Lenivosť chlapov

rutian
14. aug 2015

Ahojte, v prvom rade chcem napisat ze moje manzelstvo je stastne nemienim sa rozvadzat ani nemame ziadne problemy ALE chcem si len vypocut nazory z inych rodin, domacnosti.....ide o lenivost chlapov, ci sa s tym mam zmierit , ze proste vsetcia su taki alebo s nim nieco robit......
otazka : starate sa o chlapa v podstate ako o svoje dieta? to znamena on na gauci a vy s handrickou ? na zemi hodene tricko a on prejde okolo akoze nic? on zaraba peniaze, hra sa s demi a tym to konci? upratovanie, varenie, kupovanie oblecenia pre deti je na nas ? je normalne ze chlapa na jesen netrkne ci decko vobec ma prechodne topanky ? 😀 ja to vsetko robim, nevadi mi len ma zaujima ci je to naozaj od prirody dane alebo len v niektorych domacnostiach , mozno sa mi bude lepsie okolo nich skakat s vedomim, ze vsetky to tak mate 😝 😅 😉 😀

aduskatt
14. aug 2015

nemám to tak

guinevre
14. aug 2015

@rutian Ani nie, my asi mame opacny problem :D Zariadujeme si dom, a ked prideme z roboty, tak maka este do 23h, niekedy aj do neskor na dome, ze vraj chce aby sme cim skor to mali hotove. V podstate urobil skoro vsetko sam, na priklad zamkovu dlazbu na dvore, co by si niekto nauctoval aj 2000e na tu plochu - urobil sam, zateplujeme postune sami, niekedy pomaham aj ja, ale teraz mam vela roboty vo firme tak nemozem. Dlazbu v dome robil sam, trosku sme pomahali ja a svokra, kupelnu kachlickoval, proste skoro vsetko, a pri tom maka aj v robote, je ITckar. Ked sa na to tak pozriem, tak m ivobec nie je tazko mat na starosti jedlo a upratovanie, je to jedno, ci objednam z restiky, ci uvarim sama, on sa nestazuje a vzdy oceni moju snahu 🙂 Ked sme byvali v byte, a nemal co robit na dome, tak pomahal obcas aj s upratovanim, ale naozaj ho nemienim obtazovat tym, ked je taky sikovny v inych veciach a este ho to aj bavi. Mna ked nebude bavit upratovanie, tak si zozeniem nejaku zienku raz do tyzdna, a mame to vybavene.

guinevre
14. aug 2015

@rutian Jaj, a este, v zivote som ho nevidela valat sa na gauci a kukat telku, on ma vrtulu vzdy, to by ani nedokazal bol by z toho nervozny a hundral by, ze straca cas 🙂

rutian
autor
14. aug 2015

@guinevre tak taketo veci robi aj moj, to by som mu krivdila, len mozno je problem aj vo mne, tiez neviem ci si to predstavujem aby behal s prachovkou a varil alebo co.....😀
a tu vrtulu mam ja , tak to poznam .....on si rad polezka

natalym
14. aug 2015

@rutian U nás je to tak. Môj nerieši ani Vianoce, ani narodeniny detí. Nemyslím si, že by to nevedel, len je rád, keď to niekto vyrieši za neho. Som rada, že chodí do roboty a naozaj ťažko pracuje, no vie si aj oddýchnuť. Akosi po 20 tich rokoch ani viac nečakám.

tenerifka
14. aug 2015

@rutian Ty chodis do prace alebo si v domacnosti? Toto je dost dolezity faktor....

guinevre
14. aug 2015

@rutian No, ved to, ked si inak s nim spokojna, a vie sa postarat o teba, o rodinu, to by som ho netlacila aby este robil aj upratovacie prace a varil, ked ho to nebavi. Myslim si, ze muz a zena maju byt rovnocenni vo vztahu, a v 21, storoci uz ani neexistuju zenske-muzske prace. Ale, niektorych muzov bavi varit a upratovat, mame takych v rodine, to je ok. Niektori naozaj nemaju "gen" na domace prace, mozno by aj pomohli, ale im treba zakazdym povedat a pripomenut 🙂 Ale nutit ho, to je zbytocne. Ked naozaj nestihas, mas toho vela, radsej mu to penke naznacit, poprosit "milacik cicu micu, nepomozes mi dnes...", alebo sa ho opytat ci by nebol ochotny zo spolocneho budgetu platit upratovacku 🙂

