Dnešný svet plný nevery

mirat
28. sep 2013

už viac krát som tu videl ako diskutujete o nevere a delíte ju na mužskú a ženskú.takže by som rád tomu niečo pridal.
Mužská nevera-samec si chce zaistiť čo možno najviac potomkov s čo možno najviac samicami.aby zaistil prežitie svojho rodu.(čo je iba inštinkt ktorý nám má pomôcť prežiť)
Ženská nevera-samica chce zaistiť svojím potomkom čo najlepšie podmienky na prežitie s čo možno najsilnejším a najperspektívnejším samcom.(k čomu nám pomáha aj naše úžasne podvedomie 😀 ktoré nám klame a zafarbuje skutočnosť len aby sme si splnili svoju biologickú povinnosť)
možno že sa to zdá trochu divné ale prosím neglorifikujte ľudí bo stále sme aj my iba zvieratka 😒 (toto všetko sa deje podvedome)
navyše tieto vlastnosti sa prejavujú hlavne u ľudí s nižším IQ.(čím nižšie iq tým bližšie ku zvieratkam 😀 ) a bude ešte horšie bo za posledných 100 rokov kleslo v západnom svete iq o vyše 14 bodov 😒 a budúcnosť nieje nijak ružová.bo tu máme úžasnú demokraciu a voličov ktorý nechodia voliť pre lepšie zajtrajšky ale preto že nejaký politik dá po hube inému.sľúbi čo môže.a nakoniec skutek utek(a o 4 roky mú to znova zožerú.)
no to by bolo na dlho to tu všetko rozoberať 😀
Takže hlavná téma tejto diskusie znie.prečo sme tak nezodpovední a hlúpi?(z čoho sa odvíja väčšina dnešných problémov)a ako to riešiť?teraz nemyslím politiku ani nič také 😢 skôr by som sa chcel zamerať na rodiny(ich problémy a fungovanie.)
Ps:prosím admina aby túto tému nepovažoval za spam.dakujem 🙂

sissy27
28. sep 2013

@mirat
Reportér sa spýtal manželov: "Ako to, že ste dokázali spolu vydržať 65 rokov? Žena odpovedala: " Narodili sme sa v časoch, v ktorých keď sa niečo pokazilo, snažili sme sa to opraviť, a nie vyhodiť preč..."

žiaľ žijeme v konzumnej dobe, kedy spotrebné veci vydržia akurát tak záručnú dobu a potom sa pokazí súčiastka, ktorá asi tvorí celú hodnotu danej veci a oprava je pomaly drahšia ako kúpa nového... a toto sme si tak nejak preniesli asi aj do vzťahov... je ľahšie nájsť si nového partnera, znova sa zamilovať, prežívať všetko to pekné čo začiatky prinášajú, neriešiť starosti všedného dňa, ako znovu si spomenúť, prečo sme sa zamilovali do toho, koho máme doma a snažiť sa to oživiť... svoje robí aj internet - častokrát sa radšej človek vyrozpráva anonymne na nete a potom to už nepotrebuje riešiť s tým, koho sa to týka, lebo duši sa uľavilo, keď je trápenie vonku, no a čo, že na nesprávnom mieste...

a riešenie? no každý musí začať sám od seba, nečakať, že sa ten druhý zmení zázračne sám od seba, treba mu ísť príkladom... a hlavne rozprávať sa spolu, aj o tých nie úplne príjemných veciach, a keď ten rozhovor príde z druhej strany, prijať ho, neurážať sa, ale vypočuť a niečo si z toho zobrať...

petraxy6
28. sep 2013

@sissy27 @mirat presne. keď je problém nič sa nerieši vzájomne. najlepšie je to cez iných ľudí a čo človek to názor, potom nastáva v hlave chaos a zrazu zistíš, že partner je fuč 😅

ematko29
28. sep 2013

@mirat človek má rozum a slobodnú vôlu,preto vyhovorky typu muž samec ainé bla bla bla keci,u mna neobstoja.Nevera je niečo čo sa velmi ťažko napráva ato by si mal uvedomiť jedinec skôr ako k takému niečomu dôjde.Na druhej strane nesúdim,nikdy neviem čo sa môže odohrať v mojom živote.Uff ťažká tema

