Keď sa priateľ stretne s bratom, riešia len autá. Mňa si nevšíma

slniecko_12
2. mar 2017

Ahojte. Mám 20 rokov, môj priateľ má 25. Bývame spolu, priateľova rodina je na druhom konci Slovenska. S jeho rodičmi si rozumiem, horšie je to však s jeho bratom. Nemalo by ma to tak trápiť, ja viem, ale ja som zvyknutá na to od iných ľudí, že aspoň troška záujmu z jeho strany by tam malo byť keďže skoro patrím do ich rodiny. Jeho brat má 23 rokov. Nemôžem od neho čakať asi nič veľké, pripadá mi ako decko. Jeho stálou a večnou témou sú autá, autá a autá. Kedykoľvek prídeme k nim, môj priateľ a on riešia vždy dookola to isté- autá. Snažila som sa vysvetliť priatelovi že čo keby sme sa zhovárali aj o niečom inom, však budeme raz rodina, musíme sa spolu poznať atď. Vždy keď niekam ideme Ja, priatel, jeho brat a jeho brata priateľka, ostane to tak, že dievčatá spolu a chlapci spolu. Ignoruje ma. Absolútne si neuvedomjú že už nie sú sami, že sme tam my dve. Ja tomu nemôžem pochopiť. Je to až také ťažké? Horšie je že priatel sa ho zastáva a myslí si že hovorím hlúposti. Akonáhle je s jeho bratom je ako vymenený. Mňa si skoro nevšíma. Ale ja som presvedčená, že nie je zrelý a jeho brat už vôbec nie. Niekedy je až príliš rozumný a niekedy fakt ako malé dieťa. Neviem či to má ďalej zmysel. Pripadá mi to tak, že tým že keď sa nevedia a to vravím fakt doslova NEVEDIA rozprávať o ničom inom len o autách, tak to z nich vôbec bratov nerobí. Poraďte mi... mám to ignorovať a tváriť sa že je všetko v poriadku? Sme spolu 5 rokov.

warholette
2. mar 2017

OMG samozrejme ze to mas ignorovat. Tak chalan ma zaujem o auta a ty nie, no a? Ked ste spolu vonku, bav sa s jeho frajerkou a basta.

slniecko_12
autor
2. mar 2017

Ja sa tak isto zaujímam o autá, lenže všetko primerane nie? Nie sme malé deti

slniecko_12
autor
2. mar 2017

A keď sa snažím nejakú tému nadhodiť alebo posrandovať tak tam je proste ignorácia, židane odozvy. Hej, snažim sa to ignorovať ale ja si potom tam pripadám ako 5 koleso u voza.

maslenka
2. mar 2017

@slniecko_nech ta netrapi jeho brat, o com sa s tvojim priatelom rozprava, je len a len jeho vec. Teba moze kludne ignorovat, nie si mu nic. Ci budete alebo nebudete rodina, je vo hviezdach. Mna by na tvojom mieste skor trapilo to, ze sa tvoj priatel v pritomnosti brata nesnazi aspon ciastocne najst spolocnu temu na rozhovor, ze ta skratka ignoruje. Skus sa vyhybat spolocnym akciam s jeho bratom, zistis, ci vobec mas v jeho zivote take miesto, ake by si chcela. A neviaz sa nezdravo len na neho, aj ked spolu byvate, rob si svoj program. Si mladucka, mezaviaz svoj zivot s niekym, ktp ti uz teraz vadi. Ked si s nim od 15 rokov, tak si iny vazny vztah nepoznala, co nie je dobre. Vztah s prvym vyjde len malokedy

maslenka
2. mar 2017

@slniecko_12 prepac za preklepy - mobil. Je taky len v pritomnosti brata, alebo ignoracia hocikedy, ak sa k vam niekto prida?

slniecko_12
autor
2. mar 2017

@maslenka
Je to pravda. Ale my máme toľko spoločného, ku mne je doma úžasní. Vždy mi urobí po vôli, vôbec sa nehádame. Len keď tsa zjaví jeho brat, ja idem bokom a žiadny záujem. Snažím sa to však tak vnímať že každý šlovek je iný a každý ma nejaké nedostatky. Ďakujem sa rady.

