Chcem sa odlúčiť od manžela

bekusinka
15. apr 2014

dobry den, prosim poradte mi,chcem sa odlucit od manzela lebo takto to dalej nejde...klame ma, ponizuje ma, k tomu aj psychicky tyra a vydiera. ja uz nevladzem s nim byt. jeho rodiciaq drzia pri nom ako klieste lebo ich synacik je nedotknutelni.
a mame spolu jedno dieta ale ona ho vobec nemusi.vieme si spravit krasny den aj bez neho.
Ktora z vas absolvovala odluku (kedze sme sa brali v kostole), a ake podklady k tomu je potrebne vybavit aby som mala ja malu a on nech ide k svojej mamičke.Dakujem pekne.

timea179
15. apr 2014

@bekusinka naco odluku...jednoducho rozvod a vec je vybavena 🙂

bekusinka
autor
15. apr 2014

tak sa mi vyhraza ze mi vezme malu ked sa snim rozvediem...

timea179
15. apr 2014

@bekusinka napisem ti IP

ajjka87
15. apr 2014

@bekusinka na odluku potrebujes, fest dobre dovody ( fyzicke napadnutia, alkohol...) a taháááá sa to roky. Rozvod je ta lepsia moznost a rychlejsia a to este neznamena, ze ta po tych rokoch tahanic aj odlucia ...

bekusinka
autor
15. apr 2014

no ja neviem co by bolo najlepsie pre Jasminku a pre mna.preto sa tuna radim,lebo nemam ani za kym ist...

timea179
15. apr 2014

@bekusinka a kasli na odluku......to nieje vobec podstatne...

sisaha
15. apr 2014

@bekusinka nevezme ti ju..

rebeka7501
15. apr 2014

@bekusinka to sa vyhráža každý dosraný chlap. a prečo by ti ju mal zobrať ? piješ ? si narkoman ? vykonávaš prostitúciu ?
a prečo všetko riešite cez kostol a cirkev ? presne ako píšu iné maminky - rozvod a viac nerieš.

denkaajejdeti
15. apr 2014

@bekusinka Ahoj, oficiálne si musíš vybaviť v prvom rade úradný rozvod. Cirkevná odluka je najmä vec viery a tiež toho, že ak by si sa chcela druhý krát vydávať v kostole tak by to nebolo možné, pretože bez cirkevne uznanej odluky budeš pre veriacich stále za neho vydatá. Je to teda skôr tvoja osobná otázka - ako si na tom s vierou a najmä s podriadením sa cirkevným pravidlám. Ja by som odluku neriešila, pretože v cirkev ako inštitúciu neverím, aj keď vieru v sebe mám, len na to nepotrebujem ľudí, ktorí sa tvária, že si ich vybrala vyššia moc. V oboch prípadoch budeš musieť dokazovať, že vaše manželstvo už nie je možné zachrániť, čo pri tej skutočnosti, že máte malinkú dcérku nebude vôbec jednoduché. A s cirkevnou odlukou to bude ešte ťažšie, tam neviem, či ti uznajú tieto dôvody - predsa len idú podľa starosvetských zákonov...A k dieťaťu - žiaľ ani rozvod a odluka nevymažú tvojho manžela z tvojho života - na dcérku má taký istý nárok ako ty - ste si rovnocenní - on je otec a ty mama. Sú možné všetky varianty (podľa toho ako sa dohodnete a ako rozhodne súd) v rámci úpravy styku s maloletou dcérkou - od pár hodín mesačne až po striedavú starostlivosť (napr. 2 týždne bude u teba a 2 týždne u otca).
Čaká ťa dlhá a náročná cesta, verím, že to dopadne k spokojnosti všetkých, najmä však k spokojnosti malinkej.
Denisa

bekusinka
autor
15. apr 2014

@denkaajejdeti daklujem velmi pekne...