kveta
28. sep 2013

@mirat Takze zlatokopky lovia bohatych podvedome? 😀

tinki
28. sep 2013

Okrem iného, k téme nevera, resp.výmena partnera. Ja stále tvrdím, ak je vzťah založený len na fyzickom základe, tak dlho nevydrží. A je mnoho takýto vzťahov. Dvaja sa zamilujú, potom chcú strašne rýchlo založiť rodinu, príde dieťa, ktoré otočí svet úplne hore nohami a vtedy sa ukážu hodnoty. A klapky z očí padnú. Potom tu vznikajú témy, manžel si s niekým píše, manžel nechce so mnou kupovať kočiar, nenávidím svokru ...
Podľa mňa je dôležité byť s partnerom aj ozajstným priateľom, s ktorým si podebatuješ, stráviš aj voľný čas, máš niečo spoločné..niečo spolu spravíte, spolu si pomáhate..Potom ak dôjde k nejakému flirtu, stačí si to užiť ako flirt, ako rozptýlenie..nemusí to zájsť hlbšie..Stačí sa zamyslieť..chcem to svojmu partnerovi urobiť? zaslúži si aby som ho tak ponížil/la? páčilo by sa mi, ak by to urobil on mne?

nymeria
28. sep 2013

@mirat preco sme taki nezodpovedni a hlupi? lebo mozeme. lebo vsade sa to propaguje ako normalna vec. Lebo clovek prijimanim vsetkych tych podnetov otupie. Sex sa na nas vali zovsadial. Dobre vyzerat je podmienka na uspech. vlastne uspech (v nasom ponimani kariera a zarobit strasne prachy za kazdu cenu) musis mat, inak si looser. Nikto sa dnes ako uspechom nepochvali 40 rocnym manzelstvom alebo dobre vychovanymi detmi.
nevera tu bola vzdy a aj bude, ale este nikdy nebola taka tolerovana. Ja si nepamatm, za mojich single casov, ze by sme povazovali za uspech zbalit zabezpeceneho a starsieho chlapa. dnesne baby sa na to pozeraju inak. jednoduchsie im je prist si na hotove, ako sa s nejakym studentom lopotit po privatoch a platit uvery. A uspesny muz, nuz ked sa mu ponuka, kto odola? aj pre neho je vecou prestize nova babenka, manzelka je uz okukana, znicena materstvom, nove masko je predsa nieco uplne ine.
Proste, zijeme v dobe, kedy je doraz na taketo hodnoty. a manzelstvo je staromodne.

tinki
28. sep 2013

@kveta myslím, že úplne vedome..myslím, že sú to ženy, ktoré vedia čo chcú. Sú si vedomé toho, že na to majú a idú si rovno za tým, čo chcú. Nechcú sa trápiť, chcú mať ľahký život, mať všetko, čo si kedy priali. Je to podľa mňa, ich životný štýl..

zanettta6
28. sep 2013

@mirat hmm,som tu nie moc dlho a velmi ma prekvapilo,ze i na tejto stranke sa tu najde aj mužs.rod.nič proti,klobuk dole..tak moj nazor na neveru,podelila by ju na par bodov,kazdy jednotlivec,ktory sa tak odhodla konat určite musi vediet prečo??bud si nevaži čo ma,bud sa len nasyti a tuži len zmenu,bud sa mu len buria hormonytak ich ukludni,bud mu rozum padne do nohavic,bud nevie skutočne lubit a nepozna lasku stači len to ukojenie atd atd vela by sa dalo pokračovat,najväčia chyba je podla mna,ze fakt si nie vždy važime jeden druheho,ani to všetko,alebo ani to malo čo mame..zistime to niekedy žial až ked to stratime a potom už môže alebo už je neskoro!!!Je to ludska hlupost,ktoru jeden ani dvaja ludia nezachrania,,niektorym ludom nič nieje sväte,nemaju žiadnu vieru,žiadne hranice pokial môžu,su benevolentní,skazení,sebeckí a vznika taky chaos aky je na celom svete,. 😔 skratim.Ak smiem vediet,čo ta priviedlo k tejto teme??

petraxy6
28. sep 2013

No niečo z úryvku jednej knihy HsB:
Kdy se naučím dost o lidských vztazích ? Je možné být šťastný ve vztahu k druhým ? Musejí nás druzí neustále napadat ?

