Čo mám spraviť v tejto zložitej situácii?

corobit
1. mar 2015

Ani neviem kde zacat,pretoze je toho tolko ze mi je z toho do placu..Som vydata skoro sedem rokov, dokopy spolu fungujeme jedenast, ani pred svadbou to nebolo ruzove boli hocijake hadky,ale vzdy to bolo v hladine bez urazok a nadavok, kazdy den sme boli spolu neliezli si na nervy kazdy den ma chodil odprevadzat aj ked nie vzdy sa mu chcelo ale siel lebo sa o mna bal hoci sme byvali o dve bytovky od seba, chodili sme na prechadzky no teraz je vsetkemu inak, mame dve deti jedna je prvacka-vydavala som sa lebo som sa musela moji rodicia by neboli nadseni ze budeme zit nadivoko tak sme spravili mini svadbu na urade nech je klud byvame v byte u svokry samy a teda pred rokom sa nam narodilo druhe dieta. Lenze tie hadky co uz riesime su v takom stadiu ze bud ma posle do p... alebo mi nechutne vynada a je mu jedno ze je pri nas starsia dcera ktora uz vsetkemu chape ja sa v tom pripade takisto nezdrzim a poviem mu svoje a vynadam takisto potom sa spolu nebavime aj tri dni on sice pride na druhy den ze prepac a povie to aj viackrat,ale ja ked si predstavim ze koli malichernosti mi znovu vynadal tak mi to proste neda,po troch styroch dnoch si poviem ze no dobre tak odpustim a fungujeme na par dni ked sa jedna ho horsiu hadku tak sa s nim nebavim aj tyzden co mi hned vytkne ze ma moze je... a najde si inu ked mu zena nechce dat a oduva sa ako poviete si ze odutu zenu dobre jej tak ale ono tie hadky sa naozaj tykaju takych veci ze z komara spravi somara on staci ze ma zly den a uz zacne do mna hucat aky tu je bordel ako si hovno vieme vazit ze nas zivi a ako sa mu ja odvdacujem ze do neho stekam lenze on ma doma full servis upratane navarene a on celu zimu nerobi robi na stavbe takze clovek by si povedal ze fajn aspon v zime pomoze ale nie on proste pri prvom dni co som doma ze nemam nejaku navstevu alebo nejdem k nasim zacne vyblakovat ze to moze jeb... takyto zivot ze nam nik nepomoze ze moji rodicia ked byvaju tak blizko tam lezia ako hnidy lenive pritom ked idem tak idem k nim aspon raz dvakrat za tyzden a takisto bud tu alebo ja idem ku kamoskam takze ak som dva dni z tyzdna ze nemame na poobedie program tak to je uz moc a on mi zacne bliakat ako nam nik nepomaha,ako moji rodicia oni su v tomto nei ako daktori stari rodicia nepridu si len tak po vnucata nekocikovali ich a ked pridem dajme tomu tretikrat v tyzdni tak uz zacne moja mama bozekat ako ona teraz nemoze nic urobit a neviem co tak ako som rada ze tam idem ozaj len raz dvakrat za tyzden ench ju nemusim pocuvat ako jej naburavam program ako je to smutne ale je to tak,ale na druhej strane on nevezme tie deti von ked mu poviem podme sa prejst ze on sa nebude po kralikarni prechadzat(mysli tym pomedzi bytovky) ale uz hovori ako si ide kupit psa-polovnickeho lebo je vasnivy polovnik nezajem ze ja psa nechcem a uz ako ho bude bravat na prechadzky a moje deti?horko tazko ked mu pilim usi ideme kdesi do prirody aj to je vsetko na mne a este huci ako mi to trva.ja neviem kde som urobila chybu ze to dospelo k tomuto stadiu ale nie som stastna chcem to zmenit chcem aby sme zili ako normalna rodina neni zly clovek, nechodi po krcmach, nepije nefajci ale toto jeho psychicke terorizovanie a konicky a sebeckost ma zabija on ide do posilovne a je tam 2,5 hodiny nezajem ze aha ved zena ma dnes kupat deti mohol by som prist dovtedy domov nie strasne mysli na seba..bola som aj v poradni manzelskej ale ako povedala aj ona ze potrebuje aj jeho pocut a po tom co som jej povedala mi povedala ze to na rozvod neni ze on len nevie zvladat stresove situacie a aby som sla von aj ja nasla si program lenze ja som sla a on bez mihnutia oka napisal mojej mame aby mi postlali postel u nich akoze ja som vedela ze ma domov pusti ale po tomto som vlastne vyhladala spychologicku na jednej strane ma potesilo ze na rozvod to neni na druhej ked to pisem mi je z toho do placu vraj keby prisiel by to bolo plus ale tiez ktovie co by jej on narozpraval...hm a teraz radte..

