Mám odísť do zahraničia?

misicka333
24. aug 2014

Ahojte mam 22r. A dost vaznu otasku pred sebou. Odist alebo ostat? Volam si s jednym chlapcom ma 33r a ja len 22. Nikdy v zivote som ho nevidela a zamilovala som sa donho. Volame si 5 rokou s toho rok sa neozval. Som v nevyhode lebo nemam jeho cislo a stale vola len on mne....koli praci, zial o tej tu pisat nesmiem. v piatok mi volali do prace do zahranicia.... odchod je v pondelok alebo v nedelu. neskutocne ho mam rada ale neviem ci mam odist. povedal mi minule, ze svet sa bezomna zaobide ale ja som dlhodobo nezamestnana a pracu potrebujem. no na druhej strane ma tu drzi on... co mam robit??? dakujem za vase reakcie a ulahcenie si mojho rozhodnutia

slavka034
24. aug 2014

Nikdy si ho nevidela,zamilovala si sa len do jeho hlasu 🙂 🙂 Narozprávať sa dá toho veľa,realita však môže byť úplne iná.Za 5 rokov ste neboli schopní osobného stretnutia? Trošku čudné,až nechápavé,ale možno pre vás oboch silno romantické..Na tvojom mieste balím kufre,idem do zahraničia,veď ak 5 rokov netrval na osobnom stretnutí,vydrží ďalších pár rokov určite v pohode 🙂 🙂 Neviaž sa,odviaž sa ,veď v kontakte môžte byť aj naďalej .Ak mu stačí iba "láska cez telefón" ,je úplne jedno ,kde vo svete budeš 🙂 🙂

misicka333
autor
24. aug 2014

na rok sme prerusili kontakt hladal ma kade tade...cez operatorov, policiu, inzeraty, socialne siete a ja neviem kade co vsetko. mali sme sa stretnut ale ja som to zbabrala lebo som chcela sa stretnut niekde uplne inde a nie v nasom meste alebo okrese....to bol dovod preco prerusil kontakt. nema nioho povedali sme si, ze ak jeden s nas bude niekoho mat tak si to povieme nech je to ake chce ale uprimny ku sebe budeme.... myslis ze by ma tak hladal rok keby nebol uprimny a by klamal ????

sissy27
24. aug 2014

@misicka333 akože za 5 rokov nie že ste sa nemali kedy stretnúť, ale nedal ti ani svoje číslo, ani možnosť aby si kontaktovala ty jeho?? a keď si sa s ním chcela stretnúť niekde inde ako chcel on, tak zrazu nemal záujem? a toto je podľa teba "čistá hra a dobré úmysly" ? byť mojou dcérou, tak ti ho asi doslova vytlčiem z hlavy... preber sa prosím ťa, telefonovať ti môže aj do zahraničia...

slavka034
24. aug 2014

@misicka333 fíííha,tak to je ako z románu 😀 😀 😀 z 5 rokov ste sa na 1 rok odmlčali,boli len na telefóne,žiaden iný kontakt ako mail alebo sociálne siete...To zaváňa čistým tajomstvom,len neviem teraz definovať z ktorej strany.Či z tvojej alebo z jeho .
Máš 22 rokov,slobodná bezdetná(dedukujem),na tvojom mieste balím "caky-paky" ,idem do zahraničia,kedže píšeš,že si dlhodobo nezamestnaná,neváhala by som ani sekundu..Kašlala by som zvysoka na nejakého "telefónneho fantoma" ))

svetluska82
24. aug 2014

@misicka333 ,mozno je nejaký pdovodnik, alebo trestanec, alebo nieco take....Aspon mi to pride z tvojej spravy take cudne vsetko. Ja by som sa vykaslala na neho, a odisla do zahranicia, ved on mozno pocka dalsich 5 rokov. Alebo sa rychlo stretnite a uvids, ze nestoji za nic...ze Ta neokuzlil a pojdes aj tak do zahranicia.

bearuska
24. aug 2014

nie

zonjushe
24. aug 2014

zahranicie jednoznacne..

jalucija
24. aug 2014

ja si v rodinnych problemoch vzdy najdem nejaku ceresnicku na citanie pri jedle 😀

@misicka333 are u fucking crazy? Vobec ale vobec ti to nepride uplne uletene? Ja som myslela, ze taketo traposiny telefonovania robia nast rocne decka, ktore nemaju nic lepsie na praci ale ty si dospela a zijes nerealnym vztahom. Mala by si zarabat, starat sa sama o seba a nie vyvolavat s nejakym loserom, s ktorym ani nie ste schopni sa za 5 rokov stretnut.