„O lidských vztazích se nemusíš nic učit. Musíš jen ukázat, co už víš.

Ve vztazích s druhými budete šťastní, když jich užijete za účelem, pro který byly stvořeny, nikoli pro své vlastní účely.

Lidské vztahy se neustále mění; neustále od vás vyžadují, abyste vytvářeli a vyjadřovali vyšší aspekty svého já. Nikde je nemůžete vyjádřit bezprostředněji a čistěji než ve vztazích k druhým. Mimo lidské vztahy to nemůžete udělat vůbec.

Ve vesmíru můžete existovat (jako identifikovatelná entita) pouze skrze vztahy k druhým lidem, k událostem a místům. Pamatujte si, že v nepřítomnosti všeho ostatního neexistujete. Jste tím, čím jste, jedině ve vztahu k něčemu jinému. Tak tomu je ve světě relativity na rozdíl od světa absolutních hodnot – kde žiju já.

Jakmile si to uvědomíte, jakmile to hluboce pochopíte, ihned začnete žehnat každému zážitku, každému setkání a zejména každému osobnímu vztahu, neboť je budete chápat jako konstruktivní v nejvyšším smyslu. Pochopíte, že je můžete a musíte užívat k tomu, abyste mohli konstruovat to, čím skutečně jste.

Tato konstrukce může být bud nádherným stvořením podle vašeho plánu, nebo náhodnou konfigurací. Můžete být člověkem, který je výsledkem toho, co se stalo, nebo toho, co si sám zvolil. V takovém případě vytváříte své já vědomě. V takovém případě dosáhnete seberealizace.

Proto žehnejte každému vztahu a považujte jej za vliv, který formuje to, čím jste.

Chápu, že se ptáš na romantické vztahy. Proto mi dovol, abych hovořil specificky o lidských milostných vztazích - s nimiž máš takové potíže.

Když vaše milostné vztahy selžou, je to proto, že jste do nich vstoupili z nesprávného důvodu.

(Slovo „nesprávné“ je ovšem relativní výraz; to znamená něco, co se měří ve vztahu k tomu, co je „správné“. Bylo by mnohem přesnější říci, že „milostné vztahy selhávají, když jsou navazovány z důvodů, které nenapomáhají jejich přežití.“)

Většina lidí navazuje milostné vztahy s úmyslem spíš něco z nich získat než do nich něco přinést.

Účelem milostného vztahu je rozhodnout se, kterou část svého já chcete vyjádřit, nikoli kterou část druhého můžete získat.

Milostný vztah může mít jen jediný smysl - stejně jako život: a ten spočívá v tom, že se snažíte být tím, čím jste.

Je velmi romantické říci, že jste nebyli „ničím“, dokud jste nepoznali milovaného člověka, ale tak tomu není. Je to ještě horší, neboť to milovaného nutí, aby vám byl vším, čím ve skutečnosti není.

Protože vás nechce „zklamat“, snaží se dělat a být vším, co od něho očekáváte, dokud toho je schopen. Když přestane být schopen hrát roli, která mu byla uložena, začne vás nenávidět. Dochází k zlostným hádkám.

Nakonec, aby se zachránil (a aby zachránil váš vztah), začne se chovat v souladu s tím, čím skutečně je. Vy si však myslíte, že se „opravdu změnil“.

Je velmi romantické říkat, že se váš život naplnil, když jste se setkali s milovaným člověkem. Ale smyslem milostného vztahu není mít druhého člověka, který naplní váš život; smyslem je mít člověka, s nimž můžete sdílet svůj plný život.

Tohle je paradox všech lidských vztahů: abyste byli tím, čím jste, nepotřebujete druhého.., ale bez něho nejste ničím.

V tom spočívá záhada i nádhera, nespokojenost i radost lidského života. Je třeba hlubokého pochopení a naprosté ochoty žít v tomto paradoxu tak, aby náš život měl smysl. Velmi málo lidí to dokáže.

Když jste mladí a plní sexuální energie, většina z vás začíná milostné vztahy s velkým očekáváním, otevřeným srdcem a radostnou duší.

