Čo ďalej s manželstvom?

janka1341987
20. aug 2015

Ahojte, po dlhom uvazovani som sa rozhodla prist si po nazory medzi vas. S manzelom sme spolu 7 rokov, po piatich rokoch chodenia som otehotnela a tak sme sa rozhodli ze sa vezmeme. Pred tym ako som otehotnela sme riesili dost vaznu krizu, v podstate by sme sa boli rozisli ale rozhodli sme sa pre rodinu. Problem krizy bol v mojom citovom ochladnuti ale ked som zbadala na teste dve ciarky to bolo silnejsie ako vsetko a ja som si povedala, ze budeme rodina. Toto nadsenie trvalo asi dva mesiace, ekd som v mm mobile nasla sms od kolegyne, nejak sme si to vysvetlili (tvrdil ze slo len o flirt a nic viac), ja som to pripisala aj tej krize pred tehu a sli sme dalej, mali sme svadbu a ja som sa pripravovala na materstvo ale stale som citila z mazelovej strany nejaky chlad odstup a neistotu. Snazila som sa presvedcit ze su to moje tehu hormony. Na jesen sa nam narodil krasny syncek, tri mesiace som bola dokonale stastna, aj manzel bol v pohode avsak potom sa veci zmenili. MM odisiel zo spolocnej spalne, ze aby nerusil maleho, ja ze OK. A celkovo bol velmi cudny, citovo chladny, uplne som sa pri nom prestala citit ako zena. Az som mu v novembri nasla opat sms od tej istej zeny, vtedy sa mi vsetko zrutilo. Manzel vsetko popieral aj ked som mala dokazy,v podstate dodnes mi nepriznal co vsetko medzi nimi bolo,stale tvrdi, ze to bol len flirt, ale tazko mi je tomu uverit kedze v tej sms bolo ze ho Miluje. Napriek vsetkym obavam som chcela zachranit manzelstvo, snazila sa o manzelovu priazen ale z jeho strany nevyslo nic co by som mohla brat ako snahu. Takto to trvalo vyse pol roka samozrejme bez sexu alebo inych intimnosti. Az sa jedneho dna stala vec ktoru som vobec necakala, ze sme si na jednej skolskej akcii nasli k sebe cestu so spoluziakom. Zistili sme, ze nam je viac nez dobre az sa to postupne vyvinulo do vztahu. On vie o vsetkych problemoch s mojim mm, stale stoji pri mne a planuje si so mnou a mojim synom buducnost. Nakolko som povazovala vztah z manzelom za uplne rozpadnuty podala som ziadost o rozvod a tu nastala zmena v spravani mojho mm, povedal mi ze ma lubi, ze sa nechce rozvadzat, ale stale mam pocit, ze on sa skor boji toho, ze ako budeme vychovavat syna oddelene. Nemam pocit, ze mu ide o mna, ale skor o syna. Od novembra ziaden prejav, a to videl ako velmi sa trapim a nechal ma tak. Teraz ocakava odo mna zmenu v spravani, ale velmi mi to ublizilo, ani nie tie sms ale ten jeho postoj k tomu, ako chcel zvalit vinu namna ako vsetko popieral a nechaval ma trapit sa. Teraz mam z toho velky zmatok, neviem ci sa mam dat opat dalsiu sancu manzelovi, ale velmi sa bojim dalsieho sklamania a neviem ci mu mozem este verit. Bojim sa, ze spravim nespravne rozhodnutie

janinah
20. aug 2015

Nie sú mi sympatickí ľudia,ktorý nevedia ukončiť jeden vzťah a súbežne naskočia do vzťahu druhého.Na tvojom mieste sa prestanem na istý čas stretávať s milencom,rozvediem sa a potom si založím novú rodinu.Manžel ťa sklamal už nie raz,hocikedy to zopakuje bez výčitiek svedomia - si myslím.

saskia24
20. aug 2015

tiež si myslím, že mať súbežne dva vzťahy nie je nič moc. A tiež si myslím, že človek čo sklame raz, urobí to kľudne zasa...ale česť výnimkám...a ináč ak sa rozhodneš opustiť manžela, vôbec by som sa nefixovala na nového milenca...

