Cítim sa nepochopená

jadelka
24. máj 2015

Moj partner pracuje v zahranici a mame trojrocne dieta. Som nanho sama. On chodi domov raz za dva mesiace na tyzden, ani tolko nie. Viem, ze to inac nejde, pracu potrebuje, ale velmi mi vadi, ze ked je doma, nevie sa odo mna odlepit, je to nadherne, fakt si to uzivame, lebo odlucenie je dlhe, ale ked odide, akoby to nebol on. Vrati sa na ubytovnu a spolu komunikujeme len cez socialne siete. Rano odide do prace, pride az vecer okolo siestej. Zapne sa na pc okolo siedmej, napise ahoj, som utahany, idem sa najest, pride o dalsiu hodinu , napise dve vety, uplne sucho a ze potrebuje si oddychnut , ze pride o dalsiu hodinu, ked pride o tu hodinu napise zas dve tri vety a ze ide spat. Ze zajtra sa tu zas stretneme, na dalsi den vobec nepride, aj dva dni niekedy, potom pride a zas len na skok, ze ide na prechadzku, na pivko s kamosmi a tak...niekedy povie, ze ide spat, ale vidim, ze je aktivny, cize pise si s niekym na fb. Velmi ma to zranuje,lebo som sama a chyba mi. Viem, ze je utahany, ze nema chut len sediet so mnou za pc, ale je taky chladny, KEd mu to poviem, pohadame sa, lebo na mna vyskoci. Niekedy sme si aspon pocas dna prezvanali, teraz ani to. Na skype prestal chodit, ze na izbe sa mu neda voat, lebo ze tam ma dvoch spolubyvajucich, cize nas kontakt sa obmedzuje na ledva biedou 6 viet aj to nie denne. Skoro vobec o sebe nehovori, ako sa ma, co zazil, ani mna sa nepyta, ako sa mam ja, co mala...ked ale ma prist domov tak posledne dva dni je mily a pozorny, akoby si ma uz pripravoval a doma je , ako som spominala zas uzasny. som z toho smutna, mam strasne depky, lebo dnes ma zas tu svoju naladu, nemam cas, neskor...co si o tom myslite. Na ubytovni su pomiesani muzi aj zeny, ma tam vela kamaratok, aj v praci. Tvrdi ale, ze vsetko su to len kamaratky.

janinah
24. máj 2015

Diaľka rodiny rozdeľuje 😒 nikdy si neuvažovala,že by ste šli bývať tam,kde má prácu?

jadelka
autor
24. máj 2015

V poslednej dobe som strasne nervozna, dnes som mala az tlaky na hrudi, citim sa osamelo a sklamane, potrebovala by som od neho citit lasku aj na dialku, ze na nas mysli, plqacem a trapim sa a co je najhorsie on mi nadava, ze som paranoidna, naladova a len ho vytacam svojim fnukanim....

lolonka
24. máj 2015

@jadelka ..jednu známu podvádzal muž....mala tušenie...a keď to pred ním spomenula tiež jej podobne nadával............ak máš podozrenie a partner ťa nepodvádza...tak si ťa pritúli a vyvedie ťa z omylu...nie že ti bude nadávať.... ☹ .............pevne verím, že to nie je váš prípad...

jadelka
autor
24. máj 2015

@lolonka neda sa na dialku pritulit, ale aspon nejake pritulne slovo povedat...neviem, keby ma podvadzal, dokaza by ma doma tak milovat, drzi ma v naruci a sepka, ako som mu chbala, ako je stastny ze je doma, je to krasne...ja neviem...necitim neveru, ale nieco, neviem to definovat..akoby ked je tam, tak si svoju socialnu potrebu vykompenzuje s kamosmi a kamoskami, s nimi prebera problemy, aj radosti, aj pracu, so mnou to poklada za zbytocne preberat a tym ma akoby vyclenoval zo svojho zivota.

mima4
24. máj 2015

@jadelka
no tyzden za dva mesiace...bud rada, ze si pamata ako sa volas... 😉

Neviem do akej miery mate vazny vztah,..ale ak s nim uvazujes ostat mali by ste riesit spolocny zivot a nie zit takto oddelene. To vlastne nemate ani vztah na dialku... tak je prirodzene, ze oddeluje teba ako svoju predpokladam priatelku a syna a svoj vlastny zivot...