Dufam, ze nechodis volit 😀

anatalia77
24. aug 2014

@misicka333 precitala som 2x,a jedine co ma napadlo,ze ma nenapadlo nic. Pozhanam lysohlavky a hodim sa na tvoju vlnu. Potom napisem.

puffu
24. aug 2014

@misicka333 pride mi divne uz iba to ze za 5rokov ti vola z utajeneho cisla a nechce ti ho dat? podla mna mrhas casom, zi si svoj zivot a kasli na neho, ak mas serioznu ponuku ist pracovat do zahranicia a chces to zahodit iba pre cloveka na ktoreho nemas ani len cislo je divne, ved ked ste si doteraz telefonovali a nevideli sa tak to moze pohkracovat takto aj po tvojom odchode do zahranicia...podla mna taka pracovna skusenost ti urcite vela da, uvidis sposob zivota v inej krajine, zdokonalis si jazyk a mozu ta cakat nove lasky, priatelstva, dobrodruzstva...
sice ja som bola s mojim tyzden ked som isla na 5tyzdov pracovat mimo sr, tam som sa do neho zamilovala prave cez telefonaty, sms...dostala som moznost ostat pracovat na zmluvu ale som to odmietla a po 2 rokoch sme sa tam opat vratili, spolu a sme tu doteraz...

evgenika
24. aug 2014

@misicka333 ak svoju otázku myslíš vážne a nezaložila si ju zo zábavy, odporúčam ti nájsť si na internete alebo kdekoľvek inde informácie o "Ghana love scams" - v Ghane alebo v iných afrických krajinách existujú celé gangy mužov a žien, ktorých "prácou" je namotať cez kontakt na diaľku (tvoj prípad) nevinnú obeť a potom ju zneužiť, hlavne získať od nej čo najviac financií. Neviem, či vieš aspoň niečo po anglicky, ale internet je plný príbehov nešťastných ľudí, ktorí im naleteli. A obeťami sú aj bohatší a vzdelanejší ľudia. Keď som si prečítala to čo píšeš, hneď mi to pripomenulo scenár, ktorý zvyknú používať. Sú schopní obeť namotávať aj roky, klamú o sebe, majú "tajné", super dôležité zamestnanie, akože veľa cestujú, nikdy svoju tvár svojej obeti neodhalia, namotajú ju tak, že obeť uverí, že je s dotyčným vo vzťahu. Potom, keď je podvodník presvedčený, že má obeť na svojej strane, stane sa mu akože nečakaná situácia, niekto v jeho rodine umrie, stane sa preveľké nešťastie a potrebuje peniaze. Najlepšie poslať cez Western Union. Keď obeť peniaze pošle, podvodník splnil svoju misiu a stratí sa z povrchu zemského ... Neviem, či si toto práve chcela počuť, ale skôr ako sa dostaneš do veľkého nešťastia, zisti si o tom čo najviac.

anatalia77
24. aug 2014

@evgenika fuha,to take nieco existuje? A to su asi cudzinci,nie?

kiki68
24. aug 2014

teda, ja som mala taketo nieco, je to neexistujuci clovek vlastne,taky fantom v dobrom slova zmysle. Pokial je moznost odist,tak odid za dobrou prilezitostou a uvidis ako sa ten vztah posunie dalej,ci to prejde do reality se vsim vsudy. Ak nie,co je podla mna pravdepodobnejsie,tak sa zamiluj do realnej osoby, nie do hlasu niekoho vysoko utajeneho...

evgenika
24. aug 2014

@anatalia77 áno existuje. Napr. tu https://www.facebook.com/pages/Ghana-Romance-Sc... je skupina, do ktorej pravidelne pribúdajú príbehy obetí a upozornenia na falošné profily na sociálnych sieťach. Zvyčajne oslovia svoju obeť cez sociálnu sieť s tým, že si chcú len písať a o nič im nejde. Tvária sa napr. ako vdovci, ktorí vychovávajú malé dieťa, sú siroty a vyrastali v detskom domove. V profile majú ukradnuté fotky reálnych ľudí, ktorí ani netušia, že niekto zneužíva ich fotky.

mala_hobitka
24. aug 2014

@misicka333 Misicka neblbni. Nemozes predsa prist o skvelu prilezitost kvoli chlapovi, ktoreho ani nepoznas. Uvedom si ze ten tvoj "vztah" je cisto platonicky. Ak ste sa za tu dobu nestrestli a nedali sa normalne dokopy tak na to je aj dovod. Rovnako ako to ze sa ti dlho neozval. A to uz nehovorim o tom ze on vola tebe a ty sa mu nedovolas. Aj na to je dovod.
Podla mna ten tvoj drahy kvietok ma doma zenu a deti. Inak by predsa po takej dlhej dobe uz davno bol s tebou. Chlapi maju vela vyhovoriek ked sa snazia veci zahovorit, vykrutit sa z nich a tlacit kaleraby dalej do hlavky. Ale ak nieco chcu tak idu za tym bez ohladu na okolnosti. No uznaj. Po takej dlhej dobe co sa poznate, ak ta tak chce, aky je dovod aby ste sa nevideli, aby ste spolu neboli? Aky je dovod aby neprisiel za tebou alebo ty za nim? VSETKO sa da vyriesit ked dvaja chcu. Ale musia chciet obaja.

