Kedy ste odtajnili nový vzťah po rozvode?

paranoidna
11. aug 2014

Baby,tie ktoré ste rozvedene, ak ste si našli nový vzťah,kedy ste to začali brať vážnejšie? Zaujíma ma ten moment,kkoľko času približne ubehlo od vtedy,čo ste sa s novýmpartnerom zoznamili,kedy to tak nejako medzi vami dvoma padlo,zže asi je to aj cit nielen sexuálne kamarátstvo a prípadne kedy ste do toho "zatiahli" vaše okolie?MMyslím svoje deti,pripadne ak partner nemá deti tak jeho kamarátov alebo rodičov?

bibika55
12. aug 2014

Žite pre seba a nie pre okolie.Neexistuje príručka kde je určené kedy sa ná po rozvode začať nový vzťah.Robte to,čo vyhovuje vám a nie iným.Ľudia si neodpustia komentáre aj keď budete mať 5r po rozvode.Ľudskej hlúposti neujde nikto.Až ho milujete niet čo riešiť.

alena7070
12. aug 2014

noo ku tvojej otazke deti som z priatelom zoznamila asi po 3 mesiacoch ale to on uz naliehal ze ich chce poznat a chce si snimi vybudovat aspon kamaratsky vztah a z rodicmi po viac ako 9-tich mesiacoch zo zaciatku boli proti ale uz je to v pohode super

oravese
12. aug 2014

Neviem asi som uz pipi, ale zácat vztah sexualne je podla mna cele zle, jasne potom ze je tolko rozvodov, vsak najskor je nejake priatelstvo, laska,ucta, dovera.... cit - je podla mna nic vsak ten vam hned vyprcha, ked bude po sexe, fuj.......nechapem toto 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

0silvia0
12. aug 2014

@oravese neboj, aj ja som asi pipi, ja si tiež myslím, že najprv by mal byť cit a až potom sexuálne kamarátstvo...

evkakorcek
12. aug 2014

@0silvia0
@oravese Ona nechcela počuť Váš názor na to kedy by mal začal sex vo vzťahu. Toto je váš subjektívny názor. Každopadne neexistuje nejaký "vzor" podla čoho by sa malo vo vzaťhu postupovať. či najprv cit, kamaratsvo, chodenia po roka na rande a až potom sex, alebo najskor vášen - sečx a až potom vzťah....... Je milion vzťahov a ani jeden neprebieha rovnako. Aj so sexualneho vzťahu sa dá pokročiť k peknému citovému vzťahu s láskou a samozrejme že to je aj naopak.

@paranoidna Prikláňam sa k prvemu nazoru žite pre seba a nie pre okolie. čas ukáže kedy bude tá správna chvíľa. Ked sa budete na to cítiť obaja? 😉

0silvia0
12. aug 2014

@evkakorcek nuž, verejné fóra majú aj takéto negatíva, že staromódne tetky (myslím teraz seba a @oravese) občas pustia do éteru svoj názor aj keď ho on nich nikto nežiada 😉 Nuž, chuderky, nemôžu si pomôcť 🙂 Ak niekto nechce aby sa im do názoru pchali staromódne tetky, založí si súkromnú diskusiu, kde sú len tie vyvolené a rovnakonázorové 😀

evkakorcek
12. aug 2014

@0silvia0 ja som nepovedala že staré tetky, ani som nikoho nezaškatulkovala, ale tak ked sa chcete vyjadriť tak k téme. Mne to je v podstate jedno. Kludne si sem píšte čo chcete

anatalia77
12. aug 2014

@paranoidna tak ja som mala super tajny vztah po rozvode. Trval asi 9 mesiacov. Bol tak tajny,ze som si chvilami musela pripominat,ze nejaky vztah mam 😀 K samotnemu odtajneniu dufam nedoslo,a ja som ho minuly mesiac ukoncila. Zatial chvalabohu. 🙂

sissmiss
12. aug 2014

@0silvia0
@oravese praveze nie ste staromodne, pretoze od nepamati na zaciatku kazdeho partnerskeho vztahu medzi muzom a zenou ide o plodenie a pritahujeme sa nazvajom prave sexualne. Takze staromodne fakt nie je vhodne slovo.

