Mám bojovať, či sa rozviesť?

pietro82
2. mar 2015

Ahojte.je mi to uplne trapne,ale tak rad si vypocujem vase nazory. Som zenaty 4roky,mame 3male deticky.byvame v starsom domceku,ktory patri svokre.neplatime najom,len si platime energie a veci s tym spojene.posledne 2roky to ide s nami dole vodou,kazdu chvilu sa vadime.raz je dobre,raz zle!zena sa urazi na uplne malickosti a dokaze somnou nekomunikovat aj tyzden.ja podnikam,cize dost casu travim kolo prace.a to ju tiez stve ze som stale prec,ze vsetko robi sama.ale sama tam nieje nikdy,lebo svokrovci su tam na dennom poriadku,jej brstia,sedternice,tetky kamaratky,atd!uz ma to fakt nebavi,ziadne sukromie!neraz som sa pobalil a odisiel odtial.nikdy ma nevolala ani nesnazila aby som sa vratil.vzdy som len ja prosikal,ako uplny saso!kupili sme pozemok,dom darovali rodicia len mne,kedze videli ako zijeme a chceli aby sme sli byvat bokom sami.noale veci sa tak zvrtli,ze zena dala na rozvod,a ze si najde lepsieho!pritom sa nemala zle.nepijem,nedrogujem,nechodim za kur...proste nic,len to ze fajcim.daval som 600e na domacnost,ona ma 270 a nic nedokazala odlozit.ja som si svoje vydavky financoval sam cize 600 odomna mala cistych.ked trebalo nejaky mimoriadny ucet vyplatit,tak som to zatiahol ja...sex je biedny,len ked ja chcem a aj to nula bodov.jej netreba muza,jej staci mamka a spol.odstahovat sa nechce,a ak teda by sa odstahovala tak len ked dom napisem aj na nu!je to normalne???radsej sa rozvedie a bude mat 3deti na krku a furt ma ruzove okuliare ze si najde lepdieho,len v dnesnej dobe neviem ci si niekto zavesi na krk zenu s 3 detmi...je mi z toho zle!srdce hovori tak,rozum inak...ale ona uz ma v tom jasno,rozvod nic ine...

mamulka211
2. mar 2015

Ak je to tak, ako hovoris, tak ju nechaj, nech ide, do teraz si daval na rodinu 600 eur, teraz das len to, ci nadeli sud a dost. Nechaj zenu, nech si sama vyskusa, ake je to byt sama s troma detmi, ci ich uzivi, ci to zvladne. Niekedy je najlepsie riesenie odist , lebo to musime, nie preto, zeby sme si dotycneho nevazili a nemilovali ho, ale preto, ze si nevazi a nemiluje on nas...mozno zena pochopi, aky dokonaly manzel pre nu si bol.

janinah
2. mar 2015

a o láske či neláske ani slovo....hm.....

xevulax
2. mar 2015

Podla mna ma v niecom pravdu ona a v niecom ty. Ja mam tiez tri male deti a mohol by tu byt aj papez, muza mi zo nenahradi (to len pohlad z druhej strany). Tiez by mi vadilo ak by som mala ist byvat k muzovi a nebolo by to nase ale jeho. Ja som tak staromodna a pre mna je v mnzelstve majetok spolocny (asi preto, ze my s muzom mame skvel vztah-zatial vsetko sa moze pokazit, co sa dufam nestane), co by som na tvojom mieste urobila? Odstahovala sa aj s rodinou teda k tebe, po dohovore s manzelkou, ze to tak skusite a ak to pojde, prepises dom aj na nu, myslim ze je to kompromis celkom rozumny. Ty sa snaz ale travit co najviac casu doma s rodinou (ak sa osamostatnite bude ta urcute pitrebovat aj doma). Teb chapem, ze nemas ziadne sukromie pre toto by som nebyvala ani s rodicmi ani so svokrovcami. Aj ked z tvojich slov mam pocit ze si ta velmi zena nevazi, ale mozno ti chce iba ublizit. Urcite by som skusila zabojovat, ved mate tri deticky. Ale musite to chciet obaja a musute obaja urobit kompromis. A hlavne ist byvat sami, tam sa ukaze ci to ma dalej zmYsel alebo nie.ospravedlnujem sa za chyby, nechce sa mi to opravovat. V kazdom manzelstve pride kriza, lahsia cesta je zutekat

