Mám 30 rokov a som bez partnera

Ahojte, baby. Posledne dni mi je extra nanic a tak mi napadlo, ze mozno najdem povzbudenie tu.
Mam 30 rokov, toho roku budem mat vlastne 31, som bez partnera. Su dni, ked presviedcam samu seba, ze vzdy je vsetko tak, ako ma byt. Ale su aj horsie dni, ako teraz, ked stale myslim na to "a co teraz idem urobit". S poslednym priatelom som sa rozisla, ked som mala 28. Potom som sa odstahovala za pracou do zahranicia, sustredila sa na ine veci a mozno aj "prepasla cas".
Vlastne ma netrapi len "partner", ale aj to, ze raz by som velmi rada mala deti. A mam obavy, ze to uz nestihnem. Ved este moze trvat, kym niekoho najdem a babatko sa tiez nemusi podarit hned. Vcera som listovala v casopise a tam clanok o tom, ze po 35ke otehotnie prirodzenou cestou len 15% zien.
Viem, ze vy mi nepomozete najst praveho partnera...skor hladam nejaku podporu, ze aj v "tomto veku" este nic nie je stratene.
Katka.

Zelam vsetkym peknu nedelu 🙂

lilimoni
2. aug 2015

@vsetkyloginituuzsu a zeny medzi 25-30 maju az 19% sancu 🙂 hlavu hore. Treba zajst medzi ludi a odragovat sa 🙂 mozno o 2 roky budes tehu. Kto vie. Treba mysliet pozitivne, lebo ani najkrajsia zena nie je sexi, ked je deprimovana 🙂

siska53
2. aug 2015

@vsetkyloginituuzsu ako pises,nic este nie je stratene. Poznam viac bab co si nasli neskor partnera a stihli aj deti. Ja som v 30tke zacinala dalsi vztah a v 25.tke porodila prve,v 37r.druhe dieta. Bez problemov.
Hlavu hore,ale netlac na.pilu.
Drzim paste.

livka88
2. aug 2015

@vsetkyloginituuzsu nemaj obavy, veď ešte nemáš 50 ;) mysli pozitívne, choď medzi ľudí a usmievaj sa! Lebo vieš ako sa hovorí, že nikdy nevieš kto sa zamiluje do tvojho úsmevu 🙂 a presne ako vraví @lilimoni ani najkrajšia žena nie je krásna, keď je deprimovaná 🙂 nemáš sa prečo trápiť, stále máš dosť času a radšej neskôr ako skoro a potom si hovoriť, že som mohla ešte počkať...držím palce 🙂

hedamaria
2. aug 2015

@vsetkyloginituu
@vsetkyloginituuzsu Ešte môžeš mať deti i partnera, možno len žiješ v takej oblasti,kde je málo príležitosti.

erienka
2. aug 2015

@vsetkyloginituuzsu moja prababka z terchovej sa v 20.rokoch minuleho storocia vydavala pred 40kou a syna porodila ako 40 rocna🙂

agathachristie
2. aug 2015

Aktivne hladaj partnera. Uz nestaci len cakat na princa. A stihnes vsetko neboj 😉

vsetkyloginituuzsu
autor
2. aug 2015

Baby, ako sa aktivne hlada partner? Kde ho treba hladat? Som cerstvo prestahovana do noveho mesta, nemam tu znamych ani priatelov. Chodievam do prace, kde travim cas od rana ca 17, domov prichadzam o 18. Niekedy som rada, ze som. Neviem si prestavit sa teraz niekde vybrat a "lovit".

natalienka12
2. aug 2015

@vsetkyloginituuzsu Hlavne maj oci otvorene a nesed doma. Prihlas sa do jazykovky, chodievaj do posilnovne, stretavaj sa s priatelmi hlavne nemysli na to, ze musis.

