Každodenné návštevy svokry

ines70
17. mar 2015

Uz ma znej porazy byvame v panelaku mi na 4pos. A ona na 3po. Kazdy vecer o 19:30h dojde vzdy si najde zamienku raz donesie to raz to.Pri prvom synovy to ties robyla len vtedy mala kluce a dosla aj 5krat za den zmuzom sme sa stale hadaly az kym nevimenil zamky teraz sa nam narodyl druhy syn azase sa to opakuje ked jej neotvaram tak uz vyvolava kde sme a preco neotvarame s porodnyci sme doma uz 24 dni a od vtedy sa zato hadam s muzom nech jej povie stale mi len povie ze zajtra ale zatial nic.Ja som mu povedala ze ked jej nepovie on taj ja ked vybuchnem tak jej dobre poviem lebo uz velakrat som jej naznacila zemi to vady ale ona nic starsy syn chody o 20h spavat lenze ona ho stale rozblazny a potom zaspi aj o 22:30.Ked dojde tak len to tob tak to tak a robym to zle uz dalej nevladzem s muzom sa nerozpravam povedala som mu ked je nepovie do stredy tak potom jej poviem ja .Moja mama dojde raz za tyzden aj to mi vola ci moze dojst aj sestry najpr volaju a jeho rodina nie len zazvonia pri dverach

mickao
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sardinka333
17. mar 2015

Svokre nekompromisne urči hranice - normálne slušne ked príde jej povedz, (začni pozitívne) že je u vás vítaná, ale ,,odsať podsať,,. Povedz jej, že rada jej nachystáš malého na prechádzku do parku, na ihrisko, ale že okolo 19:30 kupete a ukladate deti. Normálny človek pochopí....ak nie a prišla by tak či tak, tak ty proste o tomto čase rob to čo bežne, ukladaj maleho a nepopusti, nedovol hrať sa sa ním, daj ho normalne do postele ako ho dávaš, svokru (ak sa da s usmevom) ignoruj a rob si svoje. Ak sa ani tomuto nedovtipi, tak už žial musíš pritvrdiť a povedať jej uprimne, že toto nie je s ,,kostolným poriadkom,, a takto to dalej nejde. Mužovi sa nečudujem - zase kto si chce pohádať vlastnu matku, on je medzi dvomi kamenmi, ale zase mal by stáť za tebou. Moja svokra má tiež kluče - pre istotu, ale nedovolila by si len tak sa dovaliť, na to je aj pohodlná 🙂 a tiež chce mať večer svoj klud pri správach. 🙂 radšej sa pobaví s deťmi v čase ked sa aj my ohlásime.

veronika1402
17. mar 2015

@ines70 Nechcem byť zlá,ale keď všade vymenis i za y a opačne budeš mať oveľa, oveľa menej chýb,lebo teraz je to katastrofa:(

ivetlo
17. mar 2015

@ines70 Tak a tu pomôže už len kop do riti dotyčnej. To niektoré ženy nemajú chochmes. Ľutujem ťa.
Vám príde na návštevu svokra a tvoj muž si ju ani nevšimne, ty lietaš okolo detí ona tebe za riťou a všetko komentuje. Manžel pozerá správičky a teba ide roztrhať od jedu.
Daj ešte manželovi šancu a keď k vám príde, tak ju pekne usaď pri svojho manžela a povedz aj pred ním, že tuto váš syn sa chcel s vami o niečom pozhovárať. A čakaj až s tým začne, a ak nezačne tak to na ňu rozbaľ. Tak a pokiaľ nezačne tak to rozbaľ ty na rovinu na ňu, lebo ak si nepomôžeš sama tvoj manžel to očividne riešiť nebude. S kľudom jej vysvetli, že teraz je u vás už nežiadúca, lebo chceš aby mal malý svoj režim, že rozbláznenie malého ti vôbec nepomáha. A že lepšie zaspáva keď je v byte už kľud, atď.
Riešiť tieto situácie je vždy ošemetné. Ale nedaj sa a buď silná.