Po čtyřicítce se vzdáte svých nádherných snů a naděje a přestanete cokoli očekávat.

Tento problém je tak základní, tak jednoduchý, a přece tak tragicky nepochopený: váš nejkrásnější sen, vaše nejvyšší myšlenka, vaše nejmilejší naděje, to vše je zaměřeno na vaši představu o vašem milovaném, nikoli na jeho skutečné já. Zkouška vašeho vztahu měla hodně společného s tím, do jaké míry váš partner odpovídal vašim představám a jak dobře jste vy odpovídali jeho představám. Ale jedinou opravdovou zkouškou je to, jak odpovídáte svým vlastním představám.

Lidské vztahy jsou posvátné, protože vám poskytují příležitost realizovat nejkrásnější myšlenku vašeho já. Lidské vztahy selhávají, když je považujete za příležitost realizovat představu, kterou o vás má druhý.

Každý by se měl starat o své vlastní já - o to, čím je, co dělá a co má; co chce, co žádá a co dává; co hledá, co vytváří a co prožívá.

Ať se každý stará o sebe, nikoli o druhého.

To se vám může zdát poněkud divné, protože vás učili, že se máte starat o druhé. Ale já vám říkám: Vaše soustředění na druhého - vaše posedlost druhým - je příčinou neúspěchu vašich vztahů.

Čím je druhý člověk ? Co dělá ? Co má ? Co říká ? Co chce ? Co si myslí ? Co očekává ? Co plánuje ?

Mistr si uvědomuje, že na ničem z toho nezáleží. Záleží jen na tom, čím jste vy ve vztahu k němu.

Nejvíce milující člověk je ten, kdo je egocentrický.“

mima4
28. sep 2013

@mirat

Preco je tomu tak ako opisujes v uvodnom prispevku? 😎

Pretoze ludia/spolocnost sa odvratila a stale sa odvracia od Boha, od Bozich principov. Pre mnoho ludi dnes manzelstvo je len papier...tak co im brani najst si pomimo vztah, pripadne aj odist, zit trojako zivoty...rozviest sa, najst dalsieho cloveka na vztah..a takto "kruzit" cely zivot?? Ja osobne vnimam manzelstvo ako dar od Pana Boha, kde sa rozhodujem a DOBROVOLNE slubujem lasku iba jednemu muzovi az do svojej smrti. Kto to vsak dnes tak vnima? Ludom su tieto nazory na smiech, chcu byt moderni, chcu byt "in", nevnimaju manzelstvo ako zavazok vernosti na cely zivot, maju vymasirovane mozgy, ze je to len papier a tak sa aj spravaju. Ked je nieco pre nich papier, pristupuju aj tak k tomu... papier hore dole 😉

Dalsi dovod nevier je podla mna v presexualizovanej dobe. Sexualne zacinaju zit deti!!! Neraz 15-16 rocne a je to bezne, striedaju partnerov (aspon ja co si pamatam spoluziacky... ani jedna nie je z tym partnerom..zatial ani jedna nie je vydata). Sex tam, sex sem.... sexualna zdrzanlivost je na smiech... uz len pre trapky z kostola ako som ja 😀 a potom sa cudujeme, ze chlap sa vytoto so svojou kolegynou. Ak clovek nie je nauceny ovladat svoje telo, svoje tuzby a este je k tomu hecovany a podporovany spolocnostou... velmi lahko sklzne... tot moj nazor 🙂

petraxy6
28. sep 2013

To je opravdu radikální učení...

„Ne když o tom přemýšlíte. Nemilujete-li sami sebe, nemůžete milovat druhé. Mnoho lidí se snaží milovat sebe skrze lásku k druhému. Samozřejmě si to neuvědomují. Nedělají to vědomě. Dělají to podvědomě. Myslejí si: „Jestliže budu milovat druhé, oni budou milovat mě. Budu pomilování hodný a budu moci milovat sám sebe.“

Mnoho lidí se nenávidí, protože mají pocit, že je nikdo nemiluje. To je ovšem nemoc. Neboť bez ohledu na to, kolik lidí jim vyzná lásku, nestačí jim to.