0silvia0
12. aug 2014

@sissmiss aha, asi obe myslíme iné obdobia. Ja mám na mysli obdobie, keď bolo žiadané aby ženy vstupovali do manželstva ako panny - a nebolo to tak dávno - boli to časy napríklad mojej babky, ktorá sa vydávala ako panna v roku 1950 z čistej lásky. Ešte si pamätám, že boli časy, že bolo hanbou počať dieťa pred svadbou a hanbou bola aj slobodná matka. Takže je možné, že počiatočná atraktivita má sexuálny podtón, ale bolo žiadané, aby sa so sexuálnou aktivitou počkalo po svadbe. Toto som mala na mysli a z toho vyplýva, že najprv je dôležité sa spoznať a potom sexuálne žiť. Ja osobne si sexuálne kamarátstvo na upokojovanie sexuálnych pudov neviem predstaviť. Sexuálny život je pre mňa vyvrcholenie láskyplného vzťahu. Nie som pudový človek, preto to takto cítim a moje vnútorné morálne nastavenie mi to práve takto našepkáva 😉

0silvia0
12. aug 2014

@evkakorcek si nepochopila, som si uťahovala sama zo seba ☹ Takže ľutujem, ale k téme nemám čo povedať, nemám potrebné skúsenosti a moja hlava tento životný štýl neberie.

paranoidna
autor
12. aug 2014

Každý to máme inak....pre niekoho manželstvo a sex po svadbe,pre mňa stačí sex...to je na inú tému,bola by som rada,keby písali tie baby,ktoré to reálne zažili alebo zažívajú....ti znamená rozvedene....mne manželstvo a s ním súvisiace problémy už nič nehovorí našťastie

paranoidna
autor
12. aug 2014

@anatalia77 tvoja story má zaujíma,myslím že mi bude dosť blízka,budem rada ak napíšes ip podrobnejšie....

anatalia77
12. aug 2014

@paranoidna mozem aj verejne.
Moj tajny amant bol moj exmanzel. A preco tajny? Nuz kvoli jeho mamaaa. Kedze sa aj jej zasluhou rozpadlo nase manzelstvo,tak ex ma navstevoval na tajnaka. Vzdy,ked som v piatok prisla z tyzdnovky,tak ma cakal v mojom byte,navaril a atd. Spociatku mi pripadalo vtipne ako ukladal desiatu od mamaaa do mojej chladnicky,rano vstaval o piatej,aby sa akoze vratil z nocnej. Padli rozne sluby a lakovania na ruzovo. Ale kedze sa stale nemal k tomu,aby sme sa oficialne opat stali rodinou..tak som to ukoncila. Proste cez jeho mamu vlak nejede.
😀 pozitivum: to co som v manzelstve riesila 5 rokov,som tentoraz vyriesila za 9 mesiacov. Praxou sa zdokonalujem 🙂

sissmiss
12. aug 2014

@0silvia0 v obdobi o ktorom pises bolo napr.este bezne ze zeny sa stretavali pri driapani peria a valali sa po sebe a tak sa ukajali. Robilo sa to bezne a nebolo to nic nezvycajne. Alebo, par rokov predtym, na vydaj boli suce okolo 14roka. Tiez su to znamky cistoty a nevinnosti tej doby? Neprikraslujes si to trosku? Mozno bola tvoja stara mama panna ked sa vydavala, ale mozno ani nahodou. A teda co hovoria ludove piesne tak skor by to bolo nieco vynimocne. Mne je lautr fuk ako kto zije, ci sa rozhoduje moralne, ci pudovo, ci zmiesane. Ale tahat si medove motuzy popod nos, ake to tu bolo pred 80rokmi cnostne a och och, coho sme sa to dozili... Pamatam si na rozpravanie starych zien od nas z dediny, po par poharikoch porozpravali take zverstva co bolo kedysi bezne a podobali sa ich pribehy, takze nic vynimocne to nebolo, to by sme sa my dnes riadne cervenali a povazovali ich za uchylnych, kdeze obycajny sex dvoch dospelych slobodnych ludi opacneho pohlavia.

