Je normálne, keď mi toto povie snúbenec?

marina24
18. feb 2015

prosím vás,poradte mi,mám niekolkoročný vzťah s partnerom,zasnúbili sme sa,prirodzene sú medzi nami problémy,ako v každom vzťahu,niekedy väčšie inokedy menšie,ale v posledných mesiacoch,(predtým to nerobil) mi hocičo dokáže povedať.dosť často sa hádame,hádky vyprovokujem ja,on je nehádavý typ,je však cholerik,ktorý je stále v strese,ma stresujúce zamestnanie,dosť výbušný a pod,nikdy nie je pokojný a vyrovnaný,ale práve naoopak. 😢 kedže som NEMALA odvtedy vzťah,a ani on,neviem,som neskusená,nezrelá,a najmä mi nemá kto poradiť,nemám sestru,nemam nikoho,kto by vedel poradiť,o tomto.a kamoškám o tom nehovorím. on vyrastal medzi samými chlapmi,a troma bratmi,možno preto berie hrešenie ako niečo uplne bežné a normálne :(neviem si dať s týmto rady,vadí mi to veľmi a trápim sa v poslednýdch mesiacoch.
je celkom bežné a normálne,ked napríklad...dajme tomu ..napečiem šišky,a vynukujem ho trikrátech si dá,že su vyborne,a tak,a on mi povie,že nechce a potom,ked to poviem štvrtý krat tak mi povie," bo*a kolko krat som ti povedal,že nechcem "? další prípad..prihoreli mi zemiaky,lebo som musela ist na toaletu,ale len trošku,dali sa jesť a on mi na to povie " bo*a,prečo ti prihoreli,čo sis nimi robila,kam si šla ?"
ono niekedy je to povedano miernym tonom,niekedy zurevejším,hnevlivým...on strašne často používa nadavky a tie najhoršie,a najma boa ,to je jeho najoblubenejšia nadávka.inak je to milý chlap,priemny,aj nežný vie byť..normálen sa tak,ale rozpráva doma :(( a preto asi si to dovoluje,no mna to veľmi mrzí a trapi,povedala som mu,vždy mu poviem,že sa ma to dotklo,ale on tvrdí,že " predsa mne nevynadal,ale len tak to berie ako citoslovce"... ☹ ☹ je pravda,že mne nikdy nepovedal,že som pi ..alebo čo,ale aj tak ma toto hnevá,prečo proste nemože sa ma normálne opýtať,že "nechcem tie šišky ",alebo podobne,ale prečo tam musí použiť tu nadavku ?kedysi pred rokmi takýto nebol..viem,že žije stále v strese a ma nervy :(ale ..neviem,či je to to pravé orechové,kedže som nikoho ,žiadneho chlapa ešte nemala,tak je to bežné chovanie ? nepočula som niekedy,že by moj ocino zahrešil mame takto,alebo že by hrešil,a on hreší každý den :(poradte ,ako ho to odnaučiť.mam sa vobec za to uraziť,či ?ako to je ?som zmatena,neviem,čo je normalne a čo už nie.

esterba
18. feb 2015

@marina24 u nas to normalne nie je, mm sa vyjadruje trochu nesuvisle, ale slusne 🙂 Osobne by som takyto slovnik nezniesla. Nie som partak zo stavby, ale jeho manzelka.

marina24
autor
18. feb 2015

no č baby už spíte,či ?:( neviete poradiť?alebo ste také niečo ešte nezažili ?:(

ja neviem,či to dobre pochopíte,ale mne sa proste zdá,že :( to mieri tým na mna,že mi hreši proste smerom ku mne,ono je pravda,ze ja som mu pocas mega hádky povedala,že sa sprava ako prijeba**y ,ale ..:(to bolo počas hádky a potom som sa ospravedlnila,dosť viem vybuchnuť aj ja,ale toto sa mi od neho nezdá pekne,ked mame pohodovy den,relax,sme sami doma,mame sa fajn,a on mi toto povie ?akoby bez mihnutia oka,alebo trebars ...sme na nakupe,autom,ja soferujem,vypnem zodpovedne svetla na aute..lenže potom on sa ešte po nakupe zdrzi vlekárni a ja už idem do auta,medzičasom zapnem ako prve svetla ..on to zbadal a vravi mi ...akože tichym tonom,ale .zabolleo ma to.." do pič * ty si nechala zapnute svetla ??" a ja mu na to vravim,ze preboha nie,ved ja som ich teraz az zapla....a potom sa ospraveldnil,ale proste :/neznasam to

