Máme 2 malé deti a manžel ma opustil pred pôrodom

karolina77
10. apr 2015

Ahojte, píšem sem na fórum lebo potrebujem poradiť, pomôcť, možno sa nájde mamička ktorá má podobný osud ako aj ja. Volám sa Karolína, mám 36 rokov. Som vydatá a mám dve deti dcérku 8 rokov a chlapca 3 roky. Som tehotná v ôsmom mesiaci, čakám tretie dieťatko. Manžel mi pred mesiacom po dvanástich rokov oznámil že od nás odchádza, lebo sa strašne zamiloval a našiel si druhú ženu. Mne povedal aby som začala žiť nový život. Úplne sa mi zosypal život, som na dne, nevládzem sa ani pohnúť. Celé dni ležím v posteli, som strašne vyčerpaná a nemám na nič chuť. Manžel ma aj týra, rozpráva mi a píše smsky že celý čas so mnou to bol omyl, že je všetko len a len moja chyba čo sa stalo. Neviem prečo sa takto správa keď idem za mesiac rodiť jeho tretie dieťa. O deti sa moc nezaujíma, sem tak napíše sms typu "ako deti a že či to všetko zvládam." Ja neviem ako mám teraz žiť ďalej, ako to všetko prekonám. Som zúfala, zranená a nešťastná. Neviem či sa mi vôbec dá pomôcť. S pozdravom Karolína

mima4
10. apr 2015

@karolina77
je mi luto co prezivas...ale neverim, ze to bolo len tak z nicoho...vas vztah musel byt uz podstatne davnejsie nefunkcny..

karolina77
autor
10. apr 2015

@mima4 no ja o nicom neviem, asi z jeho strany bol nefunkcny

mima4
10. apr 2015

@karolina77
tak asi si to nevidela... alebo nechcela vidiet. Neraz sa stava, zee jeden z manzelov zatvara oci pred tym, ako ten druhy veci citi, ake ma potreby...co preziva... a ocakava, ze sa to nejako utrasie..a ten druhy to dusi, trapi sa... a potom vybuch a odchod...

pribinak
10. apr 2015

Fuuuuha, ako to prežiť s rozdýchať to ti velmi poradiť neviem, ALE vyzivne na 3 deti a plus teba ako manželku, noooo to bude pekna sumicka, je vysoko pravdepodobne, ze ho jeho nová velka životna láska pošle do riti a potom príde tvoja chvíľa!!!!

anika151
10. apr 2015

Ahooj nuž mas to tažke prečitala som si tvoj pribeh ..Trapi ma ze sa trapis koli niekomu co si ta nevaži a možno ani nevažil bol možno stebov len koli detom..Je to z jeho strany hluhe a zbabele že ta opustil koli inej je to strasne..Ale neboj on sa ktebe vrati bude ta prosit na kolenach lebo chlapi si chcu len užit ale pochybujem ze ta opusti koli inej ked ma stebov 3detičky to by bol riadny hajzel keby to spravil..To je len moj nazor nato..

sono2
10. apr 2015

@karolina77 toto je sila povedať svojej žene po rokoch s dvomi deťmi a jedným na ceste. Žiaľ žiješ s nesprávnym mužom celý život. Musíš to zvládnuť bez neho. Tretie dieťatko asi nebolo plánované však 😖

h2
10. apr 2015

@pribinak A Ty by si takto prijala naspäť neverníka, ktorého vykopla milenka??? 😕

pribinak
10. apr 2015

Vymazala sa mi časť textu, takze ja by som v pondelok stala na sude v podateľňu a dávala predbezko: vyzivne a veci s tym súvisiace

pribinak
10. apr 2015

@h2 kde píšem, ze ho ma vziať spať? Príde jej chvíľa = usmev od ucha k uchu a otázka ci si pomýlil adresu?
Samozrejme, da sa byt ironicky az az

karolina77
autor
10. apr 2015

nie uz by som ho spat nevzala, to sa neda. take strasne utrpenie co mi sposobil, nemohla by som na to zabudnut. ak mal problemy so mnou uz skor, nemal planovat tretie dieta. mal si so mnou v klude sadnut, porozpravat sa co citi, co potrebuje ak nebol stastny. nasli by sme riesenie, ktore by vyhovovalo nam obom. ale takto odist z jedneho dna na druhy, ked idem zachvilku rodit, no neviem ako s tym bude dalej zit

natalym
10. apr 2015

V prvom rade vstať z postele a keď aj s pomocou lekára, pod liekmi začať riešiť svoju situáciu.
Potom to čo radí
@pribinak
A potom ukázať manželovi prostredník a poslať ho do riti.
Keď Ti bude vypisovať sprosté SMSky pohroziť, že pôjdeš na políciu, že Ťa obťažuje.
A ešte otázočka, ako ste sa dopracovali k tomuto tretiemu? To Ťa musel fakt dobre oklamať?