Inak len pre zaujimavost. Aj a ja som sa kedysi zalubila do hlasu v telefone. A nic z toho nakoniec nebolo. Lebo je rozdiel premyslat po nociach o muzovi co ti zavola kedy to jemu vyhovuje ako rozmyslat o chlapovi co ta pozve na kafco ci drink na dobu ktora vyhovuje tebe a odprevadi ta domenko aj ked on musi cez pol mesta k sebe.

jo a drobnost. staci do fonu dat viber aplikaciu a volat si mozte vdaka wifi zdarma aj ked budes v zahranici

limoncino
24. aug 2014

@jalucija že fucking crazy 😀😀😀 😀😀😀😀😀

mamutka
24. aug 2014

@misicka333 bez urazky, pri tvojej naivite by som si dala preklepnut aj to lukrativne zamestnanie v zahranici. Aby sme o tebe nepoculi v spravach potom ako o dalsej mladej zneuzitej co sla za pracou.
Inak 33 rocny nie je chlapec.
A tajomna praca o ktorej nemoze hovorit .... no pocuj, ti co maju super tajne dolezite prace maju aj fajne krytie a dokazu narozpravat cele sagy o tom co vsetko robia v nejakej nudnej praci.
Ti co namotavanu naivky sa tvaria, ze maju povolanie o ktorom nemozu hovorit 😀 keby niekto realne tajomny siril okolo seba takuto auru, je to zarucene kocniec jeho tajomnej kariery 😅

a bez urazky c.2, a mozno aj s nou, zase to bude dalsia z nudy upatlana tema nejakych pubertacok. Co uz, prazdniny dlhe, pocasie na prd...

gucciok85
24. aug 2014

to je nejaky vtip? 5 rokov si volate a ty nevies ani jeho cislo?ani ste sa nevideli? a zalubila si sa do sexi hlasu a peknych reciciek. a kedy sa chce s tebou stretnut? asi nikdy.
nechod radsej nikde,ked si taka naivna este ta oklamu.

janinah
24. aug 2014

ty si skutočná alebo len nakreslená? 😉 prepáč,ale poraď sa s mamou či sestrou či kamarátkou,si naivná až to kričí,tak aby si nedopadla zle 😒

slniecko2
24. aug 2014

HA HA HA 😀 Prázdniny sa končia... 😎

sendy182
24. aug 2014

@misicka333 náhodou daj ešte niečo....nech sa pobavíme viac... 😀 😀 😀 😀 😀 ..citujem ťa.....minule mi volal......si sa kopla to bolo pred rokom......... on má clipko....aj to si mohla.......jasné že sa zaobíde aj koník modrý bez tejto témy......ale čo ak nieeeeeee 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ..........takto sa zamilovať do hlasu........cítim podvod...... 😀 😀 😀 😀 😀

prasiatko30
24. aug 2014

@sendy182 neposmievaj sa lebo nakoniec budes zla a neasertivna bestia ktora vsetky taketo naivky len strapnuje a nedokaze sa vzit do ich situacie 😂😂😂😂

Ja neviem ja som uz bud velmi stara alebo som stratila vsetku romantiku alebo som neasertivna bestia ale mne cim dalej tym viac tem na MK pripadaju ako vtipy ludi co sa doma strasne nudia a nic lepsie im nenapadne len dat polemicku=absurdnu temu do eteru a ocakavat reakcie. Alebo niekto robi vyskum spravania ludi na verejnych diskusnych forah ka si to uz inak neviem vysvetlit lebo ta druha alternativa ze niekto je schopny v dnesnej dobe kedy na kazdom kroku upozornuju aby ludia neskocili podvodnikom na rozne ich finty mi proste nejde do hlavy ze este existuju ludia ktori tak radi hazarduju s vlastnym zivotom uz poviem lebo tu by sa uz nejednalo o peniaze.