marina24
autor
18. feb 2015

@esterba ale on sa tak nevyjadruje stale,ale iba niekedy a najma posledne mesiace ,čo vidím :(
proste je vulgarnejší,ale on nerobí na stavbe ..je dokonca vystudovany pravvnik 🙂

jolly84
18. feb 2015

@marina24 neviem, kto je tu blbsi,prepáč.......

esterba
18. feb 2015

@marina24 ved ja som to nemyslela tak, že robi na stavbe, to bolo prirovnanie. Vystudovany pravnik by sa duplom mal spravat slusne. Ked sa bavi s klientom, tiez mu povie "boha, co ste to porobili, do p...?" Si ty menej ako klient?

marina24
autor
18. feb 2015

@jolly84 neviem,ako si to teraz myslela :(nehnevaj sa,objasniš mi to ?

@esterba aha,prepáč,no ved práve,že mal by sa chovať normálne,ale vždy veľa hrešil,a najma medzi bratmi,tak to nič iné nepočuješ,len hrešenie do pič ..a boh ...nič ine...asisa správa,ako jeho bratia ..ale vobec celkvoo,dosť hreší,no na to som si privykla,len sa ma mierne dotýka,ked on hreší smerom ku mne ..neviem,či rozumieš,a neviem,či si to "može " chlap dovoliť,alebo nie,vždy sa ma to dotkne a vždy mam slzy na krajičku,a nikdy sa neospravedlní,lebo vraj to nie je myslené na mna.že nikdy ma neposlal do p...tak čo sa "sťažujem "že tu nadavku boa berie ako...do riti ..že to je to iste ...

marina24
autor
18. feb 2015

ono je pravda,že ja v navale hadky mu poviem,že vieš čo,chod do riti radšej,ale prirodzene nemyslím to tak,no ked ma vytočí,čo sa stáva pomerne často,tak to poviem,on v zachvate hádky mi nikdy nepovedal nič zlé,takto slovne,len ked je vytočený na inych tak mne toto povie,alebo ked nema zrovna naladu...no nemalo by to asi takto byť...
ale kedysi si to nedovolil :(hm....:(

cervenaruza123
18. feb 2015

@marina24 ked je to jeho normalny slovnik, tak on tym pravdepodobne nic nemysli, proste je zvyknuty tak rozpravat stale, ze si to ani neuvedomuje. Na zaciatku vztahu sa kazdy viac kontroluje, aby to nepokazil, casom sa zacnu prejavovat viac aj nase neprijemne zvyky, nie sme schopni to tak dlho kontrolovat. Napr. moj manzel niekedy pouzije take slova, ze len usta otvorim, lebo na taky slovnik nie som unho zvyknuta. Stane sa to vtedy, ked ho nieco necakane nastve, prekvapi, ked sa teda nekontroluje, ale reaguje priam reflexne. Pritom viem, ze v spolocnosti kolegov aj hresi a podobne, ale pred zenami tak vraj nerozprava (otazne je dokedy :-P). Viac ako slovnik by ma trapilo, ak by na obycajne veci reagoval uplne nervozne. Slovo zrani, ale vzdy je to len slovo, ale ak pri obycajnych veciach vybuchuje od zurivosti, tak by som sa velmi zamyslela nad vztahom.
Napr. moj manzel musi kazdu vec ohundrat, povedala som mu, ze mi to vadi, snazi sa, ale samozrejme neda sa cakat zmena zo dna na den. Ked snubencovi vysvetlis, ze ti je taky slovnik neprijemny, tak by to mohol pochopit a aspon to obmedzit. Ale ako pises, kedze byva nervozny, bude to prenho o to tazsie.