peniaze vam nezachrania vztah... a dieta potrebuje otca

jadelka
autor
24. máj 2015

@mima4 presne si to vystihla, takto to citim, ze oddeluje nas dvoch a svoj sukromny zivot, my do jeho sukromneho zivota nepatrime

dorotka2013
24. máj 2015

@jadelka mam jedneho znameho, kamionistu...chodi domov raz za 3 mesiace na 7-14 dni, ako kedy...su uz sice starsi, uz maju velke deti ale takto funguju odkedy su spolu...neviem ako spolu komunikuju ked je on prec, ale ked je doma tak vidiet na nom ze si nevie najst svoje miesto, chodi po krcmach a kamaratoch, nemaju si co povedat... kazdy ma svoj svet, svoje zaluby, ritualy,... ked je dlhy cas prec neda sa to inak...tak isto aj tvoj muz, musi to tam nejak prezit, a ked je cely den v nejakom kolektive tak mu urcitym sposobom nahradia to co by si od neho chcela ty...zial, ty asi okolo seba taky kontakt nemas, preto ti to chyba... :(... vztah na dialku je velmi tazky...drzim palce nech sa nejak zosuladite... 🙂

lilimoni
24. máj 2015

@jadelka @lolonka ma pravdu. Ja ked som svojho podrypla s inymi zenami, tak ma vymackal a vypusinkoval, s tym, ze nikdy v zivote 🙂 ale taketo odlucenie nerobi mladej rodine dobrotu. Este po 30 rokoch manzelstva mozno to nie je problem 😖

jadelka
autor
24. máj 2015

uvedomujem si, ze som zacala byt voci nemu neprijemna, snazim sa byt mila, ale vzapati na mna pride taky smutok a vtedy zacnem ziarlit na tych jeho kolegov, ze ho maju kym ja nie. Rovnake to je, ked musel ist na par dni k rodicom a venoval sa tam svojej rodine, mame, sestram, babke, strasne som ziarlila, lebo tiez sa mi malo ozyval vtedy, mala bola chora, tak ja som nesla . Viem, ze mu tym leziem na nervy, ale neviem si pomoct. Pravda je, ze som vyrastala bez otca, otec mamu opustil aj mna a nejavil zaujem, preto to je mozno tym, ze mam podvedomy odpor k takemuto odmietavemu spravaniu u muza, mam akoby strach, ze ma nemiluje, ze niekto iny je prenho dolezitejsi.

bonaqa2013
24. máj 2015

moja sestrenica býva na východe, roboty málo a tak manžel išiel bývať a pracova´t do BA. Domov chodí raz za 2-3 týždne. Majú postavený dom a myslím, že nebyť rod. domu - tak sú v Blave. Všetci. Len jej syn hovoril môjmu synovi - sú kámoši, že rodičia spolu nespávajú, keď príde domov otec, tak mama radšej ide spať do obývačky. Zostala som z toho mimo. Už dosť rokov chodí jej manž. do Blavy a myslím, že sa to podpísalo na ich vzťahu. O rozvode nemôže byť ani reč - sú silno veriaci.

bonaqa2013
24. máj 2015

Ešte viem ťa pochopiť - keď som čakala dcéru - bola som tehu, tak každý sme bývali u svojich rodičoch. 30 km od seba. Volali sme si často, ale jedného večera mi povedal, hádaj čo robím? Balím sa, idem bývať ku Vám. Už nechcem byť bez Vás, chcem svoje dieťa vychovávať. Bolo to týždeň pred pôrodom. No moji rodičia neboli moc nadšení, ale bývali sme u nich asi 5 rokov. V súčasnosti máme postavený dom, 3 deti a môžem povedať, že je to ďaleko lepšie ako len si telef. Ak by išiel pracovať niekde inde - stálo by asi za zváženie presťahovať sa.

mima4
24. máj 2015

@bonaqa2013 to co pises, je take typicke slovenske... kvoli domu sa aj posrat... dom nasa modla kazdodena..majetky milovane... sklaname sa pred vami a kasleme na vztahy, na rodinu....