sissy27
14. aug 2015

@rutian ako si si naučila, tak máš... žiaľ, v začiatkoch vzťahu máme my ženy tendenciu si chlapov rozmaznávať, obskakovať a oni si na to veľmi radi a rýchlo zvyknú a potom to už očakávajú ako samozrejmosť...
je pravda, že nejaké jesenné / zimné topánky u detí a podobne nerieši, ale aby mi nechal na zemi špinavé tričko a čakal, že ja ho zdvihnem, operiem, ožehlím a uložím do skrine, tak takú ešte nehrali... možno keby bol imobilný a pripútaný na lôžko...😅
si manželka, partnerka - nie otrok... ale ak ti to vyhovuje, tak nemáš čo riešiť...

cecil36
14. aug 2015

Nikdy som to tak nemala a vadilo by mi mat doma dospele decko... Ale zas ak to tebe nevadi....

rutian
autor
14. aug 2015

@natalym presne, asi sme na to odsudene behat a starat sa .....pravda je aj taka ze ako je lenivy tak je kludny....nikdy sa nerozculi....

rutian
autor
14. aug 2015

@tenerifka chodim tiez do prace a mame dve deti 😉

cecil36
14. aug 2015

@rutian a kto ta na to odsudil? 😀 😀

natalym
14. aug 2015

@rutian No môj vie byť protivný. Ja už na to kašlem, čo môžem urobím, čo nestíham alebo nechcem neurobím, keď sa mu nepáči, nech si urobí sám, len nech máme doma kľud.
Mňa serú tie sviatky detí, moje to už dávno neriešim, ani jeho, áno tie topánky, veci do školy a pod. to riešim len ja. Možno vie, že ja to vyriešim najlepšie, ale ja by som rada cítila aspoň nejakú podporu, ale kašlem na to.

rutian
autor
14. aug 2015

@sissy27 praveze ma to vytaca....mam strasne rada poriadok, doslova vylestene 😒 a neznasam ked sa rano zobudim a vidim napr. ze dokrcene podusky v obyvcke z vecera co sa pozeral na TV tak to mam po nom natriasat ???? ak je to nasa povinnost, ok ale chcem vediet ci je to normalne sa takto starat o chlapov

blackcrystal
14. aug 2015

@rutian Ja si neviem predstavit, ze by moj muz iba tak presiel okolo tricka hodeneho na zemi a, ze by lezal len tak na gauci. Nenutila by som ho aby mi pomahal po celom vycerpavajucom dni v praci, no jemu samemu by to nedalo.
Myslim, ze sa neda vo vseobecnosti zhrnut, ze muzi su lenivi, zalezi to len od povahy.

natalym
14. aug 2015

@rutian Ale to je Tvoj problém, že Ťa serú podušky. Sa na ne vykašli a máš o robotu menej.
On to nevidí a ani nečakaj, že ich začne naprávať. Nezačne a nemôže za to.

kamilka1986
14. aug 2015

Ani môj sa nikdy len tak neváľa,prerábame dom a stále niečo robí,príde z práce unavený a ešte maká na dome aj do 22hod.Je pravda že s varením,praním,žehlením mi nepomáha ale ani to od neho nežiadam,robím to pre neho s radosťou 🙂 Teraz ked som na rizikovom tehu a väčšinou už večer len ležím ked príde tak mi pomôže trebárs spratať špinavé riady po nás,postará sa o dcérku,stále sa spýta s čím mi treba pomôcť 🙂

bubelko
14. aug 2015

@rutian u nas je to trocha inak, ja som zena v domacnosti, takze vsetko, co sa tyka domacnosti riesim ja - od handricky, cez nakup, platenie sekov az po opravarov. nie preto, zeby to muz nevedel, ale robit to pocas pracovnej doby, tak to asi rychlo dopracuje. staci uz, ze cez obed obcas zbehne nieco vybavit, co ma po ruke.
co sa ostatneho tyka, tak nie, nemame to tak. ked si vie 5 rocny odniest veci do spinaveho pradla a odlozit tanier do umyvacky, tak by som sa divila aby to nedokazal 40-rocny.
co sa tyka topanok a detskeho oblecenia, tak to niekedy netrkne ani mna a potom nakupujem vo velkom. alebo si to nechavam na poslednu chvilu... ze ved mam este cas.
sportove veci im chysta muz. hudobnu skolu riesim ja.
na vianoce a narodky mysli skor ako ja a chodi za mnou, ze ci uz viem, co chcem detom kupit...

