Dá sa odpustiť nevera?

majuska23988
18. júl 2014

Prosim o nazor len tie,ktore tym presli a odpustili alebo neodpustili.Ako sa s tym da zit???

stanislavao
18. júl 2014

@majuska23988 ked to spravil raz, spravi to zas. nevera sa neodpusta. je to ponizovanie partnerky, ked muz ju podvadza. tak isto aj naopak. a naco byt s muzom, ked si vas nevazi?

katkabg
18. júl 2014

No odpust sa da,ale ci stym dokazes zit neviem....ja by som to neunieslaa ze viem ze bozkaval a sexoval s inou.....to potom radcej nech mi ani nic nepovie....proste ja by som mozno aj odpustila ale asi by som ho uz nemilovala viacej a tym by to zhashlo

radacak
18. júl 2014

Súhlasím...neodpustila by som ani nespravila..

melanche
18. júl 2014

ked vo vztahu nie su deti tak utekaj kade lahsie. spravi to zase. ale ked mate male deti, hypoteku na krku a nemas moznost kam ist-tak hrdost nehrdost-musis mysliet na deti. ked je super otec, skvely partner-manzel, tak je lepsie asi odpustit ako trapit male deti rozvodom :( potom uz len odporucam zavriet oci, zapchat usi, nic nesledovat, nepatrat po nicom, nic neriesit. v mojom okoli podvadza skoro kazdy manzel. ich manzelky o tom ani len netusia a su stastne. ak je manzel tyran-to uz je ale ina kapitola...

bibika55
18. júl 2014

Nevera sa dá odpustiť,no ostane hlboko zakorenená v srdci.Ide však o to ,či to má zmysel,či nebude pokračovať ďalej.Stáva sa,že nevera utužila manželský vzťah,nakoľko vyšlo na povrch prečo sa tak stalo.

misaelka
18. júl 2014

asi tu budem ukamenovana, ale nesuhlasim s nazorom "vadi mi ze sa bozkaval a sexoval s inou". ked ste vstupovali do vztahu, boli ste uplne cisti co sa sexu tyka? vacsina asi nie. aj pred vasim vztahom sa vas muz miloval s inymi zenami a vy s inymi muzmi... ano je pravda ze pouzil svoje telo zlym a nevhodnym sposobom. ale zahodit kvoli par minutam rozkose inac dobry vztah? stoji to za to? ina vec je pokial ide o dlhodoby konspirovany vztah, ktory funguje ako nahrada nefungujuceho partnerskeho vztahu. inu, zivot je velky scenarista a fakty su jasne, vacsina vztahov sa kvoli nevere nerozpadne. bud si partneri odpustia alebo maju ine puta, co ich udrzia pohromade. tot moj nazor.
podla mna sa nevera odpustit da, so zabudnutim je to uz tazsie.

sissy27
18. júl 2014

ťažko odpovedať takto všeobecne... niečo iné je jednorazové zakopnutie a niečo iné je paralelný vzťah alebo vyhľadávať a využívať každú príležitosť na neveru... iné to je na začiatku vzťahu a iné to je po 10 rokoch... každopádne nevera nie je to najhoršie, čo sa ti v živote môže stať... a niečo iné je odpustiť a niečo iné zabudnúť...

wewe22
18. júl 2014

vsetko zalezi od okolnosti nevery
da sa odpustit ak nejde o nejaky vztah ktori trva dlhodobo, tiez ide o situaciu v rodine tvari sa ako naj manzel alebo mate dlhodobo partnersky problem
nevera dokaze vztah posunut aj vpred ak sa zacne rozoberat dlho nevypovedany problem
drzim palce aby si sa rozhodla spravne

cackaa
18. júl 2014

Áno dá. Dokonca ja som odpustila viacnásobnú neveru (mám na tom svoj podiel viny - veľmi málo sexu doma). Ale záleží aj na tebe ako sa k tomu vieš postaviť...či si schopná to stráviť a to bez výčitiek, lebo tie to iba zhoršia a nič nevyriešia. A nie je pravidlo, že ten kto to urobí raz, tak to urobí aj druhý. Niekto takéto pošmyknutie ľutuje zbytok života. Takže je na tebe ako zvážiš tvoju danú situáciu a dôsledky - rozpad rodiny, deti...
A hlavne si nenechaj do toho kecať. Veľa žien tvrdí, že keď by ich muž raz podviedol, tak sa okamžite rozvedú, ale keď príde na lámanie chleba, tak už to tak nie je (bol to ja môj prípad).
Držím päste a dobre sa rozhodni. Je to ťažké....ale dá sa s tým žiť.