esterba
18. feb 2015

@marina24 spravne som pochopila, že toto je tvoj prvy partner?

marina24
autor
18. feb 2015

@cervenaruza123 ano,presne si to vystihla,totiž najma doma sa tak rozpravaju s bratmi :( nemysli tym samozrejme,že ma chce uraziť,aj to viem,ved mi to neraz povedal,že on tým nemysli,že ako na mna ,ja chapem,a viem,že sa na začitku vzžahu kontroloval,a teraz už nie.a je mi jasné,že sa kontroluje pred klientami aj kolegami,ale nechce sa mi veriť,že proste smerom ku mne je to namierene,kedysi nebola..a ano,presne tak to spraví .! uplne si to vystihla,lepšie som to nedokázala povedať ,vidno,že mas prehlad velky v tomto,ked ho niečo naštve a priam reflexne to povie ! uplne spontánne mu to ide z ust .neuvažuje asi nad tým,lebo napríklad,dajme tomu vieš v akej situácii mi to povedal ?aj ? ..že sme sa blaznili na lade ,ked sme korčulovalli,sme sa pretekali,kto bude prvy pri cieli a ja som skaredo spadla na hlavu ..a on uplne spontanne jeho prve slova..lebo sa zlakol .." bohaaa ,čo ti je,nič ti nie je ?volam sanitku,alebo ?" ..ale povedal ako prvé nadavku ..ani moj snubenec pred ženami škaredo nevraví ..
no obyčajne veci ..su to,podla mna tie sísky a zemiaky ..boli obycajne veci :( a pritom to spravil ..:( zraní ma to vždy strašne..akoby mne povedal .." si neschopna pi .." ..dajme tomu pri tých zemiakoch

cervenaruza123
18. feb 2015

@marina24 citam teraz reakcie. Ked ty ho posles do riti v navale zlosti a to tak nemyslis, tak by si mala chapat, ked on zahresi zo zvyku a nemysli to tak. Aky je v tom rozdiel? Mna osobne by sa viac dotklo, keby ma niekto v navale zlosti poslal do riti, lebo ocividne je na mna uplne nastany, ako ked v klude zahresi, lebo viem, ze to je len jeho slovnik. Druha vec, ked ty hoci len pocas hadok pouzijes hoci len raz za cas taketo tvrde slova, tak nemozes cakat, ze on ich potom nebude pouzivat, prave naopak. Ak ty, ako zena, ktorej tvrdy slovnik vadi a uraza ju, nie si schopna sa ovladnut v tom, aby si mu namiesto prij.bany povedala napr.normalny, tak to nemozes cakat od neho. Ja osobne mam skusenost, ze veselo hresiaci spoluziak si predo mnou nedovolio hresit prave z dovodu, ze ja som nikdy nehresila a to som ho o to ani neprosila, sam mi povedal, ze kedze nemam rada taky slovnik, nebude ho pouzivst. Pred ostatnymi spoluziackami hresil akoby nic

marina24
autor
18. feb 2015

@esterba ano,je,preto neviem,či je to bežné,alebo či nie,som z toho dosť smutná.lebo som nič predtým nezažila.len otec viem,že to mame nikdy nepoveedal,

janka279
18. feb 2015

@marina24 sama mam stresujuce zamestnanie a niekedy potrebujem pokoj, vypnut hlavu, myslienky. A keby si sa ma 4-krat opytala, ci nechcem sisky, asi by som tiez vybuchla. 🙂 Hlavne po "vydarenom" dni v praci. Raz sa opytam a beriem na vedomie odpoved. Nema priatel tazsie obdobie v praci, ze reaguje tak vybusne? Do znacnej miery to vyplyva aj z povahy cloveka. Ale rozhodne to nie je v poriadku, ak to robi casto a uz vobec nie, ked vie, ze ti to vadi.