majdalenka23
2. mar 2017

@slniecko_12 mne to príde akoby si bola to malé dieťa ty. Ako fakt ťa nechcem uraziť, ale je to normálne, že sa stretnú bratia a bavia sa o tom čo ich oboch zaujíma. Nie je síce pekné, že ťa ignoruje tvoj frajer, no nemusíš pri nich sedieť a načúvať o čom sa bavia. Neviem ako často sa spolu stretávajú. Na tvojom mieste by som to neriešila, ale musíš na to asi ešte dozrieť 😉

misellka_23
2. mar 2017

@slniecko_12 Čo tak sa o tom s ním porozprávať? 😉 Kiež by bol toto v živote tvoj najväčší problém 🙂 ...

slniecko_12
autor
2. mar 2017

@majdalenka23
Ja som veľmi tolerantný človek. Ale už mi to lezie na nervy. Rozumieš že s nimi nie je o ničom inom reč? A s mojím priateľom sa o tom nedá rozprávať. On nerád rieši niečo. A ako prepáč ale ja rohodne ako malé decko nie som. Tolerujem ľudí takých akí sú. Lenže ja som zvyknutá na to že proste sa človek bude aspoň slušne správať a aspoň sa trochu bude zaujímať. Neviem či to sa dnes nerobí?

slniecko_12
autor
2. mar 2017

@misellka_23 Problémov mám viac než dosť. No keď ma každý berie ako svoju rodinu a on nie tak to ma trápi. Keď idú na dovolenku a jeho mama ma zavolá a pirateľ nie a plánuje si s bratom ako budú celé noci hry hrať? Je to normálne? Ja proti hrám nemám nič. Len by mal pamätať aj na to že má vzťah.

petulda333
2. mar 2017

Ja ked som s muzom vonku a jeho naj kamosom a zenou tak tiez oni dvaja futbal a my dve vsetko mozne. Tak to proste chodi,co by si chcela s nim riesit? Varenie,upratovanie? Och bozicku

petulda333
2. mar 2017

@slniecko_12 dospej dievca zlate. Uvedom si ze aj ked ma vztah,ma aj rodinu a kamosov a nebude len tebe pri zadku sediet a robit ti po voli.

majdalenka23
2. mar 2017

@slniecko_12 v prvom rade si neber nič osobne, v žiadnej situácii. Ty nemáš súrodenca? Ja keď sa stretnem so sestrou, tak ten môj si ide radšej zapáliť pretože nám chce dať priestor na rozhovor. Nepoznám teba ani toho tvojho, takže ťažko sa mi radí. A takto mi to príde trochu detské správanie. Neviem, chce to trošku času na vyzretie. A to že s tebou nechce nič riešiť si myslím, že záleží ako sa ty s ním bavis, aký tón používaš a či je to bez výčitiek.

puklica13
2. mar 2017

@slniecko_12 myslím že si si sa odpovedala..."vzdy urobí po vôli..." No a keď sa chce raz za čas porozprávať z bratom a nie je to po tvojom,tak dupkas nožičkami ako malé dieťa...Veru ty sa správaš nezrelo,nie on...Keď je všetko ostatné super,prečo ti vadí,že aj on môže mať svoj okruh záujmov...Nemusí ti vysvetľovať každý svoj prd

smeja737
2. mar 2017
Používateľ smeja737 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od smeja737.

Skús stránku http://www.familia.sk/. Ja som minule riešila nejaký rodinný problém a boli tam celkom dobré psychologické rady. Nemám tú stránku úplne preskúpmanú tak neviem či tam je konkrétne niečo takéto, ale možno že ti niečo z toho pomôže 🙂

loginexistuje
2. mar 2017

@slniecko_12 preco by si si musela s kazdym rozumiet .. resp. kazdy si rozumiet s tebou a bavit sa s tebou ?