natalym
2. mar 2015

@corobit Čím to viac Teba raní a čím viac vidí, že Ťa to štve tak tým viac bude kričať, lebo veľmi dobre vie, že máš pravdu. Oznámiť deň vopred kde ideš, oznamovacou kľudnou vetou, ak on odchádza opýtať sa kľudnou vetou kam odchádza a kedy príde a nech Ti to nabudúce dá vedieť vopred. Stále kľudne, bez akéhokoľvek blbého tónu. Naplánuj spoločný program, dva dni vopred oznám, oznamovacou kľudnou vetou. Keď Ti niečo povie čo Ťa vytočí, dýchaj pomaly, neodpovedaj hneď, rátaj do 10 aj do 20 a potom.
Ak bude kľud, tak sa ho opýtaj, kľudne, či mu to hádanie vyhovuje, či potrebuje každú jednu vec riešiť krikom, či potrebuje adrenalín, ak áno, tak mu povedz dobre budeš to tak mať. Ja som to tak urobila, zatiaľ funguje. Ak naziape, tak sa s ním nebavím a keď je kľud tak mu to pripomeniem, že normálny človek sa takto nebaví. Skús.

katarinamarkova
2. mar 2015

@corobit vydavat sa nikto nemusi - vydava sa len ten, kto chce!
ci uz chce pre to, ze lubi, alebo preto, ze chce byt tomu druhemu partnerom, alebo preto, ze nech uz je teda svadba ked bude dieta, ci pre peniaze, ci pre ine......
ale neznasam ked niekto hovori, ze musela som pre pokoj v rodine - nikto ti pri hlave pistol nedrzal.
- nikto vam s nicim nepomaha....zamyslela si sa nad tym preco asi?

stale dookola pises, ze to vsetko chces zmenit, ze si veeeelmi nestastna......ale ty nerobis nic pre to, aby sa to zmenilo.....to ze ides k psychologicke, ci do pradne....ok....skusila si....ale ocividne to nie je to, co zaberie na zlepsenie vasho vztahu, skor si myslim, ze u tvojho manzela to ma totalne kontraproduktivny efekt.

chces nieco zmenit?
- ano dospej.
- postav sa na svoje vlastne nohy a necakaj, ze sa o teba bude vecne niekto starat.
- otvor oci a prides na to, ze tvoj manzel sa asi nikdy nezmeni.....teda mozno ano.....ale predpokladam ze skor k tomu horsiemu
- prestan nadavat - na svoj zivot, aj slovne, nadavaju len ludia s chabou slusnostou a chabou slovnou zasobou.
- a v neposlednom rade, ak chces nieco zmenit, musis konecne zacat robit vsetko INAK, lebo ak stale dookola robis vsetko rovnako, aj sitauacie okolo teba budu stale rovnake.

zmrzlinkams
2. mar 2015

@sono2 ďakujem dúfam že číta lebo ozaj dievčatá tu niektoré veľmi pekne a múdro poradili a už záleží od zakladateľky čo si z toho zoberie a ak chce niečo zmeniť musí začať od seba nevravím že mm by sa nemal to mal veru a tiež ale nech to skúsi od seba potom uvidí, ja si tiež myslím že čím viac sa rýpe a mm vidí že sa rozčuľuje a pod. tým ho to viac pobúri aby v tom pokračoval, preto treba skúsiť inú cestu a potom čas ukáže ak nebude záujem alebo z jeho strany to bude rovnaké treba sa zamyslieť či žiť s takým človekom hlavne kvôli tým krásnym deťom 🙂

sissmiss
2. mar 2015

@corobit ty nemozes zmenit to ako sa on sprava, to sa neda, ale mozes zmenit svoje spravanie a tym si nenechat ublizovat, alebo sa tvojou zmenou moze udiat aj jeho zmena. To co si popisala je velmi zle, naozaj zle, skaredy vztah, neprijemny, dotahovanje kto z koho, nadavanie, utocenie, urazanie. Ty chces aby on bol nejaky a on sa sprava inak a nechce byt taky ako ty z neho chces mat. Ale ludia sa nespravaju podla nasich zelani, podla toho ako my chceme. Ano, bolo by lepsie keby sa za detmi tesil, keby ste sa striedali pri starostlivosti o ne, keby bol vludny atd, ale ak taky nie je, tym ze sa budes oduvat ho nezmenis. To si uz vyskusala a nefunguje to. Ale mozes zmenit svoje spravanie k nemu. Detinsky sa zalovat sestre a potom mu povedat o tom...co si cakala ze ta prituli a povie moje zlate? Nesprava sa on dobre, ale z tvojho popisu ani ty nie. Ked vedel ze ma ist do poradne, co si ty jeho matka aby si mu to ty pripominala a budila ho? Nenes zodpovednost za neho, on bol objednany, on si nesie zodpovednost za to ked tam nepride, on nie je tvoje dieta aj ked si onho prevzala starostlivost a riesis ho ako nesvojpravneho. Zacni sa spravat ako manzelka, nie ako jeho matka. Ak to nebude stacit a on nezmeni svoje spravanie, dovi dopo, ale predtym by som na tvojom mieste navstevovala poradnu raz tyzdenne aspon rok, nech z teba volaco je, nech sa nespravas ako dupajuce dieta, ja chcem toto a ked to on nespravi, tak sa odujem a ked sa on sprava inak tak to je zle. Ano, to co si popisala by ziadna domov dobrovolne nechcela, ale vy ste v tom zacykleni obaja. Obaja sa spravate nezrelo, ty stale od neho nieco ocakavas, aby sa spraval ako ty chces, ale preco povazujes za spravne to co chces ty? Skus zacat u seba, spravaj sa dospelo a k nemu ako k partnerovi, nie ako k dietatu, pretoze on sa potom bude spravat ako dieta aj keby nechcel, budis ho, pripominas mu, chystas mu jest, obskakujes ho...ako mama malicke dieta. Ty bud dospelou partnerkou a ak on neprijime rolu dospeleho partnera, tak to budes riesit potom, ci uz odides alebo akceptujes, ale zatial ste len akcia reakcia, ty ho kritizujes, on sa brani, on nadava, ty sa branis, dokola dokola...ak je podla neho vsetko ok ale podla teba nie, budes to musiet zmenit ty

