Čo robiť, keď vás partner zbil pred dieťaťom?

lucinkab
11. aug 2013

Kamošku mi zbil jej partner s ktorým žila 3 roky v spoločnej domácnosti.. Majú spolu 2ročnú dcérku. Mlátil ju tak brutálne, že malá plakala... hneď odišla k rodičom , bola aj na pohotovosti (má podliatiny atd) a na policii... ako postupovat aby jej ten smrad platil na dcerku vyzivne? a poprípade aj na ňu - nemá totiž prácu... Nemá zo sebou skoro nič, lebo ju domov nepustí a chce vymeniť zámky ☹ ☹ Neboli spolu zosobášený .ďakujeme za radu ☹ Byt patri jemu , je SZČO a kúpil ho keď sa dali dokopy.... poprerábal ho...ona mu neprispievala kedze je doma najprv bola na MD a teraz na rodicovskej... ☹

mima4
11. aug 2013

@lucinkab
do bytu ju nemusi vpustit, kedze je to jeho byt, ale musi jej dat vsetko co jej patri, v opacnom pripade je to krades a musi to nahlasit.
Co sa tyka vyzivneho, ma narok iba na dietatko, nie na seba, kedze nebola jeho zenou, iba priatelkou

lucinkab
autor
11. aug 2013

@mima4 a moze poziadat aj policiu o asistenciu pri brati veci? boji sa tam ist sama ☹

mima4
11. aug 2013

@lucinkab áno, môže, viem že v našej dedine bola u jednej rodiny taká situácia... ale akým spôsobom neviem. Nech sa informuje na policii.

lucinkab
autor
11. aug 2013

@mima4 jj, dakujem bdeme a informovat...by som ho zbila....blba

tinki
11. aug 2013

@lucinkab nech ide na políciu, tam nech ukáže papier z pohotovosti a poprosí ich o doprovod..Ale isté to nie je..Dúfajme, že budú ústretoví..Asi by som išla na mestskú políciu.
A čo sa týka malej, má zatiaľ len dva roky, zabudne..Ale kamarátka nech si v budúcnosti vyberá partnera rozumom..
Moja mladšia dcéra plače aj keď ma manžel objíma a dá mi pusu..Hlavne nech si kamarátka dá dokopy život..

julinka2787
11. aug 2013

Ma narok aj na vyzivne na seba ako na nezaopatrenu matku.aj ja som ho poberala.nezalezi na tom ci boli zobrati.veci nech ide zobrat za pritomnosti policie.potom podat na sud ziadost o zverenie dietata do opatery a ziadost o vymeru vyzivneho na seba a dieta.dohodnut styk s dietatom,nech trva na tom,aby bolo z dovodu agresie partnera za jej pritomnosti.myslim,ze sud nebude suhlasit so zakazom styku,ak by to nahodou chcela.ale skusit moze.kazdopadne drzim velmi palce.

damiankad
11. aug 2013

@lucinkab áno nech požiada na polícií o asistenciu..oni s ňou pôjdu až do bytu a ppočkajú kým si pobere veci...mm je policajt..tak ak nejaké otázky kludne IP

lucinkab
autor
12. aug 2013

@julinka2787 dakujeme za radu, isto chce obmedzit styk s tym ***

julinka2787
12. aug 2013

@lucinkab len máloktorý sudca obmedzí styk, ak nebolo ublížené priamo dieťaťu. ale ako vravím. držím palce...

veronkaj
12. aug 2013

k takému niečomu nepríde len tak, z ničoho nič, určite na ňu ruku už raz stiahol alebo prinajmenšom jeho správanie počas hnevu či situácii muselo k tomu nasvedčovať. prečo s takým niekým zostala? to je na nej no nemuselo to zájsť takto.

adriana89
12. aug 2013

@mima4 nooo kedze je to jeho byt aj veci v nom patria len jemu...s mojim chlapom taak vybabrala ex nedala mu nic ani len slipy.....doklady rodny list vsetko tam ostalo a vyhodila to policajti stym nic nespravili....co sa tyka
@lucinkab na dieta jej platit musi na nu nie ved nech si najde pracu..sama viem ake to je neprijemne ked moj chlap plati na 2 svoje deti plus by mal este nanu???kdee smeee akozee ja som nazlostena koli jeho ex co si mysli len vycucava a nemaka.....a tym nechcem tvoju kamaratku urazit ale je too taak....

anatalia77
12. aug 2013

@adriana89 tak snád osobné veci mu dala 😕 bola si pri tom,keď sa tak stalo??načo by tej žene boli jeho slipy...
No a keď je ona taký nemakačenko,tak by tie veci predala,a nie vyhodila,prachy sa zídu..

adriana89
12. aug 2013

@anatalia77 nedala mu nic..musel si znova doklady vybavit na matrike rodny list..mal len tie veci co mal zo sebou ked pracoval v zahranici viac ho do bytu nevpustila...ved pisem ze to vyhodila ...onaaa jeee svina na entu......