mima4
12. aug 2014

@evkakorcek
ja si myslim, ze existuje aj zdravy vzor, ci postupnost, a pravdaze nechcem povedat, ze automaticky to znamena stastny vztah na cely zivot... ale urcite je tam vyssia pravdepodobnost uspesnosti vztahu, ako pri inych "postupnostiach"... velmi pekne to vidiet aj v praxi. Vacsina mladych manzelstiev, čo sa rozvadza, sa vlastne ani nestihli spoznat, kedze medzi nimi sa nevytvorilo hlboke priatelostvo (bez sexu), a ked sa brali, tak zena bola uz tehotna alebo bolo uz dieta... Opat, nevravim, ze to nemoze vyjst, ale vacsina vztahov, kde ludia isli podla "davu" nevydrzi, lebo je postavena na piesku... a chyba tam zaklad, nejake to spoznavanie, vytvaranie zakladneho puta..a az potom chodenie, vstup do manzelstva a az v nom deti...

monikapindjakova
12. aug 2014

je to len na tebe kedy sa rozhodnes neutajovat vztah,rozvodom sa zivot nekonci a rozvod vznikol koli niecomu a ked je clovek v manzelstve roky nestastny,nevidim dovod aby niekto urcoval termin,kedy vyjst z novym vztahom na svetlo.urob to ako ja vykasli sa na ludi a zi len pre seba a pre tych ktorí ti za to stoja.asi tolko.............

zeleny_cajik
12. aug 2014

@0silvia0 citujem ťa: "Ešte si pamätám, že boli časy, že bolo hanbou počať dieťa pred svadbou a hanbou bola aj slobodná matka"

a pýtam sa: podľa teba to bolo tak správne? 😕

0silvia0
12. aug 2014

@sissmiss neviem z akej rodiny pochádzaš a kto ti prerozprával takéto zážitky, ale ja pochádzam zo silne veriacich rodín a som si istá že takéto podivné zážitky o ktorých píšeš sa skutočne nediali. Poznám svoje staré mamy a viem, aké boli zásadové a dokonca puritánske v takýchto otázkach.
Ale myslím, že nie je dôležité aby sme sa tu my dve doťahovali. Každý má iné zásady, inak nastavené mantinely, mne osobne je bližšie najprv zaľúbenie a potom sex, ak to má niekto opačne, je to jeho voľba, jeho život... to je všetko, čo som chcela povedať, a ako si želá zakladateľka témy, nechajme vyjadriť sa rozvedené ženy s podobnými skúsenosťami 😉

0silvia0
12. aug 2014

@zeleny_cajik hovorím len fakty, že sa na to pamätám, ja nesúdim, nemám na to právo... prečo sa mňa pýtaš, či to bolo správne? Odsudzoval niekto iný ako ja, ja som bola dieťa, len som to pozorovala...

desore
12. aug 2014

Tak na tvoju otázku je veľmi ťažká odpoveď. Keď ty ako matka budeš cítiť, že je ten správny čas...taktiež tvoj partner bude s tým súhlasiť...neviem, či váš vzťah nie je založený len na sexe...máte sa radi ako partneri? Ja som momentálne vo veľmi podobnej situácii...len ja nemôžem môj vzťah odhaliť...môj milenec si to neželá a ja tiež...upozorňujem, že nie je ženatý, ani nemá deti... je slobodný...

paranoidna
autor
12. aug 2014

@desore som na tom tak isto ako ty

paranoidna
autor
12. aug 2014

@desore a prečo si to neželá? Ako dlho ste spolu a ako to vnímaš celý ten vzťah ty?

desore
13. aug 2014

@paranoidna Náš vzťah je ešte len v plienkach...cca 2 mesiace...ja som bola 2 roky sama, keď som ho stretla...dlho som otálala...ako to vnímam?...netreba tlačiť na pílu...ten správny čas buď príde alebo nie..

libka1
13. aug 2014

@anatalia77 jejda, ten tvoj byvaly musi byt super chlap. Mamaaa bude ocividne general 😀

sissmiss
13. aug 2014

@0silvia0 rozpravanie zien od nas z dediny, nie od nas z rodiny. Takze to beriem od teba ako nepozornost pri citani a nie ako pokus o urazku. A tie ostatne info su fakty, nie moje domnienky.

adeala
13. aug 2014

Hlavne to netajte pred deťmi, deti nie sú slepí blbci. Príšerné časy, keď ja som vedela, že mama má priateľa, ona to vedela, samozrejme tiež, ale tvárila sa, že nič.. Ale hlavne mi klamala, kam ide, aj keď som vedela, že to tak nie je a nebolo mi to moc príjemné. Predpokladám, že z detí nechcete vychovať tajnostkárov a klamárov, tak sa podľa toho správajte...