cervenaruza123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marina24
autor
18. feb 2015

@cervenaruza123 no lenže ja mám trošku problém vieš,ja mám hysterické zachvaty :(a nekontrolujem s avtedy,čo hovorím a poviem,mám to potvrdené lekárom:(žiaľ..mam slabšiu psychiku ...
ano,tomu prirodzene rozumiem,že ked ja použijem take tvrdé slová,(ale naozaj t bolo po niekolkohodinovej hádke a v stave som bola takom,že :(( hysteria strasna) lebo išlo o vaznu vec..a preto som mu to povedala ..asi desatkrat som mu povedala " normalny " potom už aj "prij..y " ..mrzelo ma to,ja som sa ospravedlbila,že ked sa rozčulim neviem,čo mi ide z ust ..a on to pochopil ..ale on sa nikdy proste neospravedlní,hoci vidí,že ma to vzalo.
chapem tomu tichemu zahrešeniu ..ale je to proste na situácie v ktorých som ja zapletena,to ma boli najviac :( keby to povedal na hocičo,ok..ale smerom ku mne nemusí a najma take banality :((( čo mi potom povie v horšej situácii hm ?
nad tým sa tiež zamyslam..

marina24
autor
18. feb 2015

@janka279 nerobí to často,ale niekedy áno,a to je tak...ono skôr on sám si vytvára stres a stresuje sa pre prkotiny,on je taký stresor dosť ..preto je stále pod tlakom,a tak reaguje ale vyplyva to samozrejme aj z jeho cholerickej povahy ..
vie,že mi to vadí ,prirodzene :(ale nič s tým nerobí ..asi to nedokáže ovladať,je to jeho bežne slovo,ako dobry den

marina24
autor
18. feb 2015

ešte v nejakej mega vypatej atmosfere by som pochopila,kebyže mi to povie,ale ked sme uplne v pohode v ten den,mame pohodu,sme na dovolenke,a on mi toto povie,akoby nič ?tie zemiaky napriklad boli na dovolenke ..prečo proste mi poveedal do pi....ked jednak ani len nemal dovod,lebo nezhoreli,a jednak som za to ani nemohla,lebo som odbehla len na minutu na wc,lebo som musela,a nič takeho sa nestalo proste,alebo včera..tak robila som si kavu ,ale potom sa mi nejak nezdala,asibolo mlieko už stare,tak som trošku ju ofrfala,že mi nechuti a tak,a on an to že ..uplne akože v pohode .." boha a tak načo si si ju robila,ked ti nechuti ?" akože "milacik,naco si si ju robila "?tiež sme boli uplne v pohode doma,nič ,no stres ..a tak...ešte aj pekny vydareny den sme mali ,,,smiali sme sa....nenervacil ...a toto mi povedal ..

marina24
autor
18. feb 2015

tým som chcela povedať ,že nehovori to len v tych vypatych situáciach,ale niekedy už aj v bežnýcch ...on to naozaj asi berie,ako ahoj ....:((((( a to je velmi zle ..ja napriklad mu to nikdy nepoviem,ked nie som rozculena,tak mu ničzle nepoviem :( ani len toto ,čo mne on ..ked napriklad,niečo poserie..ako ja s tými zemiakmi,tak keby to spravil on,ja sa zasmejem,že mu prihoreli a uvarime dalšie,a idme v pohode..keby ma nukal stokrat siskami,tak mu nepoviem,do pi ..nechcem ..poviem mu ...že niee a dosť ..ako hovorím,ked ma stokrat niečím nuka on ..ale nepoviem do pi....
naozaj hreším,len ked som mega rozčulena ,ale on to používa ako bežny žargon a prejav:(všetci chlapi hrešia,ale no niektorí asi viac ako je normálne :(