tenerifka
14. aug 2015

@rutian Mala by si sa nad pokrcene podusky alebo vylesteny nabytok povzniest....ak obidvaja pracujete, nie je fer, aby si ty pracovala aj doma a pan sa vyvaloval, to je jasne. Len ked ono je take lahke zvyknut si a potom je tazke ho to oducit, tato terapia zacina uz od vstupu do manzelstva. Ignoruj tricko na zemi, alebo mu to hadz pod vankus....prace v domacnosti si treba rozdelit, a ak sa panovi nepaci, tak jedine co zostava je pomocna sila do domacnosti, ktora raz tyzdenne urobi zakladne upratovanie

sissy27
14. aug 2015

@rutian no ja sa ani náhodou necítim odsúdená na to, aby som skákala dospelému zdravému chlapovi okolo zadku, to pardón... špeciálne ak chodím do práce presne tak isto ako on...

rutian
autor
14. aug 2015

@natalym presne mozno to potrebujem pocut, asi bude problem aj vo mne...ze cakam ze bude ako ja....to som si mala vziat zenu a mali by sme vylestene 😀

sissy27
14. aug 2015

@rutian nikto neurčuje, čo je povinnosťou ženy alebo muža vo vzťahu, v domácnosti...neexistujú žiadne tabuľky, žiadne pravidlá... je to vždy len o tých konkrétnych dvoch ľuďoch, ako si to nastavia... ak si sa ty sama odsúdila na "handričkovanie" a obskakovanie a tvojmu mužovi to vyhovuje, tak je to ok... ja za seba hovorím, že by ma ani nehlo...ako tu už bolo spomenuté, ak si dokáže po sebe odpratať malé dieťa, tak to zvládne aj veľký chlap... ak nezvládne, tak nech si platí pani na upratovanie...
neviem, či si sa niekedy dostala do situácie, že si nebola v stave postarať sa ani sama o seba - neprajem ti to, ale mne sa to stalo (zdravotné dôvody)... a môj chlap ma vtedy na 110% nahradil, bolo upratané, navarené, nakúpené, postarané o dieťa... neviem, čo by nastalo u vás...

slavicita
14. aug 2015

No, neviem, či ťa ja poteším ale u nás to tak nie je...môj manžel mi pomáha s deťmi aj v domácnosti...nevravím, že si nepoleňoší, hlavne keď mal cez deň v práci toho veľa, tak je taký spomalenejší ale to beriem ako v pohode...každý má právo oddýchnuť si...špinavé prádlo mi nehádže na zem ale rovno do koša na prádlo, variť nevie, takže to je na mne, upratovať mi pomáha vždy keď sa mu dá...povysáva, umyje podlahy, utrie prach, dokonca dal minule aj prať...o deti sa vie postarať pekne, okúpe, oblečie, zohreje jedlo, zahrá sa s nimi, kúpu oblečenie pre ne necháva na mne lebo nevie zhodnotiť čo potrebujú ale ak je v obchode a vidí niečo pekné, tak mi volá akú veľkosť deti nosia a kúpi to......takže nemyslím, že je to dané od prírody ale od jednotlivých jedincov, či pomáhajú v domácnosti alebo nie...🙂 a vieš ako sa hovorí...ako si naučíš tak máš...😀

bubelko
14. aug 2015

@rutian nie, nie je normalne sa starat o chlapov ako o male deti. ja na to vzdy hovorim, ze kebyze chcem dalsie dieta, tak ho mam. 😉 brala som si dospeleho muza (sice s chybami, ale dospeleho), svojpravneho a samostatneho. 😉

