Je i váš manžel bordelár?

zutera
5. nov 2013

Ahojte zienky, nechci si stěžovat, ale chci se zeptat či i Váš muž je takový bordelar jako můj? Mm je úžasný chlap (to vím jistě-jsem podruhé vdaná tak mám s čím porovnávat 🙂 ), v domacnosti mě pomáhá v rámci normálu, děvčatam se věnuje, má nás velmi rád, nepije, nekouří...ale jen neskutocny co se pořádku tíče.Už druhý týden štrajkuji a neuklizim mu ten bordel co má ve spalni a výsledek? Přes jeho papírky,lejstra, šroubecky, dokonce i náboje-naštěstí vybite, pohozene trička, nohavice atd se nedá projít ani k posteli! Já nejsem sterilní, ale co je moc to je příliš. Co s ním? Taky to máte takto doma? Nepoznáte nějaký ,, fígl" jako na něj? Díky. Pěkný večer?

svano
5. nov 2013

Ten môj je úplne ukážkový bordelár. Neporiadok má všade kam sa pohne. V garáži, v aute, v skrini, na pracovnom stole. Komické je na tom, že rád o sebe rozpráva ako o vzore poriadkumilovnosti. Príkladný poriadok má jedine v účtoch, na čo zasa ja vlohy nemám. Snažila som sa ho za tých dvadsať rokov čo sme spolu v tomto smere zdokonaliť, ale moje úspechy boli takmer zanedbateľné, tak som to kvôli pokoju v rodine časom vzdala. Veď čo ma nezabije, to ma posilní 😀.

maca_p
5. nov 2013

bordelar som u nas ja. on vsetko punickarsky uprace, ze to nemoze nasjt ani on, ani ja. uz tyzden hladam ortopedicke vlozky do topanok najmensieho 😲 😝

juliana77
6. nov 2013

@zutera Co s ním?
No už nič, je to tvoj muž a sama si napísala, že je úžasný chlap. 😉 😉

zutera
autor
6. nov 2013

@svano tak jako u nás. Ten má v uctech takypořádek 🙂 .A jako vidím moje snaha o jeho napravu je naprosto zbytečná tak to nechám tak.Děkuji za komentáře 😉

zuzulienka1973
6. nov 2013

@zutera Ale takeho bordelara ako ja, nema ziadna.Radsej ani pisat nebudem.No des.

zutera
autor
6. nov 2013

@zuzulienka1973 tak vidím že je to skoro všude stejné 😀

kikuleenka
6. nov 2013

@zutera na to asi nie je 'liek'...myslim si to preto, ze ja sama som taka, sice mame cisto, na spinu som alergicka, zato co poroztahujem, trva aj tyzden , kym postupne poodkladam na miesto, ak to teda medzicasom nespravi muz (nikdy mi to vsak nevyhadzuje na oci, skor si zo mna zato sem-tam robi zarty a som mu za to moc vdacna)...neznasam to na sebe...ked ma chyti snaha zmenit to, tyzden mi vydrzi a potom zase sup, roztahujem veci a nechavam tam, kde mi 'z ruky vypadli'...je to proste povaha a musel by naozaj sam chciet to zmenit...

laskonkakaty
6. nov 2013

U nas tak isto.O deti sa stara,co mu poviem spravi,pomôze,ale v spalni necha tricka,ponozky,,na prac.stole tolko papierov,az to pomalicky pada.... 😀 Ked mu poviem alebo sa opatrne spytam,,ci je s tym spokojny"vtedy to uprace.TO SU PROSTE CHLAPI!!!!cest vynimkam!

sono2
6. nov 2013

Skús ho poprosiť, aby ti pomohol upratať ukáž mu ako to urobiť a potom ho nechaj. Potom ho pochvaľ, že ako to úžasne urobil a že ti pekne pomohol. Možno to pomôže. Musíš mu to ukázať ja som teda môjho muža dosť naučila. Od vešania uteräka, ponožky, aj mi už aj pomôže aj s varení m. Vždy mu poviem, ako to perfektne tie, aj keď to tak celkom neni. Ale aj tomu som rada...