somjankad
15. apr 2014

@bekusinka rozvod je jedine riesenie a dieta ti nemaju preco vziat... som rozvedena mam s nim dve deti... syn ma s nim aj zakaz styku... a ake vyhrazky som ja pocula pred rozvodom joooooooj.... po 9 rokoch si uz mame aj co povedat ,dokazeme sa normalne bavit ... on ma priatelku zuzanu ,ja mam peta -pre malu si chodia ,ked im to vyhovuje- a ked to vyhovuje nam ,ale zalezi to aj od malej-10 r...k synovi-12r pride pokeca s nim ,ale vidi,ze ho odmieta, tak to toleruje-raz za rok ideme spolu niekde na chatu vsetci, aby bol aj so synom...
tiez som sa vydavala v kostole...a svet sa nezrutil-ved aj ja mam pravo byt stastna... a nie bat sa co bude... mam milujuceho priatela a nikdy som nelutovala,ze som sa rozviedla... no da sa povedat,ze skor mi to viac dalo, ako vzalo- uvedomili sme si chyby, ktorym sa manzelstvo rozpadlo a teraz sa im vieme vyvarovat

bekusinka
autor
15. apr 2014

@rebeka7501 nepijem a ked tak tak maaalo mne staci pohar vina ....chodim do roboty staram sa o malu.on pride domov z roboty sdadne na gauc a padla,pre mnho nic viacej neni telka a chladnicka....preto ho volam ozdoba gauca...ani s malou a npohraje no nic a mne takeho chlapa netreba co bude kukat len na telku radsej budem sama s malou ako este robit jemu sluzku...

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bekusinka
autor
15. apr 2014

to dufam,lebo keby on bol s malou to by nedopadlo dobre.... bala by som sa mu ju dat a nechcem aby mala s nim nejaky kontakt ako viem ze jej otec ale len DNA maju spolocne nic viac,nestarasa neprebali neokupe nepomojka tak naco anm je taky chlap co len lezi hore.kk.tom.
prepacte za vyraz ale je to tak...

lili_mia
15. apr 2014

@bekusinka To sú iba plané reči, že Ti vezme malú, to aby si od neho neodišla a ešte k tomu aj urazená hrdosť. Rieš rovno rozvod, vtedy sa vám podelí aj majetok, aj práva rodičov v starostlivosti o dieťa. Ja odluku chápem ako cirkvou povolený odchod manželov od seba, ale nerieši majetok, nerieši právne vzťahy, výchovu a výživu maloletého dieťaťa. Teda aspoň neviem, že by cirkev mala takýto súd ako inštitúciu a aj budovu k tomu.
Ak sa môžem spýtať, ako ste sa dali dokopy? A dopracovali sa k manželstvu? Mňa zaujímajú takéto partnerské veci, či sú ženy zaslepené, či sa chlap poctivo pretvaroval, alebo proste manželská jednotvárnosť, že sa niekto až tak spustí, že len práca a potom doma na gauči.

rebeka7501
15. apr 2014

@bekusinka ja som sa rozviedla z toho istého dôvodu. dodnes to neľutujem. zvládla som to s malou sama, spravila som si VŠ (povarovali moji rodičia), chodíme na dovolenky, výlety - síce menej - dcéra už začína pubertu,
ozdoba gauča ? to si ho nazvala krásne ! absolútne si to nezaslúži.
môj bývalý manžel ležal HK (nebudem rozpisovať skratku iba : hore k.....m) s malou odmietal chodiť von, nekočíkoval ju (vyzeral by ako ko..t - tak sa vyjadril on.
keď som podala žiadosť o rozvod pomaly plakal, že mu budem zakazovať stretávať sa s malou - mal neobmedzený styk, prvý polrok si ju brával cca 2 x do mesiaca, potom sa to začalo tak riediť, že je z toho návšteva 2 x do roka.
Každý ješitný a dosraný chlap sa najprv začne vyhrážať, potom zobroniť a potom rezignuje.

bekusinka
autor
15. apr 2014

majetok nemam ziaden byvame v podnajme,tak keby som mu malu dala na cely den tak vecer sa z toho jaska nespamäta....mne len staci toto aby sme mali od neho pokoj ... nic viac nechcem...

lili_mia
15. apr 2014

@bekusinka A bývanie pre vás máš poriešené? Ja navrhujem, aby si vás obe presťahovala a súbežne s tým, aby on už dostal podanú žiadosť o rozvod. Mám obavy, že Ti spraví peklo v spoločnom bývaní, ked si v schránke nájde obálku zo súdu a obe budete vo vedľajšej izbe.

bekusinka
autor
15. apr 2014

@rebeka7501 lebo vedia ze nic nezmozu a dieta ked s nim raz nechce byt ja ju nutit nebudem...

bekusinka
autor
15. apr 2014

@lili_mia dufam ze nie musimu vziat kluc od posty.