pietro82
autor
2. mar 2015

@mamulka211 ved prave,ona na mne vidi len to zle.ano nik nieje dokonaly,ale ja si na rozdiel od nej viem priznat chybu a ospravedlnit.ona je strasne tvrdohlava a az prilis ista sama sebou.fakt som bol len ja ten co mal snahu a zaujem rowsit veci,a hlavne aby ostala rodina pokope.ona nikdy nezavolala,nenapisala vrat sa,chybas nam...uplne nic!prave naopak,kladla si podmienky.prepis na mna dom a mozes sa vratit ,atd.ja uz fakt nevladzem,asi by som sa mal ist riadne opit,zresetovat hlavu 😒

natalym
2. mar 2015

@pietro82 Ak sa dvaja rozídu vždy je chyba na oboch stranách. Ktovie ako to vidí ona. Ale keď ste už takto ďaleko, tak buď rád, že to ona v podstate vyriešila. Platiť budeš tak či tak, o deti sa staraj, zaujímaj a ži si svoj život. Držím palce.

mamulka211
2. mar 2015

No ja neviem s tym prepisom domu na manzelku...Dom mu darovali rodicia a ja, keby ze mam taku nevestu, co sa kazdu chvilu ide rozvadzat, tiez by som bola proti, aby bol dom aj na nej, porozvode potom co bude? On pride o polovicu domu, alebo ju este zo svojho bude musiet vyplatit? Oni nemaju taky vztah, aby bolo bezpecne na nu davat nejaky majetok.

mamulka211
2. mar 2015

@pietro82 : no a ja vidim prvy problem, co to je za uvazovanie idem sa riadne opit...to tak stale riesis problemy?

xevulax
2. mar 2015

@pietro82 prestan sa doprosovat, chodit a ospravedlnovat sa..... Ja som tiezbtvrdohlava mam otrasnu povahu, som vybusna nieked neznesitelna. Muza mam uzasneho, obcas tiez vypustim z huby vo b som nemala ale vzd sa ospravedlnim. Viem si priznat chybu. Mozno by si mal napisat nieco viac. Z uvodneho prispevku som mala pocit ze je to tak pol na pol, teraz som si neni ista. Kedy sa to medzi vami zacalo kazit a preco?

pietro82
autor
2. mar 2015

@xevulax ano mas pravdu,chybu sme urobili obaja...a presne jak hovoris ty,povedal som jej podme byvat bokom a bude nam fajn,ale ona nechce.aj na otazku,ked dorobi sa ten dom ci tam pojde somnou byvat a ci vobec somnou planuje buducnost,tak odpovedala....neviem,ja ti to teraz neviem a nemozem slubit,lebo nevednoco bude...hmm bieda co?

xevulax
2. mar 2015

@mamulka211 dom na nu nemusi prepisovat po mesiaci, ja osobne na jeho mieste by som to urobila po roku, dvoch, troch.... Kym by si nebol isty ze to urobit chce a ze je toho hodna. Nic ho netlaci ziadny cas. Ale byvat samy by mali, ved ako samostatna rodina nikdy nefungovali. Mne osobne by tiez vadilo keb mam v dome y dalsich ludi, clovek potrebuje mat svoje, svoje sukromie, robit co chce....

mamulka211
2. mar 2015

Preco nechce ist byvat bokom od rodiny, vies, je tazke nam sa vyjadrovat, lebo ja mam pocit, ze ty nehovoris uplne veci tak, ako su....aj moj muz raz chcel, aby sme sli byvat sami a dost daleko, az k Bratislave asme z vychodu, ale manzel bol tak nezrely a mal take vykyvy, ze som si nebola ista, ci to chcem, ale keby on mal opisovat situaciu, tiez by povedal asi ako ty, ze ja som bola ta, co odmietla s nim ist...ale preco som to odmietla a preco to tvoja zena odmietla

miciatko
2. mar 2015

prepis na nu dom a neprides len o prespekulovanu manzelku este aj o polovicu domu ..,podaj o rozvod a daj si podmienky starostlivosti o krpcov. Budes mat ty pokoj ona a aj deti .