andulik
20. aug 2015

Ahoj ja by som si vyhľadala tú kolegyňu spýtala sa priamo jej ako sa veci majú. Podľa toho by som sa zariadila. 😉

badox
20. aug 2015

Podla mňa sa rozhoduješ medzi životom s partnerom, ktorému asi nikdy už nebudeš vedieť 100%-ne veriť, pri akomkoľvek náznaku chladu a nezáujmu budeš opäť plná pochybností a možno výčitiek, že si nechytila šancu za pačesy.
Na druhej strane je tu život možno so spolužiakom, ak vám vzťah vydrží (ale je tu tiež pravdepodobnosť, že sa k nemu len utiekaš, lebo si nešťastná v manželstve a reálne nebude fungovať) a ak nevydrží, stále je tu priestor pre nový život s novým partnerom, ktorý Ti bude oporou a hlavne vzťah bude založený na dôvere.
Ja osobne by som volila možnosť č. 2. (Tiež som si zažila časy kolegyniných SMS a samozrejme zatĺkania, ale škaredá pravda nakoniec vyšla na povrch, už je len zlou nočnou morou a ja žijem v novom vzťahu, ktorý je neporovnateľne hodnotnejší).
Ešte treba zvážiť tvoje možnosti, čo sa týka zabezpečenia keby si so synom ostala sama.
Držím palce, akokoľvek sa rozhodneš!

janka1341987
autor
20. aug 2015

@janinah
@saskia24 suhlasim, ja som to tiez stale odsudzovala, ale prosto stalo sa , vobec na to nie som hrda. Brala som to tak, ze manzelstvo sa uz neda zachranit ved aj preto som dala rovno navrh na rozvod, lebo urcite nechcem tahat dva vztahy naraz. Neberiem ten vztah, ako nejaky zavazny, on byva odo mna daleko, chcel by sa za nami prestahovat, ale to som mu povedala, ze najskor o rok, ked nam to bude fungovat, ze urcite nechcem ist hned do dalsieho uplne zavazujuceho vztahu. Ale teraz som v stave ze opat rozmyslam ci nedat mm sancu, ale bojim sa ci sa bude dat zit s tym ze vlastne nikdy nebudem vediet ci ma podviedol alebo nie a navyse s nou sa bude stale stretavat v praci. Raz mi povedal ze ju lubil a nieco medzi nimi bolo, ale ze mi nepovie co a odvtedy to popiera a tvrdi mi, ze nikdy mi nebol neverny .

maminuska
20. aug 2015

@janka1341987 ja som vždy za zachovanie manželstva, ale v tvojom prípade sa obávam že toto by bola zlá cesta. Čo robí manžel pre to aby si zostala s ním ? Čo robil a čo robí teraz ?

janka1341987
autor
20. aug 2015

@badox presne si vystihla moje pocity, mm mam stale rada, ale obavam sa ze to je skor laska ako k otcovi mojho dietata a bojim sa skor tych existencnych veci a fungovsnia ohladom syna. Urcite uz nemam ruzove okuliare co sa tyka vztahov a nechystam sa rovno vrhnut do byvania s niekym, minimalne rok, chcem fungovat sama so synom, co sa tyka byvania tak najskor by som sla asi k rodicom, kedze byt kde byvame je manzelov a on sa to nechysta nijak riesit aj ked mi navrhol spolocne byvanie co mi ale pride uplne na hlavu

vladenka13
20. aug 2015

Ponaučenie? brať sa treba z lásky a nie s povinnosti. To je moje motto, ktoré budem vštepovať aj môjmu synovi. Bolo by na svete oveľa viac šťastných a kompletných rodín.

janka1341987
autor
20. aug 2015

@maminuska no on je taky plny rozporov, velmi casto meni spravanie a mne z toho uz zacina zasibavat, zo stresov som dostala pasovy opar. Jeden den mi vycita uplne vsetko, je ku mne odmerany a na druhy den je uplne ako vymeneny, pomaha mi v domacnosti a tak. Takto sa to strieda odkedy zistil, ze to s rozvodom myslim vazne

maminuska
20. aug 2015

@janka1341987 ak by manžel skutočne chcel aby si s ním ostala , tak by preto urobil všetko , skutočne všetko a svoje správanie by výrazne zmenil . Vyčítanie práve nie je najlepšia cesta k navráteniu manželky . Čo ti vyčíta ?

saskia24
20. aug 2015

neviem no, čo z takého chlapa čo sa jeden den kajá a druhý deň je odmeraný? a ešte k tomu, zažila som neveru z partnerovej strany, teda najskôr to potvrdil a potom vyvrátil. Aj keď sme spolu ostali a ja som sa mu snažila odpustiť, nikdy som na to neprestala myslieť...nevedela som čo sa vlastne vtedy stalo, či sa vôbec niečo stalo. A často sme sa kvôli tomu hádali. Aj keď sme sa s dotyčným rozišli z iných dôvodov, myslím, že ten vzťah bol neverou naštrbený, a to tak trvale, že bolo len otázkou času čo nás rozdelí. Ale na to som samozrejme prišla až neskôr.