jolly84
10. apr 2015

@karolina77 daj mu na polroka deti, nech sa postará.....idiot! Nemám slov, a ked sa budeš rozvádzať, aspoň 600 eur výživné ti želám.....mojo, držím sa, mooooc!

natalym
10. apr 2015

Jáj prepáč, neuvedomila som si, že lieky nemôžeš. Tak sa musíš postaviť sama. Prajem veľa energie a držím palce.

h2
10. apr 2015

@pribinak No, to máš teda pravdu, ale to jej okrem chvíľkového zadosťučinenia veľmi nepomôže. ☹

natalym
10. apr 2015

@jolly84 Inak to nie je zlý nápad. Pobaliť mu tie dve, však sa musí chystať na pôrod. Síce by mi srdce rvalo, ale však je otec.

zabka1987
10. apr 2015

fuuuuu ☹ toto je hrozne. Ale ako pisu zebńy vyssie, neboj este pride prosikat

sue
10. apr 2015

@karolina77 ak mas depresivne stavy,nehanbi sa vyhladat pomoc psychiatra - su lieky vhodne aj v tehu a dojceni...po porode sa to totiz mote este zhorsit... Dufam,ze nie si sama a ze mas okolo seba rodinu a priatelov... Ries to co treba - seba, deti, vyzivne :( rozvod zatial nie, ale urcite vyzivne na seba a deti... Velmi drzim palce...ono to prejde a on bude lutovat...

hradnapani
10. apr 2015

@karolina77 teraz je velmi dolezite, aby si mala pri sebe nejaku oporu - bud niekoho z rodiny, kamaratku. Niekoho, komu sa mozes vyplakat, kto ta podrzi. Mala by si vyhladat lekara a psychologa, v tejto situacii je to viac ako potrebne. S manzelom teraz vobec nekomunikuj, sms bud rovno maz alebo odkladaj neprecitane. On teraz len jatri tvoje rany a robi mu to dobre, tak mu to v ziadnom pripade nedovol, zranil ta uz dost.

deni73
10. apr 2015

Pekne tak, ako ti ženy píšu, nech ide, kade ľahšie. A nech on potom podá žiadosť o rozvod, nie ty. Treba mu ale pekne vysvetliť, koľko bude platiť, nech sa na to pripraví. Je to hajzel, kto sa takto zachová. Taktiež ho popros, aby ti nepísal blbosti, ty sa musíš pripravovať na pôrod. Povedala by som mu aj to, že raz jeho deti sa dozvedia, ako sa správal ich otec. A neboj sa, zvládneš to, lebo musíš, buď silná, držím palce.

pribinak
10. apr 2015

@karolina77 vzala ci nevzala spať, to je este ďaleko, ale vyzivne si rieš cim skôr, vieš ako, ide leto, dovolenky a tak
Odkladaj si bloky za veci pre bábätko

jolly84
10. apr 2015

@natalym presne tak, treba mať určitú zodpovednosť. Stane sa, že sa láska pominie, ale v prvom rade je otec, tak nech to dokáže.......aj úcta voči matke jeho deti musí určitá byť......

radkovadanka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bonaqa2013
10. apr 2015

@radkovadanka super napísané....

timea7
10. apr 2015

@karolina77 je mi ťa veľmi ľúto, čo prežívaš je veľmi smutné, ale nie je to koniec sveta. Chápem tvoje depresívne stavy, sú úplne pochopiteľné, ale mysli najmä na chrobáčika v tvojom brušku. Bolo by dobre, keby si mala niekoho pri sebe - mamku, tetu, kamarátku, myslím nonstop. Musíš sa premôcť a požiadať o zverenie detí do svoje starostlivosti, o výživné na ne aj na teba, SMS nečítaj, ak ťa veľmi zraňujú, zmeň si číslo, tomu svojmu idiotovi odkáž, že s ním budeš komunikovať len cez právnika. Je to úbožiak a chcela by som vidieť tú chuderu, ktorá si pod neho líha a vie, že má dve deti a tretie sa má čoskoro narodiť.....Dobré by bolo aj navštíviť osychol=oga, pomohol by ti vysporiadať sa s tým.Drž sa, v duchu ťa objímam a posielam ti more energie. 🙂

lauricka
10. apr 2015

presne ako pise radkovanka, na vikendy su dve starsie deti jeho a nech sa staraju s pipinkou...budes mat trochu priestoru pre seba a babatko. A plus nech pekne na Teba a deti plati. Uvidime, ako sa bude jemu darit. A zaroven si zabezpec pomoc, mas rodicov, surodencov, priatelov?

amanda0405
10. apr 2015
Používateľ amanda0405 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od amanda0405.