zutera
autor
6. nov 2013

@sono2 skusim to jako radis.Třeba ty ,, velechvali"zaberou. 🙂

zutera
autor
6. nov 2013

@laskonkakaty to by si ti naši chlapy mohli ruky podat 😀

nice202
6. nov 2013

moj je taky isty bordelar....ale on nerozumie telepatii, cize ak nieco od neho chcem, tak mu to poviem a spravi to, alebo si uprace.....inak tiez je skvely, dobry a mily chlap 😉

linda20111
6. nov 2013

@zutera Ahoj, aj moj je taky, vsade nechava za sebou veci, ide z detskej cez chodbu, cez spalnu, obyvacku a predsien, vsade najdem nieco co zo seba vyzliekol alebo mal v ruke a polozil.. normalne podla toho sa da sledovat cesta kade isiel.. a v garazi?? ani nehovorim... len nedavno si to tam "upratal" a nevedel najst sadu srubovakov a so mnou sa hadal ze to ja som niekde dala.. potom to nasiel v kuchynskej linke a spomenul si ze to tam on sam dal ked k nam mala prist navsteva a narychlo sme upratovali. Boli sme na nakup a pacilo sa mu jedno tricko, ze si ho chce kupit.. Ja som mu hovorila ze take iste ma doma a on sa nedal presvedcit, tak si musel kupit.. Doma samozrejme som nasla aj to druhe, ukazala som mu ho az potom uznal ze som mala pravdu. A akurat vcera to tricko hladal, no nevedel najst ani jedno!! Taky je bordelar.... O tom ze v aute nevysaval a neutrel prach uz asi rok sa az hambim pisat.. Naposledy bolo auto poriadne cistene ked som bola tehotna minuly rok v lete a som mala cas tak som ho krasne vycistila, palubovku vylestila tym sprejom, skratka bolo ako nove.. a on na druhy den isiel s autom na ryby... vies si predstavit ako to auto vyzeralo? Vtedy som povedala nikdy viac!!! Ale inac mi zvykne pomahat, ked mu poviem co ma urobit tak to urobi, napr. ked ma povysavat, pozmyvat podlahu.... Ale asi to nikdy predtym nerobil, kedze s tou jednou handrou pozmyval cely dom bez toho aby ju vyplachol :D :D :D Mohla by som pisat do vecera take nelogicke veci co on niekedy robi, ja sa na tom niekedy strasne smejem a niekedy sa samozrejme hnevam ked ma velmi nazlosti 🙂 Neviem ci sa s tym da nieco robit, vysvetlit mu, ukazat co ako, ale aj tak si vsetko nezapamata... :/

zutera
autor
6. nov 2013

@linda20111 Jsi mě totálně rozesmala 😀 😀 😀.Jako kdybych o mém manželovi četla. Nemáme to s nima jednoduché, ale jak já říkám zaplat pambu za ně 😉

linddi
6. nov 2013

@linda20111 presne ako keby som čítala o tom svojom!!!! ale že úúúúplne všetko 😀 nie sú dvojičky? 😀 😀 😀

linda20111
6. nov 2013

@linddi No ktovie kade behal jeho otec za mlada 🙂 🙂 Pozri aj my sme tu menovkyne na MK 🙂 To asi nebude nahoda 🙂 🙂

lubikan
6. nov 2013

no jesmaria....... a aky.....mna ani rozhadzane veci tak netankuju,ako ked robi hrubu robotu...nieco zdvihne zo zaprasenej zeme-samozrejme aj s prachom,vlasmi,omrvinkami a nie ze by to oprasil,on to take zas****ne schova do skrine.....ked upratuje kuchynu,ten zaprskany,zamasteny sporak umyje(rozumej raz pretre) len cistou vodou a potom pokracuje tou handrou na linku...

a ja uz som skusala jeho spinave ponozky vesat po lustroch.....ale kde,len sebe som narobila robotu

linddi
6. nov 2013

@linda20111 ozaj, to som si ani nevšimla 😅

cecil36
6. nov 2013

Moj prvy muz bol taky, ze ked som sa vratila z prace, vedela som presne vystopovat kade sa po dome presuval. Zacalo to topankami v chodbe, pokracovalo ponozkami na schodoch a vsetko koncilo pri chladnicke 😀 Bolo to na nervy, lebo som si nemohla priniest ziadnu navstevu bez toho, aby som neskontrolovala ci sa mi v kuchyni nepovaluju pouzite slipy. 😝 Moj druhy muz je kominkar, take kominky v skrini a uhladne ulozene veci nemam ani ja a to som dost pedantna osoba. Toto ho naucila svokrus a doklepla vojencina. Skoda, ze ti dnesni muzi na nu uz nechodia. Moj tvrdi, ze to bola skvela skola zivota (a prezitia 😀 )