sonka_d
17. mar 2015

Moja svokra takto chodila ku svagrinej aj 2x denne. Kupila banany a utekala, uvarila polievku a utekala... rozviedli sa po 3 rokoch...

ena70
17. mar 2015

@ines70 v zivote by som sa neprestahovala do panelaka v ktorom mi byva svokra.... uz len pre pokoj v rodine 😀

maslenka47
17. mar 2015

@ines70 toto nie je problem, ktory by mal riesit tvoj muz. Si dospela, aj ty aj svokra. Svoj konflikt si muste vyriesit same. Treba si urcit hranice, ale tak, aby vlk bol syty aj ovca cela. Tvoja svokra ma zrejme tiez nejaky dovod, preco citi potrebu k vam chodit.

A nie, nie je pravda, ze kazdy sa "dovtipi"... to je strasna blbost, a este sa na to spoliehat. Niekto je nastaveny na uplne inej vlne ako ty, vyrastal trebars v inych navykoch a denne navstevy mu nemusia vobec prist neobvykle. Jednoducho niektorym nedojde, co tebe beha hlavou. Treba ich treba uviest do reality a vysvetlit svoje vnimanie. Samozrejme, taktne. Tvoja svokra je mozno vnutorne uprimne presvedcena, aku vam tymi navstevami robi sluzbu....

janinah
17. mar 2015

povedz svokre,že na ňu nemáš čas,lebo sa po večeroch doučuješ slovenčinu 😉 ...a teraz vážne-nečakaj,že toto za teba vybaví tvoj muž,to ani náhodou,vybav si to sama,ale pred ním a sama sa presvedčíš,že on ani nemukne...nadýchni sa a slušne bez emócií ej povedz,že chceš mať súkromie a jej každodenné návštevy ti vadia,že ju rada privítaš v nedeľu na kávu popoludní a trebárs v stredu večer na polhodinku....a požiadaj ju,že ti pomôže,ak bude brávať staršie dieťa vonku pred panelák /bude sa budovať vzťah babka-vnúčik a ona bude spokojná a ty ju nebudeš mať doma na krku/

magduska2
17. mar 2015

@ines70 fuha tak teraz som normálne šokovaná.. Lebo mi píšeš Z duše.. Máme ten istý problém
.mi bývame na 3. A ona na 6.. A presne ten istý scenár... Neustále návštevy aj viac krát za deň,deti mi chodia okolo 19 spať, ona dôjde o 18:45 rozjasi ich a mne tu potom skáču po hlave do 21:30 a keď na nich skriknem ešte zo mňa robí kravu.. Ona sem príde, sťažuje si jak je unavena a chce mať klid.. A ja ho akože mať nemusím? Manžel pracuje na turnus a som na deti sama celé dni..a to je tiež problém, keď je on doma tak dôjde aj 5 x za deň...furt neco chce, potrebuje... A keď je V práci tak tiež furt vyvoláva mne a chodí sem lebo ona sa nudí
..absolútne nechápe že ja ju vídať nepotrebujem, ja sa nevidam často ani s mojimi rodičmi lebo bývame každý v inom meste a každý máme svoje, a ňu vidieť nemusím.. Taktiež keď som koľko krát neotvarala už vyvolávala, alebo volala dokonca aj mužovi do práce že jej nechcem otvoriť. A podobne 'hlody ' keby to tu mám všetko písať tak hotový román..
No jednoducho a skratka.. Ja som taký typ,že ja sa snažím s ľuďmi vychádzať po dobrom,ňu musím rešpektovať už len pre moju blbú výchovu.. Je to jeho mama,tak proste musím.Vždy som sa snu snažila vychádzať ale nedá sa..pár krát už mi rupli nervy,lebo ma sem chodila poucovat ( a ona teda matkou roku nebola) a bol chvíľu kľud...ale povidem ti že sa tlačíme do stahovania... A to ma stále ešte drží, že raz snáď budeme sami.. Lebo tiež sa hádame len kvôli nej

ines70
autor
17. mar 2015

@mickao ja ju ties ignorujem ked dojde tak idem s malym do spalne vzdy si nieco najdem lenze potom by tu sedela aj do 22

