Čo si mám myslieť o správaní priateľa?

masakl
11. júl 2014

Citala som tu dnes uz podobnu diskusiu a tak som nabrala odvahu aj ja ze sa spytam..... Mam priatela sme spolu 6 rokov. Stale sa vsak hadame kvoli tomu ze on si vypisuje s kamoskami na fb stylom ahoj cica atd . to by nebol taky problem ale pise si s jednou babou. Ona je zo zapadu a my byvame na vychode. Ja ju poznam tiez minule leto totiz bola na navsteve u sestrnice tak sme sa zoznamili a vtedy zacali tie najvacsie hadky kvoli nej. Bol snou a jej sesternicou dohodnuty minule leto moj priatel ze idu vonku + ze berie on aj malu / nikdy ju vsak sam od seba vonku nebral/ ked som mu povedala ze ved idem stebou normalne nim trhlo a opovedal len ze naco ja tam pojdem ze mam zostat doma. No mne to nedalo sla som aj napriek tomu ze sa mu to velmi nepacilo. vonku to prebiehalo ok vecer sme dosli k nam vypili sme si vino . Ona odisla do vedlajsej izby so sestrenicou a ja som nahodou zapocula ked som sla cez chodbu ako jej rozprava ze skoda ze mojho chlapa nespoznala skor ze uz by snim davno bola ale ze teraz uz neurobi nic lebo on ma mna. Od vtedy zacali na fb spravy typu ahoj moja ako sa mi mas chybas mi ... aj ked nic spolu vtedy mat nemohli stale som bola snimi..... najhorsie vsak bolo ked priatel siel pracovat na zapad mal tam zakazku na 2 tyzdne . Ano priznam sa chodim mu citat spravy na fb pretoze uz raz ma podviedol / s jednou babou Ale odpustila som ju a vsak podozrenie je vzdy , uz mu neverim tak ako som mu verila preto si ho obcas preklepnem/. ked pracoval na zapade nikdy som sa mu nemohla dovlat stale s niekym volal /vraj s veducim/ nasla som potom spravy na fb on pisal jej. nech dojde za nim ze on jej autobus preplati. ked sa ona spytala ze kde by spala bez vahania odpovedal ved somnou ze ja sa to aj tak nikdy nedozviem. Neviem ci snim bola ci nie len viem ze napsal spravu ze urcite nepride tym konverzacia asi na 3 dni stichla. POtom dosiel domov ale stale si snou pise spravy typu chybas mi. alebo ona mu stale pise ze vidis keby sme sa spoznali skor mohlo by byt vsetko inac a on jej tiez napisal ze no skoda ze sme sa nestretli skor. Nahnevalo ma to pretoze podla mna zjavne k tej slecne nieco city ...obcas mam pocit ze je somnou len kvoli detom. ok vravi mi stale ze ma miluje atd ale potom nevidim dovod aby koketoval alebo si pisal take spravy plus posielal pusinky alebo pisal vyspinkaj sa mi do ruzova cica moja apod. Ked mu poviem ze co to ma znamenat ze on jej take pise chcem si snim veci vyjasnit tak sa len hadame a vzdy dostanem len odpoved " joj robis sceny akoby som ju mal po.ebat cez internet ze ona je na zapade a on tu a ze keby chcel tak ze by ma uz davno nechal...... a ze som prehnane ziarliva a namyslam si somariny.... Ja neviem naozaj co si mam mysliet ci to je preto ze uz mu nedoverujem v tejto veci potom co ma pred 4 rokmi podviedol ... nechcem sa zas sklamat... poradte co si myslite vy ...... prepacte ze som sa tak rozpisala ale uz fakt nevladzem... mam chut sa uz nato vykaslat....

lucka011
11. júl 2014

@masakl tu nie je čo riešiť. Zbytočne strácaš čas pri takom chlapovi...

dankako
11. júl 2014

@masakl no tak takto sa chlap, ktory svoju miluje, nesprava. To je jasneee. Raz a riadne by som si s nim sadla a porozpravala sa narovinu a nech vylozi karty a je pokoj a aj tebe sa bude lahsie dychat. Ja by som v takej neistote s partnerom/muzom teda zit nevedela, aby som sa kazdy den strachovala, ci ma podvedie, ked ma k tomu sklony, no dobre raz, dobre dobre, ale znova taketo vety sa kamaratkam nepisu. No neviem... Zelam ti nech sa ti to co najskor vyjasni a mas pokoj a mozes sa naplno venovat detom. Ja mam tiez deticka a tocim sa okolo nich stale, lebo su este male a este kedy som mala riesit taketo veci u mojho muza, tak neviem neviem, kazdopadne sadnut a spravit pohovor!