Zpočátku vám nevěří. Myslí si, že od nich něco chcete. (Jak byste je mohli milovat jen proto, čím jsou ? Ne. To je podezřelé. Něco musíte chtít ! Co to je ? )

Snaží se přijít na to, proč by je někdo měl milovat. Nevěří vám a chtějí, abyste jim to dokázali. Musíte jim dokázat, že je milujete. Mohou od vás očekávat, že změníte své chování.

Když nakonec uvěří, že je milujete, začnou si dělat starosti s tím, jak dlouho si vaši lásku udrží. Aby si ji udrželi, začnou měnit své chování.

A tak se dva lidé doslovně ztratí ve svém vzájemném vztahu. Navážou vztah s úmyslem najít sami sebe a místo toho sami sebe ztratí.

Ztráta vašeho já je příčinou rozčarování v milostných vztazích.

Dva lidé se dají dohromady a doufají, že celek bude větší než součet jeho částí, ale pak oba zjistí, že tomu tak není. Mají pocit, že jsou míň, než byl každý zvlášť. Jsou méně schopní, méně vzrušující, méně přitažliví, méně veselí, méně spokojení.

Vzdali se toho, čím jsou, aby mohli zůstat spolu.

Tak nebyly lidské vztahy nikdy míněny. Nicméně tak je prožívá více lidí, než znáte.“

Proč ? Proč ?

„Protože lidé zapomněli, co je smyslem lidských vztahů.

Když zapomenete na to, že všichni jste posvátné duše na posvátné cestě, pak nemůžete chápat smysl lidských vztahů.

Duše přišla k tělu a tělo k životu za účelem evoluce. Všichni se vyvíjíte. Abyste se mohli rozhodnout, čím se stanete, užíváte svých vztahů.

Proto jste přišli na svět. V tom spočívá radost vytváření vlastního já. Radost poznávání vlastního já. Tomu říkáme sebevědomí.

Přivedli jste své já do relativního světa, abyste měli nástroje, které vám umožní poznat, čím skutečně jste. Jste tím, co ze sebe uděláte ve vztahu ke všemu.

Vaše osobní vztahy jsou nejdůležitějšími prvky v tomto procesu. Vaše osobní vztahy jsou posvátné. Nemají nic společného s druhým člověkem, ale protože se ho týkají, mají s ním všechno společné.

To je božská dichotomie. Je to uzavřený kruh. Proto není tak radikální říci, že „egocentričtí lidé jsou blahoslavení, neboť poznají Boha.“ Není tak špatné, chcete-li poznat nejkrásnější část svého já.

Proto vaším nejdůležitějším vztahem musí být vztah k vašemu já. Nejdříve se musíte naučit uznávat a milovat své já.

Musíte považovat své já za důstojné, abyste mohli za důstojné považovat i druhé. Musíte považovat své já za požehnané, abyste mohli za požehnané považovat i druhé. Musíte si uvědomit, že vaše já je posvátné, abyste mohli uznat posvátnost druhých.

Když zapřáhnete vůz před koně - což od vás vyžaduje většina vašich náboženství - a uznáte posvátnost druhých dříve než posvátnost vlastní, budete toho litovat. Nikdo se nikdy nesmíří s tím, že by někdo byl posvátnější než on. A přesto vás vaše náboženství nutí, abyste si to o druhých mysleli. A tak si to myslíte - ovšem jen určitou dobu. A pak je křižujete.

Ukřižovali jste (tak či onak) všechny mé učitele, nejen jednoho. Neudělali jste to proto, že by byli posvátnější, než jste vy, udělali jste to proto, že jste je za takové považovali.

Moji učitelé k vám přicházejí se stejným poselstvím, „Všichni jste stejně posvátní, jako jsem já.“

Toto poselství však neslyšíte; tuto pravdu nejste schopni přijmout. A proto se nikdy nemůžete skutečně zamilovat do druhého. Nikdy jste se totiž skutečně nezamilovali do svého vlastního já.

A proto vám říkám tohle: buďte stále soustředěni na své já. V každém okamžiku se soustřeďte na to, čím jste, co děláte a co máte, a nestarejte se o druhého.