karotka12
24. máj 2015

@jadelka myslim, ze takto ako zijete vy zije v sucasnosti vela slovenskych rodin, bohuzial situacia je taka, ze roboty nie je a preto rodiny ziju oddelene, zena doma vychovava deti a manzel je po robotach,
u nas to tiez tak funguje, uz sme takto 10 rokov, je to hrozne, strasne na nervy, ale keby som nemala skvelu robotu,t ak uz som davno pri nom, pretoze nevidim zmysel v tom, aby rodina bola oddelena, ale aj ja sa potrebujem realizovat nielen sediet doma pri detoch a kedze mam skvelu robotu, tak nie sme spolu, inac by som balila kufre a ani chvilu by som nerozmyslaaala zit takto ako zijeme, ja sa niekedy cudujem zenam, ktore su na materskej dovolenke a vyplakavaju, ze nie su s manzleom, preco nejdu za nim, aspon dva tri roky byt spolu ako rodina, ja ked som bola na materskej tak sme dva roky boli pri manzelovi a bolo to skvele, ale kedze uz pracujem tak nie je ina moznost len zit takto
a co k tomu povedat "zvykli sme si", aj ked si nikdy nezvykneme zit takyto zivot, ale je to dan rodin za to, ze nie je praca

regina22
24. máj 2015

no a čo?zvykneš si a budeš mať od neho pokoj, kašli na to, hraj jeho hru, ked sa pripojí tak bud celá happy a ži si svoj život kým nepríde, potom to hrajte ako šťastná rodinka kým je doma a nezabudni si vybaviť nejakú dobrú finančnú poistku-ako vlastný účet, prípadne si odlož bokom pár tisíc eur.

bonaqa2013
24. máj 2015

@mima4 ty si bezdomovec? Ja len podĺa toho čo si napísala. Majetky nie sú všetko, ale bez nich je nič....

krissy1
25. máj 2015

@jadelka tak ja len tolko:
mm tiez pracuje ako ten tvoj.
Ale uz nam to lezie na nervy a preto zvazujeme: odstahovanie sa s dcerou za nim (to znamena hlavne pre malu nove prostredie,novy spoluziaci)ja nemcinu ovladam,pouzivam ju ako pracovny nastroj.
Mam velmi dobre nadpriemerne platenu pracu.
A napriek tomu som ochotna sa vsetkeho vzdat a odist za mm,aj ked to znamena,ze budem robit mozno len pokladnicku.
ale ver mi stoji mi to za to!!!
Neplanujeme navzdy. Mame tu svoje hniezdocko,takze sa mame kam vratit.
A to,ze s tebou menej komunikuje??Nemusi byt za tym hned nevera.Rozmyslala si nad tym aj z jeho pohladu?Ze mozno aj pre neho je velmi tazke od vas odchadzat a je to nejaky jeho pancier vdaka ktoremu to vsetko a hlavne odlucenie zvlada????

sue
25. máj 2015

@jadelka aky je dovod,ze nezijete spolu???
Nikdy nepochopim,ako moze byt pre partnerov a rodicov dolezitejsie postavit dom a posielat zene domov peniaze ako byt spolu a spolu vychovavat spolocne deti? Naco ste sa brali a naco mate dieta,ked obaja zijete ako slobodni a dieta ma len obcasneho otca?

Dom/byt predajte, prenajmite a hajde za tatkom ak tam ma dobru pracu....

applede
25. máj 2015

@jadelka tiez sa spytam....neuvazovala si nad tym, ze by ste sa prestahovali za nim?? .... moj mm teraz 3 mes robi v zahranici, ale teda nie je tak dlho prec cca po 10 dnoch chodi domov, no v kontakte sme neustale niekolkokrat za den si tel..a pravidelne vecer mu volame s malou lebo pred spanim este musi pocut ocka....takze to uz aj on vie ze o takom case musi byt pri tel 🙂 .... ja mam este rok skolu, no potom zvazujeme aj tu moznost ze sa prestahujeme za nim, aj ked teda on nespava po ubytovniach teraz....je to onicom takto vztah na dialku, aj ked nejake problemy nemame, o vsetko sa informuje, vsetko si hovorime, pocas dna co robime my s malou co on...... poviem ti upimne, ako si opisala vasu situaciu nemala som z toho dobry pocit....no ani nechcem vyvolavat nejake....dohady....ale tiez poznam par pripadov co mm robil vzahranici roky, domov chodil malo....a bol to idealny otec a manzel vtedy a zahranici mal ....frajerky....