0silvia0
13. aug 2014

@sissmiss to, že niekde sa diali nejaké záležitosti aké opisuješ, neznamená, že sa to tak dialo na území celého Slovenska, možno je to nejaká lokálny folklór alebo sa niekde viac pilo ako malo....
Žiadny pokus o urážku, len ja som vychádzala z toho, že o minulosti sa rozprávam s rodinnými príslušníkmi, nie so ženami z dediny, ja som na dedine nevyrastala, ale teraz na dedine žijem 😉
V ľudových piesňach sú rôzne narážky, ale vychádzajúc zo slovenských zvykov hoci pri svadbe, kde sa symbolicky odnímal vienok zelený ako znak panenstva a svadobná noc bola dôležitá na splodenie potomka a bolo dôležité, aby na nej bol znak panenstva (krv), tak vychádzam z toho, že panenstvo pri vstupe do manželstva bolo žiadané. Okrem toho slovenský ľud mal silné tradície a praktizoval vieru, kde sa snažili dodržiavať 10 Božích prikázaní, kde teda súloženie pred svadbou povolené nebolo 😉 ale určite sa pritrafilo, nie každý sa vedel ovládať tak ako sa to vyžadovalo.
Asi sme každá z iného kúta Slovenska, kde temperament a zvyky môžu byť odlišné, takže nemám ďalej potrebu sa venovať tejto etnografickej otázke.
@paranoidna ospravedlňujem sa za písanie mimo tému, už bežím preč a tebe želám v živote veľa správnych rozhodnutí a super chlapa do života 🙂

sissmiss
13. aug 2014

@0silvia0 zaujimave...

evkakorcek
13. aug 2014

@mima4 "zdravý vzor" podla koho?? Podla doby? podla národnosti? podla morálky (ale akej)? Podla teba? Podla spoločnosti?? Nikto nikdy nepovedal, ani nepapísal, ako má prebiehať vzťah aby dospel k nekonečnej láske alebo dokonca k manželstvu. A ak niekto aj také napísal a poslal do eteru, tak asi nemá všetkých 5 pokope, lebo sa nedá miliarda ludí na celej planetéte a páry ktoré ju vytváraju spojiť do jedneho celku a povedať im - áno toto je zdravý vzor postupu, ale tí čo sexuju od prveho stretnutia - to je prosti morálke a takto by to nemalo byť. 😖 🤐

Príťažlivosť k partnerovi buď je alebo nie je. Nedá sa do niekoho zblázniť na povel, keď si povieš tri štýýýýýýýýýri. Úžasných človiečikov si vyberáme za kamarátov. A kto nás priťahuje (a nemusí byť vo všetkom úžasný), s tým sa dávame dokopy bez ohľadu na jeho charakterové vlastnosti, výzor, rodinné zázemie, koníčky atď. Nikto nevie, prečo je chémia taká prazvláštna, ale jednoducho tak to vo svete funguje
Napríklad muž čo sa nám páči, začínam sa sním stretávať, spoznávať ho, je skevlý, úžasný a neviem čo ešte všetko a po troch mesiacoch randenia by sa už aj patrilo ho spoznať po intímnej stránke, a bum tu nastáva zlom. Zrazu zistím, že je príšerný milenec a jednoducho sa môžem premáhať ako koľvek už viem, že stým človekom mi to po intímnej stránke jednoducho fungovať nebude. Ale budem sa premáhať? Na čo? a kvôli čomu? Iba preto že je ku mne dobrý a milý ako ešte nikdy nikto predním? Ale čo sex? Ved aj ten je predsa dôležitý, nie? Koľké manželstvá sa rozvádzaju aj práve tomu, že im to v sexe neklape. Môžeš si to prelistovať stránky, tu je toľko v tomto fore o tom tém až do aleluja.