timea7
14. aug 2015

@rutian ak vám to obidvom takto vyhovuje, tak to nerieš. V každom vzťahu je to ináč, to je ťažké porovnávať, je rozdiel či majú manželia byt, či rodinný dom, či majú jedno dieťa, alebo štyri, či majú domáce zvieratá, záhradu alebo nie. Je rozdiel, či žena pracuje alebo je doma, či pracuje fyzicky, alebo sedí v kancelárii, akú prácu má muž.....podstatné je, aby boli obaja spokojní. Záleží na tom, ako si to nadstavia od začiatku ich spolužitia. Ak sa žena ide potrhať, aby mužovi dokázala, ako sa vie sama o všetko postarať a on má veget, prečo by to menil? Kým nemajú deti, tak to ešte ide, aj s jedným sa to ešte ako tak dá, ak nie je rodinný dom, záhrada a zvieratá, najmä, keď je žena doma. No keď nastúpi do práce a doma ju čaká domácnosť, dieťa, prípadne dve, tri, už prestáva stíhať a vznikajú problémy, takých tém tu je desiatky....U nás je to tak, že sme pracovne vyťažení približne rovnako, domácnosť je naša, nie moja, teda na jej chode a údržbe sa podieľame obidvaja, netvrdím, že presne vo všetkom na polovicu, varím väčšinou ja, ale niekedy aj partner, upratujeme obidvaja, vrátane umytia oblokov, nakupovať chodíme väčšinou spolu....skrátka nestarám sa o neho ako o dieťa a to my už máme deti dospelé. Niekedy ma síce šklbe, keď vidím ten chliev na linke, keď varí on, ale dokážem sa prekonať 😀 , ani na začiatku nášho vzťahu som sa nesnažila okolo neho obiehať. Prečo aj? Obiehala som okolo neho, keď bol chorý, alebo po operácii, to isté robil on, keď som to potrebovala ja, To nie je o tom, že sú muži leniví, ale že im ženy umožnia byť lenivými, že prirodzene (NECHÁPEM PREČO) preberajú starostlivosť o domácnosť a deti na svoje plecia. Že chlapa netrkne, že má decko prechodné topánky, nad tým by som ešte mávla rukou, ale tričko šmarené na zemi by som netolerovala ani baníkovi, ktorý ťažko maká celú pracovnú dobu. Keď je všetko na žene, v štyridsiatke je z nej strhaná žena, tak muž často krát začne rozmýšľať nad novým modelom.....ak sa na chode domácnosti podieľajú obaja, ostane im viac času na spoločné aktivity.

natalym
14. aug 2015

@rutian Ja som veľa vecí myslela, že môj muž nerobí alebo robí naschvál, alebo je lenivý alebo pod. Potom som si uvedomila niekoľko vecí, že on to nevie, nevidí, nevadí mu to, je hladný, fakt je unavený, potrebuje byť v bode nula atď. Tým ho neospravedlňujem, ale je to tak. A potom som si všimla jeho otca. TO ISTÉ, ešte horšie by som povedala. Takže čo riešiť? Neriešiť, oddychuj aj Ty. Tričko mu pripomínaj 100 krát za deň nech hodí do koša, prípadne ho nechaj na zemi, aj 3 dni ale pripomínaj. Čo netreba nerob, lebo sebe si robíš zle. Ľahni aj Ty na gauč.

rutian
autor
14. aug 2015

@sissy27 myslim ze vtedy by sa zbadal, a robil to....on to jednoducho nechava na mna....asi...lebo ja som ako vrtula

ingelika78
14. aug 2015

@rutian Tak toto si neviem predstavit ako sa to da zvladnut. My sme manzelom sme obidvaja full-time pracovne a veci okolo domacnosti si delime na 1/2 . Neviem ako sa to inak da, jedine na ukor toho ze nemat na seba a svoje zaluby absolutne ziadny cas ☹

sissy27
14. aug 2015

@rutian pozri, ak si ty spokojná s tým, ako to u vás je, tak nerieš ako je to u druhých... ja stále hovorím za seba - ja by som okolo chlapa neskákala, som žena, nie slúžka... samozrejme nemám problém navariť obed, urobiť preňho to či ono, aj ho trošku rozmaznávať, ale to isté chcem dostať aj ja... že niekedy prídem z práce a nemusím nič, lebo tú večeru spravil on a aj upratal a podobne... a ak ti vadí, že všetko robíš ty, tak si s ním sadni a porozprávajte sa o tom, jasne mu povedz, čo od neho očakávaš a sem tam mu to pripomeň...

blackcrystal
14. aug 2015

@rutian aj ja tiez milujem vylestene vsetko a podusky su moja slabost, takze ta plne chapem 🙂... s tym rozdielom, ze aj muz je pedant, takze by ho sameho stval nejaky neohrabany detail a napravil by to.
Skus muzovi povedat aby si dal na to pozor, že tebe to vadi, vase manzelstvo si inak opisala uplne harmonicky, tak podla mna si da na to pozor ked mu o tom povies.