miku1
6. nov 2013

@zutera Môj muž bol vojak 🙂 Asi k tomu už viac napísať nemusím....🙂 Takže u nás zásadne upratuje manžel, lebo vraj on to vie najlepšie, dokonca sa naučil aj žehliť, nakoľko občas nestíham, a kopa prádla v obývačke pripravená na žehlenie mu už išla mierne na nervy, na moje pokyny v telefóne už skúšal aj prať....takže ja sa na svojho muža nemôžem v tomto sťažovať. Jediné čo neznášam keď robí, je vešanie prádla, lebo to na tom balkóne vyzerá ako čistá katastrofa. 🙂

parker36
6. nov 2013

Zienky... asi to mame doma vsetky.... Tu uz len zalezi na miere nasej tolerancie, kolko znesieme 😀 Moj pre zmenu nechava za sebou okrem ineho vsade a vzdy plechovky po zemi a mna ide z toho "roztrhnut"... akoby bola u nas denno-denne zurka. Moj mi na to s kludnym svedomim odpovie, ze je predsa chlap... no co urobite? 😀

lubikan
6. nov 2013

@miku1 ti zavidim ☹ ☹ ☹ .....ten balkon aj u nas...navliecky naruby,a ako chyti,tak zavesi...

ked si potreboval oprat,sme mali tichu domacnost,a nevedel ako nato,za mnou nechcel ist....no ta jeho nervozita bola fakt k pobaveniu....zavolal si k sebe deti,akoze sa strasne s nimi rozprava,pocas nakladania pradla do pracky,poskakoval,obkecaval,co a ako robi,ze aby aj deti vedeli,piskal si.....on ked si piska-to vzdy ked sa nebavime a on si s niecim nevie rady a nemoze za mnou prist 😀 😀 😀

adulik75
6. nov 2013

@svano no ja som to tiež už vzdala...občas ešte skusim...no ked to nejde vzdam to zasa....

zutera
autor
6. nov 2013

MM byl na vojně, tak nechápu že cosi nepochytil 🙂.Jen to bude asi tím že odcházel z domu až jako 34ročný a doma byl zvyklí na full servis. Mám fantastickou svokru, ale toto prostě nezvládla 😀.

adulik75
6. nov 2013

@zutera myslim,že to tym nebude.....chlapi su v tomto hrozni,čest vynimkam

miku1
6. nov 2013

@lubikan Aj ja si občas závidím 🙂 Ale tak má iné veci, ktorými ma fakt vytáča 🙂 Napr. keď si idem vziať niečo sladké, slané, alebo hocičo zo skrinky na sladkosti, tak mi pod rukami zašuštia prázdne obaly od keksíkov, cukríkov,.....on to "potajme" vyžiera, a potom si ani nestihne všimnúť, kedy si zobral posledný kus, a tak ostávajú prázdne obaly naďalej položené v skrinke s ostatnými dobrotami. Sladkosti neschovávam pred deťmi ale pred ním. V živote som nestretla chlapa, ktorý by mal tak rád sladkosti ako ten môj.

linda20111
6. nov 2013

@miku1
@zutera moj bol tiez na vojne, dokonca bol 6rokov profesionalny vojak, tak ja nechapem preco sa to na nho nenalepilo... Asi je tiez na vine svokra 🙂 🙂 🙂

miku1
6. nov 2013

@zutera Asi bol tvoj manžel na vojne, tak ako každý bežný chlap. 🙂 Ja som to mala asi upresniť, môj bol profesionálny vojak, a tých 20 rokov uňho zanechalo teda riadnu stopu, čo sa poriadku týka 🙂 On keď pratá, tak ja vždy zbalím deti a idem k našim, bývajú o 4 posch. pod nami. A mama ma vždy privíta otázkou : Ten váš tatik už zase pratá? On fakt nie je normálny 🙂 "

miku1
6. nov 2013

@linda20111 Tvoj manžel stihol včas ujsť 🙂

zutera
autor
6. nov 2013

@adulik75 a si představ že já mám švagra který je právě ten co udržuje domácnost v cajchu.Vždycky se mužů umlátit smíchy když švagrina zapoti ,, vem si talíř, nebo jak namrvime tak nás tato dorazí. Zas na druhou stranu je to děsný morous.Za to mm je veselá kopa a spousty kamaradek k nám jezdí kvuli tomu jakej je srandysta 😀 .