Svou spásu najdete ve svém jednání, nikoli v jednání druhých.“

sissy27
28. sep 2013

@mima4 hm boha a vieru by som do toho neťahala... ja sama som ateista ako lusk, napriek tomu si vážim partnera, vzťah, manželstvo, človeka ako takého, dokonca aj svokru 😅 a poznám hodne takých, čo každú nedeľu ťahajú pána boha za nohu v kostole, ako tomu ja hovorím, a nemajú problém podviesť,oklamať, poohovárať, podraziť... potom sa z toho vyspovedajú a je to ok... takže ani to, že je niekto veriaci, neznamená automaticky nejaké hodnoty, rovnako ako ateista nemusí byť zákonite kurevník...

janinah
28. sep 2013

@mima4 súhlasím,stačilo by dodržiavať 10 Božích prikázaní /nič lepšie sa ani nedá vymyslieť/ a svet by bol o inom 😉

mima4
28. sep 2013

@sissy27
nechcem ist off topic ale dam ti jednu otazku. Pre teba clovek, co klame, ohovara, podvadza je veriaci??? To akoze na to "veriaci" staci navstevovat jednu budovu zvanu kostol? 😉

sissy27
28. sep 2013

@mima4 keď niekto chodí do kostola, modlí sa, v piatok mäso neje, krst, prvé sv. prijímanie, birmovka, všetko musí byť, sám o sebe hovorí, že je veriaci, tak ja mu to vyvracať nebudem... keď už sa niekto považuje za veriaceho, tak by sa mal podľa toho aj správať, žiaľ nepoznám osobne nikoho, u koho by to bolo reálne...

mima4
28. sep 2013

@sissy27
toto nie je tema o veriacich neveriach, ja som napisala odpoved autorovi ako to vnimam. Ale len tak strucne tebe, to co pises 23:02 - toto vobec ale vobec nemusi znamenat, ze clovek je veriaci, to je len nabozenstvo, neraz velmi vela ludi, co vsetko praktizuju, co si vymenovala, vobec nechapu podstatu krestanstva, veci robia zo zvyku. Spoznas to podla toho, ze plody ich zivota, ovocie, ktore prinasaju je skarede (maju milenky, holduju alkoholu, su vulgarni, kradnu, su falosni, ohovaraju,....). Clvoek ktory je veriaci, tak zije podla toho a prenasa to do vsetkych oblasti svojho zivota (rodiny, priatelov, prace, atd.). Jednoducho povedane, krestana poznas podla skutkov, nie nabozenskych obradov.

ale celym tym vobec nechcem povedat, ze veriaci = verny, neveriaci = automaticky smilnik, len si myslim, ze veriaci clovek, ktory sa riadi Bozimi prikazaniami, skor si uvedomuje podstatu manzelskej vernosti a manzelskeho zvazku. Je to moj nazor

sissy27
28. sep 2013

@mima4 ja viem že to nie je téma o (ne)viere... len si začala s tým bohom a nedalo mi to... lebo ako hovorím, ja veriaca nie som, ani krstená, ale to neznamená, že neuznávam žiadne ľudské hodnoty...

mima4
28. sep 2013

@sissy27 to som nepovedala 🙂
Ja som len napisala svoj nazor, ako to pocitujem, ale urcite su aj ateisti, ktori sa jednoznacne drzia urcitych principov ako napr. ty 🙂

sissy27
28. sep 2013

@mima4 no len škoda, že sú mi tie princípy v dnešnej dobe na h... 😝 ale aspoň sa môžem na seba kľudne pozrieť do zrkadla a nenapína ma 😉

tinki
28. sep 2013

@mima4 máš pravdu v tom, že veriaci..ale nie v tom, že každý veriaci je kresťan. Niekto verí sám v seba a to mu stačí mať krásny a spokojný život, nepotrebuje 10 prikázaní..
Je xy druhov viery. Nepáči sa mi škatuľkovanie a vyvyšovanie kresťanov nad ostatných ľudí..Ja sama som kresťaň..ale do kostola nechodím, mám skvelého manžela a zatiaľ si rozumieme.
Chápem, či si tým chcela povedať, ale je to také krátkozraké, zaškatuľkované tvrdenie..A po skúsenostiach, ktoré vidím okolo seba, by som netvrdila, že ľudia, ktorí sa riadia prikázaniami majú šťastné manželstvo..