ena1903
11. júl 2014

A presne pre taketo veci si myslim, ze Facebook je "diablov vynalez"! Neznasam ho, aj ostatne socialne siete, aj my sme uz mali pre nich problemy vo vztahu a fakt si myslim, ze ak sa raz rozvedieme, tak to bude pre Facebook. Neviem preco si chlapi myslia, ze virtualna nevera nie je nevera. Ale ono sa to moze tak kraaasne zvrhnut...

masakl
autor
11. júl 2014

@ena1903
@dankako on vzdy pri hadke ked cakam vysvetlenie vie len povedat to com pisala ze nemam stresovat ze cez net ju isti nepretiahne ze nemam byt ziarliva + vzdy povie ze ja si vymazem facebook a bude pokoj ... aj ked nikdy to neurobil vzdy su to len slova .... a to ze vymaze fb neznamena ze si nebudu smskouvat alebo volat alebo pisat cez pokec alebo badoo kedze aj tam spolu komunikuju.... snim sa neda o tom normalne rozpravat pretoze ked zacnem tuto temu uz hned vrieska a vzdy z toho som najhorsia ja lebo ja som prehnane ziarliva a ze on kvoli jednej chybe / nevere/ teraz musi cely zivot pocuvat moje somariny ktore ja si namyslam. a ze keby ma nelubil tak by somnou nemal deti a uz dvano by ma nechal 😒

pribinak
11. júl 2014

Hm, takýto priateľ ta ma na 2 veci, pardon, na 3, navarit, upratať a oprat ponožky

Dievča, nestrácaj s ním cas a pošli ho do čerta

dankako
11. júl 2014

@masakl no ja neviem, toto by som nebrala od neho ako argument, do oci by som mu povedala o vsetkych sms-kach a spravach od nej a od neho a cakala ako sa zachova a mozno dala jasne najavo, ze si neni vcerajsia a ze nech si laskavo vyberie a ak ta ma rad tak ako hovori, tak preco pise inej. Prip. pri prilezitosti by som si hodila pokec aj s tou babou. Ale je skor pod uroven, ale tak ako najposlednejsiu variantu by som videla aj toto.

kikushka2386
11. júl 2014

@masakl hod snim rec ze chces aby zrusil fb a akykolvek kontakt snou.ak to neurobi hned budes vediet na com mu zalezi.ak sa to nezmeni dovi dopo.

macamac
11. júl 2014

@ena1903 presne toto som povedala ohľadne FB a podobných stránok
že toto je doba diabla
a jednoducho raz to zrejme skončí, lebo ako vidíme okolo - motá to vzťahy, svet je zrazu neprehľadný, rozmohlo sa klamstvo, nevery,.....a napriek tomu, že každú sekundu môžme kecať s niekým z opačnej strany zemegule alebo ulice...a máme možností...a mnohí ich využívajú - napriek tomu ľudia nie sú šťastní
príde doba, keď si ľudia budú znova vážiť hodnoty, keď rodina nebude na smiech okoliu, keď ľudia zistia, že na to, aby boli šťastní, musia pri problémoch vo vzťahu aj zapracovať, že nič nie je zadarmo...a nie len oduť ksicht, zapnúť PC a žalovať sa prvému "nicku", aký je partner na prd...môj život na prd...a hľadať únik mimo domu
na tú dobu si však ešte nejakú tú generáciu počkáme
teraz sme ako utrhnutí z reťaze a podpisuje sa na ľuďoch aj to, že len nedávno sme boli "zamknutí" vo vlastnom štáte
teraz prišla voľnosť, svet sa otvoril, nastala demokracia,...ale mnohí to nepochopili, nedozreli ešte na takýto štýl života a za demokraciu skrývajú svoju hrubosť, neokrôchanosť, odvalenosť, aroganciu,....