katarinamarkova
25. máj 2015

@jadelka na skyp-e sa mu neda volat, lebo ma 2 spolubyvajucich? - ??? - zamyslela si sa nad tym nezmyslom?
ked sa chce, tak sa da.....ked sa nechce, tak to nejde....
to si skutocne myslis, ze sa pred nimi za svoju manzelku a komunikaciu s nou pred nimi hanbi, ci co? alebo ze ho zozeru, utlcu.....snad nerobite cez skyp-e eroticku sou.....predpokladam, ze sa len normalne bavite o beznych veciach......tak preco sa to neda,????? asi preto, ze jemu sa nechce.

neda sa mu chodit domov castejsie?
neda sa tebe, prestahovat za nim?
nevie si najst inu pracu? - mozno nie priamo vo vasom meste, mozno inde v zahranici, mozno trosku blizsie, mozno aj s lepsim platom, mozto taku, kde by bol doma na vikendy?

krissy1
25. máj 2015

@katarinamarkova blba vyhovorka
moj mm byva sice na private ,ale maju kuchynu,a spalnu s tromi postelami.
Ale vzdy vyjde na terasu,ide sa prejst,alebo proste niekam mimo aj x-krat za poobedie-vecer,len aby nas pocul,alebo sa vykecal,co noveho.
cize ,co jej tvrdi je ozaj len blba vyhovorka

katarinamarkova
25. máj 2015

@krissy1 🙂 ved viem 🙂 manzela som mala - mam - kade tade po zahranici.....a aj ked mal v izbe par - krat par metrov zrovna dalsich troch spotenych chlapov s pivom v ruke.....nebol problem par min. pokecat.....prebrat co bolo treba, co nove....atd.....
to ze je niekto v miestnosti -aby bol dovod nekomunikovat so svojou manzelkou?
ved ked su doma, idu spolu von, na navstevu a su tam aj ini ludia......on vari povie - nemozem s tebou hovorit lebo tu mam dalsich dvoch v miestnosti?
stale hovorim - ked sa chce - tak sa da.....ked sa nechce, tak to nejde.....

jadelka
autor
25. máj 2015

aj ja som nad tym premyslala, ze preco sa to neda, ale on to tak robi aaj ked je u rodicov, proste on nerad so mnou hovori pred niekym, nejde len o kolegov.

sandra551
25. máj 2015

Fúúú...no ja mám zatiaľ vzťah na diaľku, ale napriek tomu, že je medzi nami 2000 kilometrov sa vidíme každý mesiac na týždeň a sme spolu v kontakte denne, píšeme, voláme si cez facetime a je to už dva roky a musím povedať, že je to fakt super. Aj keď...vzťah na diaľku na to musia byť dvaja a nastavení rovnako. V dnešnej dobe je tak veľa možností ako zostávať v kontakte - whatsapp, skype na mobile...nemusí ani sedieť za počítačom... Skúste sa o tom porozprávať!

janickacrazy
25. máj 2015

@jadelka Moj muž tiež pracoval v zahraničí a každý den sme si telefonovali hodinu, aj viac, zohnal si lacné volania, lebo bol v oblasti, kde bol zlý signál na internet. Mne to veľmi pomáhalo. Inak ked sme mali malého, tak sme za ním chodili vždy na 2-3 mesiace, prvýkrát ked mal malý 6mes. Ved som bola doma na materskej, takže to nebol problém. Prečo nejdete za ním aj vy? Skús mu to aspon navrhnúť a uvidíš ako sa bude tváriť. Ja mám z tvojho písania skor pocit, že žije dva životy a neviem neviem, tie kamošky tam to je dosť podozrivé. 😖

vorkola
1. jan 2024

@janickacrazy Aj mne sa tak zda, ci ked su tam kamosky,ci,,,manzelka nie je az druha