mlil77
20. aug 2015

ak to ma byt len kvoli syncekovi tak nie.....nefunguje to medzi vami uz velmi dlho, mas sancu na novy vztah a tvoj manzel asi tiez s tou kolegynou. Mozno sa boji ze bude maleho malo vidat, dohodnite sa tak ze nikdy mu branit v styku s dietatom nebudes. Budte nadalej dobrymi rodicmi pre svojho synceka obaja a to sa da aj ked nebudete spolu, pokial medzi vami uz nie je laska, zbytocne to natahovat a trapit sa. Ostante priatelmi. Nie si prva ani posledna. Drzim prsty ale hlavne rozhodnut sa musis ty sama nie na zaklade niekoho kto ti co povie, rozhodnutie konecne nechaj len a len na seba, urob to co chces urobit ty a nie co je dobre pre synceka atd lebo urcite syncek nebude stastny ked bude s vami oboma ak vy dvaja nebudete spolu stastni. Stastnejsi bude ked budete oddeleni ale stastni. Je mi luto ze dnesna doba je taka aka je.....ze je tolko rozchodov, rozvodov.........kto vie preco je to tak :(

ivca88
20. aug 2015

naco ostavat s manzelom...? Uz ked sa vam narodil.syn mal dat ruky prec od druhych zien ...
Ja by som s nim urcite do buducnosti nebola...najma ak medzi vami nie su uz ani.intimnosti = cize v podstate laska ...

Ci je novy muz ten pravy ? Och ... no nie ze si ho teraz velmi zidealizujes a potom budes plakat ...

Moja rada .. rozved sa bez ohladu na to ako sa to bude vyvyjat s novým muzom ....
A tvoj muž ti nemá co vycitat ... i ked tvoje konanie tiez neni boh vie co (mat milenca pocas manzelstva)..ale chápem,.. ze kazdy potrebuje lásku ...

iveta7677
20. aug 2015

@janka1341987 Podľa mňa, keďže mám aj ja podobnú skúsenosť, nemáš zostať s manželom, lebo on ťa nemá rád, lebo keby mal,tak by nevypisoval iným ženám. A aj keď skončí s touto ženou začne s druhou, takže budúcnosť s ním neistá. Osobne by som to skúsila s tým spolužiakom, ale tiež opatrne. Takisto som dopadla aj ja /preto píšem, že aj ja mám podobnú skúsenosť/, začal si písať s nejakou kolegyňou a naďalej vypisuje kadejakým iným ženám. Proste človek sa nezmení.

alaguema
20. aug 2015

@janka1341987 skúste manželskú poradňu. Pomôže utriediť a ujasniť emócie, city, zmätky, obnoviť konštruktívnu komunikáciu, potrebujete si veci od základu vyjasniť, ak sa aj nepodarí udržanie manželstva, pomôže vám to dôstojne sa rozísť. Ale to už predbieham. Osobne by som urobila všetko pre udržanie rodiny. Manžel asi nejaký kix urobil, ale neviem, čo tomu predchádzalo, píšeš o tvojom citovom ochladnutí...sama vieš najlepšie, či vášmu manželstvu chceš dať šancu. Ak áno, poradila by som ti nechať spolužiaka a vaše spoločné plány zatiaľ bokom. Pomôže ti to získať nad situáciou nadhľad a on, ak je skutočne taký, akým sa ti zdá, to pochopí - mimochodom jeho reakcia ti veľa napovie. Každopádne to teraz ale nie je podstatné. Teraz si zmätená, jeden muž, ďalší muž, rodina, osobné šťastie, akoby sa všetko na kope bilo. Starý vzťah málokedy stíha konkurovať novému. Teraz je na tom novom všetko pekné, bezproblémové, ale treba mať na zreteli, že aj ten nový, bude raz starý a tie isté problémy sa môžu opakovať. Aby si po rokoch nekonštatovala, že si si rodinu rozbila zbytočne.

kristina1204
20. aug 2015

riad sa svojimi pocitmi a vobec si nemyslim ze je blbost ze uz mas vztah ako to tu niektore pisu.Mozno to tak malo byt ze ti prisiel do cesty novy muz.Mozno keby neprisiel tak by si sa len trapila v tomto nemoznom manzelstve .Muz ktory miluje svoju zenu sa takto nesprava v manzelstve.Taha to so svojou kolegynou a zrazu ked vidi ze ty chces rozvod tak sa zlakol???Mala si ho davno kopnut do zadku!Nikdy to nebude lepsie ver mi.Nikto ti neporadi ale ty sa riad svojimi pocitmi a vnutornym hlasom.Muz ktory si planuje buducnost s tebou a tvojim synom tak ta urcite miluje.Mysli na vas oboch.