ines70
autor
17. mar 2015

@ivetlo presne ako pises aj to tak spravim

ines70
autor
17. mar 2015

@magduska2 presne to iste aj ona len ona je na dvochodku cely den je doma

ivetlo
17. mar 2015

@ines70 Držím palce, a keď to urobíš pred ním aspoň nemôže svokra potom na teba kydať pred manželom že čo si si to voči nej dovolila a čo všetko si jej povedala(aby to neprekrútila).
Bože chráň až budem svokra nech neprídem o rozum a nedopustím toto voči vlastným deťom. Všetko s mierou.

timea7
17. mar 2015

@ines70
@magduska2 no keď svokrám nedochádza, treba im to slušne, ale dôrazne oznámiť - zajtra sa k nim nasáčkujte - vy si dáte kávu a deti nech rozhadzujú v ich domácnosti 😀 a povedzte im, že sú u vás vítané (pichanie kriváka,ktorý sa vám otvára vo vrecku si nevšímajte) ale v čase a normálne im šlahnite otváracie hodiny od .....do.....ako vám vyhovuje, teda nie od 16, 10 do 16,20 😀 , lebo aj vy raz budete svokrami. Vysvetlite, že po 19. hodine neprijímate žiadne návštevy, lebo deti potrebujú pred spánkom klud. Odchádzajte so širokým úsmevom - dovidenia, uvidíme sa zajtra o štvrtej. Ak by mala svokra aj po tomto drzosť prísť večer, tak jej proste neotvorím. Ak bude vyvolávať, čo robíme, tak jej poviem, že diskutujeme s manželom o tom, ako svokre vysvetliť, že je večer u nás nežiadúca.

lajlilinka
17. mar 2015

Nehnevajte sa, ale nechcú vás tie svokry učiť gramatike?!
Ako sa učíte s vlastnými deťmi???

Ja by som sa hanbila ako pes také niečo vypustiť do sveta... 😠

magduska2
17. mar 2015

@ines70 ešte asi toľko.. Kto to nezažil tak to nepochopí.. Muž to určite za teba nevyrieši.. My sme sa este zo začiatku celkom o to snažili ale ona ho nebrala a on sa na to potom akosi vykaslal, pár krát som mu povedala že ja jej otvárať nebudem a pod.to je proste nekonečný kolotoč.. Potom mi vždy rupnu nervy,poviem jej svoje- ona mne..ale je kľud
..no až foto času keď nezačne zas chodiť keď je muž doma, A viac avšak..a hento má poprosí a toto a najtaz jej podám prst už mám ruku V prdeli...ale V tom zas...
@mickao presne aj U nás či sa narodil malý a lebo mala keď boli ešte v perinach trhala mi ich Z rúk akoby ich mala zachraňovať, behala s nimi nárokoch a snažila sa ich akože tisit, na čo oni rvvali ešte viac..pár krát muž vybuchol a vynadal jej aby mi ich vrátila.. Poucala má,A tie jej rady...
Oni si asi myslia že sme nejaké krávy a oni sú naj.mami na svete... Co teda o tej mojej rozhodne nesedí... Ona robí v Rakúsku teda každý deň chodí domov a víkendy je celé doma..tak si to odôvodňuje že preto chodí neskoro lebo došla s práce.. Pritom decká keď ju aj 2 týždne nevidia dýchajú a myslím že oveľa lepšie 😉

timea7
17. mar 2015

@magduska2 no mne by teda moje dieťa z rúk nevytrhla,to by prášila veľkou rýchlosťou od nás, ani dvere by nestačila zatvoriť. Aj s radami by veľmi rýchlo skončila. Dovolí si k tebe len toľko, koľko jej dovolíš ty. Ale v prvom rade si urob poriadok s manželom. Vy dvaja musíte vystupovať ako tým, ste rodina. Ak by ste sa vy dvaja postavili do dverí a spolu jej povedali, nehnevajte sa, ale večer chceme mať kľud a trochu čas na seba, čo vás prevráti v tých dverách?