ellabella22
2. mar 2015

Urcite neprepisuj na taku zenu dom, ved ta tym vydiera. Skor ak mate moznost, pozvi ju von na veceru, nech svokrovci strazia deti, a od srdca sa porozpravajte. Mozno sa dozvies nieco nove o svojej zene.

pietro82
autor
2. mar 2015

@mamulka211 nie,praveze ja som di nevypil dobre 4roky....niekto sa opije pri narodeni dietata a ja nic. takze neriesim problemy alkoholom...

xevulax
2. mar 2015

@pietro82 preco s tebou nechce ist byvat prec? Aj ti to vysvetlila? Nemuluje ta? Nevie sa odviazat od rodicov? Boji sa ze b ste to samy nezvladli? Dalsia vec je, chces byt s nou? Milujes ju? Alebo je to iba koli detom? Ja sa inak uprimne cudujem ze nechce odist z rodicovskeho domu. Tu ziadost na tozvod ma uz podanu alebo sa iba vyhraza? (Aj ked mi to pride uplne ubohe), daj krk na to, ze s tromi detmi tazko najde partnera (mozno ked vudu starsie, ale maloktor chlap b bol ochotny vziat si na krk az tti male deti (to nie je iba jedno).

natalym
2. mar 2015

@pietro82 A možno to bola práve chyba, že si si nevypil.

pietro82
autor
2. mar 2015

@mamulka211 ze nechce ist somnou byvat,lebo nema vomne istotu kedze som uz tolkokrat odtial odisiel...to je cele,neklamem v nicom,nemam dovod...

sue
2. mar 2015

@pietro82 nejak mi uniká kde tam je snaha vybudovať pre tri malé deti pokojný rodinný prístav? 😕 Chýba mi to z obidvoch strán 😕

1. zariadila by som, aby manželka brala antikoncepciu (alebo choď na vazektómiu...) nech neplodíte deti ďalej
2. pokiaľ je to len trochu možné, nechajte deti (alebo aspoň niektoré z nich) na víkend rodine alebo kamarátke alebo miešane a choďte si obaja oddýchnuť - spolu...nedivím sa, že vám obom šibe a rúca sa vám vzťah, keď ste za štyri roky manželstva splodili a porodili tri deti a ty podnikáš...to je záhul riadny...
3. rozprávajte sa pokojne a najmä o tom, či vám ešte stále ide o to isté - ujasnite si to a podľa toho konajte ďalej...
4. nedivím sa, že ťa manželka nevolá späť keď odídeš (aj ak je ona provokatérom hádky) - ty neodchádzaš len od nej, ale od vašich troch spoločných detí... Iste, aj ty toho máš veľa v práci, ale skúsil si si to s tými tromi deťmi na viac ako jedno poobedie vkuse? ...

Obaja proste žijete teraz každý akoby svojím kolotočom - ona okolo detí a so všetkými ťažkosťami, ktoré s tým súvisia (a aby jej nedrblo úplne, chodí jej tam kdekto pomáhať... - to by si pochopil, len ak by si bol na MD dlhšie ako mesiac-dva....) a ty so svojou ťarchou podnikania a živenia rodiny... Ani jeden z vás nerobí málo...alebo zbytočne...alebo zle...ale každý robíte niečo diametrálne odlišné... dočerta ale spravili ste si tri deti, tak sa teraz ráčte spamätať a neblbnite !!! Pokazíte im život, je vašou povinnosťou najskôr sa pokúsiť zachrániť rodinu a potom odchádzať...