Mozno si mu proste nesympaticka, nema s tebou o com a tak ... uplne zbytocne riesit ... nema to zmysel ...

dominika6
2. mar 2017

@slniecko_12
Priatel ma pravdu...si ako decko..toto pochopis ale az o par rokov..

ivuska027
2. mar 2017

@slniecko_12 máš problém primeraný veku 😉 Kiežby Ta v zivote nič horšie nestretlo. Keď ideš von s kamoskami, len ty vyberáš témy rozhovoru? Všade kade chodíš, so všetkými, čo sa stretavas sa rozpravas len o tom, čo ty chceš? Ak sa tvoj priateľ s vlastným bratom nemôže raz za čas rozprávať o tom, o čom chce, tak ho zavri doma do skrine. Troška tolerancie voči okoliu by nezaskodilo 😉

winchestergirl
2. mar 2017

A tá frajerka jeho brata čo? Však sa rozprávaj s ňou o babských veciach a naozaj nerieš. Je to banalita, ver mi.

alaguema
2. mar 2017

@slniecko_12 no máš frajera, ktorý je ešte decko...A k tomu, aby ste boli všetci rodina, ste vzdialení na svetelné roky, tak netrapkuj a nechaj sa deti hrať 😅 Ako vážne - veľmi predbiehaš, veľmi tlačíš na pílu a zrejme im proste lezieš na nervy. Ten brat ťa nevníma ako žiadnu rodinu. Si frajerka jeho brata. Nič viac. Chalani v tomto veku obvykle ani nič viac nechcú.

slniecko_12
autor
2. mar 2017

@alaguema praveze ja to pred nimi nikdy nedam najavo ze mi to vadi... chodime spolu na motokary, sportujeme ale ked sa proste ja alebo jeho frajerka zapojime tak nas neberu vazne.. ja viem ze je to smiesne takto to riesit ale proste kusok aj nieco ako auta existuju...
A co sa tyka toho tak aj jeho frajerku to trapi.. odkopne ju akokeby bola spolu so mnou na pritaz...

lussinda2
2. mar 2017

@slniecko_12 nie tak toto nemozes mysliet vazne....ved kazdy ma svoje zaujmy, ved su bratia a asi sa zaujimaju o to iste a? Ved su to chlapi tak o com maju tocit? O sminkach? Ja neviem....moj ex ma pomaly 50 a to je tiez ako nevyzrete decko, stale len o autach. Nebola som nadsena, ale ani mi to extra nevadilo a aspon som sa co to priucila, takze dnes viem, ze auto nejazdi len na benzin a aj ked nieco klepe, priblizne sa trafim do toho co mohlo odist a viem to mechanikovi aj patricne vysvetlit co sa mi nezda. Neries taketo veci, on z toho vyrastie

slniecko_12
autor
2. mar 2017

@lussinda2
asi ma tu nikto nechape a mozno som to napisala zle... vsetci styria jazdime na motokarach.. a potom sa zvykneme rozpravat ako to slo atd. ked sa pridam ja alebo jeho frajerka ani namna NEPOZRIE ani neodpovie.. to mi vadi... ta ignoracia... podla mna toto neni normalne

sardinka336
2. mar 2017

@slniecko_12 čo tak opytat sa jeho prečo ta ignoruje? Podla mna sa problém má v prvom rade riešiť s tým koho sa týka...mozno on to vobec tak neberie ako ty. Co ti povedal tvoj priatel ked si ho s týmto pocitom konfrontovala? Ze počuj ked sme spolu s ,,Dežom,, tak mam pocit, ze ma ignoruješ...