janka279
18. feb 2015

@marina24 neporovnavaj to s tym, ako by si reagovala ty. To je najvacsia chyba. A robi ju vela ludi. Vsetci sme nejaki. Mame svoje povahove vlastnosti a reagujeme v roznych situaciach inak. U nas som prave ja ta vybusnejsia. Moj manzel ma svatu trpezlivost. Ja si to uvedomujem, viem, ze mu to vadi, tak sa snazim tlmit to. Ja napriklad neznasam, ked sa ma niekto opakovane pyta tu istu otazku dookola. Takto to robia svokrovci. Ale trenujem sebaovladanie. Ked sa opytaju opakovane, uz sa len usmievam a nic nehovorim. 🙂
Viem si predstavit, ze ti to vadi. Ale zda sa mi, ze si uz na to az prilis upata a tym padom to vnimas velmi vyrazne.

estrella5
18. feb 2015

nečítala som celé a nezvyknem už prispievať do fóra, ale....
1. nenadáva tebe, ... adresuje to "do vzduchu"
2. ty tiež nadávaš - a pre mňa o to horšie keď máš plus k tomu hysterické záchvaty.. (že to máš potvrdené lekárom ma mrzí... ale princíp je v tom, že on napr. toto chápe a toleruje).... tak o čo je horší?
3. "prečo proste nemože sa ma normálne opýtať,že "nechcem tie šišky "" -- ale veď on ti predsa 3x po sebe normálne povedal, že si tie šišky nedá.... nadávku použil až po 4 opýtaní .. a to už by som možno aj ja vybuchla....
A presne odpoveď na tvoju otázku - nepáči sa mi ak môj partner pri mne nadáva... Ale nemyslím si, že treba robiť z toho takéto haló (ak nenadáva TEBE) ... žiaľ, je tak očividne naučený z domu a z návykov sa ťažko upúšťa..... Ja zvyknem muža pri občasnej nadávke upozorniť typu "nenadávaj prosím" "pst" .... Ak je normálny tak časom by si mal aspoň trochu odvyknúť a zmeniť svoj slovník...

cervenaruza123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tinka323
19. feb 2015

@marina24 zamysli sa nad tym ked pridu deti. Nieco sa vyleje on hned bude nadavat? priklad je za vsetko. chces s takym clovekom vychovavat deti?

miadi
19. feb 2015

Suhlasim s estrella5
chybu robis aj ty..ja chapem ze urobis sisky a si na to hrda a su teple cerstve a chces aby si hnet dal a pochvalil proste odmenu za tvoje snazenie sa..ale musis uznat ze ked on nema zrovna hlad alebo chut tak nasilu sa cpat len aby ti urobil radost?
Myslim ze sa treba krotit aj 2x sa opytat to iste je dost ked ti prvy krat povedal nie..
inak si ako prehnane starostliva otravna mamicka.. ved ked bude mat chut da si ich neskor to je fuk ze uz vychladnu a nebudu take uzasne ako ked si ich prave dorobila=jeho problem..
takto vnucovanim si vyrabas problem pre oboch.Ja ta chapem ale musis chapat aj ty jeho a vidiet to aj z jeho strany..vynukovanie je otravne..a kedze ti taketo nieco vadi staci sa neopakovat tuto chybu a jednoducho staci povedat "urobila som sisky ked chces daj si" zobrat jednu a pred nim ju schumat akoby to bola naj vec na svete..bud to zaberie a pobezi si dat a ked nie tak nevadi 🙂 netreba robit z malickosti 3svetovu..
dalej to nadavanie ozaj nie je urcene tebe ty to len tak vnimas interpretujes si to po svojom..Nie je to ale vada charakteru je to len zlozvyk ..to mas tak akoby fajcil..je to navykove a ma to hnet na jazyku. Aj ked nevezmes meno bozie nadarmo..mne pride ze su aj horsie nadavky asi by bolo horsie keby furt hovoril do p.ce alebo kur.a dost vulgarne ..on sa ti za to neospravedlnuje lebo ozaj to nemysli ako nadavku urcenu tebe prenho je to len slovko ktorym sa ventiluje. Aj ty si mu povedala dost hrozne veci jedno ze v strese nervoch a ze mas na to nejaku diagnozu tak ci tak aj jeho tie slova mohli zranit. tu verbalnu cistotu treba drzat doma medzi sebou-ked nechces aby nadaval nesmies mu povedat chod do..alebo take veci potom je to len kolobeh nepeknych slov ktore vo vztahu pocas hadky alebo nervou rezonuju..treba to proste obmedzit..ked budete mat deti tak asi nechcete robit zly priklad.. susedov syn nadava mladsiemu bratovi do poebanych retardov..no hnus.. proste sa snim dohodni ze ked nech si nadava v duchu ze u vas doma chces len pekne slusne slova..ze sa obaja musite snazit prejavovat kludnejsie a ohladuplnejsie..