adriana89
12. aug 2013

@anatalia77 a kto by ako kupil pouzitee slipy saak kukaj co pises...ona je vycucavacka ale sama nepohne ani prstom a este aby isla kdesi predavat veci ha ha ha ha..............too nevies co jee onaa za pucu

anatalia77
12. aug 2013

@adriana89 no veď dobre...zase na druhej strane,aspoň sa nestrapňoval,keby tie veci hádzala na chodník z okna,a on by to zbieral.
No aspoň máš istotu,že ťa bude na rukách nosiť,po takéjto "svini na entu"

anatalia77
12. aug 2013

@adriana89 existujú bazáre 😀 však kukaj kolo seba 😀

adriana89
12. aug 2013

@anatalia77 tooo uz bolo pred skoro 8 rokmi 😀 prachy jej zo zahranicia posielal a ked prisiel na vikend domou uz ho nevpustila mala taam ineho...jeho mama sefka kriminalnej policie a vidis zakon bol na jej strane jej byt aj vsetko v nom ......este aj na sude pytal aspon rodne listy vysvedcenia neviem co a ona ze to vyhodila 😀😀😀😀 taaak rekuu vecsiu svinu nenajdes...alee onaaa porobila viac pikosiek ze u nas v rakusku policajti sa len divia ako toto vobec dokazala oklamat a neviem coooo......vynaliezava mrcha 😀😀😀😀😀😀

anatalia77
12. aug 2013

@adriana89 áno všelijakých nás pán božko má...

lucinkab
autor
12. aug 2013

@adriana89 ako ona keby mala robotu radsej sa na neho vysere a nepyta €, nesud ked ju nepúoznas...ty to poznas z druhej strany...ato ze tvoj plati svojej ex na deti -mal si rozmysliet kym ich spravil.... 😉 a platit chce iba do 3rokov dietat kym ju bude moct dat do skolky- kym nezazijes nepochopis....a preto tu neurazaj

adriana89
12. aug 2013

@lucinkab ja neurazam ja som pisala o nas nie o tvojej kamaratke heej......jaaa to chapem ze potrebuje peniaze saak to je jasne ja som len pisala moj moj pohlad ked si zena najde rozvedeneho ktory musi este aj na svoju ex platit...ver zee tebe by sa tiez nepacilo keby mal tvoj muz dat 200 eur druhej a tebe nic takto som to myslela...alee taak drzim tvojej kamoske palce nech sa drzii

adriana89
12. aug 2013

@lucinkab si zober tvoju situaciu si teraz tehotna ok tvoj chlap plati alimenty ok tie musi ale este plati cca 200eur na ex ty si tehu nezisli by sa ti tych 200 eur mesacne na vybavicku pre tvoje dieta??? ty to vidis len zo strany ako pomoct kamaratke jaasnee aj ja by som chlapa obrala 😀😀😀😀😀😀 ale teraz viem akee to jee zit z takym chlapom ktory sa musi starat aj o svoju ex...aj ja som tehu cakam dvojicky 😀

anatalia77
12. aug 2013

@adriana89 výživné na rozvedenú manželku može žena podať,len do piatich rokov od rozvodu,aj to musí mať velký argument:invalidita,alebo starostlivosť o postihnuté dieťa...
Platí tiež tuším len obmedzenú dobu,asi 3 roky...neviem presne
A tvoj platí?

lucinkab
autor
12. aug 2013

@adriana89 stale som nazoru-ked sa dvaja rozidu a maju deti ich problem.... ako nemoze sa stazovat ze musi na en platit....neda sa stale mat nove zeny a nove deti-moj nazor.... a ked sa das do kopy s chlapom so zavezkami -musis s tym rata-nikto ta nenutil -kazdy sme si strojcom svojho stastia-.....

lucinkab
autor
12. aug 2013

este by som chcela dodat - zena ostane v stichu ked je sama s dietatom kvoli *****chlapovi a ma narok na vyzivne aj na seba kedze dieta do 3rokov vam nevezmu do skolky!!!! a tak to neporovnavajte so zenou co sama posle muza prec kvoli inemu muzovi -to je zdieranie

adriana89
12. aug 2013

@anatalia77 teraz sa maju zvysit alimenty a nebude na nu viac platit lebo obe deti budu skolopovinne a ona si najde pracu 😀😀 doteraz nemohla lebo sa jej zevraj nemal kto starat o deti....ona je ceska zakony asi utiahnute za gule...

adriana89
12. aug 2013

@lucinkab tyy asi nevies citat pisem nieco o plateni alimentov...moj chlap ma 15 rocneho a 7 rocnu to uz jeho ex makat moze nieee???alimenty mi nevadi ze plati tych 250 eur je nic ale dalsich 200 eur na nu pre mna silna kava .....

anatalia77
12. aug 2013

@adriana89 no tie zákony chránia deti,neraz je tá situácia taká,že tá matka nemože ísť do roboty,lebo by naozaj nemal kto byť s detmi.Čo ste si tie deti nevzali vy,ked je to také jednoduché,možno bola robota len na smeny...
Nevravím,že sú všetky ex-ky čisté.ono sa aj medzi nimi nájdu mrchy.

lucinkab
autor
12. aug 2013

@adriana89 zene by podla mna mal aximalne platit kym je na rodicovskej dovolenke-to ze je dobroovolne nezamestnana je jej problem... nech skusi znovu sud , ved cakate dvojicky-mal by uspiet

adriana89
12. aug 2013

@anatalia77 pretoze mi sme v zahranicii vies...a co by tu deti robili ked nevedia jazyk ....akoo tym by ona nesuhlasila...sak ma mamu vedla baraku byvalu svokru alee nema nikohoooo pred sudom vies ako 😀

adriana89
12. aug 2013

@lucinkab nooo vee preto som na to taak nahnevana...ona teraz syna zapisala do rakuskej sukromnej skoly a moj chlap to bude platit...za cenu ze nebude platit jeej....akoo ok su to jeho deti alee niekedy je too ozaaj divneee ze jej vsetkoooo taakto prejdeee......sam sudca povedal to je zena bez chrbtovej kosti....