traffic
20. aug 2015

@janka1341987 neuvazovala by som ostat s mm,ktory ma podviedol (mas dokazy) a este do oci ti tvrdi, ze ta lubi a nic sa nestalo, totalny podrazak, takze od neho by som uz absolutne nic neocakavala a hlavne ani by som nechcela vediet, co robil alebo robi s milenkou, bolo by mi to uplne jedno, nech si zije svoj vlastny zivot s milenkou a ty hlavu hore a hor sa do boja (so zivotom)

buxus24
20. aug 2015

ahoj...ako čítam si si do svadby šla len koli malemu, nie koli tomu že si svojho muža lubila...a myslím byť v takom vzťahu...načo? načo sa chceš trapiť a stale myslieť nato či on je v pohode a či nejaku nema..a tak? k čomu... ak sa rozvedieš..bude to bolieť ale len chvílu a prejde to...ale ked zotrvaš vo vzťahu, budeš nonstop v neistote a pochybach.... takže uvolniť sa a by šťastna.. a najsť si muža ktorý si ťa bude važiť? alebo zotrvať a byť s človekom pre ktorého nič neznamenaš..a ma strach len o seba??? je to na tebe

danielahamar
20. aug 2015

nelúbi ťa, iba využíva to, že mu varíš, perieš a staráš sa o dieťa a chlap si uvedomil, že to milenka robiť nebude, nič viac v tom nie je 😉

luxi
22. aug 2015

Ahojte baby akorat prozivam neco podobne utobila som aj ja raz chybu ktoru lutujem a budrm lutovat do konce zivota.s manzelom som 11rokou sme spolu od mojich15.mala som asi20 ked som ho podvedla som ceska od18 som na sk lebo moj muz je slovak..citila som sa tu sama on stale s kamaradmi...nejdem sa vyhovarat nic take..ale co teraz mam robit neviem uz mame 2 deti 5rocny a 2rocny syn..11rokou za sebou a 5 dmi dozadu som mu nasla sms ktore zabudol vymazat.kludne vam jim sem strcim som si ich odfotila den klamal zr to kamarad pisal z jeho mobilu no az som mu zduraznila cas ktiry bol on snami na kupku a tam si snou vypisoval..povedal pravdu mi nakonec ale mi povedal ze to bol omtl ze chce byt s nami ze nas lubi..bolo to tazkw no s0m si povedala lubim ho odpustil mi on volako to zvladnem aj ja..ale co prislo o3dni to ma vzalo maly sme prkny vecer jed isrl akozd neco zobrat do auta o12 v noci a tam z nekym volal vraj s kamaradom tak mi to nedalo mukla som mu mobil zpravy vymazane ale jedna ostala v historii co pisal on citujem,,NEBOJ LASKA SOM TU PRE TEBA!uz3 dni mi tvrdi ze to pisal kanaradovi len tak samozrejme to cislo nedviha ani nic ine..chcela som ze nech mi povie pravdu atak a stale si tvrdi svoje..necha na trapit sa nestojim mu za tech11rokou aby mi povedal pravdu ..stale mi vravi cjcem byt stebou chcem byt s vsmi lubim vas atake veci ale mi nepovie pravdu ktoru uz viem. A teraz moja dylema strasne ho lubiaj nenavifim mame 2 zdrave deti vobec to nezvladam hlavne tu poslefnu sms a tuyo loz ze kamarafovi...neviem nechcem byt bez neho ale ma ranil..rozmyslam nad rozvodom ale co budem robit ako uzivim svoje deti kde budem byvat rodinu mam v cechach tam sa tak rychlo nevratim rozvod atd...kde budem byvat za co ich uzivim250€..ked iba garzonka stoji200...do rtoboty nemam ako ist lebo aj do terwz som bola stale z detmi ja svokra neni ani starka...neviem co m robit boli to

dionyzka
22. aug 2015

@janka1341987 je velmi tazke rozhodnut sa, ked uz mate zalozenu rodinu. Ale - neklapalo to uz pred svadbou, neklapalo to po svadbe, neklape to ani teraz... cakas, ze to bude klapat v buducnosti? Myslim, ze skor nie ako ano. A ze zrazu vas oboch velmi lubi a podobne - prave vtedy, ked Ty si chcela odist - z mojho pohladu je manipulator.
Tazko sa radi. Ak sa pytas na moj nazor: odisla by som. Nie kvoli novemu partnerovi, kvoli sebe a malemu. Lebo stale je tu moznost vztahu, ktory klapat bude. A stale je lepsie odchadzat s jednym dietatom z nefunkcneho manzelstva, ako s dvama, troma detmi. Ja by som sla. S exom by som sa snazila udrziavat dobry vztah, ved je otec tvojho dietata.

janka1341987
autor
14. okt 2015

@luxi ahoj, ako si to nakoniec vyriešila s manželom?