timea7
19. feb 2015

@marina24 nie,nie je to normálne, vulgárne slová v komunikácii u mňa nie sú na mieste. Netvrdím,že mi nikdy nevykĺzne, ale smerom k partnerovi by sa to stávať nemalo. Mňa skôr ale znepokojuje vaše správanie sa k sebe navzájom. Ak sa teraz ako snúbenci hádate, píšeš o niekoľkohodinovej hádke, on takto prudko reaguje na prihoreté zemiaky a ešte na dovolenke....Inak, píšeš, že si išla na toaletu,kde bol vtedy on? Prečo nedal na ne pozor? Pripadáš mi skôr ako jeho matka, tak ako tu už bolo písané, nie partnerka. Vynukovať štyri krát? Mala by si si prečítať niečo o asertivite, možno spolupráca s psychológom by ťa naučila zvládať aj hysterické záchvaty. Ani jeden z vás dvoch nedokáže zvládať svoje emócie, nepáči sa mi, že napätie medzi vami vzniká pri úplných banalitách,čo potom až nastanú naozaj problémy?

matko10
19. feb 2015

@marina24 zrus zasnuby a zase to bude mili a usmievavy chlapik,....uvidis...))....teba stve to, ze to neni presne podla tvojich predstav.Vysnivala si si nieco, z idealizovala a ked vidis realitu tak si nestastna.Ak ti povie ze nechce sisky, tak ho nimi nenukaj, toto robia zsny aj s detmi,....na silu ich nutia jest, doslova ich tyraju ze pokial nezje nepojde ram a tam alebo sa vyhrazaju inak.Ved ak bude chciet, sam si vezme on vie kedy je hladny najlepsie.Viem ze to myslis v dobrom, ale vela dobra skodi.Skus na neho ist rovnako ako on na teba....ak ti povie, .....do pi.e, zase si nechala svietit svetla mu povedz,....do pi.e, no a co? Mal si ich zhasnut ked si videl ze svietia, sak tu bol tiez somnou....a uvidis ze skakat uz nebude do teba,.....treba pouzit jeho slovnik a nedat sa, zautocit hned na neho a ked chlapec zisti ze ma rovnocenneho supera, tak uz rypat nebude......mala si si vyskusat vsak viac vztahov, pretoze by si to veddla porovnat s tym co mas dnes, vedela by si si lepsie vybrat.Prvy chlapec, prva laska,...hmmmmmmm,...neviem....zo 100 pripadov jeden vyjde....)))

luvika
19. feb 2015

@marina24 tak keby ti tri krat poviem, ze sisky nechcem a ty nedas pokoj a ponuknes mi ich este stvrty krat, tak nehnevaj sa,,ale tiez by ma to uz vytocilo. Ved on nie je male decko, ani navsteva, ze ho musis otravne nukat. Ked bude chciet, sam si zoberie, ma ruky. Jednoducho mu povedz, ze zlato, napiekla som sisky, ked budes mat chut, zober si potom. Ved pri tebe sa musi citit ako take neschopne mimino a to muzi fakt nemusia. Co sa inych situacii tyka, nezmenis ho. Je to pre neho prirodzena vec, nieco co doma mal odmalicka a zrejme to robi v podstate uz automaticky, ked sa mu cosi nepaci. Pochybujem, ze s tym prestane. Ked tebe to vadi, ty musis vediet, ci to dalej budes zvladat alebo nie.