magduska2
17. mar 2015

Ucitelkam slovenskej gramatiky sa ospravedlňujem za chyby.. Niektoré slová mi nahadzuje tel. Sám.. A po druhé sa U nás používa skôr čeština!

magduska2
17. mar 2015

@timea7 s manželom si poriadok robiť nemusím... Ako som už napísala on pracuje mimo a nevie koľko krát ona tu bola a či mi lezie jej ďalšia návšteva na nervy..je doma malo a je to jeho mama, ja Nemôžem od neho chcieť aby ju sem nepustil.samozrejme keď mu poviem že si nezelam aby prišla tak ju nevola.
Neviem či si to ty osobne zažila.. Ale buď nie,alebo je tvoja svokra iný prípad...ale skúšala som to aj S úsmevom aj bez úsmevu.. A ona to vždy po čase rešpektovať prestane.. Jednoducho nájdu sa ľudia čo vás v živote neberú lebo nechcú, nechápu ja neviem...ale je to tak.

briketa
17. mar 2015

@vernika1402 @lajlilinka nie ste velmi taktne. To aj zajakavaciemu sa cloveku ktoreho nepoznate vsplechnete do tvare "najprv prestan koktat az potom mi mozes cosi povedat"? Ako gramatiky znale by vam mohlo byt jasne, ze neschopnost aplikovat gramaticke pravidla az do takejto miery naznacuje dysortografiu....

lenusmm86
17. mar 2015

nooo tak ako citam tak citam ste ma nepotesili...za chvilku rodim...a uz viem presne co ma bude cakat...svokra byva cez ulicu...a uz teraz to vyzera strasidelne...ale ja som zas taka ze vybuchnem asi rychlo tak nech neskusa moju trpezlivost...nechcem ju vidiet viac ako raz do tyzdna..aj to napr. hodku..a dufam ze ked pridem z porodnice nebude mi tu klopat...uz som to vravela aj manzelovi...nechcem tu nikoho vidiet...pokial sa nespamatam...kedze cakame prve dieta...a oni v rodine nemaju este ziadne vnuca...tak hmm...bojim sa co pride...:(

mickao
17. mar 2015

@magduska2 nedavno som sa pytala muza, ze aka bola jeho mama, ked bol dieta. Povedal, ze co si pamata, tak vzdy po nich ( aj na jeho brata) kricala. Nedavno zas skusala, kolko dovolim a napominala ma pred synom, ze ho nemam hresit. A to moj syn je ozaj divoch. Stacila jedna moja veta a pochopila. Tak ma to teraz tak napadlo, ze babky chcu byt pred vnucatami lepsie ako my matky, hoci na svoje nedostatky z mladosti uz " zabudli" a myslia si, ze nam to ich synovia nepovedia. A este som zabudla, ich otec ich trieskal remenom a ona nic nespravila zo strachu pred vlastnym muzom. Len tolko k vychove mojej svokry.

timea7
17. mar 2015

@magduska2 sorry, to som prehliadla, že manžel pracuje mimo, v tom prípade jej to oznámim tak, ako som písala vyššie a ak to bude ignorovať, tak jej jednoducho neotvorím. Nie, nezažila som to, moja svokra je anjel, ale ja by som to takto vyriešila hneď pri prvom dieťati. Či sa urazí, alebo nie, to je jej problém, jednala by som s ňou milo, s úsmevom, ale dôrazne. Nie si sopľavé decko, si matka jej vnúčat a rešpektovať ťa bude. V tomto potrebuješ podporu od muža, aby tvoje slová podporil.

mickao
17. mar 2015

@magduska2 ja som sa tak isto snazila napriek vsetkemu. Mna svokrovci tiez " milovali" od prvej chvile, ako ma videli. No, moja tolerancia ma hranice a nedokazem si vazit toho, kto si nevazi mna ( hoci je o 30-40rokov starsi).