...inak súhlasím s @mamulka211 a prepisom domu - na manželku by som to zatiaľ neprepisovala. Možno by som stanovila termín po ktorom sa to prepíše, prípadne by som dom prepísala na vaše tri deti... aby bol aj vlk sýty aj ovca celá 😉

Držím palce !!!

mamulka211
2. mar 2015

@pietro82 : ty tvrdis, ze ta vyhodila preto si odisiel...naraz tvrdis, ze ona ti vycita, ze si odisiel, tak si odisiel sam, alebo ta ona vyhodila, mozno riesis hadky odchodmi k rodicom a jej to pride nezrele.

sunshineka
2. mar 2015

@pietro82 v tomto uplne chapem tvoju zenu.chlap nema co odchadzat z domu.takto sa problemy neriesia.ak ti cokolvek vadi,ma sa to vydiskutovat a nie ze sa vezmes a odides a budes cakat ako sa ti ona bude doprosovat.tiez by som sa ti nedoprosovala.ona tam ostala sama s tromi detmi,ponizena a ty si sa isiel co ozrat?obaja ste na vine.neviete sa rozpravat.rozhovor nie je to,ze si budete vykrikovat ty si spravil to a ty ono.si chlap a mal by si sa snazit o to,aby sa o teba mohla opriet.ano peniaze su k zivotu dolezite,ale co ma ona z nich,ked tam nikdy nie si,ked ta potrebuje.prides domov a co robit?venujes sa jej,pomozes s detmi?rodina znamena aj obetovat.mozno si ta nevazi a co mala zisti,az ked sa rozvediete.mozno by ste si mali vyskusat zit oddelene urcity cas a potom sa rozhodnut.ja to vidim na bezne manzelske nezhody.zena s tromi detmi,vecne sama.chlap vecne v robote,ktory si mysli,ze ked zarobi peniaze,robi vsetko pre rodinu a nic viac netreba.to,ze su u nej sesternice,tety a neviem kto.no a?s kym ma byt,ked ako pises podnikas a si stale v praci.skus si byt zavrety doma,ci ti to nepojde na mozog.ona si len vyzaduje pozornost a uz nevie ako ju ma u teba vzbudit.zena potrebuje,aby jej chlap nacuval,objal,polaskal,vypocul a dal pocitit,ze mu nie je na obtiaz jej citove vylievanie.my potrebujeme oporu.

jeennyv
2. mar 2015

podla mna vacsina problemov v manzelstve nastava vtedy ak sa jeden ci druhy partner je jedno ci zena alebo muz malo angazuje v domacnosti resp. v domacom zivote... mate tri deti a to je dost velka zataz na cas psychiku atd...v popise problemu sa venujes, ale vasim hadkam, odchodom, to ze mate malo sexu a ze svoj cas venujes praci....ako baby pisu hociake navstevy muza nenahradia a nepises vobec o tom, aky je vas rodinny zivot, ako sa zaujimas o deti a o domacnost ci manzelku, dnes su financie dolezite, ale nestaci polozit peniaze na stol a to je vsetko......mozno z tohto budu pramenit problemy...

lilitela
2. mar 2015

@pietro82 Tvoju zenu nepoznam, ani tu nepise ona svoju verziu, takze k nej sa vyjadrim iba tak, ze je cudne, ze chce ostat "sama" s troma detmi. Ale asi tak sama nebude, kedze tam ma tych rodicov. Inymi slovami ty si makal a chybal si jej, aj detom, pomahali zatial stari rodicia, necudujem sa, ze vztah ochladol. Neviem, z kolko penazi ziju ostatne rodiny, ale podla mna, mesacny prijem 870 eur na celu domacnost rodinneho domu, vratane troch deti a stravy a oblecenia nie je nic valne, najmä ked podnikas na ukor casu s rodinou, mal by si vediet, ci to stastie stoji za tie nie velmi uzasne peniaze.

lenka2232
2. mar 2015

zeny su uz horsie ako chlapi...na co sa potom vydavala, ked jej je prednejsia mama? ako sa hovori, za dobrotu, na zobrotu....niektore zeny ktore maju dobrych chlapov si ich nevedia vazit....