misinka26
18. júl 2014

Odpustiť áno ale zabudnúť nikdy ...

romanovic
18. júl 2014

Nooo, moj muž je fotograf a fotí prevažne akty. Čo sa deje v jeho ateliéri netuším a ani nepátram, jednoducho mi to je jedno. Kto chce, ten podvedie, aj keby fúriky padali. Podotýkam, že máme šťastne manželstvo a sme spolu 16 rokov.

smarianka
18. júl 2014

Ahoj ja som zaťila neveru s mojím 1. manželom boli sme spolu 10 rokov a myslela som, že nám to vydrží aj keď som neveru odpustila viac krát, žiaľ po rokoch som zislila, že tak žiť nevládzem.Som 2. krát vydatá a dovolím si tvrdiť, že mám šťastné manželstvo a ešte sme sa nepodviedli sme spolu 7 rokov a plne mu dôverujem, čo som v prvom manželstve myslela, že už nikdy nedokážem. Kontroloval ma a žiarlil, akoby očakával,že mu to vrátim. Sama som mu už nedôverovala a trápila som sa dlho pre to. Zabudnúť sa to nedá, odpustiť áno... 🙂

magdalenkami
18. júl 2014

je to velmi individualne,ja sa na neveru pozeram takto-keby mne odpustil manzel neveru,odpustim aj ja jemu

marhulka13
18. júl 2014

bohužiaľ, ja som neveru nedokázala odpustiť.

cerez
18. júl 2014

Moja sestra odpustila niekoľko krát a nikam to neviedlo a raz, keď je niekto nenapraviteľný a nepoučiteľný, urobí to znova. Po 10 rokoch sa rozviedla, manželstvo bolo na šťastie bez detí. Dnes je šťastná a jedine čoho ľutuje, že to neurobila skôr.

vinifred
18. júl 2014

..dá sa,pokiaľ by sa inak nič nezmenilo..

hlaura
18. júl 2014

odpustiť je to najľahšie čo sa dá... zabudnúť o to ťažšie ☹
ale ako píšu, všetko záleží od okolnosít, sú chlapi ktorí sú skrátka takí... a sú takí ktorí sa iba pošmyknú, stalo sa raz a ľutujú a berú to ako ponaučenie na celý život... ak tá nevera mala svoje dôvody (málo sexu, nezhody aleb nuda, stereotypia...) tak možno práve ono je to čo otvorí obom partnerom oči a budú si vážiť toho druhého ešte viac...
nie je všetko čiernobiele, pri takej nevere treba brať všetko do úvahy ☹
sme ľudia a robíme chyby. ja som odpustila. raz. ale viem že pri najbližšom (čo dúfam že nebude) to skončí.

jennky13
18. júl 2014

vsetko sa da odpustit, co chceme odpustit . Odpustenie je rozhodnutie a verte aj to, ci to budem spominat a vyhadzovat na oci je tiez rozhodnutie. Ty sama musis zvazit, ci ti uplnost rodiny , to, ze deti maju otca po roku a hlavne partner stoja za to, ze chces ist do vztahu znovu.
Odpustenie je v kazdom pripade potrebne urobit, lebo hnev a horkost bude zabijat v prvom rade teba a tvoje srdce a odzrkadli sa ti na zdravi.
Takze zhrniem, urcite odpusti a upusti od pomsty, ale zvaz ci chces ten vztah obnovit znova.

oktoberka
18. júl 2014

neviem..mozno sa da odpustit....mozno zalezi od okolnosti,atd

ale dolezite je aj zabudnut ....a to ja napr.neviem ci by som vedela...asi nie...asi by ma to sklamalo,zranilo moju doveru...

pastelka74
18. júl 2014

zožerie ťa to za živa......tak ako mňa.....v konečnom dôsledku to vzalo smer : rozvod..... 😖 ..........po 9 rokoch to tu mám opäť....ale už som sa poučila,odpustila som,ale neostala som nič dlžnááááááááááááá 😀 😀 😀 😀 😀

zdena12345
18. júl 2014

priamo neveru som nezazila, takze tazko povedat. reci mozu byt hrdinske ale ked pride k lamaniu chleba- kde ist, co deti??? urcite stoji za to zvazit si to a az potom konat. moze ist o jednorazovy "ulet" alebo opakovane previnenie... tiez sa k tomu asi pristupuje inak, zvlast ak na nom vidno, ze ho to mrzi.
zazilasom nieco co nie je daleko od nevery a kym som na to neprisla bolo to opakovane niekolko mesiacov. plati presne to ze ODPUSTIT SA DA ALE ZABUDNUT NIKDY. takze teraz aj uplne najmensi naznak hocicoho, nad cim by sa bezne clovek nezamylsal, prezivam hrozne. hned davam do suvislosti "kraviny". moj ma hned na tanieri vsetky vycitky ak mi nieco prejde cez nos. ale o tom sme vedeli ze ak sa rozhodneme vo vztahu zotrvat, bez toho to u mna nie je mozne. hold dovera sa uz nikdy nevrati a zo mna sa stala harpia. ale zaroven sa odvtedy aj on velmi zmenil k lepsiemu, takze to malo aj "pozitivnu stranku"