slniecko_12
autor
2. mar 2017

@sardinka336
povie ze to nie je pravda.. tym to hasne

eliska13
2. mar 2017

@slniecko_12 ste smiesne obidve.Tak si spravte svoj program.Ako pisu baby nie kazdy Ti bude robit po voli ako tvoj priatel.Chalani sa budu vzdy rozpravat o autach, a hrat hry.
ved ty nemozes urcovat jeho bratovi o com bude konverzacia pises, ze beries ludi takych, aki su a robis presny opak

zuzulik27
2. mar 2017

@slniecko_12 ja chapem o com hovoris. a nie, nemyslim si ze je to normalne. uplne ignorovat partnerku. mne osobne by to velmi prekazalo. nech si pokecaju, fajn, ved to je v pohode a zvlast ked su bratia, ale netvarit sa ze su tam sami ked tam sami nie su. cize sem tam urcite zapojit do rozhovoru aj svoje priatelky. a ziadne take ze ani ocny kontakt ziaden a ani odpoved poriadna na otazku.... nuz mne to pride velmi zvlastne...... mm prave velmi rad daval najavo vzdy a vsade ze patrime k sebe (hoci len tym dotykom, ze polozena ruka na kolene a tak, co sa mne teda velmi pozdava) a prave on by sa hneval ak by som ho takto ignorovala. ale kazdy sme nejaky...

lussinda2
2. mar 2017

@slniecko_12 tak v tomto pripade by som sa aj s buducou svagrinkou pekne dvihla a sla si po svojom, mozno by si ani nevsimli, ze tam ani nieste. Len niekam kusok opodial odsadnut a naramne si ich nevsimat a rozpravat hoc aj o hruskach. Tak ak by si tam bola sama ok berem, ze si nastvana, no mas tam partacku treba sa zamerat na nu a skusit ignorovat ich. Ved ok, odjazdil ste a tym to haslo, rozpravame teraz o moznej dovolenke a oni nech si dvaja kecaju aj o vesmire.

narsila
2. mar 2017

Noo toto je zaujimava tema.. evidentne si myslis, ze ta tu nikto nepochopil, ale..
Na to prides, ze sa cely svet netoci len okolo teba, aj ked ta najviac miluje. ved daj mu priestor, je to ich vztah a komunikacia a ak sa do nej neviete zapojit, tak snad na tom svet/vztah nepada, ci? Bars aj sa jedna o vec, ku ktorej mozno mate co povedat aj vy..
Pozri, s mojim muzom mame stale o com, ale kazdy z nas je schopny viest aj vlastnu konverzaciu a nikto sa nezduva. Bud sa do toho zapojim, ak chcem/mam co povedat, alebo si idem svoje, podla siruacie 🙂 rozumeju si? mozes byt rada. je normalna vec, ze moj je tak zazraty do rozhovoru, ze ja mu nieco vravim a nevnima a tak ho len pohladkam po stehne, alebo chytim za ruku a on ma stisne a pokracuje ako by sa nechumelilo a o pol hodiny sa ma spyta "zlatyk chcela si nieco?" :D a? :D
ja sa tesim s nim ze sa bavi a bavim sa aj ja s tym s kym chcem, alebo si vystacim s vlastnymi myslienkami..
Vobec to neries, ak je ku tebe inokedy pozorny, ako pises.
Aj ja, ked som so svojou sestrou, alebo kamoskami, tak tiez niekedy nema sancu a nechape, lebo kvakame a kvakame a kvakame.. 🙂
Ku tomu, ze niekto napisal ze "si mu nic".. uz sa musim vyjadrit - citam to vo vela diskusiach a absolutne to nechapem a neakceptujem. Si nic, ked si len frajer/frajerka, matka/otec dietata bez "papiera", svokra/svokor, nevesta/zenich, brat/sestra, svagrova/svagor atd.. akoze to co ma byt? Ved nemusim byt s niekym hned papierova rodina, aby mi zalezalo na tom, aky mam s nim vztah.. nechcela by som vyrastat v takejto chladnej rodine a dakujem za to, ako som bola vychovana.. a nechcela by som byt ani takto citovo deformovane dieta.. potom ta nasa spolocnost aj tak vyzera..

majcika
2. mar 2017

@slniecko_12 brat bude vždy bratom. Ty ak budeš tou, ktorá sa oduva a napáda súrodencov, tak za nejakú dobu budeš práve ty ta, co je minulosťou