vsetkyloginituuzsu
autor
2. aug 2015

@natalienka...pisem, ze tu (este) nemam priatelov. Do jazykovky chodim, a su tam len zeny a jeden 50 rocny pan 😀

lelia
2. aug 2015

spravneho som stretla v 37 v novej praci.Prve dieta rodila 40 rocna, kedy som sa aj vydavala v 7 mesiaci tehotenstva v dlhych satach a so zavojom, a druhe 42 rocna. A stalo zato cakat a neunahlit sa. Prajem Ti tolko stastia ako som mala ja 😉

tranquillo
2. aug 2015

@vsetkyloginituuzsu pozri, ja zastávam názor, že láska príde vtedy keď má. Môžeš chodiť každý večer "loviť" a aj tak ho nestretneš a môžeš sa raz večer vybrať v teplakoch a s mastnymi vlasmi do tesca, lebo dostaneš strašnú chuť na arašídy a zrazis sa s ním pri pokladni 😀
Hlavne sa pozitívne nalaď, otvor srdce, neumaraj sa chmurnymi myšlienkami, jednoducho vyšli do vesmíru správu že si pripravená a ono to príde 😉

dai
2. aug 2015

@vsetkyloginituuzsu kde hladat? Vaecsina vztahov momentalne vznika online alebo na pracovisju - cize sni zvlast aktivna byt nemusis, pride to ked to budes najmenej cakat. Tie percenta neviem ako su podlozene, ja mam vela zien v svojom okoli ktore rodia 35 plus bez problemov , sama som po 30tke bez problemov otehotnela hned po vysadeni antikkncepcie, poznam vela aj takych co problemy majh a pritom nemaju este ani 25...
Hlavne klud a netlac na pilu

vsetkyloginituuzsu
autor
2. aug 2015

@dai uz mi aj napadlo, ze musim menit pracu, aby som na pracovisku niekoho nasla. To mi hovori kazdy. Bohuzial? pracujem v kolektive (paradoxne hlavne muzskom), kde je uz kazdy zadany a vekovo starsi.

dai
2. aug 2015

@vsetkyloginituuzsu ako som ti pisala - nesil to... mozno niekto pride, mozno pojdes na sluzobku, mozno ...

gababtom
2. aug 2015

Hlavu hore a kde presne do akeho mesta si sa prestahovala?drzim ti palce na kazdeho niekto niekde caka 🙂

ladyblcha
2. aug 2015

@vsetkyloginituuzsu
ja na statistiky neverim, zbytocne by si mala 20rokov, keby si bola napriklad uplne neplodna. mam kamaratku co ma 24rokov, a nedari sa im uz roky, ani iui ani ivf im nevysli. ak ti je to osudom dane, tak je jedno kolko mas rokov, ale o to babatko sa potrapis. vela bab tu je vo forach o umelom oplodneni ovela mladsich a predsa sa im nedari.
statistiky su nejake celosvetvove, alebo ramcove, ale zivot sa tyka iba teba 🙂

ja som nasla toho spravneho partnera, ked som mala 35rokov, teraz mam 38 a cakame babatko 🙂

ladyblcha
2. aug 2015

@vsetkyloginituuzsu a inak odporucam zacat chodit na nejake aktivity - crossfit, gym, utulky, zrazy s autami (my sme mali klub znacky auta, ktore aj ja mam) .. treba osudu mozno pomoct.

vsetkyloginituuzsu
autor
2. aug 2015

Dakuje Ladyblcha. 😉

moll
2. aug 2015

@vsetkyloginituuzsu cica ja som sa V 30 rozvádza la po 10 rokoch bezdetneho manzelstva... Každý mi vravel že som nenormálne že čo budem V 30 robiť kto má bude chcieť atď. .... do roka som sa stretla S terajším manželom A dnes máme 2 deti sme spolu 9 rokov ... život V 30 len začína A deti som mala jedno V 31 A druhé V 36 takže hlavu hore všetko sa začína hlavne treba zmeniť rutinu ..... ja som zmenila všetko O 360 C° A vyšlo to .... držím palce 🙂

pumpkincake
2. aug 2015

Kamoska ma dieta ako 38rocna a aj partnera kt a asi od jej 35ky, druha uz ma 35 a nema frajera a tiez by chcela deti , ale radsej nebude s nikym ako s debilom. Dalsia zas mala 34 a nasla prveho idiota s kt si spravila rovno dve deti. Deticky ma, ale aj debila, ktory s nou sice nezije lebo ona ani on sa nemiluju len je psychos co ju chce cez deti manipulovat takze. Nic netreba silit, uzivaj si , ze si sama. Choj medzi ludi, rob co mas rada a tam kde to budes robit stretnes aj partnera. Ak chces kurevnika tak hladaj na diskotekach ak mas rada sport tak sportuj a na nejakych podujatiach mozno najdes partnera... proste nehladaj priamo, ale uzivaj si to co ti zivot momentalne ponuka a pride aj partner.