zanettta6
28. sep 2013

@sissy27@mima4 dievcence,nema to vyznam,aby ste sa dohadovali vy dve medzi sebou,ide tu o každeho jednotlivy nazor na vec a to mame kazdy rozdielny,nebudeme si vnucovat kazdy svoj,jeden veri,druhy neveri,zlí ludia sa najdu v kostole aj mimo kostola,cierny aj biely,veriací aj ateisti,žial nikdy nehovor nikdy,..!kazdy môže zlyhat,bodaj by nie!!!

mima4
28. sep 2013

@tinki mrzi ma ak to vyznelo ako skatulkovanie. Je pravda co pise @zanettta6 nikdy nehovor nikdy 😉 ale tak ja osobne to vnimam tak ako som napisala.

sissy27
28. sep 2013

@zanettta6 my sa nedohadujeme 😉 len sme každá napísali svoj názor a na tom nie je nič zlé, ja som sa neurazila na ten @mima4 a myslím že ani ona na ten môj 🙂

janickacrazy
28. sep 2013

@sissy27 Mám taký istý názor ako ty, aj ja som neveriaca, ale uznávam nejaké morálne princípy, určite je nás takých viac 🙂

macamac
28. sep 2013

😕
z témy o NEVERE sa stala téma o NE/VIERE

baby, poprehadzovali ste si písmenká!!!! 😅 😀 😀 😉

kiki68
28. sep 2013

Jediny rozdiel medzi tym,ze kto co spacha je ten,ze krestan sa z toho moze vyspovedat,ale to neznamena,ze svedomie nebude hryzt aj toho,co v Boha neveri. Myslim,ze vsetci vieme,ked robime nieco zle,moralne zle,dobre mozno sociopati a tato sorta ludi to nevie,ale tam by som uz nezachadzala. A ano...chovame sa ako zvieratka,zial tak nam to diktuje priroda...aj ked na rozdiel od zvierat my sa parime hocikedy sa nam to zapaci a zvieratka len vtedy ak dostanu ruju,teda maju to najplodnejsie obdobie. Takze bud sme sa od tej prirody na jednej strane tak vzdialili,ze uz ani nepozname kedy to mame vlastne robit,alebo sme jednoducho inak naprogramovani a s tym vela nespravime. Len sa chovat podla stanoveneho moralneho kodexu v ktorom nas ludia okolo vychovavaju az do dospelosti. Este aj potom si mozeme urobit nazor aky chceme. Myslim,ze to,co sa deje je aj tym v akej dobe zijeme, velmi rychlej,dynamickej,den ma 24hodin a nam je to casto malo. Predtym to takto ludia nemali. Ked sa moja babicka zoznamila s dedkom,tak on sa na nu cely cas pozeral pocas jazdy v elektricke a vystupil na jej zastavke a ponukol sa,ze ju odprevadi. Ona za tym nic zle nevidela, vraj sa jej pozdaval. Keby sa to dnes stane mne,ze na mna civi nejaky chlapek v eline celu cestu a vystupi tam kde ja a este sa ponukne ma odprevadit,zacnem utekat,jacat,volat policiu,ze mam stalkera....cize tam je ten velky rozdiel,ze vtedy sa ti ludia nebali. Teda bali,ved svetova vojna nie je sranda a zazit by som to nechcela,ale stale to bolo o inom.

lulka12
28. sep 2013

@mirat No z môjho pohľadu sa veľmi nezdravo posúvajú hranice morálke a tomu čo udržiavalo aké-také hranice pre fungovanie rodiny...
Pred rokmi bol rozvod až posledné riešenie a dnes je prvé...
Milenky boli skôr utajované, lebo to narúšalo dôveryhodnosť človeka aj na pracovisku a dnes sú ukážkovou trofejou....
Život na "Hromádke" bol skôr ojedinelý a dnes je takmer pravidlom...
Inak orientovaný jedinci sa verejne neprezentovali a dnes sa im vytvárajú podmienky ako sa ukázať svetu....
Rodina založená na manželstve stráca hodnotu a striedanie partnerov už je pokladaná za bežné riešenie nezhôd....