@misicka333 hovori ti nieco pojem obchod s bielym masom? Novodobe otroctvo zien? Nasilne drzanie zien na prostituciu? Ak nie tak by si si mozno mohla pozriet miniseriu s donaldom sutherlandom human trafficking - ma to len dva diely ale je to tam velmi nazorne opisane - nemusis dojonca ani citat staci si pozriet film aby si trochu nahliadla do problematiky

veriiii
24. aug 2014

@misicka333 ahoj-urcite nechod-nevies kto to je, aku pracu ti ponuka, moze hory doly slubovat..a mozes skoncit v bordely alebo budes na niekoho makat....
a co sa jeho tyka, on za tych5 rokov sa nevedel ukazat, nestretli ste sa..bohvie co sa z neho este vykluje..kludne moze byt zenaty ,mat zavazky a ty mozes byt len jeho rozptylenie..prepac,ak sa mylim,ale on evidentne nie je zamilovany,lebo ak je chlap zamilovany, vyslovene "uhana zenu"

si mlada, velmi dobre si pamatam tieto roky,tiez som mala vseliake "naivne" predstavy o zivote, prep,c nenazyvam ta naivkou,nechap to tak..ale viem aky som mala nazor na zivot vtedy a dnes...a tiez som odisla do zahranica, nie a ztaka mlada sice,ale viem co to obnasa-obnasa to velku davku nielen odvahy ale aj sebazaprenia, ides do neznama, musis sa sama o seba postarat, nik ti nepomoze ,bohvie ako tvoj "napadnik"..musis sa spoliehat sama na seba,rodina bude daleko..kym si najdes priatelov, to potrva..

moja rada je nechod,a urcite nie ak ti niekto neznamy ponuka pracu,akokolvek lakavo znie..uz boli take pripady,ze ponukali casnicku,alebo chyznu, nalakali na dobry plat, ze vsetky papierovacky a ubytovanie vybavia a baby skoncili ako prostitutky, boli rady,ze sa odtial dostali zive..a dokonca ,jeden bol aj jej frajer,co ju predal☹ takze dnes nemozes verit nikomu...
ty si zalubena,on evidentne nie,inac by uz davno mal zaujem sa stretnut...

havana_frost
25. aug 2014

Celý rok ťa hľadal? To ti on povedal alebo reálne si videla výstupy z toho hľadania? Nemáš jeho číslo, nemôžeš hovoriť o jeho práci. Tipujem špión 🙂 Ak sa niečo má stať, tak sa to stane aj v zahraničí, neboj.

ajana1
25. aug 2014

Nebud naivna. Ak chces odist do zahranicia urob to kvoli sebe a nie kvoli nejakej iluzii. Ak by to totizto on myslel vazne cestu by si nasiel. 33 rocny by mal byt uz dost solventny na to a by mal na letenku a hotel ;)

irin12
25. aug 2014

dalsi vymysleny pribeh, 5 rokov si volali toto o realnom vztahu dvoch ludi nehovori nic a naco sa budes trepat s nim do zahranicia ked ho ani nepoznas, trosku sa zamysli nad tym co pises, ze takyto vztah nebol ani nieje 😕

caoli
25. aug 2014

keď si to dala do fóra o rodinných problémoch, tak už si sa pýtala mamy, čo ona na perspektívu "lásky na telefón"? asi že nie, lebo ako normálna matka by ťa už bola naučila, o čom je svet a zlo v ňom.

Väčšiu hlúposť som snáď ešte nečítala, a to je ich tu požehnane. Neskutočné!!! To je zlé ešte aj ako prázdninový fór v rámci nudy.

kikina84
25. aug 2014

@misicka333 nuz typicka naivita..divíim sa ze vôbec o tom uvazujes za nim odist..bohvie co je to za chlapa,dnes je vo svete kopec seliakych zrud,vylaka ta do zahranicia a potom ta niekde preda ako biele maso,alebo na trh z organmi..Treba ti to? Nájdi si chalana tu,hlavne si ho dobre prever a spoznaj ho..a potom chodte do zahranicia napr.spolu..za prácou..ale takto by som nikdy na nikym nesla,ked ho nepoznam..a to ze som dost odvazna,plna adrenalinu a zazila som kade co aj vo svete..ale za cudzim chlapom by ma teda nikto nedostal,ked ho ani nepoznam 😠

lili_mia
25. aug 2014

@misicka333 Chlapec je ženatýýýýýýý.

Fakt uvažuješ ostať doma kvôli chlapovi, čo si ho ani nevidela, nemáš jeho číslo, si nezamestnaná a on ti povie "ostaň"?

Zmeň si číslo a ži plnohodnotný život, nie len po telefóne.

prasiatko30
25. aug 2014

@lili_mia keby bol len zenaty tak by si dievca mohlo gratulovat 😅