paskolinka
2. aug 2015

@vsetkyloginituuzsu keby si sa spytala mojej teraz uz 70 rocnej tety, tak by mavla rukou a povedala "jaaaj to pride" 😀 inak v mojom okoli je velmi vela ludi (kolegyne, kamosky, rodina...), co sa stastne zoznamili cez internet normalne na nejakej zoznamke. ja som to kedysi tiez skusala a vcelku katastrofa 😉 ale aj tak to nelutujem, lebo clovek vypadne aspon na nejake to rande, trosku si zdvihne sebavedomie a nema pocit, ze len trci doma 😉 a potom akoby zazrakom, aj ked som si cez internet nikoho nenasla, zacali mat zaujem aj chlapi z okolia, dokonca moj teraz uz manzel ma oslovil len tak - uplne cudzi clovek. takze skusaj hoc aj cez zoznamky, staraj sa o seba, krasli sa, usmievaj sa a ono uz sa niekto pritrafi - ak nie hned, tak po case 🙂 a to ze plodnost s vekom klesa je fakt, ale zase znama sa vydavala hadam 36 rocna a otehotnela par tyzdnov na to, dalsia znama sa vydavala asi 34 rocna a uz ma tiez dve deti. netreba sa zbytocne stresovat a strachovat.

vsetkyloginituuzsu
autor
2. aug 2015

Dakujem baby. Ste velmi zlate. Trosku na mna vplyvaju aj kolegyne, ktore ma tlacia, aby som si uzivala (lebo to ony tak robia/robili). Brali vsetko, zadanych, starych, mladych. Moj vyber obmedzuje aj to, ze som staromodna a pacia sa mi obycajni muzi - bez tetovani, bez dier v usiach, bez ciernych triciek s fuckerom vpredu....
A este jednu poziadavku (dufam, ze mi to nebude vyhodene na oci) - zatial nechcem partnera, ktory ma exmanzelku a zavazky.

nanervy_2
2. aug 2015

@vsetkyloginituuzsu drz sa svojich predstav ;) nie len ze zatial... tiez som z tych co nasli toho praveho az po 30ke, ked som si zistovala ako je to s plodnostou, tak kopec bab otehotnelo aj po 30ke na prvy sup, kopec ich riesi neplodnost j pred 30kou....

nicolle21
2. aug 2015

@vsetkyloginituuzsu ja som blizko 30tky a mam 2 take kamosky,ktore nie a nie stretnut toho praveho.. jedna vzala osud do svojich ruk,dala vypoved a odchadza docasne zo slovenska, druha byva nadalej u rodicov,chodi do prace a ma velmi nakladny konicek,obcas sa nestastne zalubi a potom je jej nanic a takto dokola.. velmi tazko je radit,aj ked nad nimi casto premyslam,co je lepsie urobit..
aj ked v zasade som tiez toho nazoru,ze ono to pride a spoznas to,ked to bude ten pravy.. inak aj mna si muz nasiel cez net,sme spolu 6 rokov a mame maleho,da sa povedat,ze nam to klape a v podstate nie je az taky rozdiel,ci niekoho stretnes na nete,v obchode,alebo v buse 😉
vela stastia do buducna

leak61
2. aug 2015

Na internete. Vela ludi premysla, kde sa stretnut a moznosti su relativne obmedzene ako si pisala - v praci su vetci zadani, na diskoteke si asi toho praveho hladat nie je najlepsi napad (aj ked aj to moze vyjst)....Aj mojom okoli sa vela ludi spoznalo takto, dnes je to uz normalne, podla mna. Da sa tam pekne oddelit zrno od "pliev". Nedavno niekde bolo, ze aj Lucia Kollarova, nevem ci vies, kto to je, sa takto spoznala so svojim muzom a cakaju prve baby. 🙂 A ona je od teba uz o dost starsia, aspon myslim.