Hodnoty na ktorých vyrastali naší starý rodičia sú nemoderný prežitok a puritánske názory , ktoré nás oberajú o slobodnú voľnu v rozhodovaní.... ☹ ☹ ☹ .To je krásny výraz pre chorý svet ☹ ☹ ☹

Čiže povrchnosť vo vnímaní vzťahu sa zúžila na to " čo mi vzťah prináša" a nie čo vo vzťahu dávam....
Egoistický jedinci tak nehľadia na to komu ublížia , ale čo získajú pre seba...
Neberie sa ohľad na deti ani partnerov , ktorým sme sľúbili lásku až za hrob... Ideme ďalej ak nám ničo nevyhovuje...

Bohužiaľ nasávanie chorých postojov a úpadku sa stále zhoršuje... Sexuálnu výchovu už vtláčajú pomaly deťom v škôlkach a hodnota rodiny bude čoraz viac nabúraná...

Čiže musím súhlasiť s tým Že lepší návod na pevnosť zásad v živote ako Desať Božích prikázaní nik nevymyslí...

@mima4
@sissy27

lula26
29. sep 2013

Nevera bola, je, aj bude!

danielahamar
29. sep 2013

@mima4 kto je boh, že Ti zaručí ok manželstvo? boh s tým ozaj nič nemá

mirat
autor
29. sep 2013

vedel som že ma nesklamete 🙂 skvelé napísane 🙂 som tu síce iba týždeň no za tú krátku dobu som dostal viac plnohodnotných informácii ako za x rokov na iných stránkach kde sa podstate preberajú iba bludy a ilúzie. 😒 som vám za to nesmierne vďační 😉

no čo sa témy týka tak je pravda že je to dnešnou dobou ktorá je plná možnosti ako urobiť dobre nášmu základnému JA čo je podstate sex,násilie,víťazstvo. a čo horšie už niesu ľudia toľko veriaci ako v minulosti takže ich nič neobmedzuje.(čo je ale trochu diskutabilne)ľudia chcú mať všetko rýchle rýchle a keď ich hračka omrzí tak utečú.viete si vôbec predstaviť ako bude vyzerať budúcnosť keď v dnešnej dobe sa polovica manželstiev rozpadá,ľudia ktorý sa kedysi milovali si nevedia prísť na meno a miesto toho aby sme prevzali osobnú zodpovednosť za svoje činy radšej utekáme.čo si z toho zoberú deti?ako sa vôbec naučia ako má vyzerať skutoční vzťah keď jediná fungujúca rodina je v tv.kto ich to naučí?nechcem teraz urážať alebo súdiť mužov a ženy ktorý sa rozviedli.ide mi iba o to prečo je tomu tak??? a čerešničkou na torte je naše školstvo ktoré okrem toho že je v katastrofálnom stave uprednostňuje výuku matematiky,fyziky,chémie atď čo je síce pekné ale podla mňa sú ďaleko dôležitejšie predmety ktoré sa odsúvajú na okraj a to etika a občianska náuka.veď ak sa deti nenaučia správať a pohybovať vo svete keď ich to rodičia doma nenaučia. tak kto ich to potom naučí???potom to tak vyzerá že miesto toho aby mali deti za vzor vlastných rodičov ich nahrádzajú vymyslené postavy z filmov,hier atď.

túto tému som práve preto založil aby sem diskutovali o probléme v dnešnej spoločnosti ktorá mňa osobne ťaží najviac.
(rozvod,nevera,atď) z čoho by sme si všetci mohli vziať do života nové myšlienky,prejaviť tu svoj názor a trochu sa aj vyrozprávať.mňa osobne by zabilo ak by moja budúca manželka(ak nejaká bude 😀 )ma podviedla alebo sa nebodaj do niekoho zamilovala a rozviedla sa so mnou ☹ a preto chcem vedieť prečo sa také veci dejú.ako sa majú k sebe správať partneri a ako vznikajú krízy v partnerstve.čo je v živote dôležité?napíšte proste všetko čo si myslíte že by sa človeku mohlo hodiť do budúcnosti a z čoho by si mohol vziať príklad.poprípade ako sa vyvarovať problémom. ps:dakujem vám za vaše odpovede.veľa to pre mna znamená 😎 pps: možno by vás mohlo zaujímať video z filmu COOLTURA ktoré nájdete na youtube či mojevideo. myslím že to pán moc dobre povedal.