sunshineka
2. mar 2015

@lenka2232 o chvilu bude volny a mozes si ho nastahovat 😀 potom asi zbadas,co je to samota vo vztahu

lenka2232
2. mar 2015

@sunshineka ty sa do mna laskavo nenavazaj 🙂 povedala som svoj nazor a bodka 🙂 🙂

mamulka211
2. mar 2015

@lenka2232 ako vies, ze on je dobry a ona zla, dedukujes z toho co on napisal, pocula si aj jej nazor?

katarina644
2. mar 2015

@pietro82 no nezavidim ti. niektore su take. ja som tiez muzovi pred mesiacom pohrozila, ze dam na rozvod, ked sa neskroti, ale myslim, ze nebude nadavat a ziapat. byt je najomny, takze ani jednemu nepatri, tak by nemal, kde ist, zaraba okolo sestoeciek. ale keby sme sa rozviedli, tak by nevidel casto deti, ku vlastnym rodicom nechcel. tak sa chvalabohu polepsil, to ze mame malo penazi mi tak az tak nevadi, ale ten slovnik a ziapot a hadanie uz bolo na dennom poriadku.

astonka
2. mar 2015

@pietro82 hm smutne no,tak po prečitaní by som to asi fak riešila rozvodom...načo spolu zostávať.../asi si tam len kvoli deťom/ určite sa ti uľaví a bude ti lepšie...držim ti palce...

timea7
2. mar 2015

@pietro82 nepáči sa mi, že od problémov odchádzaš, a tiež sa mi nepáči, že sa manželka správa ako malé decko, keď sa oduje a nerozpráva s tebou. Svojím spôsobom ťa chápem a na tvojom mieste by som ju nechala, nech si teda toho lepšieho s tromi malými deťmi hľadá. Ale keď už pre nič iné, len kvôli tým trom malým deťom a pre pocit, že si urobil pre záchranu manželstva všetko, sa s ňou stretni, najlepšie mimo dom svokrovcov, hádam vám dve staršie deti postrážia a malinké nech vezme. Porozprávajte sa ako ľudia, nie ako sopliaci, máte zodpovednosť už nie len sami za seba, ale aj za tri deti. Povedz jej, že si ochotný urobiť čokolvek pre záchranu vášho manželstva, ale očakávaš to isté aj od nej. Neobviňuj ju z ničoho, nespomínaj, čo ste pokašlali, nemá to zmysel, spýtaj sa jej, ako si predstavuje váš spoločný život, povedz jej, ako si ho predstavuješ ty. Možno nájdeš ochotu urobiť kompromis, v každom prípade potrebujete bývať bez svokrovcov, ale v tom prípade ona bude potrebovať z tvojej strany väčšiu pomoc. Ak odmietne, alebo nebude schopná s tebou normálne komunikovať, navrhni ešte manželskú poradňu, ak ani to nie, povedz jej, že o deti sa budeš starať, ale ju nemieniš nasilu držať v manželstve, na budovanie vzťahu a pokojného domova pre rodinu treba dvoch.

mima4
2. mar 2015

@pietro82

suhlasim s tym, co napisala @sue takze sa nebudem opakovat ale chcem ti napisat, ze to ze nedrogujes, nebijes ju, nechlastas atd... to emocne zdravej zene nestaci. Toto bol sen zeny v minulom storoci, nie teraz. My zeny potrebujeme aby vy muzi ste nam boli priatelmi, aby ste si nas vypoculi, aby sme vo vas mali dovernikov, najlepsich priatelov.... a toto ani prijmy z podnikania nevyvazia...
Dolezite je, aby ste obnovili komunikaciu a aby si neodchadzal z domu...lebo skutocne tvoja zena nema v tebe istotu... od rodiny sa totiz neodchadza, ty si MUZ, ty si povinny rodinu chranit, byt jej nablizku... ale tvojim spravanim tvoja zena v tebe muza nevidi, a ani ja.... Mam ovela vyssie naroky na hlavu rodiny