worker_falcon
2. aug 2015

@vsetkyloginituuzsu volakto spieva, ze "lide nejak zapominaj zit". Nenapisala si vela o svojom zivotnom style, iba se chodis do roboty na cely den a obcas na jazykovku. Ako uz pisali ostatne, zacni zit, najdi si nieco, co ta bavi, naplna. Zacni chodit na turistiku, hackovat, cvicit, tancovat, spievat, skratka sa v niecom najdi. Je dolezite, aby mal obaja z paru podobne zaluby, a hlavne nejake. S tebou by sa chlap unudil, resp. by si ani nemala na neho cas.
Jedna myslienka k manzelstvu: neber si cloveka, s ktorym mozes zit. Zober si cloveka, bez ktoreho nemozes zit.

timi1012
2. aug 2015

Sice som mladsia a mam uz rodinu ale ak ta to aspon trosku potesi tak aj my sme sa s mojim manzelom spoznali na nete... 😉 treba skusat a vsetko bude. Hlavne nezufaj zivot este nekonci preto lebo mas 31 prave naopak. Drzim palce.

victoriab
2. aug 2015

@vsetkyloginituuzsu ty mi čítaš myšlienky... tiež si už občas pripadám zúfalo. mňa teda čaká 30tka "až" o rok, no tieto pocity mám už dlho. 5 rokov som sama - teda oficiálne, neoficiálne asi už 6,5. mňa zvyknú utešovať tým, že mám "aspoň" syna. áno, aj ja sa tým utešujem, som vďačná. na druhej strane - som aj žena, nielen mama. a mám pocit, že roky mladosti mi "ušli" v samote. ja som totiž za ten čas s nikým ani len nerandila, nieto ešte chodila, či dokonca niečo vážnejšie. odmietam sa s niekým zoznamovať online, pretože mi stačí prísť na koňa a prečítať si 54 diskusií o tom, ako si kadekto vypisuje s kadekým. a ja to nechcem. chcem ozajstnú chémiu. chcem toho človeka stretnúť osobne. už som bola v rôznych štádiách: štádium, že takto mi je dobre, že nikoho nepotrebujem, štádium: že niekoho, naopak, veľmi potrebujem a štádium, že áno, už som pripravená, môže prísť. a on neprichádza. nevadia mi tetovačky, ani náušnice v uchu, ale tiež by som chcela chlapa bez záväzkov. a na toto mi jeden kamarát povedal: ty chceš chlapa, čo bude od teba starší a nebude mať záväzky? no: buď bude gay alebo s ním niečo nebude v poriadku, keď v tom veku ešte stále za sebou nič nemá. aj ja bývam zúfalá. ešte tajne verím, že ho stretnem, ale je to skôr už len taký sebaklam. niekedy si vravím, že tí ľudia okolo mňa si musia myslieť, že mi šibe. pretože som z fázy, kedy som sa na ľudí proste ani nedívala, prešla do fázy, že sa dívam. dívam sa, hľadám a dúfam, že mi ten človek padne do oka. a stále nič. ale o čom by to bolo, keby nebola nádej, však? tak sa netráp, ver tomu, že nie si sama. skús sa sústrediť na seba, aby si sa mala rada, venuj sa sebe, tomu, čo ťa baví a možno keĎ to budeš najmenej čakať, stane sa to. držím palce, budem dúfať s tebou. 🙂

sasa1983
2. aug 2015

Zoznamka,zoznamka,zoznamka!!! Stretnes vela blbcov,ale nie je to zavazne a nemas co stratit.

mihula
2. aug 2015

@vsetkyloginituuzsu no neviem,či si mozes az tak vyberat po 30tke.Volny chlapi po 35tke su bud rozvedení,alebo mamickin maznak.čo je lepsie?Mam kamosku,ktora ma vysoke naroky aj ked sama je slobodna mamicka.Taky jej nebol dobry lebo,tamten tiez lebo.....az dnes ma 50a je sama