timea7
17. mar 2015

@lenusmm86 povedzte jej to popredu - slušne milo, povedzte jej, že chápete, že sa teší na bábätko, bude to jej prvé vnúča, ale pre vás vaše prvé dieťatko a že si potrebujete na seba zvyknúť a chcete si tieto nezabudnuteľné chvíle vychutnať. Že bábätko uvidí v pôrodnici a keď prídete domov, radi by ste bolo v prvý týždeň sami iba vy dvaja a drobček. Že ste odvolali všetky návštevy a budete radi, keď bude toto vaše rozhodnutie rešpektovať, lebo ste si to takto vysnívali. Že ju potom,keď sa trochu spamätáte, radi uvidíte. A za pochopenie jej poďakujte. Ak by sa ofučala, alebo by mala toľko drzosti, že by sa k vám napriek tomu tlačila, tak by som jej na mieste tvojho muža medzi dverami povedala - mami, dohodli sme sa ináč, o týždeň ťa tu radi uvidíme. Niektoré babky majú vnúčatá v zahraničí a tiež to prežijú.

lenusmm86
17. mar 2015

noo tak asi to vyskusam...bo uz teraz som normalne z toho nervozna...kedze moja mama aj sestra to chapu...mame v rodine uz 2 deticky...a normalne sme to zvladli...a asi jej naozaj musim vysvetlit...ze ako to bude fungovat...ked oni su stara skola..maju ine predstavy...a teraz ked idem k nim na chvilku normalne pozera na brucho a hypnotizuje ho..ze kedy sa maly pohne...normalne som nervozna..a utekam s tamadial...a potom mi je zle brucho mi tvrdne...noo...vyhybam sa navstevam..nech sa vyhyba aj ona...a dakujem za radu...skusim to do porodu este poriesit...🙂

magduska2
17. mar 2015

@timea7 tak u nás je momentálne 'tuk-tuk' celkom kľud..cez týždeň momentálne nechodí, keď tak zavola a keď mi to nevyhovuje tak jej poviem že nie, A raz do týždňa ju Holt prekusnem. Podotýkam že to na vianoce vyvrelo ale je kľud.. Skôr som chcela tým ines70 povedať že ju chápem a neni sama čo toto rieši... Je jasné že jaky si to udelas takovy to mas..ale ako so. Písala keď ste pre niekoho 'hov..' a nič tak vás rešpektovať nebude aj keď sa na hlavu postavíte

@mickao mňa tiež milovala už od prvej chvíle a veľmi tomu prispela jej druhá nevesta ktorá bola s jej druhým synom 16 rokov a bez svadby, decka.. Neznášala ma, nemohla prekusnut že som mladšia, že som otehotnela, že sme sa vzalia pod.tak prilievala do ohňa a vymyslela si na mňa pred svokrou aby ma ociernila..Takže ja keď by som aj zlaté vajcia znášala tak by to aj tak nestačilo lebo ten vzťah je od začiatku narušený.. Samozrejme bolo tam X- Y udalosti ktoré tu nebudem opisovať..Takže to neni jednoduché takéto situácie riešiť..

timea7
17. mar 2015

@lenusmm86 určite porieš do pôrodu a aké majú predstavy, to je ich vec, to dieťatko je vás dvoch! Ale v tomto musíte s manželom byť zajedno, rozprávajte sa s ňou spoločne, musíte vy dvaja byť pevne rozhodnutí, že to, čo robíte, je správne a že to chcete obaja.

timea7
17. mar 2015

@magduska2 to je jej problém, že si ťa nedokáže vážiť, podstatné je, aby si si ty vážila sama seba a bola dostatočne asertívna.

magduska2
17. mar 2015

@timea7 tak momentálne my už po 10 rokoch, z toho 6 rokoch spoločného žitia, sme sa v tom ako tak naučili chodiť.. Samozrejme že už ma nerozhadze ako na začiatku.. Poriadok si už urobím.. Ale je fakt že mať vtedy v mladosti rozum,odvahu a skúsenosti ako mám teraz tak som si mohla ušetriť kopu nervov, sĺz aj hádok.. Takže asi o tom to celé píšem..proste neni to len tak hodiť to globálne do jedného vreca...každý ten príbeh je iny, všetkému predchádzajú nejaké udalosti a každý trvá inak dlho..