pragmaticka
15. apr 2014

@bekusinka kiezby malo viacero zien toto odhodlanie sa tychto gaucovych lenivcov zbavit! drzim ti palce, nedaj sa, rozved sa a zacni pekny novy zivot! A druhykrat si radsej trikrt premysli a poriadne prekukni cloveka s kt. budes mozno raz opat zdielat domacnost! 😉

akrim1311
15. apr 2014

a nemáte vo svokom okolí nejakého duchovného, s ktorým by ste to prebrali?Ale určite vás budú presviedčať,že Pán Boh vám dal kríž a ten si musíte niesť...Podľa mňa by som tiež radšej volila rozvod.je to jednoduchšie a ak sa budete chcieť časom opäť vydať,civilný sobáš je bez problémov.

bekusinka
autor
15. apr 2014

@akrim1311 ja uz chlapa nechem ako som zdrava aj vsetko ale to tazko by som si nasla uz niesom ani pekna ani neaka extra pritazliva dokonca aj s dietatom.. tak to ani neuvazujem...

sandracs
15. apr 2014

2383 Odluka manželov,(1694) pri ktorej však pretrváva manželský zväzok, môže byť oprávnená v niektorých prípadoch predvídaných kánonickým právom.
Ak CIVILNÝ ROZVOD je jediný možný spôsob, ako zaistiť určité legitímne práva, ako je starostlivosť o deti alebo ochrana majetku, môže sa tolerovať a nie je MORÁLNYM PREVINENÍM.

akrim1311
15. apr 2014

@bekusinka nikdy neviete čo sa môže stať.A hlavne ak sa zapoviete 😉 a nebude ho zaujímať výzor,ale vaša povaha,duša apod.A nezariekajte sa 😀 😀 😀 nie všetci chlapi sú ako ten terajší váš.Sú aj dobrí a zodpovední 😀

zabka79
15. apr 2014

@bekusinka jednoducho od neho odíď a potom podaj žiadosť o rozvod nech jeho reči nemusíš počúvať stále v jednej domácnosti......dieťa ti isto nevezme...taký "budiškničemu" si myslím že dcéru by ani nechcel...len ti to tak hovorí aby ťa vystrašil....odluka je zbytočná a on už iný nikdy nebude...

pribinak
15. apr 2014

Co vyriešis odlukou? Nemáš nárok ani na výživné, ani pre dieťa a ani pre seba, ak sa ti vyhráža, ze ti zoberie dieťa, požiadaj o zverenie do tvojej starostlivosti + úprava styku
Ak sa nechceš rozviesť, môžeš odísť a spravit co som ti nspisala, ak nemáš kam, pozri krízové centra

sandracs
15. apr 2014

@bekusinka Skús sa poradiť s Vaším farárom, on Ti poradí najlepšie, ale ako som uviedla vyššie, ak požiadaš o odluku a následne by si sa rozviedla civilne z uvedených dôvodov, mala by si mať naďalej možnosť pristupovať k sviatostiam.
Myslím, že rozhodnutie o odluke by nemalo trvať tak dlho ako nulita manželstva, to tieto dva úkony si ľudia zvyknú mýliť, ale nemám s tým skúsenosti, tak ako som písala, skús sa obrátiť na kňaza.

nadineqq
15. apr 2014

@bekusinka co to taras ? nie si pekna, si s dietatom..prezradim ti tajomstvo, draha bekuska: pravy muz si nezaklada rodinu kvoli krase zeny, tu ide o viac a on to velmi dobre vie, a dieta? normalny clovek neriesi, berie zivot taky aky je a so vsetkym, co so sebou prinasa...hlavu hore, a zacni sa na seba pozerat krajsimi ocami, mas odvahu zmenit svoj zivot a to uz nieco znamena 🙂
prajem tebe a aj tvojej dcerke vela radosti a spokojnosti v zivote a ak budes chciet aj pana milujuceho 😉

denkaajejdeti
15. apr 2014

@sandracs Ahoj, ja si myslím, že v tomto prípade asi @bekusinka myslela skôr dosiahnutie nulity manželstva ako odluku. Aj s uznaním odluky býva problém, nulita je boj s veternými mlynmi, najmä ak už majú dieťa, pretože jedným z vážnych dôvodov na vyhlásenie nulity je neplodnosť jedného z partnerov. Inak je to veľmi ťažko dosiahnuteľné, tie dôvody musia byť pre cirkev vážne - určite nie napr. nezhoda pováh, lenivosť manžela,...