nebude vyhovovat v posteli?ano vztah nieje iba o tom,ale aj to patri k zivotu...takze ak si ty o tom presvedcena,ze tak to chces ok,ja by som do toho asi nesla 🙂