chcela by som dožiť obrodu, takú tú duchovnú, ľudskú, keď sa všetci "prežerú" toho, že môžu všetko, ak chcú, bez ohľadu na druhých

borkavan
11. júl 2014

@masakl vieš čo, hovorí sa mi to zle, ale očividne sa stavia na zadné. Keby bola ona povolnejšia, už by ju mal. Možno vďaka jej charakteru ťa ešte nepodviedol.
a takéto hulákačky, že si žiarilivá.... NIE SI. toto je jeho obranná reakcia. drž sa svojho a na rovinu mu povedz, že nech z teba nerobí vola.
neviem, či chceš s ním ostať alebo odísť, ale poviem ti, takto sa človek, ktorý miluje svoju ženu a rodinu nespráva. očividne mu na tebe nezáleží

masakl
autor
11. júl 2014

@dankako ja m z neho niekedy pocit ze on je fakt osmnou len aby mal kde spat byvame s mojou mamou on sa so svojou velmi nemusi a nemal by kam ist v pripade rozchodu .... alebo je somnou koli detom na tie neda dopustit nemozem povedat venuje sa im aj ked len doma von sam od seba ich nevezme... preto som sa divila ze zrazu chcel hrat vzorneho otecka ked dosla ta baba a uz bral sam od seba von aj malu len mna tam nechce to mi bolo hned podozrive

mima4
11. júl 2014

@masakl
no zda sa, ze tvoj sucasny priatel ma dve partnerky sucastne, pričom s jednou partnerkou si iba uziva, druhu ma na domace prace...

Naco s nim stracas cas? Iba sama seba takto trestas..nech odide za tou druhou zenou...
Je to sice slobodny muz, ale ked mu uz nevyhovujes, mal by sa s tebou slusne rozist, nie ta takto ponizovat.

masakl
autor
11. júl 2014

@borkavan
@kikushka2386 to je to ze sama neviem takto zit nechcem to mi je jasne uz toho bolo dost aby sme stale hadali len preto ze co on si pise s nejakou babou uz raz taka bola ale vtedy snou prerusil vsetky kontakty aby som verila ze chce len mna ok to som mu uverila ale teraz je to tu zas to iste dookola vzdy sa riesi len to iste ze on pise babam na fb to co by zjavne nemal podla neho to vsak je normalne ved on snimi nic nema len si pisu ..... ale zas na druhu stranu akosi neviem si prestavit ze by som mala m´byt sama bez neho je to uz ako zavistlost proste ...musim si ujastnit sam co chcem a poriadne s nim o tom porozpravat asi mu naozaj poviem nech zrusi fb a vsetky socialne siete + kontakty s nou a ak zistim ze ma zas oklamal a bude sa snou kontaktovat nejak tak sa naneho vy..... ja sa o deti postaram aj sama ..... najviac ho podozrievam aj preto ze on niektore konverzacie snou maze co je jasny naznak ze nieco taji /podla mna/ nasla som totiz konverzacie ktore zjavne zacali niekde inde ako su prve spravy.... dnes rano som mu to tiez povedala proste ze ak to mazal tak nieco taji a on len stale svoje ze jasne ja si vymyslam somariny len sa chcem s nim hadat a ze ak by chcel nieco predomnou tajit tak si zmeni heslo na fb aby som ja knemu nemala pristup

kikushka2386
11. júl 2014

@masakl poriadne zatlka.skus sa ho opytat co by robil on keby si si ty vypisovala s kamaratom a robila presne veci co on.jeho slova k obrane su ze ty prehanas a ziarlis.

masakl
autor
11. júl 2014

@kikushka2386 to som uz skusala mi nato povedal ze ved si pis s kamaratmi nikto ti nebrani..... lebo on vie ze ja by som urcite takto nevypisovala

jjuulliiaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
masakl
autor
11. júl 2014

@jjuulliiaa dakujem krasne aj za tvoj nazor 😉

briketa
11. júl 2014

@masakl... ano a este ku tomu vsetkemu mu daruj vlakovy listok za nou, sprav mu desiatu a zamavaj mu bodkovanou satockou.... nedalo mi nebyt ironicka po precitani si predchadzajuceho prispevku.
No skutocne by si bola mechom udreta...

Som vydata jedenast rokov, moj manzel pracuje cely zivot z 97% so zenami a to od catwalk modeliek, ktore su niektore tak krasne, ze by som si akurat mohla sadnut na rit, az po storocne tety v natackach so striebornymi vlasmi. ALe take cosi by si v zivote nesmel ku mne dovolit. Absolutne nie.

borkavan
11. júl 2014

@jjuulliiaa nerozumiem tomu čo píšeš. prečo by mu mala priať šťastie? z akého dôvodu? alebo čo tým myslíš? má s ním ostať a nehádať sa aj keby to trvalo aj 5 rokov? alebo aj keby sa fakt s ňou vyspal? lebo tá baba povolí, to si ja myslím. Ak s ním tá baba neprerušila kontakty... stále ju drží charakter a svedomie.... ale dlho nevydrží odolávať. keby chcela, tak dávno si s ním prestane písať.