@karolina77
z tvojich riadkov cítiť sklamanie a smútok..nečudujem sa ti, ale musíš sa pozbierať a prestať sa trápiť, hlavne aspoň kvôli bábätku v brušku a tvojim deťom...detská dušička je veľmi vnímavá a ťažko prežíva tieto ťažké chvíle....
tvoj manžel si slovo manžel alebo otec nezaslúži, iba najväčšia sviňa je schopná nechať tehotnú ženu a rodinu kvôli nejakej pipine...a ak je ako píšeš, že o deti sa vlastne ani nezaujíma a že celý váš vzťah bol omyl, tak nech ide kade ľahšie...
ešte by ma zaujímalo či ti má v týchto najťažších chvíľach kto pomôcť, bývate vo vlastnom, máš rodičov, sestru?
neviem či sa to hodí, ale napíšem ti ešte jednu vetu...moja veľmi dobrá kamarátka prišla o dieťatko a povedala že niet väčšej bolesti a trápenia...rozchod s mužom by bol pre ňu úplná maličkosť a banálnosť...

pribinak
10. apr 2015

No neviem, ja by som mu teraz deti nedávala, jedine, ze by ich sám pýtal. 8rocna a 3rocny, to musia mat riadny bordel v hlavičkach. Preco je otec prec? Uz nas nemá rad? Nemá rad maminku? Preco je mama smutná/plače? Bude oco este s nami bývať?
Za chvíľu pribudne braček/sestrička, to je tak vela zmien, nie je priestor, aby si zvykali takto za pochodu na novú ockovu kamosku.
Treba počkať kým sa situácia ako tak utrasie a rodina aj s novým členom sa "zabehne"
Navyše netreba zabúdať na fakt, ze deti su veeeelmi ľahko manipulovateľne!!! Dajú sa kúpiť a postvat aj voči matke.

S takouto vecou ako mu dávať deti na vikendy by som este pockala, to este príde ;)

Okrem toho, deti vy nemali byt nástrojom pomsty a vyriadovania si účtov!!!!

Mysli a nepadni na jeho úroveň. Raz ti tie deti budu vďačne, ze si toto všetko zvládla s chladnou hlavou

Držím ti palce

kaktusik007
10. apr 2015

@mima4 mohlo to byt len tak z nicoho, aj taki kreteni zial su.... prepne im v hlave a dovi dopo manzelka, deti, vsetko...
@karolina77 ja som sa vratila po 6 tyzdnovej hospitalizacii domov a nasla som vybrakovany byt... Ked manzel prisiel od svokry a doviezol deti, vtedy 1,5 a 2,5 rocne, tak mi oznamil - citujem: " ja som si uz svoje veci zobral, tu mas deti. Ahoj." a siel do riti prec.
v domacnosti mi nechal asi hrst ryze, a rovnake mnozstvo cestovin. Ani sackovy caj v skrinkach nenechal, nieto este mlieko pre deti (vtedy pili este hipp).
Ja som asi ina osobnost ako ty, pretoze ja ked som prisla do totalne vybrakovaneho bytu (zobral aj zachodovy zvon, to akoze pre info ze ten byt bol fakt vybrakovany... lebo niekedy si manzelky vymyslaju, co vsetko manzel pobral a tak, ale zachodovy zvon???? to ta nenapadne, ak to fakt nie je pravda) tak ja som este obuta prisla do prostreidku prazdnej obyvacky, posadila sa na zem a zacala som sa poriadne rehotat, normalne som dostala zachvat smiechu, ze aky k..... je to co urobil.....

musis sa prebrat, a musis zacat fungovat. nesmies byt apaticka a riesit jeho, ci tvoj vztah k nemu... ser na to. mas deti, musis sa prebrat k zivotu kvoli nim.

Dnes som mojmu exmanzelovi velmi vdacna, fakt, uprimne, ze to urobil. Este nikdy mi nebolo tak dobre, ako mi je bez neho.

Hlavu hore!!!!!!!!

radkovadanka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
natalym
10. apr 2015