corobit
autor
2. mar 2015

no dievcata krasne ste to napisali mate v tom pravdu musim zacat od seba presne ako pisete ja som sla do poradne a spokojna sa vratila ano chcela som daco urobit pre nas vztah a teraz som to cakala od neho-chod a bude dobre,lebo budem ja spokojna,ale veru nestaci tam len ist a prist treba zacat od seba a aj zacnem dakujem za vsetky rady niekto musi zacat a ja sa chcem zmenit
to ze svadba byt musela aby ste rozumeli nebolo to tak ze on nechcel on to len nechal na mne ja som chcela urobit po voli mojim rodicom a on nemal proti tomu nic..

corobit
autor
2. mar 2015

a nechvalila som sa muzovi ze pisem sestre ako sme sa pohadali on si cital co som napisala nevadilo mi to lebo som to napisala tak ako to bolo on hned proti vsetkym ako tu nik nesmie vkrocit, na jednej strane vam dam za pravdu ale ked potom o tom pisem velmi mi to ublizuje ze dokaze taketo veci povedat koli nicomu..

sissmiss
2. mar 2015

@corobit este dodam ze taky vztah som zazila takze neradim uplne neznalo... U nas to skoncilo, on sa nezmenil, bol to manipulator, dala som tomu sancu 5 rokov, po cely cas som chodila do poradne, on tam bol asi 4x...Podla neho zbytocne, ale mne to vela pomohlo. Prestala som sa nechavat vmanipulovat do zodpovednosti zanho (nabural som auto, ty si na vine lebo som bol na teba nahnevany, nedari sa mi v podnikani, ty si na vine, lebo mi neprajes, ty si na vine, lebo tvoji rodicia mi nedali peniaze na podnikanie, ty si na vine lebo som pribral, ty si na vine lebo fajcim 😖 😀 dnes na smiech, vtedy som sa naozaj citila byt zodpovedna a vinna a snazila som sa viac aby som mu vyhovela 🙂) A potom ked som bola uz vyrovnana ja, spravala som sa dospelo, mal sancu zmenit sa, ale to on nechcel, takze...z takeho vztahu von, ale len ako vyrovnany clovek, nie troska co si mysli ze ostatni sa maju spravat podla nej a ak to tak nie je tak su zli a vsetci sa maju prisposobit mne... Treba niest zodpovednost, ale za seba. Vy to mate naopak, ty davas zodpovednost za seba jemu a za neho beries na seba. On je zodpovedny za to ako sa ty citis a ty zanho...cele zle. Ak pochopis ze vztah nie je o tomto, uz budes na dobrej ceste.

dossy
2. mar 2015

@corobit vies co ..ste ako nezodpovedny cigani ... hadajte a bite sa kolko chcete...len z toho vynechajte vase deti ..co z nich vyrastie ked vidia akych maju rodicov ???????? vy by ste mali ist prikladom a niezit jak opice ...

rutie
2. mar 2015

@sissmiss Velmi mudro pises...
@corobit Myslim, ze mas stastie a dostala si vela empatickych a mudrych rad. Vaz si to, tu na konovi to nie je samozrejmost... Takze otvor hlavu, vysukaj si rukavi a pusti sa do prace na sebe, aby si nasla cestu von z toho zacarovane kruhu.

sissmiss
2. mar 2015

@rutie velmi hlupo som sa poucila na vlastnych chybach 🙂 ale stale lepsie ako nechat sa tak a prezit cely zivot v krivde ako sa ten druhy nesprava podla mojej vole a ja s tym "neviem" nic spravit

corobit
autor
2. mar 2015

ano dostala som vela mudrych rad velmi pekne ste to niektore napisali a prehovorili mi do duse zacinam od seba a veru tak to ma byt snad sa mi to podari

veronkarisko
2. mar 2015

@corobit si velmi inteligentná, ale on ta ničí systematicky, pomaly, nenápadne a postupne. Zbytočne sa trápiš. Ja za rozvody niesom. Ale tu by to prospelo hlavne tebe a deťom, lebo on je pako!