borkavan
11. júl 2014

@masakl koľko že má rokov ten tvoj priateľ? mal pred tebou niekoho? dala si mu niekedy priamu otázku, že keby ona povolila, tak by sa s ňou vyspal? takto naňho choď. ked začne po tebe zas hulákať.... je to jasné. proste hukotom sa človek bráni..... akokeby kričal do sveta - "podvádzam ťa".
keby to vážne nič neznamenalo, tak ti povie v kľude.... miláčku kašli na to...

nini1010
12. júl 2014

@jjuulliiaa No citam citam co si to napisala a nechapem... Musela by som potratit vsetku sebauctu aby som dokazala vidiet a brat veci tak ako si to ty navrhla.az sa mi rozum zastavuje.

mamavera
12. júl 2014

@masakl ani som to celé nedočítala, o takého muža by som ani bicykel neoprela, strácaš s ním čas

bordor
12. júl 2014

@masakl Tvoj partner si ťa neváži a keď mu niečo oprávnene vyčítaš volí obranu útokom. Teba chce zneistiť, či vlastne chyba nie je v tebe, že ty to preháňaš, si žiarlivá, nič na jeho konení nie je vlastne vadné ....
Jednoznačne ide po tej žene a chce ju dostať do postele. Asi už nepomôžu žiadne slová a rozhovory, viackrát si mu dala jasne najavo, že Ťa to zraňuje, že to nie je normálne, nepatrí to do partnerského vzťahu. Takže teraz musia nasledovať skutky. Asiu nie je jednoduché tak z fleku sa s ním rozísť,určite aj z finančného hľadiska, ale využi čas na posilňovanie vlastného sebavedomia, na vlastný život, na odstrihnutie sa od priateľa. Keď už potom naozaj pretečie pohár Tvojej trpezlivosti, budeš na to pripravená, budeš silnejšia a odolnejšia. Ak sa od neho budeš postupne odpútavať, začne Ti jeho správanie byť ľahostajné a ľahšie urobíš potom potrebné kroky ....

katkabg
12. júl 2014

No podla mna treba si zosadit ruzove bryle z oci,a to mu akoze dalej tolerujes?Fuj by som mu povedala bud ja alebo ona a dovidenia,to akke spravy jej posiela,to je otras.Dalsi pripad uboheho chlapa a navise klamara a dalsia zena co mu jeho bachorky veri.

nini1010
12. júl 2014

Ja si myslim,ale to je len moj nazor,ze zeny ktore chlapovi toleruju taketo spravanie maju velmi malo sebavedomia a sebaucty.nedokazem si to ani predstavit.nie je to normalne.u mna by uz strasne davno letel svinskym krokom.

matkamirko
12. júl 2014

ako baby, tie co tu pisete, ze fcb, internet je zly, ze je to doba diabla, atd. ... To myslite vazne?? To nie je chyba internetu, socialnych sieti-to je vylucne chyba dotycneho. Je to debil, a pokial by aj k nicomu nedoslo(o com pochybujem)kvoli dialke, tak za neveru to rozhodne povazujem. Toto jeden normalny chlap, otec rodiny nikdy neurobi, ja by som s takym uz davno nebola.. nerozumiem, preco je zakladatelka stale s nim-ved je doba, ked vela veci zvladne sama, a taky pako je jej len na pritaz.

danielahamar
12. júl 2014

koľko si už doma? začni robiť niečo pre seba, to znamená kaderníčka, manikúra, pedikúra a hlavne obliekaj sa doma pekne a maľuj sa, veľa to robí a občas mu hoď deti na krk, že si niečo musíš ísť vybaviť a keď aj vonku na lavičke budeš sedieť, nech sa chlapec spamätá... ono je to to obdobie, keď je žena pre muža samozrejmosťou, čo nie je, ale chlap to nevie 😕

mircalla
12. júl 2014

@masakl Mas chut sa na to vykaslat? no cudujem sa, ze si se nevykaslala davno, ten chlap ta ma za trhaci kalendar

mircalla
12. júl 2014

@ena1903 ja si myslim, ze ak sa rozvediete, tak to nebude pre FB, ale preto, ze vas vztah nie je ok. ak by bol, tak FB mu neuskodi....

mircalla
12. júl 2014

@matkamirko 🙂 suhlas

7zahrad
12. júl 2014

@masakl Preco si este s nim?