mircalla
18. júl 2014

Zit sa s tym, ale uz to nikdy nebude ako predtym. nebudes uz doverovat, ako si doverovala

lucsyia
18. júl 2014

Odpustiť- áno, zabudnú- nezabudeš nikdy a stratená dôvera sa nikdy nevráti späť, nech už sa ten človek snaží akokoľvek.

zuzka38
18. júl 2014

vsetko sa da, ked sa xce a to aj v tomto pripade...
ja neviem ci by som to dokazala/xcela, este som neveru neriesila... nastastie

maria1989
18. júl 2014

všetko sa dá

almea
18. júl 2014

Neveru som neodpustila, ale vypustila ju z hlavy 🙂
Kazdy den sa deje tolko noveho, ze ak clovek nechce nespomenie si. Nevera boli, kym trva, ked clovek citi ze nieco nie je v poriadku. Ja nemyslim na to co bolo, a ked nas moj syn chyti okolo krku a povie tatinko, maminka ja vas tak lubim, som strasne stastna. Nevraviac o tom, ked ma objime moj muz, a vidim, ze to bol omyl a ze co sa stalo, bolo pre to, lebo sme po tolkych rokoch, ked uz sme nas vztah brali ako rutinu, potrebovali trosku preplesk. A tej hnusnej suke, co si myslela, ze zlakat manzela vycerpanej mamicky batolata je strasne jednoduche, ostali len oci pre plac.

22beba
18. júl 2014

odpustiť sa dá , len nikdy nezabudneš a stále ťa to bude mátať ☹

modrazaba
18. júl 2014

jednorazovu neveru by som urcite odpustila, sebe aj partnerovi 🙂 sustavne podvadzanie to je uz diagnoza a pacient nie je pouzitelny na bezny vztah

timotea244
18. júl 2014

Odpustiť sa dá,ale nikdy...nikdy nezabudneš...Keď to urobí raz,urobí to znova...a to nie je porekadlo ani príslovie,ale fakt... ☹

kofoluska
19. júl 2014

Na zaciatku si odpovedz na otazku, co je pre teba neverou. Pretoze kazda z nas, ci uz zazila neveru partnera alebo bola milenkou zadaneho chlapa, na toto odpovie inak. Kazda z nas ma povedzme iny prah citlivosti.
Za seba Ti poviem, ze sex s cudzou zenskou pre mna nie je nevera. Nevera pre mna je vztah s cudzou zenskou a je mi jedno, ci k nemu sex patri alebo nie. Ak by sa moj manzel zacal stretavat s inou zenou, travil by s nou cas, zamiloval sa do nej, spaval by s nou - to by som riesila. Pretoze tam by uz nas vztah evidentne neplnil svoju funkciu, z nejakeho dovodu by mu uz so mnou nebolo dobre a svoje potreby by si naplnal inde. Ci by som to ukoncila tazko povedat. Ak by sme si k tomu dokazali sadnut a povedat si, preco sa to stalo a ako velmi dolezita je pre neho ta cudzia zenska, ci na nu dokaze zabudnut atd atd atd, nebrala by som synovi otca, ale pokusila by som sa to dat do poriadku.
Ak by sa vsak len jednorazovo s niekym vyspal - nezaujima ma to. On s tym musi zit rovnako ako ja. Nie je to len o tom, ako sa ja citim (a nevidim dovod, preco by ma to malo ponizit - bola by to jeho hanba, ze nevedel svoje pudy udrzat na uzde), ale aj o jeho vycitkach a pocitoch.
A preco? Pretoze som stala aj na "opacnej strane barikady". Mala som par milencov, ktori boli zadani. Nehovorim, ze som na to hrda. Ale viem, ako to vnimali a co som pre nich znamenala ja a co pre nich znamenala ich partnerka. Kazdy do jedneho je stale so svojou vtedajsou partnerkou, maju rodiny a su spolu stastni. Povyrazili si, zistili, ze to nie je nic pre nich, pretoze ich kvarili vycitky svedomia, ukoncili sme to a kazdy sme sli vlastnou cestou.