zarica
19. feb 2015

@marina24 ahoj, ja by som z toho nerobila takú vedu, to, že to nerobil predtým a teraz áno, je to možno aj tým, že uz
ta neberie za "cudziu" pri ktorej sa treba kontrolovať, ako napr pri klientoch, ale berie ta uz za svoju rodinu, cíti sa byť pri tebe uvolnenejsi a správa sa prirodzene, čo vlastne nie je vôbec zlé....
Pozri... neber to vôbec osobne, mne vždy hovorili, že na prvý pohľad pôsobím ako nežné ziena... až teda pokým som si neotvorila ústa... proste čistý drevorubač. A ci sa to zmení?
No neviem, podľa tvojich príspevkov pôsobíte ako mladý párik. U mňa sa to zmenilo príchodom syna a taktiež neustálym upozornovanim zo všetkých strán slovami "nenadavaj, nehodí sa to k tebe" ....

janulato
19. feb 2015

Uplne suhlasim s luvikou. Po tom, ako zomrel moj stary otec, sa stara mama znova vydala. Zobrala si muza s podobnym slovnikom, ako ma tvoj priatel. Moj vlastny stary otec za takmer 40 rokov ich spolocneho zivota pred starkou zahresil dvakrat.
S novym "starkym" po svadbe nieco spolu na dvore majstrovali, starkemu spadla doska a vravi: "Boa ti, ako to drzis?" Starka odisla do izby. Starky prisiel za nou, ze kde je tolko, nasiel ju uplakanu. Pyta sa jej, co sa deje. A starka: "Ty si mi Boa zahresil." A starkeho odpoved? "Jedem ti, a kedy?"
Tak si zvykla, ze to k nemu patri a ze inak rozpravat nebude. Ale vystudovany pravnik by mohol mat normalny slovnik.Na rozdiel od starkeho on takto asi v praci nerozprava.

monca1982
19. feb 2015

Čo ti ja viem. My sa tiež niekedy hádame, to je normálne vo vzťahu. Väčšinou sa vieme pohádať tak, aby sme toho druhého neurážali. Nenadávame si vôbec. Ale raz sa stalo, že ma muž pri hádke urazil. Nepovedal mi priamo nadávku, ale bavil sa so mnou štýlom 4. cenová. Zrovna som mala dieťa v kočíku, ktoré to videlo a počulo. Tak som sa s ním prestala baviť na pár dní.

Proste, ak spraví niečo, čo sa mi nepáči, dám mu to jasne vedieť. Robí to aj on. Nastavujeme si takto mantinely, aby sme vedeli navzájom, čo si môžme dovoliť.

PS: Chlapa nič neodnaučíš. Na to zabudni. To buď sám prestane, alebo bude hrešiť celý život. Malý hint - keď nebude hrešiť, buď na neho milá. Ale nehovor mu, že je to preto, že nehreší a že si to nepraješ. Musí na to prísť sám, aby si myslel, že je to jeho nápad. 😉

tatrankamoja
19. feb 2015

1, neber to v zlom, ale keď si sama priznala, že hádky vyprovokuješ, tak čo sa čuduješ, že má nervy......
2, chlap je stvorenie, ktoré ťa počúva 10 min., potom vypne - preto všetko dôležité povedz na začiatku a jednoduchými vetami
3, som vydatá 12 rokov a v živote - v živote toto nebolo použité v našej domácnosti a vôbec nie pred deťmi. manželia musia mať pred sebou úctu a rešpekt, vážiť si jeden druhého. môj muž tiež prišiel z chlapského prostredia, no to mu nedáva právo nadávať.
- teda v skratke, ty hi neprovokuj, keď niečo nechce, nedávaj.....a on nech sa naučí obmedzovať tie sprosté slová - všetko sa dá......